Мнение за Motobecane

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнение за Motobecane

Мнениеот kzh » Чет Май 05, 2016 3:53 pm

Здравейте,
Не знам дали това е точното място за тази тема, но не ми активират акаунта във форума на колоездене :) Моля да ме извините.
Въпросът ми е какво ви е мнението за motobecane prestige. Обмислям този велосипед с монтаж huret, но не съм много компетентен в тази сфера. Изглежда много запазен и радва окото. Какви проблеми мога да срещна в бъдеще. Най-вече ще се използва в града.

Благодаря!
kzh
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 04, 2016 3:07 pm

Re: Мнение за Motobecane

Мнениеот victortrt » Чет Май 05, 2016 8:37 pm

Не си уцелил форума, но нищо. По въпроса, добра марка с традиции, но много стар модел /1981 г./ на градско или туристическо колело спред вижданията тогава /тежко за шосейка, но здраво/, остарял стандарт на всичко, което се върти и амортизира, но става за фикси /сингъл спийд/ . За 200 лева си струва, за 300 вече е много, но въпрос на вкус. Френските велосипеди са много чаровни и учудващо приятни за каране.
Без багажника и с право кормило става трепач. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Мнение за Motobecane

Мнениеот kzh » Чет Май 05, 2016 10:27 pm

Благодаря за мнението. Това е въпросният велосипед https://m.bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D ... e-prestige
Без съмнение е красив, но ме притеснява подръжката му във времето, а в никакъв случай не искам сингъл. Когато събера средства ще ги мисля, дали това или по - съвременно :)
kzh
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 04, 2016 3:07 pm

Re: Мнение за Motobecane

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Май 06, 2016 8:55 am

http://olx.bg/ad/velosiped-drag-zx1-ID5 ... a771413aa2
За тези пари може да си вземете нещо подобно и актуално като стандарт за подръжка.За вашия от линка се срещат по битаците,още втора употреба подобни компоненти.Задната главина е предполагам 126mm и може да преправяте шосейна шиманска на този стандарт за да имате повече скорости но ще следва и подмяна на други компоненти.Като цяло целия велосипед е като къща без основи,и не си заслужава по него ъпдейти и интервенции.Може би ако е на много по-ниска цена и да се кара на доизживяване или да се подменя най необходимо и достъпно.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта