Настройка на Magura HS-33

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Настройка на Magura HS-33

Мнениеот PtD » Пет Фев 27, 2004 4:04 pm

Здравейте,

Има ли тук някой вещ в настройката на спирачки Magura HS-33 (не ми казвайте Цуцо, защото засега го няма ;)). Горе-долу ги монтирам, натаманявам ги, обаче след 10-15 спирания престават да спират добре и после пак нагласяници и борби и вече ми омръзна :xx(:.

Та ако някой притежава ноу-хау, моля да го сподели.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот C_Mo » Пет Фев 27, 2004 4:19 pm

Здрасти,

много ми е чудно как така се разместват и престават да спират, като това са едни от най-тъпоустойчивите спирачки...

Както и да е. Свали гумата и монтирай каплата (така ще виждаш по-добре като ги настройваш). Гледаш пласмасовата пишка между цилиндъра и челюстите да си е на мястото и да се обхваща добре от челюстите. Стягаш равномерно гледайки да не се размества.

Монтираш гумата... каплата на колелото... няма да ти се налага да настройваш каквото и да е в тази област за неопределено време.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Фев 27, 2004 5:12 pm

[quote="xtr"]

много ми е чудно как така се разместват и престават да спират, като това са едни от най-тъпоустойчивите спирачки...
[/quote]


Ами и на мен ми е интересно, ама на... затягам ги зверски, коват перфектно, обаче след няколко спирания почват да губят спирачна сила. Махам QR-a, намествам го, пак почва да спира, и отново и отново.
QR-a е затегнат така, че в заключено състояние не може да се помести с ръка.

[quote]Както и да е. Свали гумата и монтирай каплата (така ще виждаш по-добре като ги настройваш). Гледаш пласмасовата пишка между цилиндъра и челюстите да си е на мястото и да се обхваща добре от челюстите. Стягаш равномерно гледайки да не се размества.
[/quote]


Кое е "пластмасовата пишка"? Черупката на апарата, която стои между алуминиевите челюсти? Или пластмасовото удължение, което седи под болта на brake-boostera?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Rankor » Пет Фев 27, 2004 10:51 pm

[quote="PtD"]

Здравейте,

Има ли тук някой вещ в настройката на спирачки Magura HS-33 (не ми казвайте Цуцо, защото засега го няма ;)). Горе-долу ги монтирам, натаманявам ги, обаче след 10-15 спирания престават да спират добре и после пак нагласяници и борби и вече ми омръзна :xx(:.

Та ако някой притежава ноу-хау, моля да го сподели.
[/quote]


Privet Junak,
dai si e-maila za da ti izpratzia tri kadura s podrobna instruktzia na Angliiski kak se montira i nastroiva Magura HS-33.
Obiasnenieto vuv Foruma schte otneme vreme i edva li schte ti stane jasno za kakvo ide rech.
CHakam ti E-maila.
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот PtD » Съб Фев 28, 2004 1:24 am

[quote="Rankor"]
Privet Junak,
dai si e-maila za da ti izpratzia tri kadura s podrobna instruktzia na Angliiski kak se montira i nastroiva Magura HS-33.
Obiasnenieto vuv Foruma schte otneme vreme i edva li schte ti stane jasno za kakvo ide rech.
CHakam ti E-maila.
[/quote]


[email protected]
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Rankor » Съб Фев 28, 2004 12:48 pm

Instruktziata te chaka na E-maila ti.
Zelaia ti uspeh. ;)
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот PtD » Нед Фев 29, 2004 12:50 am

[quote="Rankor"]

Instruktziata te chaka na E-maila ti.
Zelaia ti uspeh. ;)
[/quote]


Мерси, Rankor, аз имам същата инструкция (на PDF) и въпреки това не можахме да постигнем задоволителен резултат :xx(:.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Rankor » Нед Фев 29, 2004 12:24 pm

[quote="PtD"]

[quote="Rankor"]

Instruktziata te chaka na E-maila ti.
Zelaia ti uspeh. ;)
[/quote]


Мерси, Rankor, аз имам същата инструкция (на PDF) и въпреки това не можахме да постигнем задоволителен резултат :xx(:.
[/quote]


Loscho, az do sega ne sum imal problem. Siguren li si, che montirasch spirachkata pravilno? Mnogo zavisi ot tova da e montirana pravilno.
Pogledni v "Instruktziata" na snimka 6 i 7. Tam vizdasch edna cherna oguna chast - opisana e kato "Black elbow". Tova neschto triabva da e opriano na vilkata za da se izbegne eventualno izmestvane na spirachkata po vreme na polzvane. Ako ne e ot tova , pregledai zahvaschtaneto na Tzilindura -tam triabva da ima edno gumeno uplatnenie koeto da mozesch da go naglasiasch na ruka.
Ogledai tezi mesta - mislia che problema ti se grie niakude tam - otkrivaneto na razkovnicheto e tvoia zadacha - deistvai:);)
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот PtD » Нед Фев 29, 2004 11:47 pm

[quote="Rankor"]
eto na razkovnicheto e tvoia zadacha - deistvai:);)
[/quote]


Ще действам... засега съм си сложил верния Avid :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта