Окачване...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Окачване...

Мнениеот unbekannt » Пон Авг 08, 2005 2:53 pm

Здравейте!Може би задавам тривиален въпрос, но откъде мога да намеря болтове за окачването на задния тиъгълник?Става въпрос за тази рамка => http://store2.data.bg/unbekannt/RAM-1.jpg Както виждате тя е с машинен лагер и не е на втулки.Та понеже гледам, че главите на болтовете са изгнили чак до получаване на дупка (в дъното на леглата за 6-грамния ключ е ръждата), искам да ги сменя.Дали в БАС или във Веломания продават подобни болтове и ако не, откъде другаде мога да си набавя нови?
Благодаря предварително за инфото!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Авг 08, 2005 3:18 pm

Ако пуснеш едно търсене с думите "болт" или "крепежни елементи", все ще излезе някоя от многото теми с адреси на магазини за такива неща. Bikerider със сигурност няколко пъти е давал такива адреси, други хора също. Аз знам поне три такива магазина на "Пиротска", в посока от центъра към Захарна фабрика, след пресечката с "Опълченска".
Разбира се, преди това трябва да свалиш болтовете и най-добре да ги занесеш на място, за да не стане грешка.
Търси болтове от неръждаема стомана - по-скъпи са, но си трябва ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот unbekannt » Пон Авг 08, 2005 3:23 pm

Admin, благодаря много за съвета!Ще те послушам!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Авг 08, 2005 5:47 pm

[quote="unbekannt"]
[img]http://store2.data.bg/unbekannt/RAM-1.jpg[/img]
[/quote]


<offtopic>
Ей това да не е "Гол Баджак" №5, магазин МЛЯС? :rofl:

Само за Теб, Само Сега, THE BEST PRICE ever!!!! :emlaugh::rofl::rofl::rofl::rofl:

</offtopic>
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Persenk » Пон Авг 08, 2005 9:56 pm

Защо не свалиш болтовете и не ги занесеш на стругар?Надали ще намериш същите болтове,защото първо са изработени специално за тази рамка и второ рамчицата е старичка 2003г.Я има нещо за нея в БАС я няма.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Авг 08, 2005 10:09 pm

На стругар едва ли ще му излезе по-евтино, нито пък по-качествено.
Болтовете по окачването на велосипедите не са толкова уникални, даже напротив. Може би да има проблем с намиране на точна дължина, но по отношение на диаметъра и стъпката на резбата мисля, че няма да е проблем да намери. Още повече, че в магазините, в които аз съм ходил, имаше наистина голям асортимент :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот RaveUnit » Пон Авг 08, 2005 10:40 pm

като е станало дума за болтове ... от къде да намеря такъв с глава за шестогра 4-ка ? освен че няма по тези магазини не знам и как се казва >:{
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Admin » Пон Авг 08, 2005 11:08 pm

Хм, странно, защото точно в такива магазини съм намирал шестогранни болтове. Навремето ни трябваха петици с брат ми и намерихме, после той май си е купувал и четворка...
Но скоро не съм търсил, де...:dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот unbekannt » Вто Авг 09, 2005 12:08 am

Благодаря за съветите!Аааааа само да добавя - толкова ли са дефицитни тея болтове?И всъщност ако вашите са по-различни и вие също имате проблеми с намирането, защо БАС и Веломания не внасят тоя важен компонент?Понеже отскоро съм с мека рамка и не съм много запознат с вариациите на тея болтове...пък търсих в търсачката, но не намери нищо за видове болтове...Някой може ли да ми обясни в какво е разликата?Предварително благодаря!
ПС:Admin, няма проблем, ако тея дни намеря по-дълги болтове, ножовката е затова...;)
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Авг 09, 2005 8:19 am

[quote="unbekannt"]
защо БАС и Веломания не внасят тоя важен компонент?
[/quote]


Проблеми с намирането ние нямаме, ако са стандартни. Отиваш на Сливница и Раковска в магазина за крепежни елементи и казваш какво искаш.

А БАС и Веломания.... не ми се коментира
Веломания ущи за рамките си не внасят/правят вече, в БАС като потърсиш болтове за ротор (моя случай), получаваш отговор от Теко "ами под БРОЙКА СА МИ, вземи си обикновени от магазин за крепежни елементи" :crazy:

мисля, нема нужда да коментирам повече. ако държиш, попитай ги директно тях. интересно ми е какъв отговор ще получиш...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Вто Авг 09, 2005 11:11 am

[quote="bikerider"]

[quote="unbekannt"]
защо БАС и Веломания не внасят тоя важен компонент?
[/quote]


Проблеми с намирането ние нямаме, ако са стандартни. Отиваш на Сливница и Раковска в магазина за крепежни елементи и казваш какво искаш.

А БАС и Веломания.... не ми се коментира
Веломания ущи за рамките си не внасят/правят вече, в БАС като потърсиш болтове за ротор (моя случай), получаваш отговор от Теко "ами под БРОЙКА СА МИ, вземи си обикновени от магазин за крепежни елементи" :crazy:

мисля, нема нужда да коментирам повече. ако държиш, попитай ги директно тях. интересно ми е какъв отговор ще получиш...
[/quote]


Понеже спомена болтове за ротор и се сетих... тъпичко ми се струва болт за ротор да трябва да се продава за 2лв само защото е купен от производителя на спирачката. Затова съвета на Теко не е толкова лош ;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Авг 09, 2005 12:11 pm

[quote="C_Mo"]

[quote="bikerider"]

[quote="unbekannt"]
защо БАС и Веломания не внасят тоя важен компонент?
[/quote]


Проблеми с намирането ние нямаме, ако са стандартни. Отиваш на Сливница и Раковска в магазина за крепежни елементи и казваш какво искаш.

А БАС и Веломания.... не ми се коментира
Веломания ущи за рамките си не внасят/правят вече, в БАС като потърсиш болтове за ротор (моя случай), получаваш отговор от Теко "ами под БРОЙКА СА МИ, вземи си обикновени от магазин за крепежни елементи" :crazy:

мисля, нема нужда да коментирам повече. ако държиш, попитай ги директно тях. интересно ми е какъв отговор ще получиш...
[/quote]


Понеже спомена болтове за ротор и се сетих... тъпичко ми се струва болт за ротор да трябва да се продава за 2лв само защото е купен от производителя на спирачката. Затова съвета на Теко не е толкова лош ;)
[/quote]


<offtopic>
Да разбирам, че насърчаваш замяната на скъсани оригинални болтове с неоригинални така ли? :dunno:
Малко несериозно се отнасяш, не мислиш ли? Все пак ти си представител на OneDistribution, които са официални вносители на Avid и Hayes в България. Нещо сигурно аз съм съвсем изпушил, че виждам нередност в това, което казваш :dunno:
Не се заяждам, но наистина звучи несериозно, та ми е любопитно - остава ли гаранцията за ротор/спирачка, ако оригинален болт се подмени с неоригинален? Ей така питам, just for the record... ;)

Иначе на теб сигурно ти се струва тъпичко някой да иска оригинален болт, но не за това говорех аз - аз говорех, че на мен ми се стори още по-тъпичко да ги видя подредени за продажба в кутийка и да искам да си купя и да получа отговор "еми под бройка са ми, иди ДРУГАДЕ". Нямам какво да кажа, освен lame, lame, lame... но това е стара история, споменах я щото се сетих като се заговори за БАС и за болтове.

А дали фабричните болтове са по-яки/скъпи/неудобни от стандартен болт неръждавейка с цилиндрична глава е съвсем отделен въпрос.
</offtopic>
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Вто Авг 09, 2005 12:46 pm

[quote="bikerider"]

[quote="C_Mo"]

[quote="bikerider"]

[quote="unbekannt"]
защо БАС и Веломания не внасят тоя важен компонент?
[/quote]


Проблеми с намирането ние нямаме, ако са стандартни. Отиваш на Сливница и Раковска в магазина за крепежни елементи и казваш какво искаш.

А БАС и Веломания.... не ми се коментира
Веломания ущи за рамките си не внасят/правят вече, в БАС като потърсиш болтове за ротор (моя случай), получаваш отговор от Теко "ами под БРОЙКА СА МИ, вземи си обикновени от магазин за крепежни елементи" :crazy:

мисля, нема нужда да коментирам повече. ако държиш, попитай ги директно тях. интересно ми е какъв отговор ще получиш...
[/quote]


Понеже спомена болтове за ротор и се сетих... тъпичко ми се струва болт за ротор да трябва да се продава за 2лв само защото е купен от производителя на спирачката. Затова съвета на Теко не е толкова лош ;)
[/quote]


<offtopic>
Да разбирам, че насърчаваш замяната на скъсани оригинални болтове с неоригинални така ли? :dunno:
Малко несериозно се отнасяш, не мислиш ли? Все пак ти си представител на OneDistribution, които са официални вносители на Avid и Hayes в България. Нещо сигурно аз съм съвсем изпушил, че виждам нередност в това, което казваш :dunno:
Не се заяждам, но наистина звучи несериозно, та ми е любопитно - остава ли гаранцията за ротор/спирачка, ако оригинален болт се подмени с неоригинален? Ей така питам, just for the record... ;)

Иначе на теб сигурно ти се струва тъпичко някой да иска оригинален болт, но не за това говорех аз - аз говорех, че на мен ми се стори още по-тъпичко да ги видя подредени за продажба в кутийка и да искам да си купя и да получа отговор "еми под бройка са ми, иди ДРУГАДЕ". Нямам какво да кажа, освен lame, lame, lame... но това е стара история, споменах я щото се сетих като се заговори за БАС и за болтове.

А дали фабричните болтове са по-яки/скъпи/неудобни от стандартен болт неръждавейка с цилиндрична глава е съвсем отделен въпрос.
</offtopic>
[/quote]

По малко сме изпушили и двамеата ;)

Долното го казвам като лично мнение и не е официално становище на OneDistribution.

Ако се замени със [b]същия[/b] тип болт, според мен, е ок.

Все пак си четете гаранциите щото там има два параграфа, в които пише, че гаранцията отпада ако спирачката се счупи заради това, че не се ползват оригинални компоненти.


Не ми се струва тъпичко някой да иска оригинален болт... и има ако е готов да плати цената. Случката, която ти се е случила е странна, ама не съм адвокат на магазина и не ми се коментира.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Авг 09, 2005 12:54 pm

[quote="C_Mo"]
Ако се замени със [b]същия[/b] тип болт, според мен, е ок.
[/quote]

Съгласен съм, само дето не знам тук дали изобщо може да се намери/купи аналогичен болт с полукръгла глава на инбус. А защо е по-добре да е на инбус предполагам сме наясно и двамата.

[quote="C_Mo"]
Не ми се струва тъпичко някой да иска оригинален болт... и има ако е готов да плати цената. Случката, която ти се е случила е странна, ама не съм адвокат на магазина и не ми се коментира.
[/quote]

Знаеш моето мнение за магазина, не съм искал/очаквал да коментираш БАС ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот unbekannt » Вто Авг 09, 2005 4:55 pm

Хора, най-вече, bikerider, благодаря за инфото!Утре отивам 'на пазар' да видим какво ще намеря/какво ще ми кажат...:beer:
А само пак да питам - какво е нестандартното на болтовете на моята рамка(колкото и ламерско да ми е питането, просто досега съм карал hardtail и не съм много наясно със видовете болтове на рамките с окачване...)Пак предварително благодаря!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Вто Авг 09, 2005 5:16 pm

[quote="bikerider"]

[quote="C_Mo"]
Ако се замени със [b]същия[/b] тип болт, според мен, е ок.
[/quote]

...А защо е по-добре да е на инбус предполагам сме наясно и двамата.
...
[/quote]


А защо е по-добре да е на инбус ?
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот bikerider » Вто Авг 09, 2005 6:06 pm

Защото може да се затегне по-добре (повече) без да предробиш шестогран-а. Освен това по мои наблюдения при пренатягане на болт с инбус, той се къса при главата, а не се предробва шестограна, както ако беше с нормална глава, тоест можеш да отвиеш пренатегнат и скъсан болт с глава на инбус, докато ако предробиш шестогран-а на обикновен болт май само с бормашина ще го скъсаш за да го развиеш.

със сигурност има цяла теория зад тия неща, но със има и кой друг да я обясни :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Вто Авг 09, 2005 10:38 pm

[quote="unbekannt"]
А само пак да питам - какво е нестандартното на болтовете на моята рамка[/quote]


Най-вероятно нищо :D Не се притеснявай, сигурно си е напълно стандартен, както казах, може да има разлика евентуално в дължината - просто отиди с болта и търси такъв. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот maxxis » Сря Авг 10, 2005 7:52 am

@bikerider..
Няма никаква разлика в болтовете дали ще пише на болта hayes или някоя друга фирма ,няма значение като неможиш да стягаш или по-точно претягаш всички болтове се разтягат точно под главата и затова трябва да обръщаш внимание когато се разтегни го замени с нов .. ето затова се получават тези скъсвания на болтовете (знам го от личен опит не един път съм късал болтове)
Аватар
maxxis
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 5:42 pm
Местоположение: София,Хасково

Мнениеот Admin » Сря Авг 10, 2005 9:33 am

Че той bikerider не е твърдял обратното :D Ставаше дума за инбус в сравнение с шестогранен болт ;)
Само че в тази връзка едно уточнение: доколкото разбрах и от препратката на The UFO в една друга тема, инбус и шестогранен болт са едно и също. А пък болтовете, дето са за ротори са Torx и не знам дали имат различно име на български, но май не е точно да се наричат инбуси. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Авг 10, 2005 10:21 am

[quote="Admin"]

Че той bikerider не е твърдял обратното :D Ставаше дума за инбус в сравнение с шестогранен болт ;)
Само че в тази връзка едно уточнение: доколкото разбрах и от препратката на The UFO в една друга тема, инбус и шестогранен болт са едно и също. А пък болтовете, дето са за ротори са Torx и не знам дали имат различно име на български, но май не е точно да се наричат инбуси. :)
[/quote]


абе всъщност наистина кво си играя с тия псевдотермини, Torx и това е. мерси Любо, крайно време е да си поизчистя малко речника :)

@maxxis: не си прочел внимателно какво пишем. знам как и къде се късат болтове от богат личен опит, знам и как да стягам за да не се късат. знам и че няма разлика в качеството, но има разлика в инструмента, щото тука Torx болтове и да намериш, ще са на същата цена като оригиналните. аз лично говорех за Torx vs. шестогранен инбус. другото Admin ти го каза.

апропо, всъщност има две доста съществени разлика между оригиналните и неоригиналните болтове - едната я изтъкнах на Симо, другата е, че оригиналните болтове идват с нанесен loctite. сметни каква цена ще платиш ако си купиш оттук Torx заместители плюс Loctite.

@TOYAGA: силно подозирам, че се кефиш максимално на тая тема. centerlock, eh :naughty:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот M1010X » Сря Авг 10, 2005 10:23 am

еврейска звезда?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Авг 10, 2005 10:26 am

[quote="M1010X"]

еврейска звезда?
[/quote]

първи недостатък: 15 букви
втори недостатък: малко политически некоректен термин, кажи на някой байкър-скинар "абе нямаш ли си у вас еврейска звезда" и гледай чудо на чудесата :D:lol::rofl:

Torx - 4 букви, ясно, кратко и недвусмислено, общоприето наименование.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот unbekannt » Сря Авг 10, 2005 5:10 pm

Развих болтовете!Обаче, като ги видях как изглеждат, ми се струва леко невъзможно да ги намеря в магазин за крепежни елементи...може и да греша де!
ПС:По-късно тази вечер ще постна снимки, за да ми кажете стандартни ли са болтовете или не.И дали мога да ги намеря, там където ми казахте разбира се.:)
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Авг 10, 2005 5:40 pm

Torx = Торкс. Не съм срещал по-коректно название/превод на български.

@ bikerider :D:D:D Ми кефя се, щото и в това отношение IS издиша ЯКО! Я ела скъсай фланеца на CL - бая :bigeyes: ще падне! Пък и не ти е нужен кой знае колко специален инструмент за монтаж/демонтаж - всеки има адаптер за касета...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Авг 10, 2005 7:49 pm

Признавам си без бой - така е :D
Ама как да накараш SRAM/Avid да правят ротори за Centerlock... по-скоро CEO-то ще скочи през прозореца :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Сря Авг 10, 2005 8:05 pm

Чекайте и я да се изкажем по темата с CL-a, че ма засърбе язико. Така.

Гледам разни пистарки наоколо, диаметър на ротора от порядъка на 300мм, трябва да убиват скорости от порядъка на 200-250км/ч, поглеждам на какво се държи... О, чудо! 6 болтчета! Не ги ли е страх тия моторджии, че ще се скъсат болтовете на тез творения на инженерния гений? Май не. :spin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Сря Авг 10, 2005 8:12 pm

ее айде сега. да беше споменал размера на "болтчетата" и от какъв материал е главината на мотора :D

освен тва TOYAGA не е казвал, че се късат, той каза че на шлици ептен няма шанс нещо да се скъса.

или пропускам нешо? :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот chiMol » Сря Авг 10, 2005 8:50 pm

Имформативно Болт - незакален(не но стоманизираните) 2мм издаржа над мужду 80 и 120 кг(статично) и около 40кг(динамично)... на IS както добре знаете са 6 болта по 4мм .... усилието в/у болтовете на предна спирачка е динамично около 200кг (динамично) .....


тья информация намерих в някав руски сайт мисля че беше тествана спирачка Авид....
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот PtD » Чет Авг 11, 2005 12:38 am

[quote="bikerider"]

ее айде сега. да беше споменал размера на "болтчетата" и от какъв материал е главината на мотора :D

освен тва TOYAGA не е казвал, че се късат, той каза че на шлици ептен няма шанс нещо да се скъса.
[/quote]


Болтчетата не са много по-големи, сега ме мързи да търся точно спецификации, но на външен вид и на око са 6-8 мм. (Да не забравяме, че тия болтчета удържат 300-400кг мотор+ездач при ДОСТА високи скорости, а вело-болтчетата имат 100-тина кг при скорости МАКСИМУМ 80-тина км/ч).

А ритам срещу CL-a, не защото е лош като инженерно решение, а защото е типична маркетингова хватка в стил M$ - заменя едно решение, което е прието като стандарт, върши работата, за която е предназначено (и то добре), с друго, което е proprietary, единствено с цел да се получи несъвместимост и да се купуват $himano-вските продукти - т.е. за шимановска спирачка трябва да си купиш шимановска главина. Хитро, ама без мен :laugh:

П.П. И относно инструментариума за монтаж - все пак мисля, че торкс-битовете са доста по-разпространени от инструмента за демонтаж на касета :emlaugh:

П.П.П. За да не се разгаря религиозна война IS vs. CenterLock, пак ще подчертая, че и двете вършат работа добре от инженерна гледна точка.

П.П.П.П Все пак потърсих - 8мм са мото-болтовете (M8x20 по-точно). :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта