какво мислите за роу меджика?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

какво мислите за роу меджика?

Мнениеот shotlandetsa » Пон Сеп 05, 2005 5:29 pm

Не мога да напиша на англисйки термина т.к. не съм убеден дали трябва да е "raw magic" или ""rоw magic"
бихте ли ми казали кога е необходимо това устройство, което се поставя над обтегача. аз го имам на едното колело и сега обтегача работи по-бързо, макар че разликата за човек , който кара малко е минимална. Има ли смисъл от него за градско колело?
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 05, 2005 5:41 pm

Avid [color=red][b]Rollamajig[/b][/color]. Ненужна според мен джиджафка, елиминираща голямата примка при задните дерайльори на Shimano. Пробвал съм я, не усетих разлика и я подарих. Може би при карачите е по-различно - аз само бутам коУеУото си в града... :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пон Сеп 05, 2005 6:19 pm

Бе незнам колко по добре е с него ама и аз съм с такова... Ако имате излишни пари и незнаете в какво да ги инвестирате -Avid Rollamajig :) Бтв води се че е доста полезно/добре(едва ли не задължително) да го имаш ако си със шимано но...:banghead:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 05, 2005 7:06 pm

Аз лично усещам разлика при отпускане на жилото, може би защото съм с цяла броня, но обтегача реагира наистина малко по-добре с RollaMajiq-a и хубавото му е, че не е скъп и не се пречка, т.е. не може да се избуши. А лично мен много ме дразнят огромните уши на бронята когато няма подобно устройство, щото съм я закачал (бронята) в клони и усещането не е ама никак приятно. С Rollamagiq-a всичко е прибрано и чисто както при СРАМните обтегачи.

Мога да твърдя, че за мен Rollamagiq-a компенсира една от няколкото традиционни недомислици в Шиманските обтегачи и то на нищожна цена, сравнено с нов обтегач.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shotlandetsa » Пон Сеп 05, 2005 9:12 pm

благодаря и на тримата за ценните мнения :beer:
тояга, тъй като колелото, на което се двоумя да го сложа е точно за градско каране или по-точно шосейно каране (може и на доста дълги разстояния) си мисля че при активното боравене със скоростите, това би облекчило карането като цяло или се бъркам :dunno:

байкрайдер, на мен мнението ми съвпада с твойто изцяло :beer:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 05, 2005 9:29 pm

[quote]тояга, тъй като колелото, на което се двоумя да го сложа е точно за градско каране или по-точно шосейно каране (може и на доста дълги разстояния) си мисля че при активното боравене със скоростите, това би облекчило карането като цяло или се бъркам [/quote]


Използването на джиджафката спестява около десетина сантима броня/жило, вследствие на което:

1. Няма примка, която да се закача (по-важното предимство, което обаче е практически без никакво значение при градско/шосейно возило)
2. Намалява се триенето в системата (по-маловажното предимство, което според мен е по-скоро плод на самовнушение)

Извод - няма смисъл.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 05, 2005 10:59 pm

[quote="TOYAGA"]
1. Няма примка, която да се закача (по-важното предимство, което обаче е практически без никакво значение при градско/шосейно возило)
[/quote]


:agree:
За градско и споко каране наистина няма смисъл да се спестява ухото.

[quote="TOYAGA"]
2. Намалява се триенето в системата (по-маловажното предимство, което според мен е по-скоро плод на самовнушение)
[/quote]

Също :agree:
За байкове с прекъсната броня спестяването на триене е незначително, особено ако жилото е смазано. Аз усещам разлика, но както отбелязах имам цяла броня, което може би вдига триенето до степен да се усеща разлика с rollamajiq-a.

[quote="TOYAGA"]
Извод - няма смисъл.
[/quote]

Ами има си и недостатъците според мен, а именно, че няма никаква изолация от мръсотията и тя свободно влиза в бронята, без да и пречат изолациите на обтегача.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 05, 2005 11:15 pm

@ bikerider

Затва - затворен nokon от-до и си свиркаш! :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 05, 2005 11:19 pm

[quote="TOYAGA"]

@ bikerider

Затва - затворен nokon от-до и си свиркаш! :beer:
[/quote]


такава е :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Пон Сеп 05, 2005 11:24 pm

[quote="bikerider"]

... и хубавото му е, че не е скъп и не се пречка, т.е. не може да се избуши. А лично мен много ме дразнят огромните уши на бронята когато няма подобно устройство, щото съм я закачал (бронята) в клони и усещането не е ама никак приятно. С Rollamagiq-a всичко е прибрано и чисто както при СРАМните обтегачи.

[/quote]


да бе да. не можело да се избуши... :)

а и при мен се получава "огромно ухо", но до момента не съм забелязал да се закача някъде... пък ти къде ги намираш тия клони на една педя от земята не знам.... :)

а и срамните обтегачи си имат своите кусури :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 06, 2005 9:27 am

[quote="MAN6"]
да бе да. не можело да се избуши... :)
[/quote]

всичко може да се избуши, въпроса е какъв е шанса нещо да закачи тоя прибран малък чарк, който ми стои над и зад обтегача, плътно до него, сравнено с шанса нещо да закачи гадното ухо.

[quote="MAN6"]
а и при мен се получава "огромно ухо", но до момента не съм забелязал да се закача някъде...
пък ти къде ги намираш тия клони на една педя от земята не знам.... :)
[/quote]

Ми покрай паднали дървета манш, точно на едно такова му стърчеше някакъв клон настрани към пътеката и нагоре и изведнъж превключих на по-голям венец без да съм пипал командата. Гадно усещане.

[quote="MAN6"]
а и срамните обтегачи си имат своите кусури :)
[/quote]

никой не е казвал обратното.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот hlebarka » Вто Сеп 06, 2005 1:02 pm

[quote="bikerider"]

....и изведнъж превключих на по-голям венец без да съм пипал командата....
[/quote]


Превключване на скорости без всякакво усилие!?

И после - имали били кусур шиманските обтегачи, ае са, "принцесата и граховото зърно",:psst:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 06, 2005 6:08 pm

[quote="hlebarka"]
Превключване на скорости без всякакво усилие!?
[/quote]


да ама само в едната посока и то по 5 венеца наведнъж... замалко да има collateral damage... :nuts::lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта