Инфо относно bolt-on короната на Dirt Jumper '06

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Инфо относно bolt-on короната на Dirt Jumper '06

Мнениеот afterburner » Сря Авг 31, 2005 11:28 am

Интересувам се относно всякаква информация, която може да имате относно короната на болтове на новите Marzocchi Dirt Jumper вилки. Като най-важно бих определил дали има нещо по-спесифично в захваната на короната за краката на вилката, дали самите крака са преминали през някаква по специална обработка на мястото, където контактуват с короната, дали стержена е отделен от короната и се захваща отново с болтове или не, и последно на каква цена ще се предлагат приблизително резервни такива корони. Писах писмо до Marzocchi, но все още чакам отговор.

Питам всичко това, защото на скоро открих миниатюрна пукнатина в короната на моя Dirt Jumper '04. Положил съм усилия да я накарам да работи както на мен ми харесва и не искам изобщо да се разделям с нея. Дойде ми идеята да се ползва резервна корона от новите DJ-и след като премахна внимателно старата пукната корона като внимавам да не нараня краката в процеса. И за това питах хората от Marzocchi, но все още нямам отговор.. идеи?
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Redneck » Сря Авг 31, 2005 6:54 pm

За короната нищо не знам, но за експедитивността на жабарите бих те посъветвал да се въоръжиш с търпение - ще ти отговорят, но са малко бавнички ;)
"I come from a land down under..."
Redneck
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 9:37 am
Местоположение: Australia

Мнениеот gladstone » Сря Авг 31, 2005 7:34 pm

Мен само ми е чудно как се пука корона на DJ...:bigeyes:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Сря Авг 31, 2005 7:51 pm

[quote="gladstone"]

Мен само ми е чудно как се пука корона на DJ...:bigeyes:
[/quote]


Ами явно някои са дефектни, или просто след известно време умората на материала си казва думата, защото моята не е ИЗОБЩО мъчена. Едно XC60 би издържало стила ми на каране... до колкото разучих не съм единствения случай. За сега пукнатината едвам се забелязва на око, така че внимавай и я оглеждай твоята :) В момента обмислям освен корона от новите DJ и вариант да ползвам долната такава от някоя двукоронна вилка на Marzocchi с 32мм тръби, но ще трябва да проверя размерите... също така може и да пробвам да ми фрезоват нова, но и това е доста рисковано.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Чет Сеп 01, 2005 12:02 am

@afterburner
Я кажи къде точно ти е пукнатината, че нали и аз съм от отбора на скокльовците? Всъщност след като ти видях поста ги огледах и двете вилки, и на двете короните им са ОК. А да ползваш долната корона на дълга вилка не мисля че е добра идея, ако си спомням правилно височината й там където влизат подпорите е по-малка от тази на еднокоронните вилки и сътветно ще я товариш повече, отколкото е правена да носи.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот afterburner » Чет Сеп 01, 2005 12:39 am

[quote="Windstream"]

@afterburner
Я кажи къде точно ти е пукнатината, че нали и аз съм от отбора на скокльовците? Всъщност след като ти видях поста ги огледах и двете вилки, и на двете короните им са ОК. А да ползваш долната корона на дълга вилка не мисля че е добра идея, ако си спомням правилно височината й там където влизат подпорите е по-малка от тази на еднокоронните вилки и сътветно ще я товариш повече, отколкото е правена да носи.
[/quote]


Да, това за короните от двукоронна вилка и аз си го помислих.. за сега ще чакам да видя какво ще стане с новите за 2006 корони... иначе пукнатината е на "реброто" което минажа от крак до крак под короната и на което се намират дупките за болтове за Мардзокки калника. Пукнато е въпросното ребро точно до левия крак.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Чет Сеп 01, 2005 12:49 am

Пукната корона, хм, поне няма да се занимаваш със смяна на масло.:blush:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот afterburner » Чет Сеп 01, 2005 1:03 am

[quote="hlebarka"]

Пукната корона, хм, поне няма да се занимаваш със смяна на масло.:blush:
[/quote]


Вилката поне за сега работи, карам си я и пукнатината не е мръднала, така че не ме отписвай толкова бързо. Докато (когато и да е това) се наложи ще сменя короната с "нещо" дори да е стоманено фрезовано блокче, поне да съм сигурен, че няма чупене вече :D

P.S. Не говора сериозно за стоманеното блокче, искрено се надявам да мога скоро да поръчам резервна корона ;)

P.S. №2 Някой да има представа как стои въпроса със заваряването с цел спиране прогреса на пукнатината и страничните ефекти от него?
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Redneck » Чет Сеп 01, 2005 6:17 pm

[quote="afterburner"]

Не говора сериозно за стоманеното блокче
[/quote]

С фрезовано алуминиево блокче мисля ще стане доста добре, хем ще можеш да си направиш каквато си искаш корона :D
"I come from a land down under..."
Redneck
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 9:37 am
Местоположение: Australia

Мнениеот afterburner » Пет Сеп 02, 2005 11:05 am

[quote="Redneck"]

[quote="afterburner"]

Не говора сериозно за стоманеното блокче
[/quote]

С фрезовано алуминиево блокче мисля ще стане доста добре, хем ще можеш да си направиш каквато си искаш корона :D
[/quote]


Определено повече бих предпочел ако успея да намеря от новите корони на DJ-ите и най-вече ако пасне ;)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Сеп 02, 2005 11:53 am

[quote="Redneck"]
С фрезовано алуминиево блокче мисля ще стане доста добре, хем ще можеш да си направиш каквато си искаш корона :D
[/quote]


Но дали ще е достатъчно здраво за корона?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот gladstone » Пет Сеп 02, 2005 4:26 pm

[quote="PtD"]
Но дали ще е достатъчно здраво за корона?
[/quote]


определено...фрезованите компоненти къртят всякакъв тип миФки :D
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Пет Сеп 02, 2005 5:09 pm

[quote="gladstone"]

[quote="PtD"]
Но дали ще е достатъчно здраво за корона?
[/quote]


определено...фрезованите компоненти къртят всякакъв тип миФки :D
[/quote]


определено...особено bashring-a ми, но все пак една корона е елемент, в който са (или поне би трябвало да са в моя случай :irked: ) вложени много пари и време за разработването на сплавта, проектирането на самия детайл, обработка след като е готов и т.н. целящи повишаване на здравината му. Нямам идея дали ще мога да намеря достатъчно здрав алуминий подходящ за целта и не ми се експериментира ;)

Ако bikеrider или TOYAGA прочетат това бих искал и тяхното мнение относно евентуални затруднения покрай ползването на bolt-on '06 корона. :beer:
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Сеп 02, 2005 8:01 pm

[quote="gladstone"]
определено...фрезованите компоненти къртят всякакъв тип миФки :D
[/quote]


Не съвсем, например *ковани* мивки не могат да къртят :emlaugh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пет Сеп 02, 2005 10:03 pm

@afterburner: ако наистина си готов да се занимаваш с това, според мен първо единствения начин да отделиш спуканата корона от тръбите е да я режеш прецизно на машина. Как и къде не знам, може би на лазер ще е най-лесно и безопасно за тръбите.

второ, трябва да провериш дали площта, която стиска тръбите при '06 вилките не е по-голяма отколкото при '04 вилките, иначе семерингите на твоята `04 ги чакат срещи от третия вид с короната на '06.

ако успееш с първото и второто отпадне, тогава остава да поръчваш. не мога да те ориентирам за цена на сглобка стержен/корона (стержена е абсурд да е на болтове), но при всички положения цената ще е около/над 150 долара според мен. много зависи и откъде ще я купиш - директно едва ли да успееш, от Marzocchi ще те препратят към Larm SPA и те най-вероятно ще ти кажат, че имат представител в България. Кой е той в момента май се сещам, ама едва ли да ти хареса ;)


Edit: изобщо, ако пукнатината е на читаво място, що не отидеш да я заварят, щом е толкова малка?
ако го направят читаво едва ли да разкалят нещо в короната, те ще ти кажат де...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот afterburner » Пет Сеп 02, 2005 10:11 pm

bikerider: Първите две няма да са проблем... за първото вече съм взел решение как да стане, второто ще го регулирам чрез нивото на маслото.

За третото.. това вече наистина е проблема. До колкото съм осведомен долна корона + стержен на някои двукоронни вилки, поне според Иван "Каймата" излизат доста по-евтино от сумата кято ти спомена. Ако ти си прав, жалко. Някаква идея дали заварка би помогнала или ще отслаби короната още повече... на края излиза, че вилката е едва ли не за боклука :(
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Съб Сеп 03, 2005 1:19 am

Чак сега видях едит-а ;) Ами май до това ще се стигне, поне на този етап... ще разпитам за някой добър заварчик с аргон и човека надявам се, че ще има достатъчно опит и ще ми каже мнението си по въпроса...
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта