Brakes

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Brakes

Мнениеот Newone » Пет Яну 30, 2004 9:34 pm

Хайде да отворим един нов топик:DЗнаещите какво мислите/как/ бихте класирали следните модели спирачки за ХС: Shimano XTR 2004, Hayes HFX Mag Plus, Avid Juicy Seven, Magura Marta SL.Съвсем конкретно се интересувам с оглед на предстоящ upgrade.Аз се бях ориентирал към Hayes, но при тази цена, ще изчакам да видя и Shimano.Помогнете малко със съвет, please;)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пет Яну 30, 2004 9:46 pm

grymni se :))) shte ti e po-spokojno :)
pisha ti go ot lichen opit !!
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Пет Яну 30, 2004 9:54 pm

[quote="screamBoy"]

grymni se :))) shte ti e po-spokojno :)
pisha ti go ot lichen opit !!
[/quote]


Неуспешен явно... [:p]:D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот C_Mo » Пет Яну 30, 2004 10:02 pm

В този клас сравнения се правят доста трудно, а и когато си решил да отделиш подобна сума за спирачка цената не е решаващ фактор.
Shimano - директно го отписвам без коментар.
Bikerider обясни в една друга тема за известните проблеми с Avid, но това ще се изглади и Avid ще са сериозна конкуренция и при хидравликите.
Magura Marta SL - чудесна XC спирачка, измислена и изпипана с внимание към детайла. Спира, не са известни сериозни проблеми.
Hayes MAG Plus - ако си от малко по-грубите карачи това е за теб. Основното олекотяване и XC изгледа са от болтовете и лостчето. Всичко останало си е като на доказалият се MAG.

До скоро бях на мнение, че ако си взимам спирачка за XC колело - тя ще бъде hayes, за да са ми по еднотипни нещата по колелата. Но тия дни разглеждах една Marta и вече не съм толкова сигурен кое бих избрал.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пет Яну 30, 2004 10:20 pm

[quote="xtr"]

В този клас сравнения се правят доста трудно, а и когато си решил да отделиш подобна сума за спирачка цената не е решаващ фактор.
Shimano - директно го отписвам без коментар.
Bikerider обясни в една друга тема за известните проблеми с Avid, но това ще се изглади и Avid ще са сериозна конкуренция и при хидравликите.
Magura Marta SL - чудесна XC спирачка, измислена и изпипана с внимание към детайла. Спира, не са известни сериозни проблеми.
Hayes MAG Plus - ако си от малко по-грубите карачи това е за теб. Основното олекотяване и XC изгледа са от болтовете и лостчето. Всичко останало си е като на доказалият се MAG.

До скоро бях на мнение, че ако си взимам спирачка за XC колело - тя ще бъде hayes, за да са ми по еднотипни нещата по колелата. Но тия дни разглеждах една Marta и вече не съм толкова сигурен кое бих избрал.
[/quote]


Най-напред челобитен поклон за подписа:DИ аз съм фен на Zappa:8D::8D::8D:
Ясно е, че ще вкарвам спирачки от чужбина, а там цените на тези модели са близки за разлика от у нас:(Ти какво точно имаш против Шимано-то?Освен всичко сте и адаши;):D:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Яну 30, 2004 10:41 pm

[quote="Newone"]
[brНай-напред челобитен поклон за подписа:DИ аз съм фен на Zappa:8D::8D::8D:
Ясно е, че ще вкарвам спирачки от чужбина, а там цените на тези модели са близки за разлика от у нас:(Ти какво точно имаш против Шимано-то?Освен всичко сте и адаши;):D:8D:
[/quote]

"Wake up! Young man!" ... след като има конкурентни, на прехвалената XTR група, продукти бих предпочел да остана "100% Shimano free".

p.s.
на някой да му трябва XT Crank - octalink?
edit: граматика...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Avid » Съб Яну 31, 2004 1:11 am

[quote]В този клас сравнения се правят доста трудно, а и когато си решил да отделиш подобна сума за спирачка цената не е решаващ фактор.
Shimano - директно го отписвам без коментар.
Bikerider обясни в една друга тема за известните проблеми с Avid, но това ще се изглади и Avid ще са сериозна конкуренция и при хидравликите.
Magura Marta SL - чудесна XC спирачка, измислена и изпипана с внимание към детайла. Спира, не са известни сериозни проблеми.
Hayes MAG Plus - ако си от малко по-грубите карачи това е за теб. Основното олекотяване и XC изгледа са от болтовете и лостчето. Всичко останало си е като на доказалият се MAG.
[/quote]


Излиза че хайес нямат проблеми така ли?
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот TOYAGA » Съб Яну 31, 2004 1:45 pm

Дал ви Бог добро!

Абе, Newone, ти докога ще продължаваш да сееш раздори с провокативните си въпросчета? А-а-а! Я се засрами! Да знаеш, че за последен път отвръщам на провокациите ти...:D:D:D

В допълнение към това, което бях писал в оня предълъг topic, засягащ NRS2 (ако си спомняш за двата списъка proShimano и antiShimano), искам да изкажа НЕКОЛКО съображения по конкретния въпрос. Препоръката за "Shimano XTR 2004 (всъщност си искал да кажеш 2003), Hayes HFX Mag Plus, Avid Juicy Seven, Magura Marta SL" би следвало да се базира на обективни данни, а Bikerider вече е обобщил резултатите от най-актуалния тест на спирачки, публикуван в последния брой на Bike в друг topic.

САМО ЧЕ въпросният тест според мен е НАЙ-СЛАБИЯТ тест от подобен род, който Bike е правил откакто аз го следя редовно (т.е. през последните 6-7 години). Дори да оставим настрана обстоятелството, че тестът е пропит от германски шовинизъм (който дори на мен ми идва малко в повече), според мен са налице умишлени манипулации както в тестовите критерии и в групирането на спирачките в отделните категории (XC, Allround и FR), така и в подозрителното наличие/отсъствие на определени продукти на определени производители в определени категории и в теста въобще. В крайна сметка въпросният тест за мен е сравнение между круши и ябълки, а когато човек омеша круши и ябълки с цел да извлече обективна оценка за техните качества, няма да получи нищо друго освен лайна с праз... Т.е. тестът трябва да се чете с повишено внимание и с пълно игнориране на редакционните коментари, защото в противен случай ще си промиеш мозъка...

Директно на въпроса. Имайки предвид колко тежиш и как по мои впечатления мислиш да караш конкретния велосипед, СПОРЕД МЕН (не ангажирам никого с това мнение, още повече, че моят личен фактически избор не е функция от следващата класация) би следвало спирачките за XC/Allround да бъдат подредени така:

1. Magura Marta.
Просто убиец! Няма никакво съмнение, че тази спирачка в момента е най-доброто (като тегло, качество и характеристики), което може да се купи с (много) пари в XC-сегмента. SL-версията е безсмислено скъпа, освен ако не си решил да платиш цена от порядъка на 100 евро за 30 грама. Не мисля, че спирачката ще ти дава проблеми при разумно боравене с нея независимо от теглото ти.

2. Hayes HFX Mag Plus
Добра цена, сносно тегло, добри характеристики, перфектна надеждност = добра спирачка

3. Avid Juicy Seven
Единствената спирачка, която може НАПЪЛНО да разкаже играта на Louise (с изключение на теглото), но още страда от детски болести. Лошото е, че се съмнявам след покупката на Avid от SRAM детските болести да намаляват...

4. XTR
Кофти съотношение цена/качества както и всичко друго от групата XTR, както неведнъж съм казвал тук. По принцип спирачката е добра, но иска ЗАДЪЛЖИТЕЛНА смяна на накладките с такива НЕПРОИЗВЕДЕНИ от Shimano, което с поред мен е БЕЗОБРАЗИЕ на фона на цената й.

Понеже не си питал за други спирачки, ще пропусна Formula, Hope, Louise и XT, за да не разводнявам излишно темата. Което СЪВСЕМ не означава, че пропуснатите нямат място в горната класация...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Съб Яну 31, 2004 1:51 pm

[quote="Avid"]

[quote]В този клас сравнения се правят доста трудно, а и когато си решил да отделиш подобна сума за спирачка цената не е решаващ фактор.
Shimano - директно го отписвам без коментар.
Bikerider обясни в една друга тема за известните проблеми с Avid, но това ще се изглади и Avid ще са сериозна конкуренция и при хидравликите.
Magura Marta SL - чудесна XC спирачка, измислена и изпипана с внимание към детайла. Спира, не са известни сериозни проблеми.
Hayes MAG Plus - ако си от малко по-грубите карачи това е за теб. Основното олекотяване и XC изгледа са от болтовете и лостчето. Всичко останало си е като на доказалият се MAG.
[/quote]


Излиза че хайес нямат проблеми така ли?
[/quote]


Имат, но са в графата "подробности" от гледна точка на масовия карач...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Съб Яну 31, 2004 3:15 pm

[quote="TOYAGA"]

Дал ви Бог добро!





1. Magura Marta.
Просто убиец! Няма никакво съмнение, че тази спирачка в момента е най-доброто (като тегло, качество и характеристики), което може да се купи с (много) пари в XC-сегмента. SL-версията е безсмислено скъпа, освен ако не си решил да платиш цена от порядъка на 100 евро за 30 грама. Не мисля, че спирачката ще ти дава проблеми при разумно боравене с нея независимо от теглото ти.

2. Hayes HFX Mag Plus
Добра цена, сносно тегло, добри характеристики, перфектна надеждност = добра спирачка

3. Avid Juicy Seven
Единствената спирачка, която може НАПЪЛНО да разкаже играта на Louise (с изключение на теглото), но още страда от детски болести. Лошото е, че се съмнявам след покупката на Avid от SRAM детските болести да намаляват...

4. XTR
Кофти съотношение цена/качества както и всичко друго от групата XTR, както неведнъж съм казвал тук. По принцип спирачката е добра, но иска ЗАДЪЛЖИТЕЛНА смяна на накладките с такива НЕПРОИЗВЕДЕНИ от Shimano, което с поред мен е БЕЗОБРАЗИЕ на фона на цената й.

Понеже не си питал за други спирачки, ще пропусна Formula, Hope, Louise и XT, за да не разводнявам излишно темата. Което СЪВСЕМ не означава, че пропуснатите нямат място в горната класация...

[/quote]


Sorry!Naistina ne vi provokiram:8D:Prosto si mislya nyakoi neshta, a vie imate poveche opit/are shte pocherpite za chetkata/. Prosto kato vidyah konkretnite ceni v BAS, zhestokostta mi se slomi:( i otnovo se zamislih.Inache sym nastroen nito pro-Shimano nito anti-Shimano.Po princip gledam da ogranichavam v sebe si totalno otrichane na kakvoto i da bilo/ne vinagi uspeshno/, no ne sym protiv Bill Gates, Shimano, BAS i t.n.
Sorry, no mi izchezna nyakyde kirilicata....
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Съб Яну 31, 2004 3:15 pm

[quote="TOYAGA"]

Понеже не си питал за други спирачки, ще пропусна Formula, Hope, Louise и XT, за да не разводнявам излишно темата. Което СЪВСЕМ не означава, че пропуснатите нямат място в горната класация...
[/quote]


Uhhh... I HOPE someday to buy a HOPE... :V::X:I
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Яну 31, 2004 4:39 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="TOYAGA"]

Понеже не си питал за други спирачки, ще пропусна Formula, Hope, Louise и XT, за да не разводнявам излишно темата. Което СЪВСЕМ не означава, че пропуснатите нямат място в горната класация...
[/quote]


Uhhh... I HOPE someday to buy a HOPE... :V::X:I


[/quote]


Mммдааа!

И на мен направо ми потичат лигите при вида на новите им Mono-модели...[:p] Спирачките са УБИЙСТВЕНО качествено направени дори и за германците от Bike, които го признават с неприкрита завист.:D

BTW (информация на ухо:^:), Hope скоро ще съобщят официално, че съществува ПЪЛНА СЪВМЕСТИМОСТ между техните спирачки и Dual Control-командите на Shimano...

Quo vadis, Magura?:xx(:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Съб Яну 31, 2004 5:01 pm

[quote="TOYAGA"]
BTW (информация на ухо:^:), Hope скоро ще съобщят официално....[/quote]


Почвам сериозно да се съмнявам че си някакъв троен агент, работещ на неутрална територия под прикритие [:0][:0]:8D:... така че няма да те питам от къде си точиш информацията :D... и не се съмнявам във верността и. Преди няколко дни каза без да се колебаеш че единствения Black с RTWD е Platinum въпреки че сайта казва друго. Аз трябваше егати разследването да организирам за да стигна до същия извод [:p]:D:8D:...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Съб Яну 31, 2004 5:33 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="TOYAGA"]

Понеже не си питал за други спирачки, ще пропусна Formula, Hope, Louise и XT, за да не разводнявам излишно темата. Което СЪВСЕМ не означава, че пропуснатите нямат място в горната класация...
[/quote]


Uhhh... I HOPE someday to buy a HOPE... :V::X:I


[/quote]


Дай, Боже, всекиму!Кой точно модел визираш?

@Toyaga
Абе, ти спомена и XT.Kакво мислиш за тях сравнени с HFX Mag и Marta.Имам предвид съотношение цена/качество:?:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Съб Яну 31, 2004 6:20 pm

[quote="Newone"]

Дай, Боже, всекиму!Кой точно модел визираш?

@Toyaga
Абе, ти спомена и XT.Kакво мислиш за тях сравнени с HFX Mag и Marta.Имам предвид съотношение цена/качество:?:
[/quote]


Ми за моите скромни нужди визирам Mono Mini :
[url]http://www.hopetech.com/products/hyd_07.htm[/url]
но в техния каталог има за всекиго по нещо (стига да имаш малко повече излишни парици) :D. Не бих отказал и някоя Hope главина също така.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот simo » Съб Яну 31, 2004 11:35 pm

Abe hora da vi pitam znaete li kva e cenata na Magura Marta i mojeli da se nameri tuka ? I spored vas tazi ne e li nai-hubavata spirachka za XC ili ima i po-hubavi osven SL modela na Martata , makar 4e naistina az pone ne namiram nqkva razlika , osven 4e kakto ve4e Toyaga spomena e po-leka s 30 g , no i po-skupa s 100 euro ?
:fire: Тука на Бахамите е идеално за FR ;) .
Само Bender , Gracia , Root i Klassen . :P
simo
 
Мнения: 199
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2003 8:07 pm
Местоположение: Bahamas

Мнениеот TOYAGA » Нед Фев 01, 2004 1:42 am

@ Капитана

Хе-хе... чак пък троен...

Едно уточнение – Black Platinum е единственият AFTERMARKET модел с RTWD. OEM-вариантите на Manitou за 2004 са такава мешавица, че няма да се учудя ако срещна някъде зелен Dorado с ход 80 мм и Lockout. Още едно уточнение – Hope Mono Mini и M4 в Shimano-съвместимата версия ще се различават донякъде външно (примерно на цвят) от стандартните модели и естествено ще бъдат адаптирани да работят с минерално масло... В същото това време Magura, чиито спирачки по принцип работят с минерално масло, ВДИГАТ ВРЯВА ДО БОГА, че НЯМАЛО съвместимост между DC-командите и техните апарати и ЗАПЛАШВАТ юзърите с непоправими телесни повреди и отмяна на гаранцията при опит за подобни комбинации...

Голем СМЕХ...

@ Newone

Умишлено не споменах ХТ, защото мога да бъда обвинен в пристрастност :))) А съм пристрастен, защото нямам АБСОЛЮТНО НИКАКВИ забележки (освен подмяната на традиционно shit-авите накладки на японците с такива на Kool Stop) и съм лют фен на последователно миналите през велосипедите ми XT V-brake и четирибутален XT (аka Grimeca). Нямам основания да смятам, че XT 2004 ще ме изненада неприятно освен с традиционната нужда от купуване на други накладки. Голям праз! Не твърдя, че XT 2004 е по-добър от Marta, но твърдя, че не е по-лош от Hayes ЗА МЕН. T.e. ако искаш личното ми мнение – препоръчвам ХТ без ограничения...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Нед Фев 01, 2004 4:08 pm

[quote="simo"]

Abe hora da vi pitam znaete li kva e cenata na Magura Marta i mojeli da se nameri tuka ? I spored vas tazi ne e li nai-hubavata spirachka za XC ili ima i po-hubavi osven SL modela na Martata , makar 4e naistina az pone ne namiram nqkva razlika , osven 4e kakto ve4e Toyaga spomena e po-leka s 30 g , no i po-skupa s 100 euro ?
[/quote]

В БАС ми споменаха за някаква цена около 320 евро за спирачка:xx(:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Фев 01, 2004 5:23 pm

Официални цени на Magura в Германия:

Marta 348 gr/260 EUR на брой
Marta SL 325 gr/330 EUR на брой

Имайки предвид, че повечето търговци продават на цени, доста по-ниски от официалната препоръка на производителя, цената на BAS е леко...хм!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Нед Фев 01, 2004 6:22 pm

[quote="TOYAGA"]

Официални цени на Magura в Германия:

Marta 348 gr/260 EUR на брой
Marta SL 325 gr/330 EUR на брой

Имайки предвид, че повечето търговци продават на цени, доста по-ниски от официалната препоръка на производителя, цената на BAS е леко...хм!

[/quote]


Това ми беше мисълта!Виж им цените на Hayes:xx(:При това положение, въпреки желанието ми да купувам от български фирми, май ще се обърна към добрия стар [b]grey import[/b] :(

offtopic: Нямате идея какво беше днес на Пампорово:D:D
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Фев 01, 2004 7:25 pm

А някой знае ли ориентировъчна цена за XT с 6-инчов ротор, няма значение коя моделна година.Интересува ме да се ориентирам спрямо Hayes и Magura:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Фев 01, 2004 7:32 pm

@Toyaga, знаеш ли някаква приблизителна цена за XT 6-inch ротор, независимо от моделната година?
А какво мислите за SRAM 9.0 hydraulic disc brake:?:;):8D:
Абе кажете и някакво впечатление от Giant MPH-3, please8)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Фев 01, 2004 9:07 pm

[quote="Newone"]

@Toyaga, знаеш ли някаква приблизителна цена за XT 6-inch ротор, независимо от моделната година?
А какво мислите за SRAM 9.0 hydraulic disc brake:?:;):8D:
Абе кажете и някакво впечатление от Giant MPH-3, please8)
[/quote]

Parvo ne sam Toyaga :) /za6to predpolaga6 4e samo toi znae :):?:/
vtoro XT '99-03 - okolo 100$ s lost4e i vsi4ko..
XT 04 - okolo 110$ oba4e samo za disk i spira4ka (bez lost4e i marku4e)
za 100-10$ varvi i Saint-a s 6".
Vsi4ki tzeni sa ot i-net-me4taneto za podobni tuk zabraneno :):xx(:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Фев 01, 2004 9:16 pm

[quote="Newone"]

А някой знае ли ориентировъчна цена за XT с 6-инчов ротор, няма значение коя моделна година.Интересува ме да се ориентирам спрямо Hayes и Magura:8D:
[/quote]

От chainreactioncycles.com (Англия) излиза около $156 + $14 доставка. Ползвал съм ги няколко пъти. За ордери до 100 паунда тук не са ми искали никакви мита и такси.
Линк :
http://www.chainreactioncycles.com/kits ... delID=3845

Там можеш да видиш и Hope Mono Mini за $153 :8D::
http://www.chainreactioncycles.com/kits ... delID=3502


От jensonusa.com за Center-Lock главина (без лостче) : $104 + $0 доставка ако е до щатите (нали имаш твой човек там ?)
http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=BR706C00
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Фев 01, 2004 10:23 pm

Sorry, Коко:IИмах предвид предишния пост на Toyaga:I
Всъщност питах знаете ли на каква цена се продава в България/или би се продавал/ този модел:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Фев 01, 2004 10:34 pm

[quote="КапитанПланета"]
От chainreactioncycles.com (Англия) излиза около $156 + $14 доставка. Ползвал съм ги няколко пъти. За ордери до 100 паунда тук не са ми искали никакви мита и такси.
Линк :
http://www.chainreactioncycles.com/kits ... delID=3845

Там можеш да видиш и Hope Mono Mini за $153 :8D::
http://www.chainreactioncycles.com/kits ... delID=3502


От jensonusa.com за Center-Lock главина (без лостче) : $104 + $0 доставка ако е до щатите (нали имаш твой човек там ?)
http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=BR706C00

[size=100]Само не разбрах на Hope к'во не му харесваш[/size];):D:8D:



[/quote]
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Пон Фев 02, 2004 12:29 am

[quote="Newone"]

Sorry, Коко:IИмах предвид предишния пост на Toyaga:I
Всъщност питах знаете ли на каква цена се продава в България/или би се продавал/ този модел:8D:
[/quote]

Ne ne az se izvinqvam gorniq ti post e korekten8):D
A i ako sledva6tiq ti post e pak za mene - nqkaksi ne bih se 4ustval komfortno spira4kite da mi se kazvat "Nadezda"- no tova mai ve4e sa psihologi4eski problematiki i ....Samo ako bqha s drugo ime 6tqha da sa mi lubimi :D:D
Plus tova sa prekaleno hubavi da se karat - taka minalaga godina edin priqtel si ze XTR dereilior i ne si go slaga za6toto "Moze da mu stane ne6to":D:D
P.S.Nikoi da ne me izdava s kakvo karam sega 4e 6e izleze 4e naistina spiraneto za mene e edin HOPE.
P.P.S. Mnogo se razligavih , sorri.:D:D
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 02, 2004 1:30 am

@ Newone

Данните на коко и Капитана изчерпват въпроса за цените навън.

В твоя конкретен случай (при наличие на колела с главини IS, MPH 3 и LX-команди), изборът на дискове XT 2004 преминава или в зоната на по-сериозната инвестиция или на по-сериозната играчка, защото:

А/ Можеш просто да подмениш лостчетата, роторите и апаратите на MPH3 (btw, никога не съм ползвал спирачки на Giant, но съм чувал, че не са чак толкова лоши с изключение на теглото) с такива от Shimano XT 2003 (препоръчвам ти ги без ограничения – за твоите килограми даже можеш да се бетонираш с един 203 ротор отпред и да забравиш), при което няма да ти се наложи да сменяш главините и да плетеш наново колелата. Доколкото си спомням, дискови спирачки XT 2003 при Драго има/ше на добри цени – просто се обади и питай... [color=red][size=200]или виж това [/size][/color][url]http://www.mtb-bg.com/velomania_newproducts_archive05.htm [/url]
В/ Можеш да решиш да ползваш само апаратите на XT 2004, но ще трябва да си купиш ротори от XT 2003 с шест дупки и лостчета от XT 2003

С/ Можеш да решиш да ползваш апаратите и DC-командите от XT 2004 и тогава ще си купиш само ротори от ХТ 2003, но дясната ти команда ще превключва наопаки. Голям праз, ако питаш мене...

D/ Можеш да решиш да ползваш апаратите, DC-командите и задния дерайльор от XT 2004 и тогава ще си купиш само ротори от ХТ 2003

F/ А можеш да решиш да не си играеш на шикалки и да се изръсиш яко за цялата група XT 2004 барабар с CenterLock-главините и всичко останало. Тогава обаче ще трябва да плетеш и колела, при което сигурно ще ти се прище да смениш и каплите, и спиците...

Аз на твое място бих се колебал между вариант A и вариант F. И в двата случая ще имаш гарантирана функционалност, но има съществени разлики в инвестицията и занимавката...

@ koko

:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Пон Фев 02, 2004 10:57 am

Много благодаря за информацията на всички:):)
[quote="TOYAGA"]


А/ Можеш просто да подмениш лостчетата, роторите и апаратите на MPH3 (btw, никога не съм ползвал спирачки на Giant, но съм чувал, че не са чак толкова лоши с изключение на теглото) с такива от Shimano XT 2003 (препоръчвам ти ги без ограничения – за твоите килограми даже можеш да се бетонираш с един 203 ротор отпред и да забравиш), при което няма да ти се наложи да сменяш главините и да плетеш наново колелата. Доколкото си спомням, дискови спирачки XT 2003 при Драго има/ше на добри цени – просто се обади и питай... [color=red][size=200]или виж това [/size][/color][url]http://www.mtb-bg.com/velomania_newproducts_archive05.htm [/url]
[/quote]


Toyaga, въпросният модел съм го гледал, но ти в един пост беше цитирал максимално допустимите размери на роторите за различните модели на Маниту.Т.е. аз мога да сложа най-много 160мм/6in/ ротор.
Само с размера на ротора ли се различава този модел от стандартния BR-M755?
Във Веломания очакват хидравлични дискови спирачки края на март или поне така ми казаха на Хигиената преди две седмици.:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 02, 2004 11:25 am

[quote]аз мога да сложа най-много 160мм/6in/ ротор.[/quote]


Мдааа... Склерозата беше забравила с ква вилка си.... Действително е хубаво да не насилваш Scareb с повече от 160 мм, но ако решиш да го сменяш с нещо по-стабилно (нали размисляше за Marathon?), тогава 203 мм в твоя случай определено е по-доброто решение

[quote]Само по размера на ротора ли се различава този модел от стандартния BR-M755?[/quote]


Да, и по адаптера към апарата, позволяващ му да "се качи" до нивото на по-големия ротор.
BTW, XT 2003 (BR-M755) изисква адаптер за монтаж на вилка с Postmount, докато XT 2004 изисква адаптер за монтаж на вилка с IS-уши... Всичко е толкова просто и прегледно, че направо си е е..ло майката!

[quote]Във Веломания очакват хидравлични дискови спирачки края на март или поне така ми казаха на Хигиената преди две седмици.[/quote]


Ами аз на твое място бих изчакал в такъв случай. Хубаво е все пак да имаш някаква ценова база за сравнение преди да се метнеш на Hayes или да тръгнеш да пазаруваш навън. Друг е въпросът доколко може да се вярва на информацията за сроковете за доставка на нещо във Веломания...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта