Vertical 2.3 , Minion2.3 , Gazzaloddi2.3 ??? Koq?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Vertical 2.3 , Minion2.3 , Gazzaloddi2.3 ??? Koq?

Мнениеот Phantomaz » Нед Юли 17, 2005 10:16 pm

Za planinsko qvno sa dobri ,no koq dyrji i na kal ,ili pyk na mokyr teren? Vse pak po hasfalta kato stypq, koq shte pravi po-golqmo syprotivlenie, ne 4e smqtam da gi karam po takyv teren ,no ulicite do nas normalno sa asfaltirani?

Blagodarq predvaritelno!!!
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот Phantomaz » Пон Юли 18, 2005 9:11 am

P.S.
...или Ignitor 2.3?

Коя според вас се държи най-добре на мокър асфалт???
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот gustav » Пон Юли 18, 2005 10:40 pm

Nokiana e perfektna guma za mokro
gustav
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 9:36 pm
Местоположение: Burundi

Мнениеот Phantomaz » Пон Юли 18, 2005 11:16 pm

[quote="gustav"]

Nokiana e perfektna guma za mokro


[/quote]
a ostanalite ne stavat za mokro ,ili ne si zapoznat?
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот TOYAGA » Пон Юли 18, 2005 11:59 pm

[quote="Phantomaz"]
Коя според вас се държи най-добре на мокър асфалт???
[/quote]


На мокър асфалт НИКОЯ ВЕЛОСИПЕДНА гума НЕ се държи ДОБРЕ!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Вто Юли 19, 2005 5:50 am

[quote="gustav"]

Nokiana e perfektna guma za mokro
[/quote]


Мда, обаче на сухо ти такова таковата - не че поднася, ама е ужасно тежка за въртене. Вдигането на налягането може да неутрализира частично проблема, но все пак не е истинско решение, а и нямам достатъчно летателни часове за да кажа как е в дългосрочен план.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Phantomaz » Вто Юли 19, 2005 3:14 pm

На мокър асфалт НИКОЯ ВЕЛОСИПЕДНА гума НЕ се държи ДОБРЕ!
[/quote]

И тогава? Да взема тази ,която ми харесва на външен вид? Ако е така Вертикал и Игнитор /само ако имам късмет на 2.3, да не слагат от тези оранжевите ленти,които Максис така упорито ползват ,за да докарат гумите си като "по-красиви", мен ли4но въобще не ми допада. Казвам ако имам късмет ,щото съм търсил снимки на Игнитор ,и някои са си 4ерни гуми без ленти ,докато други ги имат, обяснявам си го ,пък и така ми казаха ,4е лентите зависят от ширината на гумата./ ми харесват. За Игнитор знам ,4е дурометъра му е 60а, предполагам ,4е на асфалт това не дава голямо съпротивление ,докато на Континентала ,не успях да разбера колко е...

и друго ,като няма да държи на мокър асфалт, а основното им предназна4ение е извън него ,зна4и няма зна4ение сякаш коя ще предпо4ета!? Но поне ми се щеше да 4уя мнение за това коя от тях пове4е се приближава към една добра гума за асфалт /мокър също;)/ ,за да не ми се "такова таковата" докато стигна до гората, и да знам ,4е като стъпи гумата на неасфалт, при евентуална грешка ,проблема да е от мен ,а не щото гумата не била подходяша!

И ве4е спирам със свободните разсъждения по темата ,защото запо4на да прили4а на монолог.

бири4ка за вси4ки :beer:
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот jivkonik » Вто Юли 19, 2005 6:55 pm

Относно понятието дурометър - мисля, че няма отношение към съпротивлението, което прави гумата при въртене. Това е показател колко е износоустойчива една гума. По-голямата цифра значи е по-износоустойчива т.е. ще изкара повечко километри каране по асфалт и други твърди настилки. По малките цифри (55а да речем) са подходящи основно за меки терени и на асфалт ще им се вземе по-бързо живота. Разбира се гума с по-малък дурометър е и от по-мек материал и прави по-добро сцепление с терена. Според мен ако ще караш основно на асфалт си вземи гума с дурометър 70а. Ще я караш повече време преди да стане за смяна!:^:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Admin » Вто Юли 19, 2005 7:40 pm

[quote="Phantomaz"]
и друго ,като няма да държи на мокър асфалт, а основното им предназна4ение е извън него ,зна4и няма зна4ение сякаш коя ще предпо4ета!? [/quote]


Разбира се, че има значение, гумите не са еднакви все пак :D
За съжаление съм карал по-дълго само Nokian-a, от другите нямам лични впечатления. Но имай предвид, че Gazzalodi и Minion се водят най-вече за спускане, поради което би трябвало да са по-тежки и специално тези двете може би имат по-голямо съпротивление при въртене.
Vertical и Ignitor са по-универсални гуми, по-леки и вероятно с по-ниско съпротивление, така че, ако няма само да се суркаш надолу, бих ти препоръчал някоя от тях.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Phantomaz » Вто Юли 19, 2005 7:56 pm

[quote="Admin"]

[quote="Phantomaz"]
и друго ,като няма да държи на мокър асфалт, а основното им предназна4ение е извън него ,зна4и няма зна4ение сякаш коя ще предпо4ета!? [/quote]


Разбира се, че има значение, гумите не са еднакви все пак :D
За съжаление съм карал по-дълго само Nokian-a, от другите нямам лични впечатления. Но имай предвид, че Gazzalodi и Minion се водят най-вече за спускане, поради което би трябвало да са по-тежки и специално тези двете може би имат по-голямо съпротивление при въртене.
Vertical и Ignitor са по-универсални гуми, по-леки и вероятно с по-ниско съпротивление, така че, ако няма само да се суркаш надолу, бих ти препоръчал някоя от тях.
[/quote]
Благодаря наистина! И аз съм се насо4ил към тях, понеже ми трябва нещо по-универсално!
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта