Носите ли си алкохол като карате.

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот LyuboKolev » Нед Мар 25, 2012 5:22 pm

След пушите ли и карате ли искам да питам и за пиенето. Само да е ясно че става въпрос за концентрат, а не за биричка или пелин и винце, а за високоалкохолни напитки. Също и за излети над 40 км., а не в парка. Скоро ми казаха 10 причини поради които трябва винаги да нося алкохол поне 200г. на излети, независимо пеша или с колело и ми е интересно да видя и други мнения. Моля съфорумците под 18 год. да не се изказват. Не че не пият, ама все пак.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот Ozzie » Нед Мар 25, 2012 5:50 pm

1. Не виждам, къде тук е анкетата? Все пак сме във форум "Анкети".
2. Е пък сподели ги тези 10 причини. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот Yavkata » Нед Мар 25, 2012 6:04 pm

Разбира се, в зависимост от километрите на маршрута. При 40 км-200мл, за 100 км-половинка. Естествено ако сте тарикат, може да си планирате маршрута спрямо кръчмите по пътя ви и да поркате в почивките. Това е добър начин да намалите с 200 гр теглото на багажа си. Баш хитреците още преди да тръгнат изчисляват алкохолната нужда спрямо километрите които ще изминат и си изпиват всичко още на старта. Истински ще оцените предимствата на тази тактика при скоростните спускания. Тогава вместо да се чудите от коя страна да заобиколите дървото, минавате между двете. Мисля, че бих могъл да изредя поне 12 причини за ползата от това да носим стара конска подкова на излети над 40 км....и вредите биха били по -малки. Да си сипнеш некое и друго в залеза на деня в бивака. Моля, пръв ще съм на опашката. Ама по време на каране?Не благодаря!
Иначе конкретно на въпроса. При преходи с нощувка в пустиняка понякога си взимам по малко домашарка за вечерта. Ако това е бил смисъла на въпроса ти, формулирай го по -точно.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот LyuboKolev » Сря Мар 28, 2012 4:52 pm

Ще опитам да изброя няколко които помня. Казвал ми ги е планински спасител.
1 Промиване на рани.
2 Миене на ръце.
3 Компрес за затопляне
4 Облекчава при слънчево изгаряне.
5 Промивка на устна кухина, ако си ял някакви плодове.
6 Съдоразширяващо.
7 Облекчава болки в стъпалата като си сипеш в обувките.
8 При стрес и уплах.
9 Залъгва глада за кратко време.
10 Облекчава болки в стомаха
11 Можеш и да се напиеш ако искаш.

Колегата дето планира заведенията по пътя е прав донякъде, но не е ясно дали ще имаш подръка заведение за някоя от горните причини. Също и каква цвна те чака.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот Yavkata » Сря Мар 28, 2012 5:30 pm

1 Промиване на рани-За целта си нося в миниатюрно флаконче зрънца калиев перманганат, става и за бързо обеззаразяване на вода.
2 Миене на ръце-Твърди се , че и водата върши работа(ако не се оплескаш много с грес и масло).
3 Компрес за затопляне-При остри състояния много малко са случаите в които се прави загряващ компрес, по-често трябва охлаждане.
4 Облекчава при слънчево изгаряне-Чувал съм,че може, но аз лично не бих си го направил.
5 Промивка на устна кухина, ако си ял някакви плодове-Това пък защо? За промивка след ядене на салата по може.
6 Съдоразширяващо-Определено, на периферните съдове , и съдосвиващо на коронарните. Какъв ефект целиш с това действие?
7 Облекчава болки в стъпалата като си сипеш в обувките-Възможно е. какво количество е необходимо?
8 При стрес и уплах-Полезно, но пък намалява правилната оценка на предизвикалата страха ситуация.
9 Залъгва глада за кратко време-За да се завърне бързо със страшна сила.
10 Облекчава болки в стомаха-Предимно мастиката и ментата.
11 Можеш и да се напиеш ако искаш-За това е незаменим и си струва да бъде носен!!! :beer:

Десет Причини да носим стара конска подкова:
1.Можем да я ползваме като отварачка за бира.
2.Можем за замерим нападащо ни куче.
3.Можем да я ползваме вместо щангичка а сваляне на гума.
4.При самоотбрана става на чудесен бокс.
5.Като я намерим е на късмет.
6.Винаги можем да си облекчим багажа, като я хвърлим през рамо.
7.Ако я привържем за тояга, може да позваме за кука за достигане на по -високи клони с плодове.
8.Можем да чупим орехи и лешници с нея.
9.Можем да я ползваме вместо колче за палатка.
10.Казахме ли най-важното- Можем да си отворим още една бира. :D :agree: :beer:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот LyuboKolev » Сря Мар 28, 2012 6:52 pm

Убеди ме за подковата. Сега ще нося и алкохол и подкова. (шегувам се)
Нали идеята на форума е да си бъдем полезни за неща за които не се сещаме сами и ползваме чуждия опит. Затова е интересно да се споделят мисли. Нещо преди време се рових във форум за лов или оцеляване не помня и там един беше описал колко неща носи. Те бяха толкова много, че съфорумците бяха започнали да го майтапят. Най- добрите лафове бяха "Ти с шерпи ли тръгваш" и "Аз вече без линейка не тръгвам".
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Носите ли си алкохол като карате.

Мнениеот Bobafett » Съб Сеп 22, 2012 3:20 am

Да за дезинфекция и за душата...когато незнаеш кога ще свирши всичко...! :V:
Bobafett
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 1:48 pm


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта