За амортисьорите?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

За амортисьорите?

Мнениеот F1-MAN » Сря Яну 21, 2004 8:16 pm

Мойе би ще ме по=мислите за много тъп ама искам да питам.Значи чудя се колко е здрав моя 2-коронен ZOOM650.Примерно в сравнение с едно judi u-turn.Защото мисля, че при един по-тежък удар моя ще се огъне а няма да се счупи.Докато по-скъпите амортисьори май се чупят.Та това ми беше въпросът.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Яну 21, 2004 8:32 pm

mnogo zavisi ot ydara CENTRALEN,HORIZONTALEN ,NAPRE4EN, i tn zavisi i ot vilkata za kakvo e PREDNAZNA4ENA XC,FR,DH I DRYGI I ot materiala
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот F1-MAN » Сря Яну 21, 2004 9:12 pm

Значи примерно сравнение между ZOOM650 i Judi u-turn.Коя е по-здрав(не като работа, а като здравина)?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Сря Яну 21, 2004 9:56 pm

Spored men Judy SL, XC i daje TT sa mnogo po-zdravi ot oniq kfi bqha... a da Z00M... Materiala ot koito sa napraveni e hubav, dokato na tiq sus Z-to kuf e nikoi ne znae...

Q kaji kato ti se ogune amorta kfo pravish? Da ne go izpravqsh? ;)



UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Сря Яну 21, 2004 11:31 pm

Buhahahha rampage ti se izkaza. Imah edno vreme ZOOM i az i go izkrivih. Imah i Judy to izdurja no ne moga da kaja 4e e zdravo poradi prostata pri4ina 4e e vilka za XC a ne za agrarski ispulnenia. Dokato Zoom-a "uj" se vodi za dh ama se krivi pri nai malko naprejenie. [:p]

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rough » Сря Яну 21, 2004 11:34 pm

Spored mene ZOOMa e po zdrav ama raboti mnogo zle!!!
Имам тарикатско колело...със дискови и централен ресор!
А ти?
rough
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Фев 21, 2003 3:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Сря Яну 21, 2004 11:45 pm

Povqrvai mi ne e po-zdrav imam oshte 2-ma priqteli s krivi zoom-ove i az sum krivil (vsi4kite 2koronni);)

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Чет Яну 22, 2004 2:04 am

a krivo ili stro6eno Judy ne sum vidql ;)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Чет Яну 22, 2004 10:21 am

Ako 4ovek se postarae moje da izkrivi vsi4ko, no s judito sum dropil mnogo qko i nishto mu nqma. Verno 4e si razbivash racete ot vsqkude, zashtoto nishto ne omekotqva(moje bi zashtoto e XC vilka[:p]), no puk e zdravo ;)

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Яну 22, 2004 1:06 pm

[quote="rough"]

Spored mene ZOOMa e po zdrav ama raboti mnogo zle!!!
[/quote]


Единствената цел на ZOOM е да е евтин. Точно затова е направен от евтина стомана.
Докато и най-простата уважаваща себе си истинска DH вилка (ScreamBoy не се обиждай, моля те [:p];):B):) е направена от качествен алуминий, със тръби Easton.

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Чет Яну 22, 2004 2:16 pm

thefatcat - s666 eii ;)
neshto pak se burkash brq :D
nali spored Roh Shohh (XC) ne zna4i 4e e za kros kuntri... tfoito psylo e za FR, sledovatelno i Judyto e ;)
spored tqh...



UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Deimos » Чет Яну 22, 2004 5:30 pm

[quote="uha_rampage"]

thefatcat - s666 eii ;)
neshto pak se burkash brq :D
nali spored Roh Shohh (XC) ne zna4i 4e e za kros kuntri... tfoito psylo e za FR, sledovatelno i Judyto e ;)
[color=red]spored tqh...[/color]
[/quote]


"Според тях..." :
Psylo - "All Mountain/Free Ride Suspension"
Judy - "Recreational Trail Suspension"


________________
http://mtb.data.bg
mtb stratiev com
Deimos
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 2:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Чет Яну 22, 2004 9:39 pm

Abe ne gi slu6aite tqh... :D

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Яну 22, 2004 9:54 pm

[quote="F1-MAN"]

Мойе би ще ме по=мислите за много тъп ама искам да питам.Значи чудя се колко е здрав моя 2-коронен ZOOM650.Примерно в сравнение с едно judi u-turn.Защото мисля, че при един по-тежък удар моя ще се огъне а няма да се счупи.Докато по-скъпите амортисьори май се чупят.Та това ми беше въпросът.
[/quote]


Ми освен да ти кажа, че моя двукоронен ZOOM е прилично изкривен :(, какво повече ... Не си взимаи ZOOM, не струват ...

--------------------------------------------------------------------

[b][color=red]MOD[/color][/b] = [b][color=red]M[/color][/b]aster [b][color=red]O[/color][/b]f [b][color=red]D[/color][/b]isaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Deimos » Пет Яну 23, 2004 1:14 am

[quote="uha_rampage"]

Abe ne gi slu6aite tqh... :D
[/quote]


Абе да ти кажа, незнам до колко вярно е тяхното твърдение, ама между твоето мнение и тяхното, избирам тяхното (без да се обиждаш ;)).
Шегата на страна. Нямам нищо против Judy, още по-малко RockShox (напротив, много съм доволен от моя RS), ама с това леко хиперболизиране на възможностите на Judy-то (дори на шега), има вероятност да внасяш една напълно излишна заблуда из по-неопитните и сега навлизащи в "материята" читатели (а знаем, че те са повече от активно пишещите тук).
Ако човек приеме думите ти за "чиста карта", излиза че Judy-то е няква супер яка фрирайд вилка, дето няма чупене, няма кривене, няма проблеми.
Както е казано - "за всеки влак си има пътници" и няма нужда да ги подвеждаме кой точно да хванат. ;)

(лично мнение)

________________
http://mtb.data.bg
mtb stratiev com
Deimos
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 2:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Пет Яну 23, 2004 9:54 am

[quote="Deimos"]

[quote="uha_rampage"]

Abe ne gi slu6aite tqh... :D
[/quote]


Абе да ти кажа, незнам до колко вярно е тяхното твърдение, ама между твоето мнение и тяхното, избирам тяхното (без да се обиждаш ;)).
Шегата на страна. Нямам нищо против Judy, още по-малко RockShox (напротив, много съм доволен от моя RS), ама с това леко хиперболизиране на възможностите на Judy-то (дори на шега), има вероятност да внасяш една напълно излишна заблуда из по-неопитните и сега навлизащи в "материята" читатели (а знаем, че те са повече от активно пишещите тук).
Ако човек приеме думите ти за "чиста карта", излиза че Judy-то е няква супер яка фрирайд вилка, дето няма чупене, няма кривене, няма проблеми.
Както е казано - "за всеки влак си има пътници" и няма нужда да ги подвеждаме кой точно да хванат. ;)

(лично мнение)

________________
http://mtb.data.bg
[/quote]

Spored men rampage ima predvid to4no obratnoto, no kakto i da e. Judy-to e Super zdrava vilka sravnenie s tezi 2-koronni ZOOM-ove, Logan-i i RST-ta deto e zarit pazara s tqh, Zashtoto do sega sum vijdal pone 10-takiva krivi vilki(Daje li4no sum krivil), a judy ne sum vijdal krivo do sega. Karal sum 5 meseca s takava vilka i za parite si e dosta dobra, kato ne zabravqme vse pak 4e tova e nai-niskiq klas na Rock Shox. ;):xx(:[:p]

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Deimos » Пет Яну 23, 2004 8:58 pm

[quote="thefatcat"]
Spored men rampage ima predvid to4no obratnoto, no kakto i da e. Judy-to e Super zdrava vilka sravnenie s tezi 2-koronni ZOOM-ove, Logan-i i RST-ta deto e zarit pazara s tqh, Zashtoto do sega sum vijdal pone 10-takiva krivi vilki(Daje li4no sum krivil), a judy ne sum vijdal krivo do sega. Karal sum 5 meseca s takava vilka i za parite si e dosta dobra, kato ne zabravqme vse pak 4e tova e nai-niskiq klas na Rock Shox. ;):xx(:[:p]

UHA® DH team
[/quote]


Ами да казва по-ясно какво точно има в предвид... щото не се разбира ;).
Даа... съгласен съм, че при едно сравнение м/у ZOOM-овете и Judy-то (в крайна сметка - за това и беше темата), реално Judy-то е мнооого гърди по-напред. Ама това не е толкова заради нечуваните качества на Judy-то (както може някой да си помисли), a по-скоро заради тоталната липса на такива от страна на ZOOM-а. Има "тънка" разлика между двете неща все пак. Пак казвам - нямам нищо против Judy! Съгласен съм на 100% с тебе - "за парите си е доста добра"!

И btw: това, че не си виждал криво Judy, значи ли нещо? Щото пък аз не съм виждал изкривен/счупен преден носач на Жигула. ;)

(пак лично мнение)

Абе каквото и да е - важното е да се кара!!! Другото са празни приказки! :D:D:D

________________
http://mtb.data.bg
mtb stratiev com
Deimos
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 2:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Съб Яну 24, 2004 1:44 am

[quote="thefatcat"]
Spored men rampage ima predvid to4no obratnoto, no kakto i da e. Judy-to e Super zdrava vilka sravnenie s tezi 2-koronni ZOOM-ove, Logan-i i RST-ta deto e zarit pazara s tqh, Zashtoto do sega sum vijdal pone 10-takiva krivi vilki(Daje li4no sum krivil), a judy ne sum vijdal krivo do sega. Karal sum 5 meseca s takava vilka i za parite si e dosta dobra, kato ne zabravqme vse pak 4e tova e nai-niskiq klas na Rock Shox. ;):xx(:[:p]

UHA® DH team
[/quote]


Thefatcat, по мои наблюдения, двукоронните вилки от нисък и среден клас при падане например се усукват и кривят много повече от еднокоронните им аналози в същия клас. Аз си го обяснявам с това, че горните тръби на вилката се запъват в рамката и се получава един вид лост, под действието на който краката й се усукват. Брат ми е кривил много пъти по този начин предишните си две вилки, които бяха двукоронни (RST и Zoom). Много хора имаха същите оплаквания дори от вилка като Manitou X-Vert DC. Чувал съм в БГ дори и за усукан Shiver (не този на Bikerider). Така че, според мен не само Judy-то, но дори и един еднокоронен Logan ще е “по-здрав” от двукоронен Logan например, поне ако се имат предвид усуквания, предизвикани от падания. Но това са само една част от всичките удари и сили, на които е подложена вилката, така че не е толкова лесно да се каже коя от вилките във въпроса е по-здрава – зависи от каква гледна точка ги сравняваме.
Но като цяло Judy с U-Turn е доста по-хубава от цитирания Zoom. А пък вилката, дори най-здравата в света да е, ако не работи хубаво и не е качествена, кел файда. :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Яну 24, 2004 8:36 am

хахаха усещам как някой е дал $200 и после е разбрал че ги е подарил на г-н Вятър, мда, повечето пъти забърсването на задника е лична работа. F1-MAN ако ще си продаваш вилката в сегашното й състояние дай да си поконтактуваме.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот F1-MAN » Съб Яну 24, 2004 5:42 pm

Screamboy, нямам намерение да я продавам, наи-малкото, защото нямам пари за нова.Просто исках да разбера какво мислите, защото Zoom-а изглежда доста масивен и си помислих, че има някаква вероятност да е здрав, колкото някой не много скъп марков амортисьор.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот phobos » Съб Апр 17, 2004 1:23 pm

Hybav nick!Osobeno,kogato e moya.
Ot kude si be sinko?
deimos!
phobos
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 17, 2004 1:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот phobos » Съб Апр 17, 2004 1:27 pm

[quote="F1-MAN"]

Мойе би ще ме по=мислите за много тъп ама искам да питам.Значи чудя се колко е здрав моя 2-коронен ZOOM650.Примерно в сравнение с едно judi u-turn.Защото мисля, че при един по-тежък удар моя ще се огъне а няма да се счупи.Докато по-скъпите амортисьори май се чупят.Та това ми беше въпросът.
[/quote]

he he
:)
deimos!
phobos
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 17, 2004 1:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Апр 17, 2004 2:31 pm

[quote="phobos"]

Hybav nick!Osobeno,kogato e moya.
Ot kude si be sinko?
[/quote]

Аз съм от София, ама не съм копирал ника от теб или от, който и да е друг. Просто ми омръзна да ми се повтаря никът, и тъй като съм фен на формула 1, си измислих този ник.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Нед Апр 18, 2004 5:56 pm

добре
сега най-вече малко по темата
какво точно значи ZOOM vs Judy
защото има десетки модели ZOOM - на сайта им си има картинки !!!
примерно в моя единственото стоманено нещо са болтовете по короните
да, виждал съм ZOOM-ове с покривени крака от вятър духнал от другата посока НО моя не е такъв
вече веднъж (за 20 месеца, 8200км каране) успях да му изкривя ботуша разминаваха се лявата и дясна долни тръби с около 5мм напред-назад и да, изправих си го като свалих колелото и с 300 мъки
как го изкривих ? зимата под писта Зелената за да се стигне до предпоследната лифтена станция на Симеоновския трябва да се мине една пътечка до долния край на Лалето
на пътечката има мостче, мостчето беше счупено
точно преди него е едно 15-ина метра нанадолно и така забих предницата и с цялото тяло се треснах на кормилото
краката са абсолютно неизкривявани, неизкривени и ако не се изкривят от старост незная как бих могъл да ги изкривя (ф35мм, на стоманените са с ф32мм)
изобщо не се обиждам като чета че всички преди мен си пишат наизуст, дори ми е леко весело
материала не е съшия като на вилките Marzocchi, като ги почуквам тях кънти по друг по-твърд и тънкостенен начин и краката и ботуша и короните
и да нямаше книжка в която да ми напишат как да поддържам вилката си, само разни знайковци ми разправяха че е пълен боклук
и последни да - евтина е, има луфт, още работи
други нови вилки освен Marzocchi никога не са ме заинтересували толкова сериозно че да им погледна нещо повече от цената, но нищо чудно и RockShox да могат да се използват понякога !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот F1-MAN » Нед Апр 18, 2004 9:13 pm

Да де имах предвид точно това, твоя(моя) ZOOM vs примерно някое Judi или друга еднокоронна по-скъпа вилка. Това ми беше мисълта, дали един такъв ZOOM не е по издръжлив?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта