храната

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

храната

Мнениеот kagami » Пет Сеп 02, 2005 3:06 pm

С каква храна и хранителни добавки подсилвате организма си? Аз се сещам за Izostar. Взимате ли го, по колко? Какво друго включвате в диетата си? Какви са впечатленията ви? :) :popcorn:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Сеп 02, 2005 3:14 pm

[quote="kagami"]

С каква храна и хранителни добавки подсилвате организма си? Аз се сещам за Izostar. Взимате ли го, по колко? Какво друго включвате в диетата си? Какви са впечатленията ви? :) :popcorn:
[/quote]


Бира и шкембе по хижите
:)


иначе...
и аз съм на изостар от 1 седмица...
:)
3х преди ядене
в компанията на лека фитнес програма
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот MAN6 » Пет Сеп 02, 2005 4:11 pm

[quote="kagami"]

С каква храна и хранителни добавки подсилвате организма си? Аз се сещам за Izostar. Взимате ли го, по колко? Какво друго включвате в диетата си? Какви са впечатленията ви? :) :popcorn:
[/quote]


яко B12 и биоанабол...:thumb::stupid:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Morpher » Пет Сеп 02, 2005 5:06 pm

[quote="MAN6"]

[quote="kagami"]

С каква храна и хранителни добавки подсилвате организма си? Аз се сещам за Izostar. Взимате ли го, по колко? Какво друго включвате в диетата си? Какви са впечатленията ви? :) :popcorn:
[/quote]


яко B12 и биоанабол...:thumb::stupid:
[/quote]
И след това сигурно се получава нещо като аватара ти:eyebrow:
Я разкажете малко повече за това Изостар, че да видим и ние по-простите провинциалисти и да го почваме и ние.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот sa6ix » Пет Сеп 02, 2005 5:31 pm

стероиди, анаболи, протеини, витамини:D:D

хамстер бате не прекалявай с фитнеса хахаха ще станеш машина бе, ще ни биеш всичките:rofl::rofl:
Аватар
sa6ix
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 08, 2005 11:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Пет Сеп 02, 2005 6:53 pm

[quote="MAN6"]


яко B12 и био[color=red]<s>а</s>[/color]набол...:thumb::stupid:
[/quote]

:lol2:
Ма си ти и личи да ти кажа...
:lol:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот MAN6 » Пет Сеп 02, 2005 7:35 pm

[quote="marshall__"]

[quote="MAN6"]


яко B12 и био[color=red]<s>а</s>[/color]набол...:thumb::stupid:
[/quote]

:lol2:
Ма си ти и личи да ти кажа...
:lol:
[/quote]


тоз пък...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот FREEMAD » Пет Сеп 02, 2005 7:41 pm

не бе верно я кажете кво е наистина за да зи го взимат и други които смятат че имат нужда:popcorn:
аз лично съм на яко въртене и чист планински въздух:thumb:

:peace:
223
Аватар
FREEMAD
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 6:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Пет Сеп 02, 2005 7:42 pm

[quote="kagami"]

С каква храна и хранителни добавки подсилвате организма си? Аз се сещам за Izostar. Взимате ли го, по колко? Какво друго включвате в диетата си? Какви са впечатленията ви? :) :popcorn:
[/quote]
Херо,Кока,Хеш,Мария-Хуана,Барбитурати,Бензодиазепини,Екстази,Амфетамини,Бира,Водка и кюфте за мезе-помага,вервай ми!:rofl::rofl:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пет Сеп 02, 2005 7:44 pm

:beer:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот FREEMAD » Пет Сеп 02, 2005 8:50 pm

е какъв е смисълът от кюфтето:bigmout:като след изброените дози от "ВИТАМИНКИ" [quote]Херо,Кока,Хеш,Мария-Хуана,Барбитурати,Бензодиазепини,Екстази,Амфетамини,Бира,Водка и кюфте за мезе-помага,вервай ми![/quote]
то кюфтето ще бъде повърнато:splat: около 300,350 пъти което ще подейства много:indiffe: стимолиращо на организма:drunk:
223
Аватар
FREEMAD
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 6:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пет Сеп 02, 2005 9:32 pm

Какво е Izostar -а? Аз не вземам никакви таквиз "гадости". :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Съб Сеп 03, 2005 12:06 am

[img]http://www.vpul.upenn.edu/ohe/library/drugs/marijuana.jpg[/img]
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Съб Сеп 03, 2005 1:06 am

[quote="Alien"]

Какво е Izostar -а? Аз не вземам никакви таквиз "гадости". :)
[/quote]

Ми и аз попитах, ама никой нищо не каза...

Аз попринцип съм чревоугодник и когато ми се яде ям, колкото ми се яде. Никога не съм се ограничавал. На кантар не стъпвам и не се следя. Не си меря ръцете с метър на всеки 2 дни и вообще съм на самотек и бира ;)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cveti » Съб Сеп 03, 2005 6:07 am

"Изостар"-а е хубаво нещо.Възстановява електрилитния баланс на организма при големи физически натоварвания.Определено не е "гадост".Използва се повече при с спортове с аеробна активност.Аз лично си разтварям във водата за из път,когато тръгна на по-дълго каране.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dil » Съб Сеп 03, 2005 6:45 am

Напоследък Isostar съм виждал в магазини ХИТ и Елемаг, както и в някои аптеки.

Има разтворим - 400г за 5л вода - 16-17лв
Както и кенчета 250мл - 2лв

На мен лично ми е малко неприятен на вкус.
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Сеп 03, 2005 10:51 am

Пия Изостар от доста време и мога да ви уверя, че Цвети е напълно права. Не познавам друга такава масова спортна напитка (щото има и по-хубави ама...), която така да засища жажда и да предотвратява умора. Един литър разтвор отзад в раницата и един марс/сникърс ми стигат за доста голям преход...

за вкуса... само лимона ми харесва

@kagami: витамини, ленено семе, мюсли, хранителни добавки на билкова основа... и много зеленчуци и вода.
впечатленията ми са отлични :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Pupinator » Съб Сеп 03, 2005 11:18 am

Я сакам да ви предложим моята диета - ProPupi диетатаили за по кратко - Ананасена диета. В тази диета се набляга само на зеленчуци расли на кокал в естествена среда. Като за пиене се препоръчва Fanta Хмел. Единственото ястие което е забранено в тази диета това е АНАНАСА! Броят на повторенията на ден е НЕ ограничен, стига да се прекалява с консумацията на гореспоменатите зеленчуци. Това е моя съвет за здравословен начин на живот.


[color=red]Pupinator OUT:combust:.[/color]
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Съб Сеп 03, 2005 12:28 pm

[quote="bikerider"]
за вкуса... само лимона ми харесва
[/quote]


И аз само него съм пил - много свеж вкус има.

Иначе принципно аз не правя някакви огромни преходи, че да ми трябва чак изостар. Пия вода от чешмичките, ям нещо като кит-кат/сникърс докато стигна до някоя хижа и там - мешана скара с шкембе и биричка...:beer:

p.s. До сега нямам оплаквания от тази комбинация, само от време на време се наблюдава неадекватно поведение на карача зад мен :dunno:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Сеп 03, 2005 12:54 pm

От достъпните в България и удобни за носене храни - [b]CORNY[/b]! Аз лично съм фен на лилавата разновидност (със стафиди, ядки и шоколад), но и червената (с червени боровинки) си я бива. Има и едни протеинови блокчета българско производство (неква фирма от Майнинген, ако се не лъжа), които не са лоши като параметри, но нещо не са успели да ги докарат на вкус и рядко си купувам от тях. И [b]БАНАНИ[/b], разбира се. Друго за ядене по принцип не нося.

За пиене по време на каране - [b]СМЕС ОТ ЯБЪЛКОВ СОК И МИНЕРАЛНА ВОДА[/b] в съотношение 1:3 + една-две щипки сол в зависимост от количеството на сместа. Обикновено мешам натурален сок Rauch и горнобанска вода. След дълъг преход/топло време е добре да се пие споменатия вече Isostar (и на мен ми харесва лимона) или други подобни изотонични напитки - ефектът се усеща при карането на следващия ден.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Съб Сеп 03, 2005 1:39 pm

И откъде се взима този Изостар?
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Съб Сеп 03, 2005 2:28 pm

[quote="uha_rampage"]

И откъде се взима този Изостар?
[/quote]


Почти навсякъде.Супермаркети, Аптеки...Преди най-на оферта беше от Метро ако не се лъжа (става дума за комбинацията от кутията с шишенцето)
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sstefanov » Съб Сеп 03, 2005 3:28 pm

Та и аз да кажа моя скромен опит.

Изостара върши чудеса при дълги преходи. Като магическа течност. Хитростта е да се пие редовно (през 15 минути) по малко. Не да се чака да се ужаднее, защото ужаднееш ли - вече е късно. Обезводнил си се.

А за яденето. Като Toyaga ползвам CORNY. Обаче преди един месец открих един турски десерт, подобен на CORNY-то, който ми харесва доста повече. Казва се ENERGY, в по-малка опаковка от CORNY-то е. Пак са мюсли но с вкус на банан и мед, който е направо върха. Продават го в магазините 345 (стилажите до касите). Струваше 20-30 стотинки. Препоръчвам силно.

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Сеп 03, 2005 3:52 pm

@ sstefanov

Мдаа, тва за пиенето по малко на кратки интервали е много важно. И наистина чувството за жажда вече е знак за обезводняване, което не може да се навакса по време на карането (ако е возене нещата не са толкова фатални). Същото важи и за храненето - започне ли да ти празнее стомаха, очаквай скорошен срив... И в тая връзка нещо за почитателите на шкембето, бирата и кИфтетата по хижите - ако след подобно угощение се натоварите с каране (да не се бърка с возене) е доста вероятно да върнете поръчката, което пък на свой ред ви гарантира 100% обезводняване и огладняване в степен, която няма да ви даде физическа възможност да продължите...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Сеп 03, 2005 4:00 pm

Свински пържоли,пилешки бутчета,пържени компири,пици,донъти,секви сандвичи,домати,крАставици,ябълки,банани,Мак Донълдс:D:D:D бе все полезни неща...също като Пупи.:D

Изостар съм пил преди ехеее,вече не си спомням.Миналата година уж бях започнал пак редовно да си пийвам,но пак нещо съм го позабравил(лимон и портокал,все ми Аресват:))

Пък преди,повреме и след каране изпуцвам я някойя Морена,Марс,Сникърс или нещо друго.При по-натоварени дни на каране опирам и до РедБул-а:D.Тогава за няколко часа и храна не ми трябва.

Не се меря на кантар(строши се стария:D...не от килограмите ми де) и от тогава незнам дали горепосочената "диета" не ми е повлияла по някакъв начин:)

Всъщност, ям супер неправилно,така,че направо спирам:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Съб Сеп 03, 2005 9:18 pm

аз пък днес като станах в 9 излезнах с песа и си купих 2 банички. едната изядох веднага. другата изядох в 12, малко преди да излезна за витоша. към нея полвинка кисело мляко здравец о,1% и едно малко на баба с горски плодове ;)
следващото ми "ядене" беше към 19:30- литър сок(нектар) банан и qгоди на куийнс.
като се прибрах към 21 qдох малко грах със сирене, другата полвинка от здравеца и филия хлqб. и малко снежанка.
и съм пил водица.
направих едва 3 на драгалевци и 1 от алеко до полйната, където видях че съм спукал гума и надолу бутах до иван... ;)
аре поздрави и по-леко с диетите, че станахте машини :):)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот gladstone » Съб Сеп 03, 2005 11:11 pm

[quote="TOYAGA"]
И в тая връзка нещо за почитателите на шкембето, бирата и кИфтетата по хижите - ако след подобно угощение се натоварите с каране (да не се бърка с возене) е доста вероятно да върнете поръчката, което пък на свой ред ви гарантира 100% обезводняване и огладняване в степен, която няма да ви даде физическа възможност да продължите...
[/quote]


Прав си. Но си е сладко да си карал яко, да си се опотил още по-добре и да седнеш да починеш на чист въздух и да се подкрепиш както си трябва, както чревоугодничеството изисква...Топло ти е, жаден си - еми шси пийнеш 1 биричка, изморен си и си гладен - еми шкембенце с чили. Мешаната скара е липсващото звено между предишните 2 :D:beer: Иначе си прав, не си е работа да се кара след такова напукване. До повръщане чак трудно ще се стигне (не е невъзможно де), но определено стомаха и сърцето са бая натоварени и трябва да се изчака исвестно време. Но пък ако след хижата маршрута надолу в по-лек и по-към края си защо не:I
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Нед Сеп 04, 2005 9:38 am

Брееййй... вие сте наистина машинарии! :)
Наистина ще взема да правя като по-големите...
Сега сериозно. Аз до колкото разбрах най-важното,което трябва да се приема по време на каране е сладкото и вода, пълна с витамини, така ли? Проблема при мен е, че винаги когато си взема нещо сладко, огладнявам зверски. Напримери последния път като ходих до Руен (не е много, ама пак си е бая за мен) си взех 6 кроасана и ги изядох периодично, по два в трите села. Имах и вода...ама само вода. И в крайна сметка се върнах гладен и не съвсем уморен в нас. Струва ми се, че следващия път ще е добре да взема половин хляб, с кило кренвирши :D
Интересно ми е вие (ъъм...визирам Тояга, байкридер, сстефанов...въобще едрите и мъжете) как така успявате да се крепите на две Корнита и вода с витамини?! :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот mih » Нед Сеп 04, 2005 10:21 am

@sstefanov,
май с теб ядохме заедно от тия благинки на Паралелната в Хисар :beer: , наистина много ми харесаха тия турските, иначе вярно Корни е класика, а и е подозрително вкусно.

иначе аз много уважавам на Паскофф сандвичите, дават ми много сили
:D
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот TOYAGA » Нед Сеп 04, 2005 10:30 am

[quote]Интересно ми е вие как така успявате да се крепите на две Корнита и вода с витамини?! [/quote]


По днешните стандарти аз съм по-скоро дребен (170 см/70 кила), но това не е толкова важно. Не е толкова важно и количеството на храната - важно е нейното качество (калоричност), както и усвояемостта й от организма. Важно е и какво/кога ядеш - преди, по време и след каране. Всичко това е необятна наука, която често се подценява, но според мен е доста важна.

Ако системата "велосипед-карач" се сравни грубо със системата "автомобил", то велосипедът е това, което в автомобила са ходовата част и силовото предаване, а карачът е задвижващия агрегат. Все едно ли е какво гориво ще налееш в резервоара? Да измУаш един самун леб с кило кренвирши преди каране е все едно да налееш бензин на дизелов автомобил...

[size=67]Disclaimer: всичко казано дотук се отнася за дисциплините XC и Маrathon. За спущане може да помага и леб с боб, нямам представа... [/size]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта