Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Мнениеот aurin » Сря Юли 03, 2019 7:35 pm

Здравейте,

Предвид това, че града е пълен с колоездачи вилнеещи с планински колела, а аз самият карам хибрид ме зачовърка един въпрос.
Има ли бургазлии, които карат колела с твърди вилки? Поносима и възможна ли е возията върху павета, черният път до Сарафово и нивите до Поморие?
Питам за близък приятел, който е харесал секънд хенд Canyon Roadlite с Shimano 105, твърда вилка, Alex Rims капли, 30мм гуми в отлично състояние за 1000 лв. Дали е подходящ такъв тип фитнес велосипед за и около града или по-скоро е само за асфалт?

Благодаря!

Изображение
Последна промяна aurin на Сря Юли 03, 2019 8:13 pm, променена общо 1 път
aurin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 9:54 pm

Re: Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Мнениеот Alexi » Сря Юли 03, 2019 8:05 pm

чудесна машинка е това ,носи и по широчки гуми лек и бърз велосипед :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Мнениеот breackkz » Чет Юли 04, 2019 6:33 am

Продавача, от който е решил да го вземе е некоректен! Първомай - Велоспектра... нищо не взимайте от там!
Купих велосипед от този човек и после се наложо да му сменя почти всичко!!!
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Мнениеот Alexi » Чет Юли 04, 2019 7:11 am

за велосипед струващ 1000 лв бих отишъл на място да го огледам ,няма нищо страшно не е атомна физика .. най важното при тоя е да не са износени плочите на курбела че той е около 250 лв ,а плочата голямата е 100 лв само ,касетата да се погледне ,сменя ли нормално шумове пукания
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Мнениеот aurin » Чет Юли 04, 2019 12:21 pm

Благодаря за мненията и предупреждението. Колелото със сигурност ще се погледне на място, но колебанието дали подобен тип велосипед е подходящ за Бургас и околията остава. Съвета на самият търговец, на който пратих снимка на черният път около града е по-добре да се насочим към колело с преден амортисьор. И все пак си мисля, че щом виждам тук-там такива колела в града трябва да ги карат някакви мазохисти или все пак липсата на амортисьорна вилка и тънките гуми не са чак толкова лоша комбинация за Бургас?
aurin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 9:54 pm

Re: Колело с твърда вилка за и около Бургас?

Мнениеот carmo » Нед Юли 07, 2019 7:56 pm

Добро е колелцето, но е асфалтово. Скоро си сглобих нещо подобно и първо му бях обул гуми 30мм, но возията не ми хареса, а и бяха тежички. Смених ги с 35мм и е по-добре. По черен път още не съм го пробвал, но през трошляка по няколко ремонтиращи се улици бива. Е, не е като хибрида ми, който гази навсякъде, но ако кофти участъците са спорадични и се внимава, по асфалт е по-добро от нещо с мека вилка, да не говорим в сравнение с МТВ.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта