Zoom на 2

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Zoom на 2

Мнениеот Georgi » Нед Фев 22, 2004 4:28 pm

Карах със сравнително нова вилка zoom. Не знам точно модела, но е пружина-еластомер, една корона за 80лв. Преди малко горните тръби се извадиха от коронката. Има ли шанс да се направи нещо, дори колкото да карам по равно, докато намеря друга вилка.
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот MAN6 » Нед Фев 22, 2004 8:21 pm

Разпробии короната и тръбие и с 2болта (а може и по 2 на всеки крак) и е екстра...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Windstream » Нед Фев 22, 2004 9:25 pm

[quote="Georgi"]

Карах със сравнително нова вилка zoom. Не знам точно модела, но е пружина-еластомер, една корона за 80лв. Преди малко горните тръби се извадиха от коронката. Има ли шанс да се направи нещо, дори колкото да карам по равно, докато намеря друга вилка.
[/quote]

1. Разлобяваш вилката
2. Набиваш яко подпорите обратно в короната
3. Правиш това което каза MAN6-а
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Georgi » Нед Фев 22, 2004 10:46 pm

Добре, но така няма ли да отслабя короната...а и тръбите.
...пък и врътките за натягане на пръжината ще се бастисат.
...всъщност...нали питам за каране по равно, временно.
Thanks

Опа...сега събрах нерви да разгледам, какво е станало: Не просто са се изскубнали тръбите от коронката - те направо са се ... скъсали. (Части от тръбите са си е вътре.)
Такива неща просто не се случват:(
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот MAN6 » Нед Фев 22, 2004 11:43 pm

ZOOM RULEZ!!!:o)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Georgi » Нед Фев 22, 2004 11:49 pm

Ще я кремирам със се тръбите.
ZOOM RULZ :)
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот MAN6 » Нед Фев 22, 2004 11:56 pm

За по-як ефект ги напълни със "Сирене Крема" преди това[:p]

Ходя си по джамоветееее :) хахахахааааа
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Windstream » Пон Фев 23, 2004 12:06 am

[quote="Georgi"]

Опа...сега събрах нерви да разгледам, какво е станало: Не просто са се изскубнали тръбите от коронката - те направо са се ... скъсали. (Части от тръбите са си е вътре.)
Такива неща просто не се случват:(
[/quote]

Човече как си я карал тая вилка? На мен веднъж миналото лято ми се наложи да правя екстремно спиране, чак на предно колело се изправих и така се блъснах в тротоара отсреща и въпреки каскадата на вилката (еднокоронно Чили със 26мм стоманени подпори с дебелина на стената 2.5мм) абсолютно нищо й нямаше, дори не се беше изкривила - направо ти се чудя как си успял да скъсаш тръбите на твоята... май як abuse си й правил? ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Georgi » Пон Фев 23, 2004 12:19 am

Не бе. Няколко пъти да съм се спуснал от петия етаж до първия етаж по стълбите. А за самата случка, беше съвсем леко каране из снега в квартала... На някой в нас му е писнало от мен и е съботирал колелото.
Правиха ми го и със спирачките преди. Отнесе го една пешеходка тогава.
...и все пак ZOOM rulz :)
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот screamBoy » Пон Фев 23, 2004 12:28 am

тии ... таковата (ZOOM Rulz) ... кво ще ги правиш пружините на ZOOM Rulz, искашлималкопари за тях, че и мойто ZOOM Rulz ? 5лв ако ми харесат ?? тя може и само една да е пружината, пак бих искал да я погледна
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Пон Фев 23, 2004 12:33 am

[quote="Georgi"]

На някой в нас му е писнало от мен и е съботирал колелото.
Правиха ми го и със спирачките преди. Отнесе го една пешеходка тогава.
...и все пак ZOOM rulz :)
[/quote]

Абе и на мен ми ги разхлабиха веднъж, точно затова и разбрах че въжените мостове всъщност далеч не са толкова високо над водата колкото изглеждат (всъщност разбрахме го 2-ма - аз и едно момиче от групата имащо неблагоразумието да спре да ме изчаква точно по средата на моста). Да ни ти разправям след това обаче какво му се случи на хубавеца дето ми извъртя тоя номер :}): В твоя случай обаче едва ли майка ти е хванала кухненския нож да ти подрязва тръбите [:p] Виж ако имаш сестра... ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Georgi » Пон Фев 23, 2004 12:36 am

screamBoy, проваляш ми церемонията...
Пет кинта ли е едно погебение в днешно време?
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Georgi » Пон Фев 23, 2004 12:40 am

Windstream, не подценявай майка ми...и Солингена (Нали си гледал рекламмите на тия ножове - тръпки ме побиват.)
:)))

Ама голям чат отворихме. Какво ще кажете за положението в Близкия Изток...
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Liohman » Пон Фев 23, 2004 9:44 am

Преди време имах такъв Zoom и го скърших точно като теб, един познат ми го купи и си го направи, Изби парчетата които бяха вътре, подпорите ги скъси малко и им направи резба, скъси малко и пружините, наби пак подпорите и ги хвана както MAN6 каза с болтове. Сега си кара вилката и даже си скача, за сега без последствие за вилката.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Пон Фев 23, 2004 5:21 pm

Thanks, to moje i da probwam s nqkwa druga tryba, ako izwadq par4etata ot wytre.
Shte pisha, kato go naprawq.
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот screamBoy » Вто Фев 24, 2004 1:22 am

Georgi ами аз да ти кажа (ако не знаеш) мъртъвците преди да ги погребат/кремират ако са по-младички и здрави им изваждат карантията за да я ползва някой друг или за изследвания ... само предлагам да действаме като нормални, съвременни хора :))))))))))))
оф ари ве майна, отде да си намеря евтина дълга пружина иначе :) ами ако са 2 ? още по-гут ! пиши ако искаш, предложението ми си остава валидно !!
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Georgi » Вто Фев 24, 2004 4:38 pm

@screamBoy
Извинявай, като размислих малко по спокойно, се сетих, 4е няма скоро да мога да си купя нова, а нови тръби по мога да намеря. Ще я възкресявам. Пробвай да пуснеш една обява, се някой си пази такава карантия и се чуди на кого да я подари (5 кинта :)).
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Windstream » Вто Фев 24, 2004 6:08 pm

@screamBoy
Защо не пробваш с пружини от някой по-лек мотоциклет, примерно Simson или Yamaha DT75? В един мотомагазин в Стара Загора симсонските пружини бяха по 3лв едната, в Казанлък средно по 5лв. Предполагам че няма да е голям проблем да си намериш нещо подобно на прилична цена.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Persenk » Вто Фев 24, 2004 9:09 pm

[quote="screamBoy"]

оф ари ве майна, отде да си намеря евтина дълга пружина иначе :) ами ако са 2 ? още по-гут ! пиши ако искаш, предложението ми си остава валидно !!
[/quote]

Screamboy-погледни тука - http://www.prugini.com/.Можеш да си поръчаш каквато пружина искаш.Няма да ти излезе повече от 6-7 лв.Просто им казваш размерите на пружината и пичовете ще ти я направят.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Вто Фев 24, 2004 11:05 pm

ей супер сте !
от симсонка са много тясни, ще пращам писъмце към Канзас сити :)))
и ще обикалям още мотомагазини
ама пак трябва да отворя чудото за да преценя какви са ми възможните цели, мдаа
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Сря Фев 25, 2004 12:33 am

[quote="Persenk"]
Screamboy-погледни тука - http://www.prugini.com/.Можеш да си поръчаш каквато пружина искаш.Няма да ти излезе повече от 6-7 лв.Просто им казваш размерите на пружината и пичовете ще ти я направят.
[/quote]


Ама не разбрах може ли човек да си поръча примерно само две пружини? Зщото това е завод все пак, а не някаква работилница. :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Persenk » Сря Фев 25, 2004 7:00 pm

[quote="Admin"]

[quote="Persenk"]
Screamboy-погледни тука - http://www.prugini.com/.Можеш да си поръчаш каквато пружина искаш.Няма да ти излезе повече от 6-7 лв.Просто им казваш размерите на пружината и пичовете ще ти я направят.
[/quote]


Ама не разбрах може ли човек да си поръча примерно само две пружини? Зщото това е завод все пак, а не някаква работилница. :8D:
[/quote]


Да, няма проблеми.Миналия петък бях поръчал 4 пружинки за едно агренажно колело и днеска си ги получих.Размерите на пружинките ми са височина-35мм. и диаметър 20мм.И за това ми взеха по 80 стотинки на пружина.Това го давам като пример,че услугата не е много скъпа.По-нататък и аз съм се замислил да сменям пружини на вилката.То ясно че пари за нова няма,ами поне пружинита да оправя.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Фев 26, 2004 11:33 pm

страхотно ! отговориха ми на мейла
само дето беше с предварителни запитвания, още не съм измерил какви възможности имам и съответно какво точно да ги питам
иначе пружини за МЗ са 14лв двете но са малко тънки и май са малко меки ... нещо не мога да преценя
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот DeMoN » Нед Мар 07, 2004 12:44 pm

Abe i az imam vilka zoom- kat na behemoth.Ama razbrah 4e imala projina samo w ednoto kol4e.Ima li smisul i vuzmojno li e da sloja i v drugoto.A su6to taka mojete li za mi kajete ne6to pove4e za neq , 6tot az ne razbiram mnoo ot takiva raboti.Mejdu drugoto site na zoom v "vruzki" ne su6testvuwa, znaete li nqkoi drug???
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Нед Мар 07, 2004 9:11 pm

[quote="DeMoN"]

Abe i az imam vilka zoom- kat na behemoth.Ama razbrah 4e imala projina samo w ednoto kol4e.Ima li smisul i vuzmojno li e da sloja i v drugoto.A su6to taka mojete li za mi kajete ne6to pove4e za neq , 6tot az ne razbiram mnoo ot takiva raboti.Mejdu drugoto site na zoom v "vruzki" ne su6testvuwa, znaete li nqkoi drug???
[/quote]

Смисъл от две пружини определено има - така натоварването на вилката се разпределя доста по-равномерно върху двата крака, а не както е в оригиналното изпълнение всичко на единия. С вкарването на втора пружина обаче можеш да срещнеш два проблема:

1) Шишовете в краката може да не са еднакви - на вилката която аз съм отварял (Zoom DH AMS) бяха 1:1 ама знам ли на другите как са.
2) Капачката на единия крак (този без пружината) е пластмасова и може и да не издържи натоварването от втората пружина - решението е или да си намериш втора алуминиева капачка от някой друг Zoom-аджия който си е прецакал вилката, или да хванеш някой стругар да ти направи нова идентична с тази на другия крак.

Имай предвид че ако ще слагаш две пружини всяка от тях трябва да е доста по-мека от тази с която караш в момента, иначе вилката ще стане несгъваема. ScreamBoy каза че пружините за мотор MZ били по-меки така че ако сложиш две от тях може и да са добре. Виж за диаметъра им вече не знам, трябва да се мери - гледай обаче външния диаметър на пружината да е малко по-малък от вътрешния на тръбата в която ще влиза (т.е. трябва леко да хлопа).
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта