пук пук

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

пук пук

Мнениеот kukuch » Вто Авг 23, 2005 2:38 pm

братлета, дайете малко акълец, че сме прохождащи още. купихме си с шефката(приятелката ми) по едно драг-че мойто онтарио нейното девил. Но второто каране нейното почна да трака зверски (след като притегнах педалите). сега като ги отслебих пак пукат ама не непрекъснато и по мъничко, а от време на време и то само ако си на колелото и го караш. Пука левия педал, когато е в вертикално положение на всяка врътка. Като слезеш от него и въртиш педалите не пука. в последствие почна и при мойто да се появява едвам забележимо пукане? та от какво е това и заразно ли е ;-)?
kukuch
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 11:30 am

Мнениеот Rotting » Вто Авг 23, 2005 3:47 pm

Абе кукуч, вместо да дремеш на комютъра и да задаваш безслислени въпроси, като
[quote]та от какво е това и заразно ли е ;-)?[/quote]
що не клекнеш до велосипеда и да видиш, какво можеш да направиш по върпоса...

Какво очакваш да чуеш? Че трябва да идеш на сервиз ли? Или, че трябва да си купиш нов байк?

Като ти пука от педала - махай му капачката, развиваш външната контра-гайка, после изваждаш шайбата с пъпка на нея, за да се води по улея на оста, развиваш вътрешната гайка, изтъркалваш топчетата, изшмугваш педала от оста, изтурбушваш и другите топчета, обърсваш всичко с кенефна хартия, омазваш ги после с хубава грес и ръчкаш всичко по обратния ред.
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mcrae » Вто Авг 23, 2005 4:17 pm

[quote="Rotting"]


Като ти пука от педала - махай му капачката, развиваш външната контра-гайка, после изваждаш шайбата с пъпка на нея, за да се води по улея на оста, развиваш вътрешната гайка, изтъркалваш топчетата, изшмугваш педала от оста, изтурбушваш и другите топчета, обърсваш всичко с кенефна хартия, омазваш ги после с хубава грес и ръчкаш всичко по обратния ред.

[/quote]


а ти как реши че е точно от самия педал!?!
по-добре му дай класическия отговор - да погледне първо FAQ, там са обсъдени такива случаи
mcrae
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 8:31 pm
Местоположение: Sweden

Мнениеот Admin » Вто Авг 23, 2005 5:25 pm

kukuch, не искам да те отчайвам, ама това може и да не се оправи по друг начин освен със смяна на педалите ;)
Не пречи да направиш това, дето каза Rotting, ама съм скептичен доколко ще помогне - просто при евтините педали пукането е често срещан проблем. Даже може да се класифицира! :D Т.е. има такива, които пукат непрекъснато, такива, които пукат от време на време, такива, които пукат съвсем рядко и по по-особен начин и какви ли още не :D:D:D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Rotting » Вто Авг 23, 2005 5:40 pm

[quote="mcrae"]
ти как реши че е точно от самия педал!?!
[/quote]
А ти па що първо не четеш и тогава да многзнайстваш? Момчето не казва, че му пука от някъде, а е уточнил, че му пука от педала. От [color=red]ЛЕВИЯ[/color] педал!
Сега изясни ли ти се защо съм решил, че е от педала, а?

И още нещо. Добре щеше да е кукуча да каже аджеба какви са му педалите. То много педали се навъдиха напоследък.

Дори и пластмасови да са, кукуч, нищо не пречи да пробваш да си ги смажеш и да обереш луфта. Така не, че ще спестиш 5 лева за други евтини педали, ами ще се научиш на педализъм. А най-добре давай по схемата и събирай за нови, от "по-скъпите".
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Авг 23, 2005 6:46 pm

[quote="Rotting"]
А ти па що първо не четеш и тогава да многзнайстваш? Момчето не казва, че му пука от някъде, а е уточнил, че му пука от педала. От [color=red]ЛЕВИЯ[/color] педал!
Сега изясни ли ти се защо съм решил, че е от педала, а?[/quote]


Rotting, не се пали толкоз, бре! ;):D Сам знаеш, че не е приятно някой да ти се сопва, защо ти го правиш? :peace:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Вто Авг 23, 2005 8:03 pm

М-дааа,Веломания се дънят с педалите,скоро имаше същия случай с 'Онтарио'.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот mcrae » Вто Авг 23, 2005 11:26 pm

Rotting[/quote]А ти па що първо не четеш и тогава да многзнайстваш? Момчето не казва, че му пука от някъде, а е уточнил, че му пука от педала. От
[/quote]

незнам що го приемаш толкова навътре...
момчето е написало и че са "прохождащи още" и предположих че може и да не е локализирал правилно откъде идва пукането
айде пий едно и easy!!!
mcrae
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 8:31 pm
Местоположение: Sweden

Мнениеот tisho » Сря Авг 24, 2005 9:01 am

Мдаа и аз те уверявам 4е е от педалите. Ако са пластмасови (с каквито ги продават вси4ки колела ако не поискаш да ти ги сменят срещу заплащане отгоре) бъди сигурен. аз карам един Драг на около 2 седмици и като по4наха да пукат и скърцят мн се поуплаших 4е какво ли не ми мина през ума, но постепенно им разкрих конспирацията :))) та свалих ги профилактирах ги с грес4ица и "О Боже! 4удо!!!" спря пукането. смао 4е след двудневно каране - ПУК ПУК ПУК...
та съвета ми е - НОВИ ПЕДАЛИ :eyebrow:
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Мнениеот sava » Сря Авг 24, 2005 2:07 pm

Моят съвет е - ако педалите ти са пластмасови, сменяй ги веднага с метални, дори да не пукат и скърцат! На един приятел цялата пластмаса се счупи и оста му направи каналче по предната част на крака под коляното - зашиха го с 5 шева. Добре че бяхме в населено място, не искам да си мисля какво щеше да е, ако се беше случило на път. На всичкото отгоре лекарката каза, че това е мястото на тялото, където шиенето боли най-много: там кожата е опъната директно над костта.
sava
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 4:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ckrivko » Пет Юли 07, 2006 10:05 pm

Здравейте,от къде мога да си купя педали и въобще части за колело в София?
Благодаря!
ckrivko
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 10:04 pm

Мнениеот shaggy86 » Пет Юли 07, 2006 11:12 pm

[quote="ckrivko"]

Здравейте,от къде мога да си купя педали и въобще части за колело в София?
Благодаря!
[/quote]

Ползвай сърч,или виж раздела връзки на сайта:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот perfor » Вто Юли 18, 2006 12:22 pm

Като гледам всичко възможно е направено.Остава да си гресираж педалите и да потърсите в search-a.Тези теми са десетократно дискутирани.Разверете най-сетне мажи с грес,то ше се опрай:look::liplick::look:
Аре мир вам братя , Господ е с нас:peace::peace::peace::peace::peace:
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта