Важна тема: Sprint Delta

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Важна тема: Sprint Delta

Мнениеот did » Чет Окт 27, 2005 3:41 pm

Както сте забелязали, минат се не минат 1-2 месеца и някой пусне тема "какво колело да си купя за ххх лева?". Обикновено ххх е сума доста под минималната, която би била достатъчна за истински класно возило за съответния стил.

И понеже в 95% от случаите хората, които пишат тук и отговарят, вече си имат добри велосипеди, минали са през етапите на проби, грешки, чупене на чарколяци от по 5 леФа десетте бройки и т.н., най-често съветите са насочени към купуване на модели от двете български фирми RAM и DRAG.

Аз не искам, не мога и нямам право да оспорвам това мнение. Но според мен трябва малко да си разширим кръгозора и да погледнем какво се случва и при другите производители. А там последно време май почти са се случили и скоро ще се случат доста интересни неща.

Едно от тези интересни неща, което всъщност се случи дооооста отдавна, е появата на няколко интересни като качество/цена предложения, които просто никой не коментира тук. Може да е заради незнание, може пък и да имате сериозно основание... Аз не ги разбирам тия работи.

Обаче някак си без нищо да разбирам, само като седя како кибик и зяпам, чета туй-онуй, почвам да си мисля, че липсата на такава тема е по-скоро пропуск, отколкото полза за нашия форум. На няколко състезания участници спечелиха призови места, участвайки с велосипеди Sprint Delta. Вярно, с по-друг ;) монтаж, обаче в случая говоря основно за рамката. Такива рамки в момента карат в Пловдив доста хора, които с тях спускат, рипат, правят разни номерца (без да прекаляват) и досега никой не се е оплакал, нито са търсили заварчици, нито са казали, че е тежка или неудобна или че няма за нея уши... Даже цената на ушите за тези рамки би се сторила хм.. странна на някои патили. Доста хора (включително състезатели на ДРАГ) пък получиха такава рамка като награда в разни състезания.

Ето за какво говоря:

Изображение

Та много ми се иска не да хвалим или да плюем голословно това колелце, ами да споделите тук най-субективно какво ви е мнението за него. За съжаление в момента не мога точно да кажа каква е цената му с различните монтажи, но това лесно може да се поправи.

P.S. Идеята за тая тема ми дойде когато преди малко видях, че найййй-сетне на сайта на Спринт се е появила горната снимка, сигурно над 6 месеца след началото на предлагането на колелото на пазара :xx(:

а може пък аз да не съм я видял.. знам ли?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот thebiker » Чет Окт 27, 2005 3:48 pm

Моето мнение е :
Аполон с друго име и по висок клас части - или с други думи може и Аполон да си вземе човека.
Също мисля че е много добре за леки хора и деца до примерно 60-70 килограма и парите им са кът да се препоръчва да си купят стария модел Аполон който май беше 200-250 лева. А за по тежки хора е добре да си вземат Аполона за 320-370 лева който сега е на промоциа за 320 лева - той е с 100мм вилка RST която става и е с задна главина на шлици - което е повече от предимство - здраво си е.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот did » Чет Окт 27, 2005 3:49 pm

[quote="thebiker"]

Моето мнение е :
Аполон с друго име и по висок клас части - или с други думи може и Аполон да си вземе човека.
[/quote]


хм... наследникът на дългия Аполон май се казва Sprint Legend

ЕДИТ (като сме почнали да се надедитваме):

бе като гледам рамката на [url=http://sprintmaxcom.com/big_pics/111.jpg]аполона[/url], пък и след като съм ги пипал и вдигал и двете, хич не ми изглеждат еднакви.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Чет Окт 27, 2005 4:19 pm

С подходящ монтаж колецето би било чудесно за ХС, каквото е и предназначението му.Не мисля, че рамката е по-слаба от която и да било предлагана от българските производители от СЪЩИЯ КЛАС.Същото важи за Аполон.Всичко това е според мен:D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Nymphetamine » Чет Окт 27, 2005 4:43 pm

Според мен рамката е не по-зле от RAM HT2. Виждал съм я наживо и наистина изгледжа доста зрава, надеждна, пък и красива; формата на стойките е с правоъгълно сечение, ако не се лъжа, и това много ми харесва. С малко по-друг монтаж и вилка, колелото би било чудесно като за ценовия клас 800-1000лв, в зависимост от това каква е вилката, движението (от Аливио нагоре), гумите и т.н. Ако цената е подобаваща, може и да се навия да си взема такава рамка :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот 4getcredo » Чет Окт 27, 2005 4:52 pm

Подсилката на Делтата на челната тръба е доста внушителна в сравнение с тази на Аполона.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот LethalWeapon » Чет Окт 27, 2005 6:26 pm

Рамката няма нищо общо с Аполона.Делтата е по-къса, по-ниска и има доста масивна подсилка на челото, което е много добре ( Спринтаджиите са си взели поука от модела EXCEL :idea:). Рамчицата също е и много добра като тегло, 2.1 кг.
Аз в момента карам с делта и съм много доволен от рамката.Само и трябват няколко ъбгейда и ще стане едно много доволно колелце.А и за направата й са използвани нови технологии, с които уж рамката е по-здрава (Hydroforming, Tubing).
Надявам се да е толкова здрава колкото изглежда.

:offtopic:Незнам как модела EXCEL толкова се троши, аз карах 1 година с него и нямах никакви проблеми.Може би защото беше 03 модел.БТВ рамката се продава;)
"It's only a matter of time before Australia gets like 1-st to the 5-th in the World Cup podium!" N. Rennie
Аватар
LethalWeapon
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:53 am
Местоположение: Майна таун

Мнениеот TOYAGA » Чет Окт 27, 2005 6:33 pm

Ще коментирам продукцията на Sprint, когато на пазара излезе това...

[img]http://www.suissecross.com/BGBIKE_poster.jpg[/img]

... возило. Металното имам предвид - другото вече е на пазара, но не му е тук мястото да го коментирам...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddl » Чет Окт 27, 2005 7:20 pm

Мойто колело е такова и много си ми харесва.За 700 лева се получи поне за мене нещо вного добро.На живо рамката изглежда още по-добре.
:thumbu:
Изображение
ddl
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 8:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kpax » Чет Окт 27, 2005 7:31 pm

карам Ексел почти година и рамката се държи прилично. Тежа 90 кг, карам ХС, вилка Judy TT. карам доста, включително паралелна вселена родопи. Не знам кой и как ги троши тия рамки но моята си е добре и не е мръднала.
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград

Мнениеот klmn » Чет Окт 27, 2005 8:48 pm

[quote="did"]

[quote="thebiker"]

Моето мнение е :
Аполон с друго име и по висок клас части - или с други думи може и Аполон да си вземе човека.
[/quote]


хм... наследникът на дългия Аполон май се казва Sprint Legend

ЕДИТ (като сме почнали да се надедитваме):

бе като гледам рамката на [url=http://sprintmaxcom.com/big_pics/111.jpg]аполона[/url], пък и след като съм ги пипал и вдигал и двете, хич не ми изглеждат еднакви.
[/quote]
Тоя Аполон дето си го дал май е 21'',класиката е 19-карам с такава рамка и не съм я почупил,въпреки че съм 90 кИла говедо(пластична е).
Супер тъпо е Спринта да се слага в една категория с Крос-а,то и Драг имат колела за децата да въртят из квартала,но няма да видиш Крос *****DEORE примерно.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот chrome » Чет Окт 27, 2005 10:08 pm

след като почнаха да си продават велосипедите в "унижерсални" магазини, и XTR да слагат..., да не стане така че да си продават само там, както става с някои други.
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thebiker » Пет Окт 28, 2005 12:32 pm

[quote="did"]

[quote="thebiker"]

Моето мнение е :
Аполон с друго име и по висок клас части - или с други думи може и Аполон да си вземе човека.
[/quote]


хм... наследникът на дългия Аполон май се казва Sprint Legend

ЕДИТ (като сме почнали да се надедитваме):

бе като гледам рамката на [url=http://sprintmaxcom.com/big_pics/111.jpg]аполона[/url], пък и след като съм ги пипал и вдигал и двете, хич не ми изглеждат еднакви.
[/quote]

Значи Аполона има две рамки - едната е стария модел където почти нямяше скосяване при седалката и другия е по новия модел който го слагат сега и е доста по скосена - т.е. горната тръба е по ниско и по близо до централното от преди.
И лекотата ако не се бъркам се постига за сметка на леката вилка и по леките курбели - ама не знам колко по леки са те.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот thebiker » Пет Окт 28, 2005 12:44 pm

[quote="LethalWeapon"]

Рамката няма нищо общо с Аполона.Делтата е по-къса, по-ниска и има доста масивна подсилка на челото, което е много добре ( Спринтаджиите са си взели поука от модела EXCEL :idea:). Рамчицата също е и много добра като тегло, 2.1 кг.
Аз в момента карам с делта и съм много доволен от рамката.Само и трябват няколко ъбгейда и ще стане едно много доволно колелце.А и за направата й са използвани нови технологии, с които уж рамката е по-здрава (Hydroforming, Tubing).
Надявам се да е толкова здрава колкото изглежда.

:offtopic:Незнам как модела EXCEL толкова се троши, аз карах 1 година с него и нямах никакви проблеми.Може би защото беше 03 модел.БТВ рамката се продава;)

[/quote]

Сега да ви светна:
имам Интербайк Сторм точно със същата геометрия.
И нема начин да е друга рамката- а какво значение има това след като рамката си е супер яка - за класа си де - т.е. ентри левъл.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот thebiker » Пет Окт 28, 2005 12:47 pm

[quote="klmn"]

[quote="did"]

[quote="thebiker"]

Моето мнение е :
Аполон с друго име и по висок клас части - или с други думи може и Аполон да си вземе човека.
[/quote]


хм... наследникът на дългия Аполон май се казва Sprint Legend

ЕДИТ (като сме почнали да се надедитваме):

бе като гледам рамката на [url=http://sprintmaxcom.com/big_pics/111.jpg]аполона[/url], пък и след като съм ги пипал и вдигал и двете, хич не ми изглеждат еднакви.
[/quote]
Тоя Аполон дето си го дал май е 21'',класиката е 19-карам с такава рамка и не съм я почупил,въпреки че съм 90 кИла говедо(пластична е).
Супер тъпо е Спринта да се слага в една категория с Крос-а,то и Драг имат колела за децата да въртят из квартала,но няма да видиш Крос *****DEORE примерно.:beer:
[/quote]

Е явно не четеш БГБайк там ще видиш Койот XTR
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот thebiker » Пет Окт 28, 2005 12:54 pm

[quote="kpax"]

карам Ексел почти година и рамката се държи прилично. Тежа 90 кг, карам ХС, вилка Judy TT. карам доста, включително паралелна вселена родопи. Не знам кой и как ги троши тия рамки но моята си е добре и не е мръднала.


[/quote]

На всички български байкове им липсва хубава вилка - е Рам слагат но цените са голями ето това е проблема.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот thebiker » Пет Окт 28, 2005 1:32 pm

[quote="LethalWeapon"]

Рамката няма нищо общо с Аполона.Делтата е по-къса, по-ниска и има доста масивна подсилка на челото, което е много добре ( Спринтаджиите са си взели поука от модела EXCEL :idea:). Рамчицата също е и много добра като тегло, 2.1 кг.
Аз в момента карам с делта и съм много доволен от рамката.Само и трябват няколко ъбгейда и ще стане едно много доволно колелце.А и за направата й са използвани нови технологии, с които уж рамката е по-здрава (Hydroforming, Tubing).
Надявам се да е толкова здрава колкото изглежда.

:offtopic:Незнам как модела EXCEL толкова се троши, аз карах 1 година с него и нямах никакви проблеми.Може би защото беше 03 модел.БТВ рамката се продава;)

[/quote]

Не че се троши ами се кара не както е предвидено - не за XC.
А и то за каквото и да е ако караш много и абузеваш ;-)) така става.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот did » Пет Окт 28, 2005 3:10 pm

@thebiker: абе човек, как успя със 7 изречения да напълниш 5 поста, заемащи 3 екрана...

Казваш "[i]имам Интербайк Сторм точно със същата геометрия[/i]". Това значи ли, че според тебе рамките със [i]сходна[/i] геометрия са еднакви? Щото на същата мисъл ме навежда и твърдението ти, че "[i]лекотата ако не се бъркам се постига за сметка на леката вилка и по леките курбели[/i]". Може пък да има и по-леки и по-тежки рамки :confused:, знам ли...

А това, че имало "[i]Койот XTR[/i]"...
ммм... би ли ме запознал с някой, който действително кара такова нещо?

Казваш :"[i]На всички български байкове им липсва хубава вилка - е Рам слагат но цените са голями ето това е проблема.[/i]". Ами направи ти завод за евтини, леки, здрави и много качествени вилки и всички ще ти ръкопляскяме бурно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот lechuga » Пет Окт 28, 2005 3:49 pm

[quote="did"]

@thebiker: абе човек, как успя със 7 изречения да напълниш 5 поста, заемащи 3 екрана...
[/quote]

Ми човека бързо иска да стане карач от класата на Макса;)
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ddl » Нед Окт 30, 2005 2:40 pm

А челото някой знае ли колко ход макс издържа?
Изображение
ddl
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 8:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Окт 31, 2005 8:51 pm

[quote="ddl"]

А челото някой знае ли колко ход макс издържа?
[/quote]


Да, не издържа.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот klmn » Пон Окт 31, 2005 9:09 pm

[quote="TOYAGA"]

Ще коментирам продукцията на Sprint, когато на пазара излезе това...

[img]http://www.suissecross.com/BGBIKE_poster.jpg[/img]

... возило. Металното имам предвид - другото вече е на пазара, но не му е тук мястото да го коментирам...
[/quote]
А някой знае ли кога ще излезе това($$?) и новите модели въобще?
Tръкалата имам предвид!:confused:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот glavata » Пон Окт 31, 2005 11:21 pm

[quote="thebiker"]

Е явно не четеш БГБайк там ще видиш Койот XTR
[/quote]

сега гледам бг байк и вижадам койотaltus не знам ти за кой брой говориш ама ако наистина има една рамка с монтаж XTR i ALTUS е тва вече cross ще покриват всички ценови класове с една рамка:bigeyes:
Колкото по-дълго чакате, толкова по-голяма е вероятността да чакате където не трябва.
glavata
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 8:03 am
Местоположение: Pakistan

Мнениеот thebiker » Сря Ное 02, 2005 11:37 am

[quote="glavata"]

[quote="thebiker"]

Е явно не четеш БГБайк там ще видиш Койот XTR
[/quote]

сега гледам бг байк и вижадам койотaltus не знам ти за кой брой говориш ама ако наистина има една рамка с монтаж XTR i ALTUS е тва вече cross ще покриват всички ценови класове с една рамка:bigeyes:
[/quote]

Грешка - от как Крос правят koyote все ги бъркам.
Значи Крос Его е с XT но разбира се го няма никаде ;-((, виждал съм и с XTR но непомня кой и каде .
Както и да е.
А относно Делта може да е по лека рамката не съм я мерил но за да е по лека трябва да се ползват скъпи технологии което не го вярвам да са го направили.
Ама за какво ги гледате тези байкове като сега ще има рамки Скот върхови подели за по 400-500 лева и тегло примерно 1.1кг ;-))
Мисля че много хора скоро ще се израдват на това - аз вече писах че на 20 ноември ще ги има ;-)
Айде честито на тези които искат да си направят нов байк.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот bestbg » Сря Ное 02, 2005 7:59 pm

днес този спринт го видях в байк цетъра и доста ми хареса ;):^:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Admin » Съб Яну 14, 2006 11:36 pm

Информация за този байк има и в тази тема:
[url=http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10972]мнение за байк на SPRINT[/url]

Моля всички въпроси, свързани с този модел на Sprint, да бъдат задавани в настоящата тема!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот koned » Сря Яну 25, 2006 4:21 pm

Каква е разликата между Sprint Delta и Sprint Legend. Какво означава добър монтаж, значи ли това че за 700-750 лв. може да се направи наистина едно качествено любителско колело за крос кънтри, с което без проблем да се участва във всички прояви от този вид. Снимката на Sprint Legeng Deore ми харесва. Сегашното ми колело е силно скосено /дамско/, иска ми се и новата рамка да бъде подобна. За да осъществя желанието си да карам в Родопите и Стара планина ще трябва да се предвижвам с велосипеда си /живея в едно Ямболско село - в посока Нова Загора /, затова давам тежест на бързото и леко каране. Напълно съм съгласен с did, че тази тема е важна и обогатява форума. Съзнавам, че аз не мога да бъда полезен.
koned
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот k0cTaHeB » Чет Фев 15, 2007 3:20 pm

Преди месец си купих такава рамка... все още не съм я сглобил поради факта че наще са против това аз да карам колело. Таз е причината да го сглобявам със собствени средства. И за да съм сигурен че занапред ще ми служи добре ме интересуват няколко неща.
Та, интересува ме вилка с максимално колко ход може да поеме въпросната рамка (по-точно челото на рамката) и разтоянието между двете тръби на рамката отзад до какъв цолаж гума могат да поемат?
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TheUndertaker » Чет Фев 15, 2007 5:18 pm

120-130мм отпред

влиза 2.35 спокойно .
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Spr » Пет Фев 16, 2007 1:36 pm

Всички колела от сайта на СПРИНТ ги има в техния склад освен RS7(Байка, на който там пише RS7 всъщност е RS1, защото са объркани лепенките). Всички модели са от 24 февруари миналата година. Разликата в двата монтажа на Делтата струва 300лв.
Spr
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 10:04 pm

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта