Ивайло Габровски спечели 43-тата обиколка на Турция

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Ивайло Габровски спечели 43-тата обиколка на Турция

Мнениеот bodo » Пон Май 14, 2007 9:13 pm

Ивайло Габровски спечели 43-тата колоездачна обиколко на Турция. Състезанието е от същата категория, като обиколката на България.
http://www.haberler.com/cumhurbaskanlig ... ki-haberi/

В статиите Ивайло Габровски е наречен "Македонският спортист", защото поради липса на български тим, той се е състезавал в числото на македонски отбор.

http://e-gazete.anadolu.edu.tr/ayrinti.php?no=3486
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот brumbar » Вто Май 15, 2007 9:50 am

От "Монитор"

КОЛОЕЗДЕНЕ. БЪЛГАРСКИ УСПЕХИ В ЧУЖБИНА
Габровски спечели Обиколката на Турция с нов тим
Василен Димитров

Ивайло Габровски
Асът на българското колоездене Ивайло Габровски спечели Обиколката на Турция без да върти педалите за представителния отбор или да получи помощ от БКС. Чепатият софиянец триумфира в Тура от седем етапа със смесения тим "Вел-М-Хемус-Македония". В надпреварата участва и националния отбор с водещ състезател Евгени Балев. Габровски, който спечели за втори път Обиколката на България през 2006 г., получи рамо от личния си спонсор "Драг". Той взе две от изпитанията в южната ни съседка и намери място в десетката при катерачите и сприньорите в битка от колоездачи на 14 състава. Ивайло не допусна изненада в последния етап от Анталия до Алания (135 км). През лятото той ще кара за португалския "Алуминиум Либерти Сегури" (Порто).
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Вто Май 15, 2007 10:15 am

Само на мен ли ми изглежда, доколкото разбирам от написаното във втория линк, който е дал bodo, че смятат Ивайло Габровски за македонец? :bigeyes:

"Makedonyalı sporcu Ivailo Gabrowski oldu."

А то било смесен тим Македония ала бала.. ОК


Честито! :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот x6x » Вто Май 15, 2007 1:37 pm

Честито!
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот brumbar » Вто Май 15, 2007 2:44 pm

Като прегледах класирането в cyclingnews.com не видях да има македонци в тази обиколка. Струва ми се, че горецитирания отбор си е отбора Хемус Троян - на Тодор Тодоров национарния треньор, може би има някакво финансиране от Македония, знам ли...
За мен е чудно, че Ивайло не получава никаква подкрепа от БКС - вярно, че е много чепат и буен, ама като е най-добрия в момента. Да не забравяме, че преди години беше на крачка от това да участва в обиколката на Франция с тогавашния си отбор Jean Delatour, но именно поради конфликтния си характер заради някакво спречкване беше изхвърлен от там.
Трябва да е голям инат да поддържа такава висока спортна форма имайки предвид че се подготвя и тренира сам.
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта