rst VS suntour

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

rst VS suntour

Мнениеот axelmax » Пон Фев 02, 2004 12:23 pm

Вилка RST Aerosa 80mm пружина+еластомер srestu suntour XCP 75;

-interesuva me nai veche zdravinata , a i kachestvoto na obirane na neravnostite

predpolagam che xcp-to si struva poveche osven v teglo ama az da pitam;)


marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Windstream » Пон Фев 02, 2004 1:40 pm

[quote="axelmax"]

Вилка RST Aerosa 80mm пружина+еластомер srestu suntour XCP 75;

-interesuva me nai veche zdravinata , a i kachestvoto na obirane na neravnostite

predpolagam che xcp-to si struva poveche osven v teglo ama az da pitam;)
[/quote]


Колко тежиш? Аз съм около 60кг и в началото XCP-то (варианта с 80мм ход) ми идваше малко твърдо, чуствителността към малките неравности също се губеше някъде (ако температурата навън е под -5 ще почне да се дърви и на големите). Откакто обаче вкарах маслото и вдигнах хода на 95мм съм забравил какво е това неравност, обира всичко като Neoplan на въздушни възглавници (то не че има други де). За здравината - от три месеца го карам, често спирам идиотски (само на предно колело) и всеки ден слизам малко стълби и досега никакъв проблем нямам.

За RST-то нищо не мога да ти кажа.

***А, забравих за гумите (те също са важни за обирането на неравности) - карам с 2.25, за повече от 2.35 обаче едва ли ще има място.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Пон Фев 02, 2004 3:43 pm

[quote="Windstream"]

За RST-то нищо не мога да ти кажа.

[/quote]


не че за RST има какво да се казва... :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот SPA » Пон Фев 02, 2004 4:51 pm

[quote="bikerider"]
...не че за RST има какво да се казва...
[/quote]


Абе има какво и лошо и хубаво.

Например аз съм с Aerosa AET с вече година и четери месеца. Доста си я юркам. Разликата с този модел е в това че аз съм с една въздушна и една метална пружина. Има и настрйка на твърдоста на пружината.
Първо хода не е 80мм а 89мм по каталог - лесно да се намали хода с около 30мм като се отвори и се обърне един чаркол. Има 10 мм обратен ход. По принцип тези вилки (RST) са предвидени за XC така, че ако се кара нещо друго неименуемо води до скапванетно на някои друг чаркол по нея. Например обратния ход се образува от две шайби от пореста гума и един гумен конус които след време просто се касат, но това се случва само когато караш по агресивно и натоварваш вилката не по предназначение. Аз наприме си направих нови. Верно не чъщото, но се трае.

Имай в предвид, че Aerosata е най-високия модел на RST за XC. С магнезиев корпус е, което я прави по-лека от другите модели.

Ако тежиш много килограми вилка с пружини не е много подходяща. С времето пружините умекват. А пък и може още с купуването вилката да ти е мека.

Като цяло мога ти кажа че съм си много доволен от моята въпреки кусурите и проблемите които ми е създавала понякога. Имай в предвид, че всяко нещо по-колелото е добро толкоз кото му позволиш ти и в това как го поддържаш.

Понеже Windstream спомена за гумите. Аз карам с 2.35 и мисля че ще може да влезне и 2,5 спокойно, но все пак тези гуми не за много за XC.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Фев 02, 2004 5:21 pm

1. ZA WINDSYTREAM 65KGNA 175CM
2. ZA SPA KAK MOGA DA IA KUPA MEKA TE NE SE LI PRODAVAT S EDNAKVA TVARDOST STOTO AKO VSEKA BROIKA E SRAZLICHNA TVARDOST E MNOGO LOSHO NALI:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот SPA » Пон Фев 02, 2004 5:25 pm

[quote="axelmax"]

1. ZA WINDSYTREAM 65KGNA 175CM
2. ZA SPA KAK MOGA DA IA KUPA MEKA TE NE SE LI PRODAVAT S EDNAKVA TVARDOST STOTO AKO VSEKA BROIKA E SRAZLICHNA TVARDOST E MNOGO LOSHO NALI:?:
[/quote]

Не си ме разбрал. По принцип се продават с еднакви прожини. Просто ако си по лек или по тежак в един моемнт може да се окаже че вилката ти е или мека или твърда. И ако няма настройки за твърдостта тогава единствения шанс ти е да сменяш пружини.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 02, 2004 5:46 pm

@ SPA

[quote]Ако тежиш много килограми вилка с пружини не е много подходяща. С времето пружините [color=red]O[/color]мекват. А пък и може още с купуването вилката да ти е мека.[/quote]


Не си прав. По принцип за по-тежки карачи е препоръчителна именно вилка с метални пружини. Идеята на тази препоръка грубо казано е в това, че ако/когато пружините омекнат, винаги можеш да ги смениш – всеки може да го направи сам, а резервните пружини са евтина резервна част (BTW, всеки свестен производител предлага по няколко различно твърди пружини за всеки модел вилки, а всеки свестен продавач на вилки инсталира във вилката пружина с твърдост, отговаряща на теглото на клиента, който я купува). Накратко – вилките с пружини са много по-надеждни и непретенциозни по отношение на ремонта/поддръжката.

За разлика от тях, при вилките с пневматични пружини високото тегло на карача често довежда до постоянни и скъпи ядове с уплътнения, с течове и с разни други бози от подобен род. Освен всичко останало, "въздушните вилки", сравними по качество на работа и надеждност с вилките с метални пружини, са малко на брой и несравнимо по-скъпи от продуктите, за които става въпрос в момента.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 02, 2004 5:53 pm

@ SPA

[quote]И ако няма настройки за твърдостта [/quote]


И да има настройки за "твърдост"/preload, вилката с неподходяща за теглото на карача пружина си остава вилка с неподходяща пружина. Вилка с набичен до последно preload е просто осакатена вилка, чиято работа няма нищо общо с работата на същата вилка с подходяща за теглото на карача пружина.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Пон Фев 02, 2004 6:06 pm

[quote="TOYAGA"]

@ SPA

[quote]Ако тежиш много килограми вилка с пружини не е много подходяща. С времето пружините [color=red]O[/color]мекват. А пък и може още с купуването вилката да ти е мека.[/quote]


Не си прав. По принцип за по-тежки карачи е препоръчителна именно вилка с метални пружини. Идеята на тази препоръка грубо казано е в това, че ако/когато пружините омекнат, винаги можеш да ги смениш – всеки може да го направи сам, а резервните пружини са евтина резервна част (BTW, всеки свестен производител предлага по няколко различно твърди пружини за всеки модел вилки, а всеки свестен продавач на вилки инсталира във вилката пружина с твърдост, отговаряща на теглото на клиента, който я купува). Накратко – вилките с пружини са много по-надеждни и непретенциозни по отношение на ремонта/поддръжката.

За разлика от тях, при вилките с пневматични пружини високото тегло на карача често довежда до постоянни и скъпи ядове с уплътнения, с течове и с разни други бози от подобен род. Освен всичко останало, "въздушните вилки", сравними по качество на работа и надеждност с вилките с метални пружини, са малко на брой и несравнимо по-скъпи от продуктите, за които става въпрос в момента.

[/quote]


Въздушните пружини им е недостатък уплътнението, проблема с погресивното твърдяване при натиск и т.н.

Съгласен съм.

Но пък нещата които изтъкна за пружините може да се разглеждат и като недостатък. Как да пробваш коя пружина е за теб, абе въобще има ли различни пружини в магазина, може ли да ти ги доставят. Ще се сетиш ли като купуваш за това, я чакай да видя каква е пружината вътре, или после ще трябва да дадеш още пари за нови щото вече си я купил така. Общо взето btw.-то за БГ условията си е направо кошмар. Сигурно сам знаеш и колко ли други хора са страдали от това например да си намерят пружини за задния амортисьор.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пон Фев 02, 2004 6:44 pm

[quote="axelmax"]

1. ZA WINDSYTREAM 65KGNA 175CM
2. ZA SPA KAK MOGA DA IA KUPA MEKA TE NE SE LI PRODAVAT S EDNAKVA TVARDOST STOTO AKO VSEKA BROIKA E SRAZLICHNA TVARDOST E MNOGO LOSHO NALI:?:
[/quote]


Ами в такъв случай ХСР-то трябва да ти е добре. Предвид казаното от SPA си мисля че RST-то няма да е много подходящо за теб, освен ако наистина не караш само ХС. Сънтура по принцип се води универсална вилка което би трябвало да означава че е по-здрава от Aerosa-та. Доколко е така не мога да кажа. Има по две стоманени пружини във всеки крак, позитивна и негативна. Негативния ход е около 15мм. Регулаторите на твърдостта на позитивните пружини имат ход около 10мм който при мен беше напълно достатъчен да втвърди вилката до степен при която както и да се хвърлям се сгъваше само на 30-35мм. Също така можеш да играеш номера с еластомерите, аз си ги скъсих с 40мм че иначе много рано почваха да подпират. Пак повтарям говоря за 80мм модела от 2001, ама ме съмнява да са си дали зора да променят нещо, най-вероятно на 100-милиметровите пружините им са същите само че с по някоя навивка повече.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот SPA » Пон Фев 02, 2004 6:50 pm

[quote="Windstream"]
... освен ако наистина не караш само ХС ...
[/quote]


На мен това ми е пръвата вилка. (Логана не го броя - беше за 3 мес. само). Като си я купувах нямях и на пердстава какво ще рече по сериозно DH. И продавача ми викаше това не е за DH, а аз разбира се, къде ти такова нещо. А то какво стана юруш на маслините по едно време. Но да ти кажа Windstream още си ме кара и май още ще ме кара. Докат не купя нова де, а това кога ще стане вече е загадка :)). То със сегашните ми изисквания ... абе ...
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 02, 2004 6:52 pm

[quote]Но пък нещата които изтъкна за пружините може да се разглеждат и като недостатък.[/quote]


Да – при наличие на неук/балама клиент и некоректен/алчен/некадърен продавач. Но нима това е НОРМАЛНО? И ако общият случай в BG е точно такъв, следва ли от това, че трябва да нарека черното – бяло, както в момента постъпваш ти?

Sorry, но на мен такива ВЪОБЩЕ НЕ МИ МИНАВАТ! Ако продължаваме да я караме така, както предлагаш, никога няма да излезем от дивотията, царяща повсеместно в момента.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Пон Фев 02, 2004 7:04 pm

[quote="TOYAGA"]
Да – при наличие на неук/балама клиент и некоректен/алчен/некадърен продавач. Но нима това е НОРМАЛНО? И ако общият случай в BG е точно такъв, следва ли от това, че трябва да нарека черното – бяло, както в момента постъпваш ти?

Sorry, но на мен такива ВЪОБЩЕ НЕ МИ МИНАВАТ! Ако продължаваме да я караме така, както предлагаш, никога няма да излезем от дивотията, царяща повсеместно в момента.

[/quote]

Не е нормално разбира се.

Що се отнася за това кое е по-добре метална или въздушна пружина, аз просто изказах мнението си. Не казах в никакъв случай или пък да не си луд.

Всеки човек си има различно мнение, базирано на различен опит и знания. Много се радвам, че ти казваш противното - така човекът който се интресува ще иам две гледни точки.

Против съм на начин по който реагираш или по точно на самото изказване. По твоята логика аз мога да кажа същото за твоето менние: Казваш на РОЗОВОТО - СИНЬО. Ами ако и двамата сме далтонисти или пък с перде на очите.

Та в крайна сметка си е: "As Good As It Gets".
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Фев 02, 2004 7:12 pm

da opredeleno ne smao xc ,xcp75 dano izdarji v rila ,a dali moga da namera razlichni prujini vav velomania stoto neznam v momenta s kakva prujina go prodavat za kolko tejak chovek
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 02, 2004 7:45 pm

[quote="SPA"]

[quote="TOYAGA"]
Да – при наличие на неук/балама клиент и некоректен/алчен/некадърен продавач. Но нима това е НОРМАЛНО? И ако общият случай в BG е точно такъв, следва ли от това, че трябва да нарека черното – бяло, както в момента постъпваш ти?

Sorry, но на мен такива ВЪОБЩЕ НЕ МИ МИНАВАТ! Ако продължаваме да я караме така, както предлагаш, никога няма да излезем от дивотията, царяща повсеместно в момента.

[/quote]



Не е нормално разбира се.

Що се отнася за това кое е по-добре метална или въздушна пружина, аз просто изказах мнението си. Не казах в никакъв случай или пък да не си луд.

Всеки човек си има различно мнение, базирано на различен опит и знания. Много се радвам, че ти казваш противното - така човекът който се интресува ще иам две гледни точки.

Против съм на начин по който реагираш или по точно на самото изказване. По твоята логика аз мога да кажа същото за твоето менние: Казваш на РОЗОВОТО - СИНЬО. Ами ако и двамата сме далтонисти или пък с перде на очите.

Та в крайна сметка си е: "As Good As It Gets".
[/quote]


OK, продължавай да препоръчваш на тежките карачи да карат с пневматични вилки.

Аз не го препоръчвам... ОСОБЕНО в тази ценова и качествена категория!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Фев 03, 2004 5:18 pm

[quote="SPA"]

[quote="TOYAGA"]
Да – при наличие на неук/балама клиент и некоректен/алчен/некадърен продавач. Но нима това е НОРМАЛНО? И ако общият случай в BG е точно такъв, следва ли от това, че трябва да нарека черното – бяло, както в момента постъпваш ти?

Sorry, но на мен такива ВЪОБЩЕ НЕ МИ МИНАВАТ! Ако продължаваме да я караме така, както предлагаш, никога няма да излезем от дивотията, царяща повсеместно в момента.

[/quote]

Не е нормално разбира се.

Що се отнася за това кое е по-добре метална или въздушна пружина, аз просто изказах мнението си. Не казах в никакъв случай или пък да не си луд.

Всеки човек си има различно мнение, базирано на различен опит и знания. Много се радвам, че ти казваш противното - така човекът който се интресува ще иам две гледни точки.

Против съм на начин по който реагираш или по точно на самото изказване. По твоята логика аз мога да кажа същото за твоето менние: Казваш на РОЗОВОТО - СИНЬО. Ами ако и двамата сме далтонисти или пък с перде на очите.

Та в крайна сметка си е: "As Good As It Gets".
[/quote]


Нали не очакваш от TOYAGA да ти обяснява за N-ти път основни неща???
Подобна логика от типа "преклонена глава сабя не я сече" води винаги до к*р отзад - ако не го знаеш помисли си.
Ако на теб ти се струва ненормално положенито - защо просто не си внесеш пружини и да таковаш вносителя отзад??? Наистина не разбирам - хем се оплакваш от положението, хем приемаш положението за нормално. Не мога да си представя как успяваш да ги съвместиш тия две неща... как сам успяваш да се убедиш да кажеш бяло на черното, след като самия ти се оплакваш, че е черно...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот SPA » Вто Фев 03, 2004 5:46 pm

[quote="bikerider"]
Нали не очакваш от TOYAGA да ти обяснява за N-ти път основни неща???
Подобна логика от типа "преклонена глава сабя не я сече" води винаги до к*р отзад - ако не го знаеш помисли си.
Ако на теб ти се струва ненормално положенито - защо просто не си внесеш пружини и да таковаш вносителя отзад??? Наистина не разбирам - хем се оплакваш от положението, хем приемаш положението за нормално. Не мога да си представя как успяваш да ги съвместиш тия две неща... как сам успяваш да се убедиш да кажеш бяло на черното, след като самия ти се оплакваш, че е черно...
[/quote]

Последено по темата за тоягата и Райдара:

Тука са преплетини няколко въпроса в този условно наречен спор. Един е това коя система е по-добра въздух или метал. От друга страна идва въпроса за това в Българя кое по-добре. След това как са нещата в българя с доставчиците.

И вие за всичко ме обвинявате. АМАН бре.


Тоягата се сърди за това че препоръчвам нещо. Ами толкоз знам - казвам. Като знае повече поправя. Не съм каазвал след че не съм сългасен с него или пък че аз съм прав. Само му казах че не харесвам начина на опониране, а той "OK, продължавай да препоръчваш на тежките карачи да карат с пневматични вилки.".

След това се появява райдара и почва да ми се кара кое е нормално или не. Ами отговрих че НЕ Е НОРМАЛНО продавача да те цака като не разбираш. Ама това не му пречи нали? Пък и нормално е това което е най-разпространено и прието. Иначе лудите нямаше да ги има май.

Та ако и двамата вземете да прочетете още един път постовете пък може да ви стане ясно че единственото нещо с което бях против беше грешното му интерпретиране на каззаното от мен и начина на изказване.

Уфф сложен проблем е това изказването на неизказуеми мисли.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Фев 03, 2004 6:15 pm

[quote="SPA"]

[quote="bikerider"]
Нали не очакваш от TOYAGA да ти обяснява за N-ти път основни неща???
Подобна логика от типа "преклонена глава сабя не я сече" води винаги до к*р отзад - ако не го знаеш помисли си.
Ако на теб ти се струва ненормално положенито - защо просто не си внесеш пружини и да таковаш вносителя отзад??? Наистина не разбирам - хем се оплакваш от положението, хем приемаш положението за нормално. Не мога да си представя как успяваш да ги съвместиш тия две неща... как сам успяваш да се убедиш да кажеш бяло на черното, след като самия ти се оплакваш, че е черно...
[/quote]

Последено по темата за тоягата и Райдара:

Тука са преплетини няколко въпроса в този условно наречен спор. Един е това коя система е по-добра въздух или метал. От друга страна идва въпроса за това в Българя кое по-добре. След това как са нещата в българя с доставчиците.

И вие за всичко ме обвинявате. АМАН бре.


Тоягата се сърди за това че препоръчвам нещо. Ами толкоз знам - казвам. Като знае повече поправя. Не съм каазвал след че не съм сългасен с него или пък че аз съм прав. Само му казах че не харесвам начина на опониране, а той "OK, продължавай да препоръчваш на тежките карачи да карат с пневматични вилки.".

След това се появява райдара и почва да ми се кара кое е нормално или не. Ами отговрих че НЕ Е НОРМАЛНО продавача да те цака като не разбираш. Ама това не му пречи нали? Пък и нормално е това което е най-разпространено и прието. Иначе лудите нямаше да ги има май.

Та ако и двамата вземете да прочетете още един път постовете пък може да ви стане ясно че единственото нещо с което бях против беше грешното му интерпретиране на каззаното от мен и начина на изказване.

Уфф сложен проблем е това изказването на неизказуеми мисли.
[/quote]


Ако ми покажеш кое точно ти изглежда като "каране" от моя страна ще съм благодарен...
Или пък къде те обвинявам за каквото и да било. Аз не можах да разбера как така:

1. [quote]НЕ Е НОРМАЛНО продавача да те цака като не разбираш[/quote]

2. [quote]нормално е това което е най-разпространено и прието[/quote]


Аз просто се чудех на това което казваш и на противоречията ти...

Но сега ти повтяряш това за което ти се чудя - как така става че не ти харесват продавачите, а приемаш широкоразпространеното цакане на купувача за нормално. В момента в България са доста разпространени всякакви тъпотии, порнотии и подобни - ти считаш ли ги за нормални след като са разпространени?

Но в крайна сметка искам да кажа - проблема на давещия се е проблем на давещия се. Не знам защо очакваш някакво бащинско и загрижено отношение от страна на дребните продавачи като цяло (а тук едри такива все още няма) - те все пак биха продали и майките си за пари. Изобщо, това е все едно да си овца и да протестираш че те стрижат. Като ти е писнало да те стрижат спри да бъдеш овца (без да искам да те обидя - просто звучна аналогия).

Да не говорим, че ТУК ИМА продавачи които НЕ ЦАКАТ клиентите си - дори напротив, прекалено ги глезят. Мисля че който знае за кого говоря ще се съгласи с мен.

Още нещо относно цакащите продавачи: те са точно такива КАКВИТО СА ГИ НАПРАВИЛИ КУПУВАЧИТЕ. Като не се кефиш на някой магазин или не купуваш, или не мрънкаш. Аз така правя. Моля те не приемай това като заяждане от моя страна - няма такова нещо.

А ако продължаваш да се чудиш защо стават недоразумения - да прав си - трудно е да изкажеш "неизказуеми" мисли :D:D:8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Вто Фев 03, 2004 6:23 pm

koi sa tezi prodavachi stoto az neznam v foruma koi s kakvo se zanimava
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Вто Фев 03, 2004 6:26 pm

[quote="axelmax"]

koi sa tezi prodavachi stoto az neznam v foruma koi s kakvo se zanimava
[/quote]


очакваш от мен да правя явна реклама тук? няма да стане.
плюс това достатъчно съм писал за да се сетиш и сам.
потърси в архивите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Сря Фев 04, 2004 6:17 pm

ste gi namera
za bikerrider - kogato govoreshe za kaimata tova si beshe chista reklama vse pak
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Black » Пет Фев 06, 2004 8:48 pm

ABE IMA NE6TO TAKOVA
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта