бракуване на нова вилка?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

бракуване на нова вилка?

Мнениеот biggfoot » Сря Авг 10, 2005 10:19 pm

Здравейте на всички. Обръщам се към вас с молба за някакъв съвет: днес карахме с един приятел, който има вилка RST. Не съм сигурен за модела, но е някакъв с маслено смекчаване, нисък клас(мисля че това няма значение). Вилката има уши за дискова спирачка. Неговата е Magura Clara, чиито ротор е едва 160мм. Въпреки това спирачната сила явно беше достатъчна, за да усуче вилката така, че да се счупи арката(става въпрос за каране на уличка с ниска скорост). Почти съм сигурен че е от алуминии. Та сега може ли някой да ми каже дали си струва да се направи заварка. Мястото на заваряване не е ли по - слабо от другите. Ако е така, то вилката следва отново да се счупи на същото място при слващото спиране. Няма ли някакво решение или трябва да се изхвърли? Арката е свързана с ботушите, т.е. тя е нещо като тяхно продължение.
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Авг 10, 2005 10:27 pm

Заварката (самия "шев") може и дане стане по-слаба, но около нея мястото най-вероятно ще отслабне и може дасе счупи там. За мен подобна вилка си е умряла - дори да я завариш, няма да става за нещо повече от парково каране. :xx(:
Интересно ми е обаче от какво се е усукала и счупила - това със сигурност не е нормално! :dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот biggfoot » Сря Авг 10, 2005 10:28 pm

Tauchrohr: Magnesium
Standrohr: CroMo - beschichtet, titanfarben
ако може и да го преведе някой...
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот biggfoot » Сря Авг 10, 2005 10:32 pm

Ами тя е още в гаранция. Това че има уши за дискова спирачка не означава ли, че трябва да може да понесе спиране с малък ротор? Възможно ли е да го приемат като фабричен дефект и да я сменят?
Като алтернатива възможно ли е да се завари и да се кара с V-brake? Това разбира се ще е временно решение, но дали ще е надеждно?
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Авг 10, 2005 10:33 pm

и на мен ми е любопитно как е станало така..
Щом е в гаранция - няма какво да си играеш с заварките и здравето !
просто трябва да ти я сменят..
всяка вилка с уши за диск е предвидена да понесе 6" ротор;
а старото ми РСТ го тормозих с месеци наред в компанията на 180 мм Magura Jullie
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот chiMol » Сря Авг 10, 2005 10:33 pm

ми ако се счупи нещо някъде то шанса да се счупи пак е огромен ... а щом е успяла да се счупи там логично ми се струва и краката да са се разкривили ..... ако аз имах такава вилка бих я заварил и бих я използвал само за градско с някъв в - брейк за 2лв(който не спира много) и бих сложил бустер за да държи арката...
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот biggfoot » Сря Авг 10, 2005 10:37 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

и на мен ми е любопитно как е станало така..
а иначе - ако нагоре не е прекалено осукана - може да се измисли нещо с ботуши от подобна/същатата вилка
[/quote]
хм..виж за това не се досетих и звучи като приемливо решене. Не знам само дали няма да е трудно да се намерят сходни ботуши.
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Сря Авг 10, 2005 10:40 pm

според мене е някаф фабричен дефект ..... защото аз 1 вият ми логан го спиках от каране 6 -7 месеца с 180 мм спирачка и накрая му откъснах ухото от глупост и стреснатост.....(мамка им на "БОЛНИТЕ БАБКИ" дето като те видят че идваш започват да тичат насам натам)
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот TOYAGA » Сря Авг 10, 2005 11:01 pm

[quote="biggfoot"]

Tauchrohr: Magnesium
Standrohr: CroMo - beschichtet, titanfarben
ако може и да го преведе някой...


[/quote]


"Ботуши": магнезиево-алуминиева сплав
"Крака": CroMo стомана, с антифрикционно покритие, "титаново" на цвят

EDIT: Никакви заварки и други подобни глупости - вилката се връща и се търсят гаранционните права... BTW, кой модел е вилката, респ. за какъв велосипед става дума, че напоследък нещо зачестиха оплакванията от RST...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Сря Авг 10, 2005 11:04 pm

Щом е в гаранция, тичай при този, който ти я е продал и да видим какво ще стане. Не пипай нищо по нея и обясни в сервиза какво и как точно е станало!
Пак казвам, че това е просто ненормално и щом е станало при нормална, даже съвсем спокойна употреба, би трябвало да ти я сменят. Да се надяваме, че е фабричен дефект само за тази бройка :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот prachonko » Сря Авг 10, 2005 11:16 pm

beschichtet - Покрито с някакаъв слой
titanfarben - с цвят на титан
едит: опа sorry! Тоягата го е превел
prachonko
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 11:54 am

Мнениеот biggfoot » Сря Авг 10, 2005 11:18 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="biggfoot"]

Tauchrohr: Magnesium
Standrohr: CroMo - beschichtet, titanfarben
ако може и да го преведе някой...


[/quote]


"Ботуши": магнезиево-алуминиева сплав
"Крака": CroMo стомана, с антифрикционно покритие, "титаново" на цвят

EDIT: Никакви заварки и други подобни глупости - вилката се връща и се търсят гаранционните права... BTW, кой модел е вилката, респ. за какъв велосипед става дума, че напоследък нещо зачестиха оплакванията от RST...
[/quote]
не мога да кажа със сигурност. Пише omega. Предполагам че това е модела, но утре ще попитам собственика за точното име на модела и ще го напиша.
Добре. Сега остава да видим какво ще кажат в магазина. Очаквайте продължение скоро...
П.п. да знаете дали още работи магазина на Scott в редута. Днес не работеше към 18:00.
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Авг 10, 2005 11:51 pm

Явно за RST Omega става дума... Определено не е върха на елхата, но пък чак толкова кекава... Сигурно е дефект.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот freak » Чет Авг 11, 2005 9:02 am

[quote="biggfoot"]

П.п. да знаете дали още работи магазина на Scott в редута. Днес не работеше към 18:00.
[/quote]


Ами магазина го преместиха 10 метра надолу по улицата, обаче табелката скот си стои на старото място... и аз така се обарках 2 пъти.:beer:
Have you ever noticed that anyone driving faster than you is a maniac and anyone slower is an idiot?????
freak
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 7:29 pm

Мнениеот biggfoot » Съб Авг 13, 2005 3:43 pm

Здравейте отново. Вилката бе занесена с колелото направо в магазина. Предложиха да я заменят с нова вилка, която да е същата или друга вилка, от чиято цена да приспаднат 80 лева. Вторият вариант беше по неудачен, но за предпочитане. Човека се сдоби с нов Suntour Duro D. Мислех си че сънтурите не са кой знае какво (и все още така мисля), но останах изненадан от начина, по който работеше тази вилка. Има добър rebound и прави доста голям ход. Има и дебела, здрава корона, която за разлика от тази на RST-то лежи в хоризонталната равнина. Сега само времето ще покаже. Благодаря на всички, които се отзоваха;)
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта