Падане

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

С колко метра и каква скорост е било най-лошото ви падане?

Под 1 метър.
19
11%
1-2м
29
17%
2-3м
12
7%
3-5м
5
3%
Над 5 метра.
11
6%
Под 10км/ч.
6
3%
10-20км/ч
21
12%
20-30км/ч
32
18%
30-40км/ч
17
10%
40-50км/ч
8
5%
Над 50км/ч
15
9%
 
Общо гласове : 175

Падане

Мнениеот CC Designs » Пон Ное 01, 2010 6:20 pm

Колко метра височина и с каква скорост е било най-лошото ви падане с колело? В анкетата ще пусна възможност с 2 отговора.
An Alien Hoopajupe написа:Не приемам съвети от човек с Кондьо на аватара .
CC Designs
 
Мнения: 260
Рейтинг: 998
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 6:55 pm

Re: Падане

Мнениеот NWD » Пон Ное 01, 2010 6:56 pm

Е от пет метра не ми се вярва да е падал някой ;) А всъщност такава тема има, само трябваше да се поразровиш малко :popcorn:
Аватар
NWD
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1056
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Пакистан

Re: Падане

Мнениеот CC Designs » Пон Ное 01, 2010 7:23 pm

:offtopic: И аз помислих, че може да има, ама все пак направих :D Иначе то от 5м ако паднеш ще се разглобиш сигурно :D :offtopic:

Иначе моето най-гадно падане с колело (поне за което си спомням в момента :D) беше скоро. Наскоро сложиха едни рампи (некадърно направени :D) и аз се засилих, ама то беше валяло, а те се хлъзгат и без това, та засилих се с 30км/ч горе-долу качих рампата и май се хлъзнах на нея и паднах "по лице". Всъщност след 1-2 мин вече не ме болеше почти (освен ръката, която ме болеше около седмица) и се притеснявах повече за скоростите на колелото, защото открих, че са леко счупени :D Мога още да разказвам, ама то всичкото, което трябваше да напиша можеше да се побере на 1 ред :D
An Alien Hoopajupe написа:Не приемам съвети от човек с Кондьо на аватара .
CC Designs
 
Мнения: 260
Рейтинг: 998
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 6:55 pm

Re: Падане

Мнениеот azze » Пон Ное 01, 2010 8:02 pm

Аз не карам със скоростомер и рулетка,но ще налучкам.
Най-лошото ми падане беше като се учих да карам.Тогава със скорост не по-висока от 10-15км/ч си праснах лицето в един метален стълб.Изминато разстояние след удара - 0 метра. :D
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

Re: Падане

Мнениеот PtD » Пон Ное 01, 2010 10:02 pm

Аз съм падал от Kona дроп-а в Леоганг, отървах се само с леееко ожулена ръка :)

Най-лошото падане ми е от малкия дроп (пак в Леоганг) по средата на трасето - резултат: счупена ключица.

Така че не винаги падането от високо е по-безопасно от падането от ниско. :beer:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Падане

Мнениеот CC Designs » Пон Ное 01, 2010 10:13 pm

То и аз не карам с километраж, ама мисля, че съм карал с около 30-35км/ч максимум :) А аз височината я премерих пак г/д по моя ръст :) Около 170см височина май беше.
An Alien Hoopajupe написа:Не приемам съвети от човек с Кондьо на аватара .
CC Designs
 
Мнения: 260
Рейтинг: 998
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 6:55 pm

Re: Падане

Мнениеот Alex Madman » Сря Ное 03, 2010 8:01 pm

Най- неприятното ми падане беше в един паркинг, който си беше доста стръмен. С един приятел се редувахме кой ще вдигне повече по надолнището :D
Тогава още карах с километраж и вдигнах 51.8 км/ч. Дотук добре... дето викал ония дето падал... Следваше един доста хлъзгав и остър завой, който изглеждаше измамно лесен за взимане. Направо си легнах настрани, но пък не се пързалях по асфалта кой знае колко :dontknow: Резултата от тая тъпотия- охлузвания по ръцете и краката + съсипани грипове и седалка. :evil:
Колелото герой- Robifir Nevada :rofl:
Fanatico написа:Егати тъпото колело, тема и автор.

Другия проект
Аватар
Alex Madman
 
Мнения: 439
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:20 pm

Re: Падане

Мнениеот arney » Чет Ное 04, 2010 9:17 pm

Доста често се случват лоши падания и при по-бързо спускане ,не е нужно да дропиш за да се учистиш.
Аватар
arney
 
Мнения: 341
Рейтинг: 1162
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 9:11 am
Местоположение: Ботевград

Re: Падане

Мнениеот nefarian » Пет Мар 07, 2014 12:04 am

Alex Madman написа:Най- неприятното ми падане беше в един паркинг, който си беше доста стръмен. С един приятел се редувахме кой ще вдигне повече по надолнището :D
Тогава още карах с километраж и вдигнах 51.8 км/ч. Дотук добре... дето викал ония дето падал... Следваше един доста хлъзгав и остър завой, който изглеждаше измамно лесен за взимане. Направо си легнах настрани, но пък не се пързалях по асфалта кой знае колко :dontknow: Резултата от тая тъпотия- охлузвания по ръцете и краката + съсипани грипове и седалка. :evil:
Колелото герой- Robifir Nevada :rofl:




Това че не можеш да караш е друг въпрос и проблем....
На куц космонавт космоса му крив.
nefarian
 
Мнения: 85
Рейтинг: 986
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 11:02 pm

Re: Падане

Мнениеот KaLO_1407 » Пет Мар 07, 2014 6:44 pm

Разхлаби ми се болта на колчето на старото колело и няма завиване. Изкарах си въздуха с огледалото на една кола, отлетях напред и с чело отнесох огледалото на следващата и си паднах на лицето. Резултата: три счупени зъба, малко останала кожа по лицето, порязване на левия прасец и обелени до месо кокалчета на ръцете. Колелото: Драг Хакер, с повреди: криви капли, скъсани жила на спирачките. Странични жертви: огледалото на Рено 5 и една любима джапанка. Моя си е вината, че карах с джапанки и хлор в очите, ама второкласник кво да го правиш... :D
"След двадесет години повече ще съжалявате за нещата, които не сте направили, отколкото за нещата, които сте направили…"
KaLO_1407
 
Мнения: 240
Рейтинг: 1131
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 9:54 pm

Re: Падане

Мнениеот bobi99 » Пет Мар 07, 2014 9:15 pm

KaLO_1407 написа:Разхлаби ми се болта на колчето на старото колело и няма завиване. Изкарах си въздуха с огледалото на една кола, отлетях напред и с чело отнесох огледалото на следващата и си паднах на лицето. Резултата: три счупени зъба, малко останала кожа по лицето, порязване на левия прасец и обелени до месо кокалчета на ръцете. Колелото: Драг Хакер, с повреди: криви капли, скъсани жила на спирачките. Странични жертви: огледалото на Рено 5 и една любима джапанка. Моя си е вината, че карах с джапанки и хлор в очите, ама второкласник кво да го правиш... :D


Ти ме разби... :rofl: :smash:
bobi99
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 6:27 pm
Местоположение: София

Re: Падане

Мнениеот outfaced » Чет Мар 13, 2014 4:35 pm

1метър, 5км/ч в града в тъмното ... 100% неочаквано и 100% удар в лицето, ни каска помага ни нищо ... счупен нос, пукнато чело (моето, не на байка), разкъсано от бузата до устната ... 3часа шиене :banghead: :banghead: :banghead: и много спомени за цял живот.
И пак късмет, защото можеше да има и чупена челюст, избити зъби и чупена глава. ;)

Когато се търкалях 20+ метра след падане със скорост над 30км/ч по един черен път и каската ми беше счупена от абсолютно всички посоки се разминах само със схванат врат и охлузване на рамото.

А историята уви помни случаи, когато без да паднеш можеш да си скъсаш връзки в коляното.

Така че скоростта и височината са много относителни ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Падане

Мнениеот mopper » Чет Мар 20, 2014 8:28 pm

Лятото на 2013г. карахме на домашното трасе с един приятел, на първото или второто спускане още направих
супер зверска човка от единия скок (който съм скачал много пъти преди това), прехвърлих се през кормилото и
директно паднах на глава и рамо. Резултата беше изкаран въздух (не знам как стана) и счупена ключица, за която разбрах,
че е счупена след като отидохме в болницата, преди това никакви болки, но и не можах да правя никакви движения.
Иначе падането беше от 1-2 метра. Колелото беше (и още е) Drag C1, по което нямаше никакви поражения. :agree:
PRobably написа:..Яко се мрънка,че твърдак с 203 ход било боза,ама имам чувството,че народа не схваща,че т'ва се прави от немане на пари,а не щото е много яко...
Аватар
mopper
 
Мнения: 304
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 8:18 pm

Re: Падане

Мнениеот TheBlackPathway » Нед Мар 30, 2014 7:19 am

Миналата събота имах поредния страхотен ден каране и правене на трасета. Карах, както никога преди по домашното трасе и на връщане през вилата зона. Точно преди края, кормилото ми се удари в строителна ограда след опит на овладяване на байка предната гума в камък и резултатът малко летене през кормилото, падане на рамо с пълна протекторна екипировка, която имам и раница пълна с инструменти за работа в гората. Усетих позната за жалост щипеща болка в ключица, в последствие която беше счупена, за хубост чисто без изместване. Все още съм на мнение, че най-тежките падания биха били при > 50 км/ч и от 5 метра височина, поради силния удар и по-голямата вероятност да се запознаеш с горските ни приятели като камъни и дървета. :crap: :beer:
TheBlackPathway
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:43 pm
Местоположение: Варна

Re: Падане

Мнениеот msniki » Нед Мар 30, 2014 7:58 pm

с около 50 км/ч от 2 метра дроп с уж дълга попивка.
Резултата беше нокаут за около 10-15 минути . :Д
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 112 госта