SuntourXC60

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

SuntourXC60

Мнениеот tisho » Сря Авг 31, 2005 7:44 pm

имам аз ново (на 2 седмици) колелце Гризли от новия вид. с вилка Сънтур М2000 е. след 2-седмично каране (отбелязвам 4е не съм карал оф-роуд, а предимно по Хасвалт и чат пат по 4ерни пътища) осезаемо омекна пружината. смятам че това е нормално при положение че тази вилка струва 20-тина лева. едното ми 4удене е дали ако си взема ХС60 ще изкара по дълго време и има ли смисъл да давам тия пари или да по4акам и да посъбера пари за по-хубава вилка; и другото ми питане е възможна ли е смяната на пружините с по силни закалени добре и продават ли се някъде или да търся от разни цехове дето се занимават с такива работи.
благодаря предварително :)
:beer:
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Мнениеот flat-6 » Сря Авг 31, 2005 7:51 pm

smqna na prujini nqma da stane kato nova i kolkoto pove4e se burnika6 po zla kupi si xc60 i nqma da ima6 problemi e ne e rock shock no stava az saqkat po 1 -1.5 metra s neq i namam problemi. v posledstvie 6te q smenam no az karam dosta po agresivno ot 4erni puteki.vilkata za cenatasi e super
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пет Сеп 02, 2005 9:34 pm

По-голям боклук от XC 60 не съм виждал.Чувал съм ама не съм сигурен :D.Тази "вилка" никак не е подходяща за планинско колоездене.След 3 карания на Витоша и 5 дропа от 5-6 стълби сега вилката звучи като камбанария.В никакъв случай не си купувайте това нещо.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Съб Сеп 03, 2005 9:26 am

[quote="bluskanie"]

По-голям боклук от XC 60 не съм виждал.Чувал съм ама не съм сигурен :D.Тази "вилка" никак не е подходяща за планинско колоездене.След 3 карания на Витоша и 5 дропа от 5-6 стълби сега вилката звучи като камбанария.В никакъв случай не си купувайте това нещо.
[/quote]


Извинявай, но за мен едва ли има по-голям тъпизъм да караш вилка без никакво смекчаване и да дропиш с нея и после да казваш, че е боклук.
Да дропиш с вилка която няма хидравлика, няма никаква пружина освен металните.
Не мога да разбера какво очакваш от вилка която няма с какво да те поеме като скачаш, да стане по-здрава ли?
Честно не виждам причина тази вилка да се държи по различен начин от който казваш, при такова каране, дори бих ти казал, че е съвсем нормално и вилката дори е добра, щом е издържала да я bottom-ваш като луд...

То и Мерцедеса е скапана кола, щото не могат да се возят прасета или кози в нея, ама гледам доста хора я карат... :crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Съб Сеп 03, 2005 12:04 pm

[quote]...То и Мерцедеса е скапана кола, щото не могат да се возят прасета или кози в нея...
[/quote]


Я па ти! Аз непрекъснато гледам прасета и кози да се возят в Mercedes. Много често ги виждам и на волана...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Съб Сеп 03, 2005 1:38 pm

Еми, чувал съм, че в Германия селяните возели прасета с ремарке зад мерцедеса, а пък тук у нас в страната на вълшебствата прасетата направо се возят или карат мерцедеса... не че мерцедеса отива на едното или другото...:D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Съб Сеп 03, 2005 2:22 pm

[quote="bikerider"]

[quote="bluskanie"]

По-голям боклук от XC 60 не съм виждал.Чувал съм ама не съм сигурен :D.Тази "вилка" никак не е подходяща за планинско колоездене.След 3 карания на Витоша и 5 дропа от 5-6 стълби сега вилката звучи като камбанария.В никакъв случай не си купувайте това нещо.
[/quote]




То и Мерцедеса е скапана кола, щото не могат да се возят прасета или кози в нея, ама гледам доста хора я карат... :crazy:
[/quote]

Честно не схващам примера с мерцедеса.
XC60 се преполага , че е вилка за пресечени терени.Е тази вилка НЕ е за пресечени терени.По-добре твърда вилка.Поне няма да имаш лошото чувсво ,че си зомби(ходещ/каращ мъртвец).
А мрцедеса за това е толкова предпочитан и утвърден, защото и кози ,и прасета влачи ,и няма да даде дефект
Айде :beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот zImage » Съб Сеп 03, 2005 2:53 pm

На моята XC60 си пише черно на бяло:

[b]WARING![/b]

USE ONLY FOR: Leisure Cross Country
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Мнениеот klmn » Съб Сеп 03, 2005 5:28 pm

[quote="bluskanie"]

[quote="bikerider"]

[quote="bluskanie"]

По-голям боклук от XC 60 не съм виждал.Чувал съм ама не съм сигурен :D.Тази "вилка" никак не е подходяща за планинско колоездене.След 3 карания на Витоша и 5 дропа от 5-6 стълби сега вилката звучи като камбанария.В никакъв случай не си купувайте това нещо.
[/quote]




То и Мерцедеса е скапана кола, щото не могат да се возят прасета или кози в нея, ама гледам доста хора я карат... :crazy:
[/quote]

Честно не схващам примера с мерцедеса.
XC60 се преполага , че е вилка за пресечени терени.Е тази вилка НЕ е за пресечени терени.По-добре твърда вилка.Поне няма да имаш лошото чувсво ,че си зомби(ходещ/каращ мъртвец).
А мрцедеса за това е толкова предпочитан и утвърден, защото и кози ,и прасета влачи ,и няма да даде дефект
Айде :beer:
[/quote]
С твойта представа за пресечен терен,ако сложиш твърда вилка всички рамки ще са 'пълен боклук',щото ще им се късат челата.
:D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Сеп 03, 2005 7:04 pm

[quote="bluskanie"]
А мрцедеса за това е толкова предпочитан и утвърден, защото и кози ,и прасета влачи ,и няма да даде дефект
Айде :beer:
[/quote]


Да, само дето по твойта логика можеш да сложиш голи пружини на Мерцедес и да се оплакваш, че дрънка и е боклук след като си го карал offroad ясно как.

Термина е abuse и никоя гаранция не го покрива. Толкоз.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tisho » Нед Сеп 04, 2005 6:52 pm

за мерцедесите стана ясно а какво ще ме посъветвате за Сънтур-а? интересува ме дали ще изкара пове4е от 3-4 месеца при положение 4е ла*няната М2000 само за 2 седмици омекна на кашкавал и без да съм я карал оф-роуд (само гладки 4ерни пътища). та като се води по "висок" клас вилка от нискокласните да си я зема или не. каквото видях ХС60 е с пружини отвътре. туй по-добре ли е не е ли?
предварително ДЕСЕТ-Хикс :beer:
:drunk:
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 05, 2005 9:37 am

не виждам причина да не изкара 3-4 месеца минимум, че и повече. лично на мен вилката много ми харесва като за такава вилка само с пружини.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tisho » Пон Сеп 05, 2005 11:44 am

mislylta mi beshe dali shte izkara dylgo vreme predi da omekna mnogo. to i sas moita shte si karam kolkoto si iskam samo 4e problema e 4e omekna mn zdravo. be sha izmislq neshto...
p.s.
pisha ot zala i nema kirilica
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Мнениеот bluskanie » Пон Сеп 05, 2005 12:21 pm

За омекване - няма да омекне..дори ако си я купиш трябва да махнеш едната пружина защото вилката си е твърдичка..Зависи колко тежиш разбирасе.А и ако караш по утъпкани пътища нямаш проблем.Ще си я караш дълго.Ама ако решиш да покараш малко по-екстремно..луфта ше е налице веднага..После и други проблеми се появяват :)Сам решавай...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот JK » Пон Сеп 05, 2005 1:11 pm

здрасти tgeorgievbg :)
аз си взех ХС-60 тая пролет и до тук съм й навъртял около 1000 км за товя лято - асфалт, черно, на планина, пресечените терени не ги жаля много (разбира се в разумните граници като за моето колело) изобщо ХС като понякога се отпускам и малко повече по баирите :D, до тук вилката ми не е мръднала ако изключим това че след 1вата седмица малко поомекна а след това аз допълнително я бъзикнах като й скъсих еластомера и й повдигнах малко капачките отгоре за да ми поомекне още мъничко (67-68 кила съм), редовно си я почиствам и смазвам и смятам че без проблеми (да чукам на дърво :)) ще ме изкара и до края на другото лято..та така..искаш мнение - давам ти го ;) ако не си някой манияк или пък бюджета ти е ограничен тази вилка е един доста добър избор за тея пари на които се продава
..успех :thumbu:
"Той трябва да отива непрекъснато все по-далече, там е единствената му страна"
Аватар
JK
 
Мнения: 184
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:28 pm
Местоположение: Варна


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта