RS Psylo - проблем и решение...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RS Psylo - проблем и решение...

Мнениеот bikezilla » Вто Юли 26, 2005 1:09 am

Проблемът...:banghead:
Изображение
... малка дупчица в гуменото нещо нанизано на пружината, или по-точно забележимото износване (простъргване) на тръбата от вътрешната и страна, в следствие на контакта с гола пружина.

Решението...:thumbu:
Изображение
... парче от вътрешна гума за шосейки.

Резултатът...:D
Изображение
... малко чалъмлийско за нанизване, но с повече упоритост и изобретателност става.:^:
Дълговечността на предложеното решение предстои да бъде проверена.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот uha_rampage » Вто Юли 26, 2005 1:20 am

Дано опитът да е успешен :)
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Вто Юли 26, 2005 1:52 am

@bikezilla
Подпорите на твоето Psylo нямат ли твърдото покритие и отвътре? На моите DJ-и пружините се трият в подпорите, като тези на големия (2003 модела, с алуминиевите подпори) даже и боя нямат вече - директно стоманата си контактува с подпорите. Леки драскотини има наистина, но нищо съществено... Иначе за изолатор аз съм експериментирал с пластмаса от бутилка Pepsi, изрязваш си лист от нея и го навиваш в подпората (той се затяга там щото се опитва да се развие), така пружината трие в него, а не в подпората. Вътрешната гумата според мен не е много удачно решение защото маслото ще я прецака след време (поне моето така направи де), докато на пластмасата май не й пука особено в каква супа се къпе.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikezilla » Вто Юли 26, 2005 10:04 am

@Windstream
Честно казано незнам дали подпорите ми имат твърдо покритие и отвътре (моделът е 04 ХС). Но простъргването което забелязах от вътрешната страна на горната тръба никак не ми хареса. Личи си как е протрито някакво покритие и "язвата" е стигнала до следващия "слой".
Да не придобия възможност да смазвам вилката отвътре без да я разглобявам ;)
Това че гумата може да се прецака от маслото го подозирах, така че ще я проверя скоро. Макар че в левия крак (при пружината) много масло няма, около 30-40мл (според упътването).
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот bikerider » Вто Юли 26, 2005 12:58 pm

@bikezilla: проблема е конструктивен и е заложен още на етап проектиране на вилката. няма и как да бъде иначе, за тази цена и тези възможности.

за да се отстрани проблема, трябва да има водач на пружината, тоест един шиш с пластмаса нанизана на него, който се движи с пружината и не й позволява да се огъва и да се допира до тръбите отвътре.

само че този шиш трябва да отива някъде надолу в краката, когато вилката се сгъва и става доооста сложно. такива вилки са в съвсем друг ценови клас.
все пак се предполага, че тази вилка няма да се кара по начин, който да предизвиква високочестоно сгъване и разгъване, така че чак да има износване от такова триене.

Edit: освен това, за да се пробие стената на тръбата, а тя май е около 2мм, пружината има да стърже десет години преди да застраши структурната здравина на вилката. дотогава цялата вилка ще си е изпяла песента, така че според мен се притесняваш излишно за "смазване отвън" :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Windstream » Сря Юли 27, 2005 6:43 am

@bikezilla
Да, имаш твърдо покритие и отвътре (то всъщност още не съм видял хубава вилка която да няма). Този следващ слой какъв е на цвят, сребристосив като гол алуминий или нещо друго? По принцип Марто е прав за триенето, щом пружината е мазна нещата съвсем не са толкова зле, колкото ти изглеждат, но ако искаш да си съвсем спокоен слагай пластмасовия ръкав - дори и да се износи колко му е да си изрежеш още един :)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Сря Юли 27, 2005 7:37 am

[quote="Windstream"]

@bikezilla
Да, имаш твърдо покритие и отвътре (то всъщност още не съм видял хубава вилка която да няма). Този следващ слой какъв е на цвят, сребристосив като гол алуминий или нещо друго? По принцип Марто е прав за триенето, щом пружината е мазна нещата съвсем не са толкова зле, колкото ти изглеждат, но ако искаш да си съвсем спокоен слагай пластмасовия ръкав - дори и да се износи колко му е да си изрежеш още един :)
[/quote]


Съгласен съм, това е най-доброто решение. :agree:
Виждал съм какви ли не материали да се използват за това: от изолирбанд до гума както ти си направил, но Windstream е много прав, че маслото ги прави на (peep) и не е изключено да се откъснат парченца и да влязат в хидравликата.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikezilla » Сря Авг 17, 2005 8:16 pm

Мда, не правете това у дома ;)

Опитът е неуспешен, гумата не се е разбрала с маслото, раздула се е, разпокъсала се е.

Хубавото е че от лявата страна няма хидравлика в която да влезе парче от гумата.

Кат се върна от море ще пробвам и с пластмасов ръкав, благодаря ви за съветите.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта