Питанка за Mavic F219/F519

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Питанка за Mavic F219/F519

Мнениеот GECKO » Пон Авг 08, 2005 1:24 pm

Прегледах ЧЗВ и така и не открих нищо за тези шини и реших да попитам;)

Та харесал съм си марката Mavic и ми е интересно какво ви е мнението за тях и по-конкретно шините F219 и F519...

Изображение

...аз карам AM с елементи на FR и ми е интересно до колко мога да разчитам на тях. А, и ако е възможно някой да каже каква е цената им, тъй като единственото място където съм ги видял (сайта на Веломания) няма обявена цена както на другите продукти (а в момента нямам възможност да обиколя магазините). Ше съм благодарен ако някой, който ги е ползвал сподели мнението си.

Мерси предварително! ;)

Edit: интересно защо ги няма на сайта на Mavic, а това ме навейда на въпроса дали изобщо ги има във Веломания
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Admin » Пон Авг 08, 2005 3:08 pm

Не съм карал такива, но Mavic имат отлично реноме и аз бих се доверил на него, т.е. смятам, че можеш да разчиташ напълно на този модел капли за описаната от теб употреба. :)
Не знам дали ги има във Веломания, но за твое съжаление по-скоро не - едно време май бяха внесли само F519.
На сайта на Mavic ги няма защото или вече не се произвеждат или са с друго име (миналата година mavic смениха имената на повечето си модели).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пон Авг 08, 2005 3:53 pm

А изобщо кои модели на Mavic мога да намеря на нашия пазар, които да изтраят лек FR? Аз гледах някой модели в Web-магазина на Пищящите колела :D но там всички са за XC а не ми се иска да си ги abuse-вам
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 08, 2005 3:54 pm

@ GECKO

Каплите Mavic са едно от малкото свестни френски неща - може би щото фирмата е собственост на Adidas... :D:D:D

След "възродителния процес" в гамата на марката, бившата капла [b]F219 Disc [/b]вече се нарича [b]XM 321 Disc [/b]– чудесна за твоя случай непретенциозна, базова капла за дискова спирачка (НЕ МОЖЕ да се ползва с V-брейк!), която не би трябвало да струва повече от 50 кинта бройката. Mavic препоръчват каплата да се ползва с гуми с размер 1,5-2,5

[b]F519[/b] е много по-висок клас капла, която бе преименувана на [b]XM 719[/b] - приложението е същото (АМ/лек FR), но каплата е за V-брейк и е доста по-лека и по-скъпа (80 лева или нещо от този порядък). Mavic препоръчват каплата да се ползва с гуми с размер 1,75-2,5.

Аз на твое място бих се насочил към XM 321 Disc.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пон Авг 08, 2005 4:04 pm

[quote="TOYAGA"]

@ GECKO

Каплите Mavic са едно от малкото свестни френски неща - може би щото фирмата е собственост на Adidas... :D:D:D

След "възродителния процес" в гамата на марката, бившата капла [b]F219 Disc [/b]вече се нарича [b]XM 321 Disc [/b]– чудесна за твоя случай непретенциозна, базова капла за дискова спирачка (НЕ МОЖЕ да се ползва с V-брейк!), която не би трябвало да струва повече от 50 кинта бройката. Mavic препоръчват каплата да се ползва с гуми с размер 1,5-2,5

[b]F519[/b] е много по-висок клас капла, която бе преименувана на [b]XM 719[/b] - приложението е същото (АМ/лек FR), но каплата е за V-брейк и е доста по-лека и по-скъпа (80 лева или нещо от този порядък). Mavic препоръчват каплата да се ползва с гуми с размер 1,75-2,5.

Аз на твое място бих се насочил към XM 321 Disc.
[/quote]


@TOYAGA - благодаря за пояснението, наистина смятам да се насоча към XM 321 Disc от V-Brake съм се отказал вече и ако цената не надвипава 60лв на бройка смятам, че наистина добре ще се вържат с бюджета ми:D!!! А можеш ли да ми кажеш къде мога да ги намеря и дали ще ги има във Веломания?

10x in advance ;)

Edit: смятам да ги ползвам с Survival 2.3 ProTection на Continental, така че и размера на гумата няма да е проблем
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 08, 2005 4:10 pm

[quote="GECKO"]

А можеш ли да ми кажеш къде мога да ги намеря и дали ще ги има във Веломания?
[/quote]


Дали ще ги има във Веломания може да ти каже tailor, но може би ще стане по-лесно и бързо, ако се обадиш по телефона и попиташ...

Естествено, каплите могат да се купят и от някой интернет-шоп и/или от магазин в чужбина...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пон Авг 08, 2005 4:25 pm

Мерси за информацията :beer: смятам да ида до Веломания при първа възможност и да проверя как стоят нещата (телефона не ми е опция в момента с тези дъждове и качествената работа на БТК :banghead:)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта