Най-яките спирачки за ендуро

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Кои са най-добрите спирачки за ендуро каране

Hope T3 E4
0
Няма гласували
Hope T3 V4
0
Няма гласували
Magura MT Trail Sport
0
Няма гласували
Magura MT5
1
6%
Magura MT7
2
13%
SRAM Code RSC
1
6%
SRAM Guide RSC
0
Няма гласували
SRAM Guide Ultimate
1
6%
Shimano Saint М820
6
38%
Shimano XT М8020
4
25%
Shimano Zee М640
1
6%
 
Общо гласове : 16

Най-яките спирачки за ендуро

Мнениеот Gworan » Съб Дек 29, 2018 6:39 pm

Видях че има подобна тема, за това кой каква марка ползва. Често обаче се случва да ползваме само това което имаме / което можем да си позволим. Тук въпроса е кои мислите че са най-добрите, дори и да не карате с такива.
Пускам в анкетата само модели относно които аз лично имам интерес да видя мнения / статистика, така че може и да не намерите любимите си спирачки като възможен отговор.
Интересно ми е да чуя мнения и съпоставка примерно за различните модели от една и съща серия. Кой модел за какъв стил каране е по-подходящ. Кои са по-подходящи за по-интензивно и постоянно ползване, примерно на стръмни технични участъци където се движа бавно и почти постоянно на спирачките.
За всеки модел спирачка в анкетата може да се предположи че ще се ползва със съотвения ротор, с който се продават в комплект.
Аз скоро май ще продам моите от снаба ( Guide R ) които като спирачна сила са ми ОК, ама има още какво да се желае, и лостчетата искат сравнително доста повече стискане и нямат настройки освен за рийча.
Обаче виждам затруднения с избора на други, тъй като няма как да пробвам които и да е без да ги купя... За сравнение, най-приятните за мен, които съм карал до сега са Avid X0, харесваше ми Contact Point настройката им, и сега ми липсва. И може би е важно да се има предвид че не съм лек (85-90кг без екипировка).
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Най-яките спирачки за ендуро

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Дек 29, 2018 9:45 pm

Предната ми е Saint 820 калипер с XTR race (без ServoWave e) лостче и органични накладки. Тази комбинация ми позвалява отлична прецизност, като запазва мощта на Saint апаратчето. Отзад е просто SLX с метални накладки, защото ми е напълно достатъчно.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта