Маршрути

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Маршрути

Мнениеот Soviet_Star » Съб Фев 07, 2004 8:43 pm

Здрасти на всички,
И аз сам новак, но като гледам как сте забили Шумахер, се чудя дали да се задържам тук. Тоя пич, Шумахер де, надали пак ще се мерне скоро.
Както и да е. Видях че авторите на сайта доста са се постарали и са събрали добра колекция от маршрути. Но на мен ми трябва нещо по-дълго. Смятам с още няколко откачалки да обиколя малката ни България през лятото. Но все пак е добре да знам на къде да тръгна и къде да отсядаме по пътя. Няма ли някой с подобен опит, та долу-горе да ме насочи? Ако не за цялата страна, то поне да ми даде някои интересни маршрути за по една - две седмици в Родопите, Рила, Стара планина и др.:8D::8D::8D:
Soviet_Star
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Съб Фев 07, 2004 9:18 pm

Mojesh da zemesh karti na syotwetnite planini. Hubawo e da si li4i koe e wisoko i koe e nisko natqh. (Horizontalnite linii, deto ne se seshtat kak se kazwat.) Na mnogo karti gi nqma. Risywash si marshruta i posle tyrsish hijite po nego w i-net (noje i da im zwynnesh). Az taka prawq i go predpo4itam pred nqkoj probwan marshrut. Priklju4enieto e malko powe4e :). E, i skorosta e po-niska, shtoto na kartata gi nqma padnalite dyrweta i sqkwi tkiwa.
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Soviet_Star » Нед Фев 08, 2004 10:58 am

Абе, аз карти имам и то с изобари, и съм ходил тук там, но пеш. Но се опасявам да не би и този път да се наложи да се ходи пеш повече. Но ако намерим място за палатки в багажа и ако е хубаво ремето ще ми е все едно до къде ще стигнем. Thaks, все пак.:8D:
Soviet_Star
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Нед Фев 08, 2004 12:28 pm

Тая идея сме я обсъждали доста,когато сме се събирали да караме и,общо взето,надделява мнението,че мъкненето на ....-килограмова раница определено разваля удоволствието от карането.Помисли си само как въртиш,а раницата се киндилка на гърба ти,пък без багаж не можеш да тръгнеш...Май повечето хора това ги спира,включително и мен.Виж,веднъж говорихме като се затопли времето да се вдигнем няколко човека и да отседнем за около седмица на място,от където може всеки ден да се кара на различно място.Дай боже да го осъществим.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Soviet_Star » Нед Фев 08, 2004 11:05 pm

Наистина, въпросът за багажа е решаващ в определени случаи, а и напълно променя изживяването.
На това място искам да отдам заслуженото на габровци. Тези хора не престават да ме одивляват. Почти всички които познавам активно се занимават с някакъв планински спорт. Преди две години бяхме на палатки и съседи ни бяха 3 семейства от Габрово. Хората си бяха дошли с колелетата и близо седмица обикаляха околностите. А велосипедите си бяха наточили от всякъде. Абе много напред са момчетата и момичетата.
Точно заради обема на багажа искам предварително да си съставим маршрут и да си взвмем повече суха пара и по-малко боклуци.
Soviet_Star
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 09, 2004 9:24 am

Препоръчвам на всички да тръгват на кратки и по-дълги преходи следвайки педантично "Правилото на седемте П-та" на стария Дик Марчинко – "Правилната Предварителна Подготовка Предотвратява Пикливото Пръдливо Посиране".

Това в конкретния случай означава, че изпълнения от рода на "тръгвам накъдето ми видят очите", "чертая въздушни линии по картата" и "търся приключения" могат да доведат САМО до проблеми. Ако маршрутът не ви е ясен до последната подробност и сте по-скоро начинаещи в дългите преходи с велосипед, по-добре не тръгвайте. Ако имате опит, тогава ще знаете, че ви трябва добра карта, трябва ви добра връзка, трябва ви добра екипировка, трябва ви яснота с факта, че НОСЕНЕ на велосипеда ЩЕ ИМА, както ще има и проблеми с ориентацията независимо от перфектното качество на картата и вашия опит за боравене с нея.

ДОБРИ карти са картите, които ползват състезателите по ориентиране (не се различават практически по нищо от военните топографски карти, с изключение от подменените наименования на топографските обекти). Намерете си такива карти и ще решите доста сериозен проблем.

Ако мислите да правите повече от еднодневен преход, НОСЕТЕ палатка (и спален чувал) – независимо дали планирате да спите в хижа, подслон или кошара. Просто палатката ще ви спаси в случаите, когато не успеете да стигнете до планирания мек креват, а това въобще не е изключено. Една хубава индивидуална палатка и един хубав лек спален чувал тежат две-две и половина кила.

НОСЕТЕ РАНИЦИ независимо къде, как и колко дълго карате! Хубава 25-30-литрова байкърска раница може да ви служи еднакво добре и за 1 час, и за 2-3 (може и за повече, зависи от планирането на прехода) дни и в никой случай няма да се "кАндилка на гърба ви" и да ви пречи по какъвто и да било начин – "киндилкат се" само боклуците от Илиянци, пълни с неща от рода на "печено пиле у вестник", "три чифта вълнени чорапи от баба", "половин склад на "Арома", "много леб" и прочие селянии. Научете се да ядете "космонавтска храна" и да карате с 8-10-килограмова раница и ще останете "Удивени" колко далеч можете да стигнете с подобен товар. Мисля, че е излишно да споменавам колко добре "наточен" трябва да е велосипедът ви за подобни мероприятия.

"Сухата пара" НЕ МОЖЕ да замени добрата екипировка. Върши работа понякога, но "в средата на нищото" става само за палене на огън – стига наистина да е суха...

И накрая – НИКОГА не забравяйте за "Седемте П-та".
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Фев 09, 2004 11:10 am

KISS ;):D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikezilla » Пон Фев 09, 2004 11:32 am

[quote="Soviet_Star"]

Здрасти на всички,
И аз сам новак, но като гледам как сте забили Шумахер, се чудя дали да се задържам тук. Тоя пич, Шумахер де, надали пак ще се мерне скоро.
Както и да е. Видях че авторите на сайта доста са се постарали и са събрали добра колекция от маршрути. Но на мен ми трябва нещо по-дълго. Смятам с още няколко откачалки да обиколя малката ни България през лятото. Но все пак е добре да знам на къде да тръгна и къде да отсядаме по пътя. Няма ли някой с подобен опит, та долу-горе да ме насочи? Ако не за цялата страна, то поне да ми даде някои интересни маршрути за по една - две седмици в Родопите, Рила, Стара планина и др.:8D::8D::8D:
[/quote]


Виж тази тема, нещо такова е. [url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=391[/url]
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 09, 2004 11:54 am

[quote="bikerider"]

KISS ;):D:8D:
[/quote]


"Simple like a KISS... [color=red]K[/color]eep [color=red]I[/color]t [color=red]S[/color]imple, [color=red]S[/color]tupid!"

A-a-a, ето кой чете полезна белетристика...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот tuba » Пон Фев 09, 2004 12:12 pm

Mnogo dobre kazano
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Фев 09, 2004 4:15 pm

Мда, откакто прочетох Марчинко и прозрях мъдростта му, станах мъж и вече си нося резервни връзки за обувките... ей, голям смях са тия книги... :D:D:8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Soviet_Star » Пон Фев 09, 2004 5:18 pm

Благодаря на всички за подробните наставления. Вече реших и книги да си взема (освен връзките за обувки). :D Знам, разбира се, че е добре предварително да знаеш къде ще ходиш. За това питам за изпробвани маршрути. Но определено не смятам, че ми трябва подготовка на морски пехотинец нито пиуе във встник. Всичко зависи и от времето. Ако лятото е сухо голяма част от въпроса с багажа ще се реши от самосебе си. Нямам намерение да се екипирам като шерп. А по въпроса със сухата пара определено може да се поспори, особенно ако имаш предварително определен и изпробван маршрут.:8D::8D::8D:
Soviet_Star
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 8:29 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта