Доставка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Доставка

Мнениеот Climber » Сря Юли 27, 2005 12:02 am

Някой може ли да ми обясни как става пазаруването от други страни. Знам че от там е много по-евтино да се купува и заради това ме е яд, че не знам колко струва доставката от страната "Х" до България, как се плаща, кой сайт предлага най-добрите оферти и т.н.
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот MAN6 » Сря Юли 27, 2005 12:14 am

бате, сега как ше те оплюят :)
виж дали във ФакЮ не пише нещо по въпроса ;)
иначе в общи линии- излиза по-еВтино, ако има кой да ти прати нещата от страната "Х" по пощата като подарък
иначе пак е дърво!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот M1010X » Сря Юли 27, 2005 8:45 am

@man6 - не е задължително да имаш познат. ако пазаруваш от ebay, както аз, можеш да се разбереш с продавача да ти го изпрати като подарък (или просто да напише цена на пакета (каквото и да съдържа) < $100). тогава няма мито, няма ддс.

@climber - просто е :) регистрираш се, харесваш си продукт, питаш дали продавачът е готов да го прати до България и дали приема парите през western union, да речем (защото едва ли имаш кредитна карта), както и колко струва доставката дотук. после вече е малко игра с наддаването (в ebay.com всичко е на търг. има някои неща, които са buy now, т.е. не е нужно да изчакваш да свърши търгът, ти да си наддавал и евентуално да спечелиш - купуваш и плащаш). и ако спечелиш, след 2-3 седмици е при теб :) само рамки не могат да пращат... могат всъщност, но през UPS, а там за една рамка могат да те одрусат и към $1000. иначе вилката ми дойде за $40. даже малко по-малко.

иначе наистина погледни FAQ-a (ЧЗВ). мисля, че там има писани неща.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юли 27, 2005 9:05 am

[quote="M1010X"]

@man6 - не е задължително да имаш познат. ако пазаруваш от ebay, както аз, можеш да се разбереш с продавача да ти го изпрати като подарък (или просто да напише цена на пакета (каквото и да съдържа) < $100). тогава няма мито, няма ддс.

@climber - просто е :) регистрираш се, харесваш си продукт, питаш дали продавачът е готов да го прати до България и дали приема парите през western union, да речем (защото едва ли имаш кредитна карта), както и колко струва доставката дотук. после вече е малко игра с наддаването (в ebay.com всичко е на търг. има някои неща, които са buy now, т.е. не е нужно да изчакваш да свърши търгът, ти да си наддавал и евентуално да спечелиш - купуваш и плащаш). и ако спечелиш, след 2-3 седмици е при теб :) само рамки не могат да пращат... могат всъщност, но през UPS, а там за една рамка могат да те одрусат и към $1000. иначе вилката ми дойде за $40. даже малко по-малко.

иначе наистина погледни FAQ-a (ЧЗВ). мисля, че там има писани неща.
[/quote]

Ъхъм, мисля че ще е подходящо да прочетете закона за митниците - глава "Определяне на митническа стойност"(мисля, че беше от 35-ти член нататък). Там има едни правила - реално платена или подлежаща на плащане цена, идентични стоки, сходни стоки , определяне по чл. 7 от ГАТ. После вижте в ППЗМ - там пък пише за стоки пренасяни в багажа на пътници, стоки с незначителна стойност.....Абе аз май това вече веднъж го писах.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Сря Юли 27, 2005 10:44 am

@М1010Х: да, тва за и-бей си е така. аз имах предвид пазаруването от онлайн магазини. все пак там нещата са нови и не се притесняваш от евентуални изненади :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот M1010X » Сря Юли 27, 2005 11:42 am

@man6
бе то и в ebay има нови неща... на мен и вилката, и спирачките ми са нови. и бяха на buy now (промоцияяя :)). аз лично смятам, че изненадите са малко вероятни, но винаги има възможност. досега проблеми не съм имал (а не съм си взимал само неща за колелото).
колкото до online магазини - не съм пазарувал още от такъв, макар че едва ли е много далече времето за подобна стъпка. само ми е интересно, не може ли да се договориш и с продавача от онлайн магазин да го прати, като го запише на митническата декларация с цена под $100? защото на мен вилката ми дойде от онлайн магазин, макар и постната в ebay. и тогава аз още не знаех за този казус, но забелявах, че човекът сам беше написал на кашона value = $50. без да го моля. така че предполагам е възможно да се направи такава договорка и с някой от известните магазини (което ме навежда на мисълта - нека някой да постне няколко линка към такива по-известни и по-евтини (:D)... да имаме база за сравнение. благодаря :))... не знам, не съм пробвал. от опит обаче глава не боли, нали?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Сря Юли 27, 2005 12:01 pm

тва дето го пишеш принципно не е нищо сложно и на въпросните магазини евда ли би им коствало да го направят, но дали им се знаимава. освен това обикновенно работят с някоя(няколко) куриерска фирма и директно ти "шипват" нещата при поръчка(което автоматично се отразява и в цената, щото и ФедЕкс и който и да е друг куриер взима поне двойно повече от УСПС...). а ти реално и нямаш връзка директно с хората, ами с копютър... не знам до колко ме разбра, но дано да си :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта