Има ли файда от brake booster?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Има ли файда от brake booster?

Мнениеот velin » Пет Фев 27, 2004 12:34 pm

Значи рамката ми е стоманена с V-brakes Shimano BR-M430 - има ли опасност при нормално градско каране да изкъртя ушите на рамената или да се разтвори рамката и ако сложа брейк буустери дали ще вършат някаква работа?

Мерси предварително!
velin
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 10:05 am

Мнениеот Black » Пет Фев 27, 2004 1:14 pm

vinagi ima faida ama ne sam sigoren dali si zasly6ava da dava6 30lv za dva
ako ti izpadnat tanko stava (li4no mnenie)
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот velin » Пет Фев 27, 2004 1:23 pm

А отпрeд или отзад има по-голяма нужда от буустерите? Отпред съм с твърда вилка, но ще минавам скоро на мека - меките май си имат фабричен буустер.
velin
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 10:05 am

Мнениеот Black » Пет Фев 27, 2004 1:36 pm

ako e taka po dobre ot zad
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот SPA » Пет Фев 27, 2004 1:47 pm

[quote="velin"]

А отпрeд или отзад има по-голяма нужда от буустерите? Отпред съм с твърда вилка, но ще минавам скоро на мека - меките май си имат фабричен буустер.
[/quote]


Ако не се лъжа меките вилки се усуква още повече, затова имат по-голяма нужда от Brake Booster.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Фев 27, 2004 2:18 pm

[quote="SPA"]

[quote="velin"]

А отпрeд или отзад има по-голяма нужда от буустерите? Отпред съм с твърда вилка, но ще минавам скоро на мека - меките май си имат фабричен буустер.
[/quote]


Ако не се лъжа меките вилки се усуква още повече, затова имат по-голяма нужда от Brake Booster.
[/quote]


На каквото и да ги сложиш винаги има смисъл, защото иначе винаги се губи сила, независимо колко твърда е вилката/рамката. Дори чисто теоретично има смисъл, защото добавя още една опорна точна на челюстта за да натиска калодката. Усещането е за по-рязко втвърдяване на лостчето при стискане и името му идва точно оттам - booster=усилвател.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Фев 27, 2004 2:21 pm

[quote="velin"]

Значи рамката ми е стоманена с V-brakes Shimano BR-M430 - има ли опасност при нормално градско каране да изкъртя ушите на рамената или да се разтвори рамката и ако сложа брейк буустери дали ще вършат някаква работа?

Мерси предварително!
[/quote]


Според мен винаги вършат работа - виж по-горе. Не би трябвало да ти повредят нищо, особено ако рамката/вилката е стоманена. Смисъла им е по-скоро да намалят до минимум временното огъване/разтваряне на рамката/вилката по време на спиране.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта