Continental Gravity 2.3

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Continental Gravity 2.3

Мнениеот EmZo » Съб Окт 01, 2005 10:11 pm

Надявам се това което ще напиша би било полезно на някого, но след днешното каране под обилен дъжд съм доста впечатлен! Нека започна отначало:

Наскоро си купих такива гуми компромисно, защото не ми се чакаше до вноса на Континентал Дизел. Сега макар и не след много каране съм доволен и не съжалявам че ги купих. Карал съм (като изключим придвижването до работа) общо взето няколко пъти с тях и имам следните впечатления - на спускане в сухи условия с големи камъни и пясък се държат отлично, имат чудесно "захапване" не се поднасят при завой и при приземяване от не много голяма височина са доста стабилни! Но нека изкажа впечатленията които ме накараха да напиша този отзив. При каране в мокри условия тези гуми са много добри (поне за мойте разбирания). Днес карах един цял маршрут от до целия в под дъжда. Пътеката която спуснах стана истинско удоволствие благодарение на тези гуми.
В сравнително обилен постоянен дъжд, се пусках по технична пътека, която по продължението си сменя най-различни повърхности. Гумите не поддадоха НИТО ВЕДНЪЖ при твърда, почва по която се стичат направо малки рекички. Държаха се без проблем и по терен представляващ голяма скала която се рони, и по нея също има стичаща се вода. Нямах проблем и при мека разкаляна почва, също така не затъвах много в обилно напоена мека кал дълбока поне 4-5 пръста.

Все пак гумата има и своите недостатъци, изпитвам затруднения при въртене с нея на асвалт, чувствам колелото си малко по тежко, за сравнение преди бях с Континентал вертикал про които се търкаляха чудесно и бяха много бързи, за това изобщо не ставаха за каране по каквито и да било терени в мокри условия.
Също така от така характерното за континентал ниско тегло, произлиза и още една лоша черта а имено че с тях се пука лесно гума. При едно каране през тръни спуках и двете! :)

Като цяла мисля че за тази цена гумите са отлични!

допълнително инфо:
Трислойна оплетка от 84tpi

размер: 26 х2.3

тегло: 770g

цена: 27,90лв.
*Да се има впредвид, че нямам впечатления от много други гуми и не съм изключително опитен карач.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот GECKO » Съб Окт 01, 2005 11:13 pm

Graviti ARC е наистина чудесно нещо аз също останах доста впечатлен от моя новичък Petrol и предвид твоята загриженост за трудното въртене мога само да ти препоръчам да я пробваш тази гума, изключително бърза е предвид дебелината и, а колкото до държянето на влажно, предвид че е гума за суха и твърда повърхност (поне според продавачите) смятам, че се държи завидно добре. Днес на мека кал и на мокри камънаци просто.... забравих за загубата на сцепление, потъване на предницата и всякакви такива проблеми. Единственото което ме притесни е, че на асвалт с рязко стискане на спирачката гумата поднесе но съм виждал Nokian NBX да прави същите номера в такава ситуация, така че явно си зависи от стискача на спирачката :angel2: интересното е обаче, че на плочките при НДК дори и влажни се държеше учудващо добре.

*Да се има впредвид, че нямам впечатления от много други гуми и не съм изключително опитен карач. ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот EmZo » Пон Окт 03, 2005 12:17 am

А да попитам някой дали може да ми каже на такава гума може ли да и се налее боза че ми писна да пукам гуми? (шините са Remerex Jumbo ако това има значение)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот unbekannt » Пон Окт 03, 2005 9:15 pm

А да те питам, понеже виждам че си доволен от Gravity-то - кара ли на мокър гранит с тях?Например на камъните под бар "Шишарка" в Княжево?Или на павирана улица?Ако си карал и са издържали "изпитанието", моля те сподели, че и аз май ще си взимам такива гуми.Веднъж се бях спускал с един приятел на мократа гранитена пътека над последната на 5-ицата в Княжево и не знам как не се потроших на завоите...:dunno:
Всъщност, първоначално бях решил да си взема Continental Diesel, като теб, но тъй като не съм сигурен дали рамката ми ще ги побере(все пак пише, че са приблизително 6.5см широки, а рамката ми е 7.5...:dunno:)и след като внесоха Гравити-то, което е 2.3, мисля да взема него.А и обстоятелството, че имат еднакъв грайфер с Дизел, допълнително повлия на избора ми и ме спря да си взема гуми 2.5, които биха влезли на косъм.
ПС:А, да те помоля за нещо - можеш ли с шублера да измериш ширината на Гравити-то - по мои изчисления тя трябва да е приблизително 5.4см широка.Ако наистина е така, може пак да си помисля Дизел или Гравити...:)Преварително ти благодаря!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Окт 03, 2005 9:21 pm

"мокър гранит" за разнообразие ли е измислено?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот unbekannt » Пон Окт 03, 2005 9:27 pm

Ми не, половината от улиците в София са павирани...а и доста пътеки на Витоша са с гранитни камъни...Гранитът е хлъзгав и сух, а като се намокри...ела и виж на "Цар Борис lll" колко катастрофи стават, само малко дъждец да падне...Държа да подчертая, че не говоря за жълтите павета в центъра!:peace:
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Окт 03, 2005 9:39 pm

[quote="unbekannt"]

Ми не, половината от улиците в София са павирани...а и доста пътеки на Витоша са с гранитни камъни...Гранитът е хлъзгав и сух, а като се намокри...ела и виж на "Цар Борис lll" колко катастрофи стават, само малко дъждец да падне...Държа да подчертая, че не говоря за жълтите павета в центъра!:peace:
[/quote]


А, ок , щото обикновено се споменават "мокър асфалт" и "мокриплочкипредНДК".

Предполагам, че добри гуми за мокра гладка повърхност са maxxis hookworm, въпреки че не се интересувам от гуми, съдя по гумите на шосейното ми колело.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот nikitzo » Пон Окт 03, 2005 11:11 pm

Дааа гумите са важни, защото иначе става точно това.
http://store3.data.bg/tomentoza/Movies/
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 04, 2005 12:00 am

[quote="nikitzo"]

Дааа гумите са важни, защото иначе става точно това.
http://store3.data.bg/tomentoza/Movies/
[/quote]

:rofl::rofl::rofl:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот EmZo » Вто Окт 04, 2005 1:55 am

Ами не са перфектни но съм доволен от тях да доста са стабилни, на мокър асвалт и на по гладки и с голяма повърхост камъни не държат ама то няма такива гуми които да държат в такива условия, като цяло вчера минах през един участък с чакъл и по едри камъни, който от дъждовете се беше превърнал в рекичка и в случая предната изпусна за малко само вднъж но това е нормално все пак карах през течаща вода.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта