Shimano HONE

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shimano HONE

Мнениеот Alserton » Съб Окт 15, 2005 2:34 pm

Ми искам да питам тука едно нещо... Значи карам си аз обикновен FR(не разбирайте лек FR) и понеже ще минавам в малко по тежки среди , реших да поразуча тук там и навсякъде пише че HONE са добри Shimano-ски части за малко по тежък от обикновения FR... Са аз мисля да купувам главини , курбели , и хидродискове HONE. Споделете мнението си моля защото частите не са от най-евтините и не искам да се прецакам... Например пукат ли се курбелите , главините не са мнооо скъпи и затва ме интересува дали са добри и хидродисковете добри ли са.... Благодаря предварително...
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот Shady™ » Съб Окт 15, 2005 3:08 pm

Аз съм със HONE диск главина и обтегач.... Първите 3-4 карания е хубаво да проверяваш боловете с които се стяга главината и обтегачът към рамката. Много лесно се разхлабват което според мене е нормално в началото. За тези пари на които са компонентите Hone са си направо подарък, особено главината и обтегача. При положение че деоре са мноо под Hone a деоре-тата държат по 2 години и повече зависимост от карането представи си Hone-a ... Рано е да се каже колко е сполучлив Hone-a но според мене е перфектното решение. За качестово на дисковите - не съм пробвал но според мене парите пак ще са малко за качеството което ще предлага спираката. На курбелът - нямам доверие бих предпочел за тези пари които е той да додам още малко за Holzfeler / Race Face ... като изключим курбелът бих се доверил на останалите неща :) Имай предвид и че в момента обтегачът е само със дълго рамо, 2006 ще е и с късо...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Alserton » Съб Окт 15, 2005 4:14 pm

Ми аз знам че HONE са за FR. Orange factory Racing си правят FR колелата с обтегачи с дълго рамо. Просто мисля че за FR обтегача тряяаа да е с дълго. За галвините мерси,. те кат са за диск ще станат ли с Avid Juicy 5 и колко струва задната и на шлиц ли е ? И оправя ли ае проблема с болтовете ?
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот Shady™ » Съб Окт 15, 2005 4:18 pm

[quote="Alserton"]

Ми аз знам че HONE са за FR. Orange factory Racing си правят FR колелата с обтегачи с дълго рамо. Просто мисля че за FR обтегача тряяаа да е с дълго. За галвините мерси,. те кат са за диск ще станат ли с Avid Juicy 5 и колко струва задната и на шлиц ли е ? И оправя ли ае проблема с болтовете ?
[/quote]

Аз сега съм с ротор от HONE и спирачка Hayes Mag HD :) Продадох си ротора от Hayes-а и сега карам с HONE-ски :) А за това с дългото рамо - не смятам е е така. :) Иначе ако си държиш на ротори от Juicy - 18-20$ без доставката за 1 преходник от central lock -> IS
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Alserton » Съб Окт 15, 2005 4:30 pm

Ma hone s central li e we ? Twa zna`4i li 4e trqaa da mu kupvam prehodnik ? s prehodnik stabilno li sedi sht se si mislq 4e shte hlop zdravooo.. ? Ela na icq naprao da govorim Shady...
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот Alserton » Съб Окт 15, 2005 4:41 pm

Сори за латиницата дайте един преходник ама качествен да е
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот marshall__ » Съб Окт 15, 2005 5:38 pm

Защо да не си караш спирачката с шимански ротор на CL? Определено много по-рационално решение на проблема, спрямо финансова и "физическа" гледна точка. При положение, че си продал стария си ротор, новия ще ти излезе 2 кафета и 1 кола и ще спиш по-спокойно.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот pascoff » Пон Окт 17, 2005 8:28 am

Аз съм с кУрбели HONE и мога да кажа само едно - напълно си заслужават и са по-добро решение от Holzfeler примерно, защото са по-леки, по-еФтини (курбелите са със средното движение заедно) и са изключително твърди (stiff) като чувство ... карам ги от половин година и откак съм ги сложил съм забравил за тях
аа, карам фЪрЪ ако това има значение
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bellboy » Пон Ное 06, 2006 12:18 pm

АВЕ наити ли ке,
аз сам с предна и задна главина сьс дереилиор и с1м много доволен от сравнително малката тежест и от здравината ,вьпреки 4е не карам фреериде.
Аватар
Bellboy
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1005
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 9:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Ное 06, 2006 1:42 pm

[quote="Alserton"]
Просто мисля че за FR обтегача тряяаа да е с дълго.
[/quote]


Тряяаа, ама само ако имаш три венеца отпред. Ако това значи FR в твоя случай, значи си прав. :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Пон Ное 06, 2006 6:17 pm

[quote="Bellboy"]

.. предна и задна главина сьс дереилиор..[/quote]

А жилката как е?
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 07, 2009 12:12 am

здр на вс, видях, че има вече тема за хон-четата, та затова пиша тука, сори че я изтупвам от нафталина темичката, но можете ли да ми кажете дали този декланшор (1) Shimano Derailleurs - MTB Front Hone Front Derailleur Conventional M601 31.8-34.9 Ano Black - http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=7256 - е за две или три плочи.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот k0cTaHeB » Сря Яну 07, 2009 1:14 am

Няма да имаш никакъв проблем. Все пак гамата Hone предлага и курбели с 3 венеца и не ми се вярва да са ограничили възможностите на предния дерайльор.Така като се замисля,няма преден такъв, който да не става за 3 плочи,освен ако не месиш марките компоненти и се получи някоя несъвместимост в предавателното отношение.

Едит: Ако не се лъжа според рамка се разбира,дерайльора с какво дъпане да бъде,съответно горно или долно.Моят LX е комбиниран,а той е еквивалентен на Hone като клас.Все пак провери за всеки случай,да не те объркам нещо.Ако не можеш да определиш сам,посети сервиз или някой друг да каже,защото аз не знам.
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 07, 2009 2:02 am

ам щото SLХ декланшорите ги делят на такива за 2 и такива за 3 венеца, викам си на акъла да не би да са направили такова нещо и при НОNE, че вече си го взех тоя декланшор, и изтръпнах да не би да съм се прецакал. мерси за бързия отговор.

ЕДИТ: той тоз модел е или с горно, или с долно, т.е. универсален е. дано стане само че иначе... голяма брадица. :dunno:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот rarekin » Сря Яну 07, 2009 2:55 am

hitar_potar написа:ам щото SLХ декланшорите ги делят на такива за 2 и такива за 3 венеца....


:bigeyes:

P.S. Hone - с три плочи нямаш грижи (освен ако не успееш да направиш някоя откачена комбинация, която да не отговаря на капацитета му)
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот Admin » Сря Яну 07, 2009 4:30 pm

Дерайльорите в серията Hone са си за три венеца, чак сега при SLX се появиха такива за два. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 07, 2009 7:15 pm

мерси за отговорите, Admin, rarekin и костанев, канара ми падна от сърцето... :bowdown: че бях гледал SLX дерайльор за две плочи, а моя хон много му прилича в профил, а и ми се стори (поне на пръв поглед), че много малко изместване (на веригата) прави - в смисъл още не е на рамката, на око го гледах. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: to4kata и 21 госта