SuperT vs BOXXER

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

SuperT vs BOXXER

Мнениеот thefatcat » Вто Фев 10, 2004 9:01 pm

Iskam da popitam po-razbirashtite v tazi oblast, koq vilka raboti po-dobre i koq e po-dobia variant. Stava duma za Boxxer Race i SuperT Pro. I dvete vilki shte mi izleznat na 1 i sushta cena, no iskam da popitam koq e po-dobre da si vzema? Mislq 4e Marzocchi-to e dosta po-dobro, no vse pak da popitam.
PS. Do4uh 4e Boxxer race moje da se upgreidne do team, po-natatuka za okolo 400 lv. Vqrno li e?;)
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Вто Фев 10, 2004 9:32 pm

Обади ми се. Тогава ще ти отговаря изчерпателно на въпросите.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Вто Фев 10, 2004 10:18 pm

V momenta nqmam GSM i ti nqmam telefona, no se shte te zase4a po nqkoe vreme v icq
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Фев 11, 2004 10:37 am

[quote="thefatcat"]

Iskam da popitam po-razbirashtite v tazi oblast, koq vilka raboti po-dobre i koq e po-dobia variant. Stava duma za Boxxer Race i SuperT Pro. I dvete vilki shte mi izleznat na 1 i sushta cena, no iskam da popitam koq e po-dobre da si vzema? Mislq 4e Marzocchi-to e dosta po-dobro, no vse pak da popitam.
PS. Do4uh 4e Boxxer race moje da se upgreidne do team, po-natatuka za okolo 400 lv. Vqrno li e?;)
[/quote]


Marzocchi-to има по-голям интервал между профилактиките. Иначе знаеш мнението ми за това коя вилка работи по-мазно, но не искам да започваме нов религиозен спор с Boxxer маниаците... :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Чет Фев 12, 2004 1:23 am

[quote="thefatcat"]

PS. Do4uh 4e Boxxer race moje da se upgreidne do team, po-natatuka za okolo 400 lv. Vqrno li e?;)
[/quote]


Шасито на Boxxer е еднакво и при трите му модела. RACE може да се направи като TEAM със смяна на няколко чарка в левия крак. Заменя се шиша с Compression Damper Assy. и се слага Base Valve Assy. от TEAM/WC.

Частите ги има налични ако някой се интересува ще ви дам и цени.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот IzrOd » Чет Фев 12, 2004 1:54 pm

xtr, dai ceni:D:8D::)
-> [email protected]
IzrOd
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 10:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Чет Фев 12, 2004 2:05 pm

[quote="xtr"]

[quote="thefatcat"]

PS. Do4uh 4e Boxxer race moje da se upgreidne do team, po-natatuka za okolo 400 lv. Vqrno li e?;)
[/quote]


Шасито на Boxxer е еднакво и при трите му модела. RACE може да се направи като TEAM със смяна на няколко чарка в левия крак. Заменя се шиша с Compression Damper Assy. и се слага Base Valve Assy. от TEAM/WC.

Частите ги има налични ако някой се интересува ще ви дам и цени.
[/quote]


mda dai ceni ama tuka =))
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Фев 13, 2004 12:13 am

@HellRider
@IzrOd
Малко над 400лв.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пет Фев 13, 2004 12:32 am

е тва е
моя ZOOM си го направих WorldCup с доплащане от 150 стотинки (1 лев пружина; 50ст масло и парцал)
а предишния upgrade от Race към Team ми струваше 13лв - 9лв маншони и 4лв боядисване на короните

а 400лв ми е храната за 7 месеца в домашни условия
също и толкова ми струва парното за 1 отоплителен сезон
горе-долу толкова е данъка на апартамента, данъка на колата и застраховката на колата за 1 година

***би ви интересувало за да се обясни какво е точно това upgrade, но ето че за още няколко поста само и това се изясни :)))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikerider » Пет Фев 13, 2004 10:20 am

[quote="screamBoy"]

е тва е
моя ZOOM си го направих WorldCup с доплащане от 150 стотинки (1 лев пружина; 50ст масло и парцал)
а предишния upgrade от Race към Team ми струваше 13лв - 9лв маншони и 4лв боядисване на короните

а 400лв ми е храната за 7 месеца в домашни условия
също и толкова ми струва парното за 1 отоплителен сезон
горе-долу толкова е данъка на апартамента, данъка на колата и застраховката на колата за 1 година
[/quote]


всичко това е супер, но защо би ни интересувало? :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот IzrOd » Съб Фев 14, 2004 10:10 pm

nachi ako si zema boxxer race, i posle go upgrade-na kakvo bi se promenilo, v smisul shte stane li po-meka/tvurda, po otzivchiva na malki neravnosti ili...................
tochno tova me interesuva, kakvo se promenq na praktika ot tozi upgrade?!?
IzrOd
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 10:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Съб Фев 14, 2004 10:39 pm

[quote="IzrOd"]

nachi ako si zema boxxer race, i posle go upgrade-na kakvo bi se promenilo, v smisul shte stane li po-meka/tvurda, po otzivchiva na malki neravnosti ili...................
tochno tova me interesuva, kakvo se promenq na praktika ot tozi upgrade?!?
[/quote]

Добавя се Compression Damping, т.е. можеш да контролираш скоростта на сгъване на вилката. Има настройка за ниска скорост на сгъване (low speed comp. damping) и висока скорост на сгъване(high speed comp. damping).
LSCD - контролира как се държи вилката при спиране, педалиране, плавни промени в терена и други неща, които я свиват бавно.
HSCD - контролира сгъването с висока скорост. Това е въпрос на вкус вече ( и донякъде на килограми...).

Ако искаш да ти е по-мека вилката ще трябва да и смениш пружините (или едната... зависи колко ти е твърдо - пружини ще има.)

А за първия който си прави ъпгрейда има бонус - "blackbox" тунинг на rebound-a.;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Нед Фев 15, 2004 11:13 am

[quote="xtr"]
Добавя се Compression Damping, т.е. можеш да контролираш скоростта на сгъване на вилката. Има настройка за ниска скорост на сгъване (low speed comp. damping) и висока скорост на сгъване(high speed comp. damping).
LSCD - контролира как се държи вилката при спиране, педалиране, плавни промени в терена и други неща, които я свиват бавно.
HSCD - контролира сгъването с висока скорост. Това е въпрос на вкус вече ( и донякъде на килограми...).

Ако искаш да ти е по-мека вилката ще трябва да и смениш пружините (или едната... зависи колко ти е твърдо - пружини ще има.)

А за първия който си прави ъпгрейда има бонус - "blackbox" тунинг на rebound-a.;)
[/quote]


q sa kaji kakvo e "blackbox" +)))
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Нед Фев 15, 2004 11:27 am

[quote="HellRaider"]

q sa kaji kakvo e "blackbox" +)))

[/quote]

Поради скорошните промени в HydraCoil системата, която се използва и при boxxer имаше някои недоизпипани неща. Едното беше лек spiking поради недостатъчна пропускливост на "base valve"-a на rebound-a. Другото е w "copm. damper"-a при TEAM и WorldCup - отново малък проблем с потока на маслото, който за тази година е решен, а и се отстранява за 10мин с подходящите инструменти.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Фев 15, 2004 11:43 am

[quote="xtr"]
...а и се отстранява за 10мин с подходящите инструменти.
[/quote]


бормашина :?::D:8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Нед Фев 15, 2004 12:15 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="xtr"]
...а и се отстранява за 10мин с подходящите инструменти.
[/quote]


бормашина :?::D:8D:
[/quote]

Точно така :)... лесно е, но ако не знаете какво правите - по-добре не го правете.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Нед Фев 15, 2004 10:27 pm

[quote="xtr"]

[quote="КапитанПланета"]

[quote="xtr"]
...а и се отстранява за 10мин с подходящите инструменти.
[/quote]


бормашина :?::D:8D:
[/quote]

Точно така :)... лесно е, но ако не знаете какво правите - по-добре не го правете.
[/quote]



e mama mi kaza samo s teb da si igraq
haha =:^:
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Пон Фев 16, 2004 12:32 pm

XTR q mi kaji maila si, 4e iskam da te pitam neshto.
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот IzrOd » Пон Фев 16, 2004 3:56 pm

@Bikerider

Ne mislish li, che tova SSV, koeto sa slojili v 2004 modela na SuperT ne naklanq veznite v polza na Boxxera...po princip uvajavam dosta poveche marzocchi-to, obache tova SSV mnogo me pritesnqva i mislq da se spra na boxxer tochno poradi tazi prichina, zashtoto da dam nad 1000lv za vilka, koqto da pravi hydro-lock mu ne mi zvuchi dobre...ti kakvo mislish po vuprosa?

p.s. tochno tova SSV me kara da si mislq che m/u SuperT '04 i Boxxer Race '04, boxxera e po-dobriq variant...a kato se ima v predvid che moje i da se tuningova...
IzrOd
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 10:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Фев 16, 2004 7:30 pm

[quote="IzrOd"]

@Bikerider

Ne mislish li, che tova SSV, koeto sa slojili v 2004 modela na SuperT ne naklanq veznite v polza na Boxxera...po princip uvajavam dosta poveche marzocchi-to, obache tova SSV mnogo me pritesnqva i mislq da se spra na boxxer tochno poradi tazi prichina, zashtoto da dam nad 1000lv za vilka, koqto da pravi hydro-lock mu ne mi zvuchi dobre...ti kakvo mislish po vuprosa?

p.s. tochno tova SSV me kara da si mislq che m/u SuperT '04 i Boxxer Race '04, boxxera e po-dobriq variant...a kato se ima v predvid che moje i da se tuningova...
[/quote]


ако говорим за Team - да, съгласен съм донякъде. ако говорим за Race - не не съм съгласен.

въпреки spiking-а на SSV мисля, че като цяло Марzocchi-то отново е по-добро, но разликите са малко религиозен въпрос. Вземи си Team (или Race+comp.damping) и ще си доволен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот IzrOd » Пон Фев 16, 2004 7:55 pm

@xtr
Kolko para gore-dolu struvat prujinite, ako resha da gi smenqm i ima li gi v nalichnost ili trqbva da se poruchvat?
IzrOd
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 10:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пон Фев 16, 2004 7:58 pm

[quote="IzrOd"]

@xtr
Kolko para gore-dolu struvat prujinite, ako resha da gi smenqm i ima li gi v nalichnost ili trqbva da se poruchvat?
[/quote]

Пружини ще има, но за момента не мога да ти дам точна цена. Какви пружини ще ти трябват? По-твърди, по-меки или най-меки.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот IzrOd » Пон Фев 16, 2004 10:31 pm

Kato si vzema vilkata, shte vidq dali vuoshte shte trqbva da gi smenqm, ako gi smenqm she e s po-meki, a kolko meki, tova veche shte se vidi kato sloja vilkata
IzrOd
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 10:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот secretSquirrel » Вто Фев 17, 2004 10:23 pm

e za tva dobria star boxxer ot predi 2-3 godini si e nai hubavata vil4ica...malko poizjulen no o6te si e clasika
secretSquirrel
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 13, 2003 12:15 pm

Мнениеот HellRaider » Вто Фев 17, 2004 11:30 pm

[quote="secretSquirrel"]

e za tva dobria star boxxer ot predi 2-3 godini si e nai hubavata vil4ica...malko poizjulen no o6te si e clasika
[/quote]


e ti kvo se izkara cenitel na klasikata li hahha agrar
znam che vinagi "moeto si e nai-hubavo" haha

aide i da vzeme se obadi6 nqkoi pyt haha zabraihme se
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот secretSquirrel » Пет Фев 20, 2004 2:23 pm

mi ti s taq tvoita duska....giavur takuv...taq subota i nedelq pak li si s nacionalnia...ae gore da pokarame malko ski vs board off road...za baik e rano o6te..az spira4ki nqmam...a i snega e mnogo mek...
secretSquirrel
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 13, 2003 12:15 pm

Мнениеот HellRaider » Пет Фев 20, 2004 2:25 pm

[quote="secretSquirrel"]

mi ti s taq tvoita duska....giavur takuv...taq subota i nedelq pak li si s nacionalnia...ae gore da pokarame malko ski vs board off road...za baik e rano o6te..az spira4ki nqmam...a i snega e mnogo mek...
[/quote]


az na vito6a nekaram board bate mnoo e gadno
mi da ti prodam moite julita hahaha
a kvo stana s avid-a "?
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот secretSquirrel » Пет Фев 20, 2004 9:30 pm

guzar...mene puk ve4e me drazni tva Bansko..seki se tam hodi..tuk kato si ima snqg si mi moito mestence...ti lud li si be...ne ti 6ta julieto...slagam i az hayes....pak sme team ram boxxer i hayes ve4e
secretSquirrel
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 13, 2003 12:15 pm

Мнениеот HellRaider » Пет Фев 20, 2004 10:09 pm

[quote="secretSquirrel"]

guzar...mene puk ve4e me drazni tva Bansko..seki se tam hodi..tuk kato si ima snqg si mi moito mestence...ti lud li si be...ne ti 6ta julieto...slagam i az hayes....pak sme team ram boxxer i hayes ve4e
[/quote]


hehe mi kvo da ti kaza na Bansko i Pamporovo kaji rechi nepral6tam ni6to za kvo da hodq na vito6a =))

mda i az veche sym s dve Hayes-a
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Съб Фев 21, 2004 4:33 pm

За да плащаш.
А м/у другото вие за mIRC,E-mail или GSM не сте ли чували?
[size=200]:o)[/size]
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта