Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово от магазина?

Бих си купил на готово, не ми се занимава с глупости
24
4%
Бих си купил на готово и после бих надграждал
126
21%
Бих си сглобил сам, стига да има кой да ми помогне
82
13%
Бих си сглобил сам, искам да познавам колелото си
348
57%
Няма нужда да му мисля, просто купувам най-доброто
34
6%
 
Общо гласове : 614

Мнениеот marshall__ » Сря Дек 10, 2008 10:52 pm

Custom all the way!:)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Antares » Чет Дек 11, 2008 1:06 am

Определено custom. ОЕМ-ските сглобки не ме радват. Както каза един колега - то е като компютъра. Ако разбираш - най-добре е да си го сглобиш и настроиш сам.
Принципно наистина излиза по-евтино да вземеш цял, сглобен велосипед, но... аз като социално хърбав съм си ги събирал чарковете, някой втора ръка, други нови, според нуждата. С някои неща съм направил компромис, с други - не търпя такъв. За това custom all the way.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MoRTi » Чет Дек 11, 2008 9:32 am

И аз предпочитам да си го правя сам,но идва време и за помощ от чичо борис :)
MoRTi
 
Мнения: 372
Рейтинг: 989
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 4:07 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот outfaced » Чет Дек 11, 2008 10:28 am

всеки който разбира и знае точно какво иска, би предпочел да си го сглоби сам ... поради простата причина, че би било равносилно на 6-ца от тотото, някой производител да е умерил точно твоето желание ;) (при наличието на такова огромно разнообразие от компоненти и карачи)
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот flex » Чет Дек 11, 2008 11:31 am

Аз виждам нещата така....

Сглобка тип част по част:
- липса на сервизи , разполагащи с нужните специални инструменти в провинцията (например за челосване - личен опит)
- по-висока цена при закупуване на чисто нови компоненти поотделно (личен опит)
- риск от недоразумения при поръчване на компоненти (комплект главина за 20мм ос и спирачка , преходник IS за 10мм ос - личен опит)
- липса на гаранционен сервиз на целия велосипед
+ обогатяваш техническите си знания, което винаги е полезно (личен опит)
+ всичко е монтирано както искаш с компонентите които искаш (личен опит)
+ възможност за закупуване на отделен компонент с отстъпка или намаление (личен опит)

При поръчка на цял велосипед:
- Куриерите понякога правят номера и те карат да отидеш да си го вземеш от централния офис вместо от по-близкия, съответно се ангажираш и откъм транспорт (личен опит)
- Има нещо в цялото колело което ти се иска да смениш преди да го подкараш
- При доставки от чужбина понякога има притеснения покрай митническите служби и съответните такси
+ Гаранционно обслужване на целия велосипед
+ Възможност за ползване на доста голяма отстъпка или намаление на целия велосипед
+ Спестено ВРЕМЕ ! (Личен опит)

Разбира се съществуват още много опции, но всичко е много относително. Най-вече зависи кои са хората, на които избираш да си дадеш парите. Kачеството и обслужването, което предлагат някои фирми се подобрява , а това е добре за развитието на спорта в България.
Chuck Norris smells what the Rock is cooking... because the Rock is Chuck Norris' personal chef.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Мнениеот SilverWolf » Пон Дек 15, 2008 9:00 pm

Аз моето сам си го сглобих
Аватар
SilverWolf
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 3:08 pm
Местоположение: Kazanluk

Мнениеот lowriders » Пон Дек 15, 2008 9:17 pm

Предпочитам custom made.Аз на пролет ще си сглобявам.
Аватар
lowriders
 
Мнения: 376
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 9:14 am
Местоположение: гр.София,кв.Надежда-2

Мнениеот TheAnimal » Пон Дек 15, 2008 9:28 pm

аз в момента си го сглобявам сама и ми е голям кеф. нямам търпение да се прибера от работа и да се омажа стабилно със смазка. някак си самият процес по сглобяването те кара да го обикнеш все повече и повече. сравнявам го все едно детето ми израства пред очите ми. е разбира се след като го сглобя ще го дам на сервиз, че съм сигурна че ще има нещо оплескано :)
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот ecL1pse » Пон Дек 22, 2008 1:46 pm

Teko_pitona написа:сглобката на велосипеда си е част от тръпката...друго си е да гледаш как "бебчето" ти расте част по част...

:agree:
Аватар
ecL1pse
 
Мнения: 71
Рейтинг: 966
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:08 am
Местоположение: София

Мнениеот pil4oka » Сря Яну 07, 2009 10:07 pm

Спор няма нация техническа сме :crazy: Българинът е научен да оцелява строго индивидуално та един байк ли ще ни се опре!!!Пролетеска почвам XC2 от арматурата :^:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Мнениеот storm » Сря Яну 07, 2009 11:31 pm

marshall__ написа:Custom all the way!:)
:agree: И аз си сглобих сам байка. Друго е усещането да караш нещо, което сглабяш със собствените си ръце. :beer:
Барзи :peace:
Всеки луд :crazy: с номера си :scatter:
Аватар
storm
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1269
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 12:05 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот hitar_potter » Сря Яну 07, 2009 11:39 pm

Аз не бих започнал от нулата. Първо, не съм достатъчно компетентен и второ - така може да излезе по-скъпо (може да се поспори, ако използваш част втора ръка). Аз съм по-скоро на идеята "купии ъпдейтвай". По този начин понаучих разни неща и вече все по-добре знам какво да търся. И все пак, ако си купувам ново колело, ще го поръчам сглобено (може да е със промени в окомплектовката, де) по чисто финансови причини ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот papi007 » Чет Яну 08, 2009 1:42 am

Първото по-сериозно колело, което имах, беше шосейка Bianchi, супер саката, после пък ми изпадна друга шосейка но с малка рамка, в сервиз ми прехвърлиха частите и си я карах, купих си и Scott mtb, което откраднаха от пред вкъщи... Година по-късно екипирах шосейката си с километраж , Conti гуми, и др работи, на 999-ия километър ми се счупи челото :bawling: ! стана някъде септември месец това , като се реши да се взима ново колело.. гледах правих струвах, и си избрах кона за 2200, колело, което ако не се счупи нещо, няма за какво да се пипа. Тъкмо се бях навил да го купя , когато един приятел ми каза , иди в магазина черни връх и разгледай там .. Отидох, видях едно бяло Bianchi, а след бялата шосейка Bianchi това просто ми крещеше "вземи ме", вярно че за 840 лева с аливио и XCT амортесьор, но обикнах рамката... тест драйв, парите в касата и айде- шпорене яко :) уговорката с финансовия орган в къщи беше че взимаме по-евтино Италианеца с идея другите пари да е за ъпгрейди (ах че българска дума :V: ) , междувременно пък реших да върна от другия италианец частите на шосейката с малка рамка , да седи за сестра ми... И оттогава като че се пална малко пламъче в мен! Почнах всичко да си ръчкам сам по байка, само там където трябва специален струмент ходя по сервиз! Е, вярно че си продадох конуса с амортесьора и това наложи абсолютно ненужни 40 лева за чашки, ама се учим от грешките си! :) Въобще и тръпката си ме кефи да ръчкам и слагам разни работи, като последната ми придобивка-лапа RaceFacе, която само като я погледна и в окото и :hbang2: :D и общо взето всичко се смени, а от старите части-ще правя на сестрата и HT1-ца... ако нещо ненаправя как си требе, поне няма аз да патя :rofl:

Пазарния велосипед е да идеш да видиш колко струва, колко тежи, и колко скорости има... Да го платиш и шпориш.
Докато къстъм(до къде съм стигнал да немога да се сетя на БеГе как точно се казва) велосипедът, когато сам си го ръчкаш и правиш, знаеш кой да псуваш като нещо изпадне, когато погледнеш чаркът, който завчера е дошъл и си монтирал сам да ти е гот, да се качиш с кеф на него... Просто когато вложиш част от себе си във велосипед, няма как да не стане част от теб :) Аз без моето велосипедче нимога , ей го, ся седя и се чудя как да се вместя в 400 лева бюджет смятам, правя... УЖАСТТТ! Ама когато стане готово....
слушайте припева! :D

best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Мнениеот 6a6ku » Чет Яну 08, 2009 10:22 am

Бих предпочел да си сглобя баик според моите предпочетания и вкус.Можем също така предиството да си избираме ние наи различни части и компоненти. :) ;) :) :)
Аватар
6a6ku
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 11:11 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sherpite » Чет Яну 08, 2009 11:14 am

При нас идват направо сглобени :D
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Мнениеот Antediluvian » Чет Яну 08, 2009 3:31 pm

Има и друго нещо. Не всеки може да си позволи да изсипе наведнъж парите за цял велосипед, който най-вероятно дори няма да му върши идеално работа.

Тъй като аз не държа всичко да ми е чисто ново, спестих стотици левове с части втора ръка, и то при сглабяне част по част :agree: Не се оказаха лоши :)
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Мнениеот Reloading » Чет Яну 08, 2009 7:30 pm

най-важното за мен е да си познавам колелцето така,че да не се претиснявам.Винаги си завивам всички болчета сам за да съм сигорен че са в изправност ;)
.
Аватар
Reloading
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 4:18 pm
Местоположение: Троя

Мнениеот axelmax » Съб Яну 10, 2009 6:28 pm

само едно колело съм купувал ново(първото),другите 17 (мале толквоа станаха) на части или втора употреба

наскоро взех поредното,разкостих го до болт
много е важно като се вземе колело втора ръка да се разглоби и огледа за да няма изненади((Spoilere за да теб се отнася)

тука имаше доста неприятни изненади,лелелел ама много

купувайте нови колела :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот Bike_mania » Нед Яну 10, 2010 4:27 pm

Бих си го сглобил стига да има кой да ми помогне :)
Bike_mania
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот Ride_or_Die » Нед Яну 10, 2010 8:11 pm

Ако имам пари бих си го сглбил сам. Страшно много ми харесва да си човъркам по байка. Иначе ако съм до някаква степен ограничен финансово бих си купил някакво колело от нисък клас и после бих надграждал докато накрая сменя всичко. :beer:
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот King Rat » Вто Фев 02, 2010 9:47 pm

Най-яко си е сам да си сглобиш байка. :love:
"Докъдето и да си стигнал, продължавай да вървиш."
Аватар
King Rat
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Вто Фев 03, 2009 9:59 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот magadisho » Вто Мар 02, 2010 1:51 pm

На готово. След това надграждане
Аватар
magadisho
 
Мнения: 206
Рейтинг: 1162
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 9:58 pm
Местоположение: Montana

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот veskoz » Вто Мар 02, 2010 3:03 pm

King Rat написа:Най-яко си е сам да си сглобиш байка. :love:

Да, ако ти си си спестявал парите. :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот azze » Вто Мар 02, 2010 8:42 pm

Бе не е лошо готов,ама тръгнал съм вече по по-скъпия път и ща-не ща ще си го довървя.Но пък се кефя,че си избирам частите.
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот gada » Вто Мар 02, 2010 9:09 pm

Разбира се,че ще си го зглобя тея пакети от колела никога не са ме радвали като окачване шокове сметани и тем подобни...ако човек е истински карач никога няма да чака на готово а би направил колелото си най-доброто за него... :peace:
Изображение

nqmam net!!!
Аватар
gada
 
Мнения: 603
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Съб Апр 15, 2006 11:25 pm
Местоположение: Софийско

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот FhG » Вто Мар 02, 2010 11:00 pm

gada написа:Разбира се,че ще си го зглобя тея пакети от колела никога не са ме радвали като окачване шокове сметани и тем подобни...ако човек е истински карач никога няма да чака на готово а би направил колелото си най-доброто за него... :peace:

Тук не става въпрос за желание, а за финанси. Разбира се, че всеки иска да си сглабя сам колелото с подбрани части, но не всеки може да си го позволи.
Онтопик: Купих си го цяло. :agree:
Аватар
FhG
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1619
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 4:24 pm
Местоположение: София

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот Criten » Съб Апр 03, 2010 3:52 pm

Бих си сглобил сам
DOWNHILL
Аватар
Criten
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 7:32 am

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот Sartor » Съб Апр 03, 2010 6:54 pm

Нито имам нерви, нито финансите да си сглобявам байк, за това проучвам кое е най-удачното на пазара и после в магазинте сменям компоненти ако нещо не ми хареса след няколко кръгчета на квартала - до сега това за мен е работило най-добре. :)
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот bobi124 » Съб Апр 03, 2010 7:01 pm

С механиката съм много скаран :D в момента колелото е купено втора ръка, като има парички купувам някоя част по модерна (примерно команди) и отивам в сервиза където за 2 лева се монтира. Ако имах познати с нужните инструменти можех и сам да си монтирам придобивките. Виж, на компютъра му разбирам и съм си го сглобил, инсталирал и настроил сам.
bobi124
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Юни 07, 2007 7:36 am
Местоположение: Плевен

Re: Бихте ли си сглобили сами байк или бихте купили на готово?

Мнениеот Criten » Нед Апр 04, 2010 8:00 am

съгласен сам с bobi124
DOWNHILL
Аватар
Criten
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 7:32 am

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта