Какъв тип пътеки предпочитате?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Какъв тип пътеки предпочитате?

А. Спънати, бавни, технични, с наклон, изискващи добър статичен баланс и познаване на силите на триене.
44
55%
Б. Бързи и яростни , с виражи, скокчета изискващи бърза реакция и добър контрол на динамичните сили - инерционни и центробежни.
36
45%
 
Общо гласове : 80

Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот taurus13 » Вто Фев 25, 2014 11:05 pm

Айде и аз да пусна една анкета накрая в тоя форум. Провокира ме това, че след няколко години каране все си мислех, че хубавите пътеки, това са ония криви спънати пътеки, дето и на пешака му е терсене, от вида дето ги кара Шпицио в Словения и където там още ги кара, докато тия прави бързи пътеки са предимно за начинаещите и тук там за разнообразие. Обаче голямо е учудването ми, че комай само аз си ги харесвам тия усукавиците...айде и още няколко човеци, докато тия бързите комай са на голяма почит. На Беласица па бях удивен от трима байкърчета спускачи тинейджъри, които вместо да се пуснат по дедовата усукавица, вземаха че предпочетоха черния път, щото там можело да се вдигат яки скорости.
Та интересно какво ще каже анкетата. Тия дето обичат само да катерят и ползват спускането за неизбежна евакуация ич и да не пишат, за да не развалят статистиката. :D
( и пич...оправи си правописа, да не теб говоря)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот xargs » Вто Фев 25, 2014 11:17 pm

Идвайки от моторния спорт, предпочитанията ми са към втория тип, но с времето, все повече ми харесват и усуканите спънати пътечки.

Като цяло търся някакъв баланс, с лек превес на вторите (скорост и бързи завои).
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот spirov92 » Вто Фев 25, 2014 11:54 pm

Абе, доста си ме влече към първия тип, ама напоследък почнаха да ме кефят и бързите пътечки с палави завойчета, скокчета, виражчета... Ама чак да предпочетеш черен път пред пътека ми се вижда странно. Особено ако говориш за пътеката от х. Конгур - тя в началото си е баш скоростна. А пък тая червената (май) след х. Беласица беше много готина - хем е технична, хем не е "спъната", и може и бързо да се мине - те такива много обичам.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Фев 26, 2014 1:33 am

Обожавам скоростна и игрива пътека със "скок-подскок" елементи за загрявка, преди стръмно, спънато и технично.

Обожавам от всичко по много тъй, че.....
Изображение
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот despredy » Сря Мар 12, 2014 9:17 pm

Аз съм от Петрич и вярно,че пътеката с червената маркировка е най-хубава(Беласица-Конгур). Бърза,технична,но пречат някои стърчащи клони. Всичко е идеално само хората които понякога се качват и те пречат. :agree: Харесвам и 2-та стила описани по горе в анкетата,но по ми допадат скоростните и игриви пътеки! :wavey:
Аватар
despredy
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 3:43 pm

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот psixopat » Сря Мар 12, 2014 9:27 pm

Страхотна анкета (най-смислената напоследък) .
Проблема за мен е, че двата типа пътеки изискват различен тип умения.А различните умея не са еднакво развити при всеки.Или иначе казано, много по ме кефи карането по не възможи на пръв поглед пътеки, но НЕ ми се отдава.Предполагам заради липса на техника(и това, че в района на Габрово, няма много пътеки от първия тип, където да се уча :) .)Тези от втория смятам, че ми се отдават долу-горе добре, но пък при скоростното каране, го има и момента, че винаги може по-бързо да минеш от накъде.При техничното на този етап за мен е важно да мина, без подпиране, слизане и бутане :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот subritual » Сря Мар 12, 2014 11:20 pm

Докато първия тип ги има саморасли, изпод туристическия крак, втория тип май рядко расте по наште ширини а? Трябва някой да го произведе.
За някои туткавелници няма по добро от една тясна пътечка без много препятствия и с постоянен наклон, който елегантно да те изведе от височината, която с пот си спечелил.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот outfaced » Чет Мар 13, 2014 1:13 pm

И аз съм по фен на първите (ама все пак с мярка де ... мое да няма скорост, ама да има flow дем му се вика). Па на втория тип се пада кат че ли по лошо :dontknow: :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот tanya » Съб Мар 15, 2014 7:58 pm

Моят отговор го няма в анкетата :D
Черни пътища не харесвам, с някои малки изключения. Много спънатите пътеки с остри завои, пък не мога да ги карам...
Значи за мен нещо средно - живописна пътечка с разнообразен терен, без да е прекалено екстремна и да ме изправя на нокти.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот Amidala » Съб Мар 15, 2014 9:09 pm

Нито един от посочените отговори. Моят тип пътеки са тези, които стават за нормално каране сред природата, в които няма толкова рискови участъци, големи камънаци, където да си жуля педалите или разни сечища, където да си почупя колелото. Просто каране извън големия град, съответно, мръсния въздух. Ако някой може да ми препоръча такива маршрути, да казва, времето предразполага. Ако някъде наблизо има село с хубава кръчма, екстра.
Amidala
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 1:30 pm

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Мар 15, 2014 10:28 pm

И моя отговор го няма, щото всеки ден ми е различен, но като цяло обичам да има и една мазна линия между камъните, стръмни секции, серпентини, горски пътеки и алписки пейзажи, всичкото това да е гарнирано с катерене :D
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот natalito » Пон Мар 17, 2014 10:13 am

Абе т'ва да не ви е концерт по желание :lol:
Анкетата е провокирана от конкретни случки и е почти сигурно, че трябва да се чете така некак си:
ако имате два варианта да слезете от височината, дет с пот сте спечелили, дет вика @subritual, кой ше изберете - скоростния или спънатия?
На този етап за себе си нямам съмнения кое ще избера, въпреки, че след разясненията на миналогодишните Завои /опаа де се офлянквате, март месец преполови, виражи нещо а у? :eyebrow: /, имам апетити и към другите вече.
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Мар 17, 2014 4:21 pm

За мен колкото по-спъната и крива толкова по-добре - ако можеше и на някой траялджийски номер да се науча още по-добре. Скоростта не ме блазни много много, че с възрастта нещо се засили истинкта за смосъхранение :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот Yavkata » Пет Мар 21, 2014 7:26 pm

Аре бе, баба ви все по пътеки е карала :D Идеалната пътека е тази за спускането на която ви трябва поне два пъти повече време от качването....без да слагаме времето за ремонти по колелото.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот sunday » Вто Мар 25, 2014 6:26 pm

+за втория тип каране :D
sunday
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Мар 23, 2014 9:36 pm

Re: Какъв тип пътеки предпочитате?

Мнениеот Admin » Чет Апр 24, 2014 4:03 pm

Гласувах, ама то безсмислено (да ме прощава Милко), защото това са някакви много изолирани крайности. :D
Най-хубавите пътеки, които съм карал, са нещо средно между двата отговора и включват елементи и от двата. Тях предпочитам, очевидно. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 130 госта