Задна главина за Trial

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Задна главина за Trial

Мнениеот roshaw » Пон Авг 15, 2005 8:22 am

На практика колелото ми не е предвидено за Trial - Drag Ontario. Но поради липса на друго(и разбира се шири за такова) се уча да скачам с него и крайния ефект от цялатата работа е, че счупих задна ос.

В общи линии искам да се консултирам с вас, с какви задни главини карате, за да издържат на натоварването. Може би трябва да добавя, че съм 83-4 килограма.
Имам и още един въпрос, макар че осъзнавам глупоста му:cyclops: - има ли достатъчно здрава главина(и по точно ос), която да е с машинка за бързо сваляне(не знам как се казва), защото карам колелото XC и е желателно да мога бързо да разглобявам колелото за лепене на гума.

Ми....... май, че е това в общи линии.:angel2:
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Авг 15, 2005 11:19 am

За какво скачане става въпрос?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот roshaw » Пон Авг 15, 2005 12:25 pm

[quote="hlebarka"]

За какво скачане става въпрос?
[/quote]

Използвах репликата само като илюстриране.
Уча се да прескачам разни препятствия, уча се на градусчета и т.н. Въобще разните начални номерчета в trial-a.
Не го правя с идеята, че ще се хвърлям от 2 метра с колелото:angel2:, ако това имаш предвид! По скоро се уча да не ме впечетляват градските препятствия и да разпускам по улиците, като няма време да се ходи на баир:thumb:!!
Тя като цяло рамката е неудобна за такива работи, но ми е весело:D и за това я мъча!!:spin:

P.S. горе се опитах да напиша"(и разбира се пари за такова)" ама не се е получило:lolup:!
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Авг 15, 2005 3:28 pm

Ами ето моя списък:
[list]
[*][b]DT Onyx[/b] - фира за 6 месеца, счупен freewheel
[*][b]Formula DC36-1 (DH)[/b] - фира за 6 месеца - износен freewheel
[*][b]Hope XC w/ Titanium FH body[/b] - горе-долу се запази в рамките на 6 месеца, но започнах да я подозирам
[*][b]RB Design Tractor[/b] - на 10 месеца, засега не дава признаци на умора (редовно я проверявам)
[/list]

1, 3 и 4 са с нормален QR, 2 e с 10мм QR.

За това, каква главина ще си избереш има значение какво точно искаш да правиш - ако искаш да правиш яки pedal-kicks, трябва да имаш главина със здрави кученца (а още по-добре без кученца). Ако искаш предимно скоци, тогава ти трябва някоя с повечко капсуловани лагери вътре (напр. Tractor-a е с 4). Съответно ако искаш да комбинираш и двете, трябва главината да отговаря и на двете условия.

За съжаление след рамката, главината е най-скъпото и натоварено нещо в стила trial.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот roshaw » Пон Авг 15, 2005 4:35 pm

[quote="PtD"]

Ами ето моя списък:
[list]
[*][b]RB Design Tractor[/b] - на 10 месеца, засега не дава признаци на умора (редовно я проверявам)
[/list]

1, 3 и 4 са с нормален QR, 2 e с 10мм QR.

Ако искаш предимно скоци, тогава ти трябва някоя с повечко капсуловани лагери вътре (напр. Tractor-a е с 4).
[/quote]


Тази главина - RB Design Tractor къде може да се купи, т.к. в е-shop-овете няма такава марка дори(разгледах сайта им, макар че не му отбирам хич:spin:).
И втория въпрос, който ми изниква е дали тази главина може да се съвукуплява:love:(а бе май не се пише така тая дума) със скорости или е тясно специализирана само за един венец? Възможно е въпросът ми да ти звучи много тъпо:V:, но нямам кой знае какви познания, та затова......:confused:
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Авг 15, 2005 5:17 pm

[quote="roshaw"]
[b]
Тази главина - RB Design Tractor къде може да се купи, т.к. в е-shop-овете няма такава марка дори(разгледах сайта им, макар че не му отбирам хич:spin:).
[/quote]


В http://trialbikes.ru или http://batch.org

[quote]
И втория въпрос, който ми изниква е дали тази главина може да се съвукуплява:love:(а бе май не се пише така тая дума) със скорости или е тясно специализирана само за един венец?
[/quote]


Може, стандартна касета на шлици.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот hlebarka » Пон Авг 15, 2005 8:09 pm

Очаквам вцепенен пост на рошавия, след като види цената и.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот PtD » Пон Авг 15, 2005 8:17 pm

:emlaugh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот roshaw » Вто Авг 16, 2005 1:23 pm

[quote="hlebarka"]

Очаквам вцепенен пост на рошавия, след като види цената и.
[/quote]


Няма да ви лъжа и да твърдя, че вече съм си поръчал, но цените още в сайта ги видях.:angel:
А иначе аз се старая да събера максимално информация за да мога да съм наясно за какво и колко пари събирам.
Примерно до вчера дори не знаех, че съществуват главини с няколко капсуловани лагера вътре.:^:
Та така де....
"Интелгентни" хора, благодаря ви за "отзивчивствостта"!!
(Двете цитирани думи съм ги виждал изографисани на съобщения - едната в един вход в Асеновград , а другата в едно село, на кметството:D)
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron