кърбелчета

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

кърбелчета

Мнениеот par4ok » Сря Юли 13, 2005 9:45 pm

ами вече не се издържа скърцането на курбелите ми а и ми писна през 30мин да спирам да си набивам левия курбел към средното да го затягам и след още 30мин пак да се разхаби и да "иска" да пада и е време да се сменят.та за курбели мога да отделя максимум 100лв. и то с доста усилия трябва да ги събирам.какво ще ми предложите и дали да бъде на квадрат или исис или окталинк(мога да пусна още 10-20лв максимум)та за това как карам.ами колкото катеря толкова и пускам(за да се пусна от некаде първо въртя ако има по аслафт и после се пускам през гората)и като си карам в града си прая разли "леки" трикчета от сорта на Кенгуру,Педал Кик,Градусчета,"леки" дропчета без попивка и стандартни неща като оли това ми е.та вие предложете какво да взема.аз съм си харесал модела на шимано от 89лв. и 30лв средното на окталинк или трувативско средно от 20лв(квадрат) + ИсоФлоу/Фиве Д (ако е много по добро)и третия вариант който ми се върти е курбел Асера + средно за 15-20лв некво(квадрат) дали ще го скапам бързо.кажете нещо че ми е много омотано в главата тая работа.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юли 13, 2005 9:58 pm

Моята препоръка е да направиш всичко възможно да избегнеш квадрата. Дали ще е ISIS или octalink вече е религиозен и финансов въпрос. Мисля че за този бюджет Deore FC-M445 е един добър вариант. Бая е тежичък, но за тази цена - толкоз. Ако можеш да заделиш още некой лев - FC-M510. ISIS курбел до 100 лв. лично аз не съм виждал...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот par4ok » Сря Юли 13, 2005 10:24 pm

еми като гледам всички курбели в горгоната са над 700гр.като този е един от най-леките.ами ще видя ако има некое друго предложение.а иначе и аз преди събирах за тях пари само че сърбах 35лв и си купих гума и сега вече следващото попълнение ще е курбела.а иначе я разяснете малко въпроса с окталинк-а добро ли е.бързо ли става на та*ак,как е спрямо квадрата и спрямо исис.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Юли 13, 2005 10:31 pm

[quote="par4ok"]
...а иначе я разяснете малко въпроса с окталинк-а добро ли е.бързо ли става на та*ак,как е спрямо квадрата и спрямо исис.
[/quote]


Добро е! Дай ми един десеткилограмов чук и че ти напраим на та*ак квот искаш за нула време! Спрямо квадрата е несравнимо по-добър, спрямо ISIS е аналогичен (и единствено база за религиозните спорове, споменати по-горе от Капитана)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот par4ok » Сря Юли 13, 2005 10:45 pm

е аз не съм кръстен и ще си взема окталинк.до сега имало ли е хора който са се оплакали от него
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Юли 13, 2005 11:16 pm

А, ако държиш, сигурно ще намериш и такива... Което ннищо не значи. Аз лично не си спомням да съм имал оплаквания (може би с изключение на "мекотата" в средното, за която човек разбира едва когато мине на Hollowtech II)...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот RaveUnit » Сря Юли 13, 2005 11:32 pm

може би произведените в по-модерни времена средно+курбели квадрат са зле, но моите 3 годишни Деоре се държат перфектно, така че на база този ми опит намирам използването на всякакви шлицави неща за силно безмислено, освен ако не държиш непременно да изливаш пари от джоба си
вярно че ширпотреба като [SHIMANO/Truvativ] са май единствените за посочената сума, обаче ако са шлицови модели пак стават скъпи колкото компоненти от някоя по-читава марка
затова ти предлагам да съчетаеш безполезното с неприятното и да си вземеш касета [Truvativ] с някакви стари курбели [Deore/LX/XT] или тези [FiveD] дето си ги видял, да караш колкото можеш и (ако) някога се скапят - е ще му мислиш тогава !
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 14, 2005 12:07 am

[quote="RaveUnit"]
...вярно че ширпотреба като [SHIMANO/...] са май единствените за посочената сума, обаче ако са шлицови модели пак стават скъпи колкото компоненти от някоя по-читава марка
[/quote]


Ооооопс! Некой ЯКО се лизна у ЛАЙНАТА!

Я да чуем кое точно в Shimano е ширпотреба и кои са тези фамозни "компоненти от някоя по-читава марка"?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот DeMoN » Чет Юли 14, 2005 12:32 am

Ей RaveUnit мога да ти кажа че колкото курбела на квадрат са карани сериозно от мен/приятели толкова останки от алуминиеви "пръчки" с кръгли дупки има в гаража ми.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Чет Юли 14, 2005 8:00 am

може пък да имам уникален късмет ?
[Race Face, Hooka, CrcnkBrothers], от първите дори съм виждал българчета да въртят на такива. Думата 'ширпотреба' вярвам произхожда от израза 'за широка употреба' и е може би със значение много подобно на 'неспециализиран'. Примерно приел съм че и FSA, Eubico, SRSuntour са такива.
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Windstream » Чет Юли 14, 2005 8:10 am

[quote="RaveUnit"]

[Race Face, Hooka, CrcnkBrothers]
[/quote]

Ахм, Kooka?
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 14, 2005 8:39 am

[quote="RaveUnit"]

може пък да имам уникален късмет ?
[Race Face, Hooka, CrcnkBrothers], от първите дори съм виждал българчета да въртят на такива. Думата 'ширпотреба' вярвам произхожда от израза 'за широка употреба' и е може би със значение много подобно на 'неспециализиран'. Примерно приел съм че и FSA, Eubico, SRSuntour са такива.
[/quote]


Ае пич! Фани почети малко и си опраи терминологията! Разбирам да ми беше изредил неща от ранга на Stronglight, Tune, па ако щеш и на Cannondale Hollowgram примерно, а ти...

Мое ли ми обадиш с кво един Race Face Deus е "по-специализиран" от XT? Зa XTR да не говорим... И поради що примерно поставяш CB над FSA, след като последните са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО сериозна фирма с изключителнои сериозни продукти, които нямат НИЩО общо с ширпотребата?

Аре да не задълбавам по-нататък, че имам и друга работа днес...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот par4ok » Чет Юли 14, 2005 9:05 am

ммм RaveUnit тъи както го каза това за Фиве Д и средно на Труватив като ги сметнеш става 99лв.а шиманското окталинк + Deore FC M445 прави некаде към 115 и за 15лв. не съм толкоз при положение че е по добро.а иначе този ти вариянт и друг ми го предложи само че с Курбел ИсоФлоу.и до сега бех на квадрат и се цака много яко и не искам пак квадрат ,но ако трувативските квадрати са по добри от шиманските ... казваите мнения имам време още :)
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Чет Юли 14, 2005 11:55 am

подкрепям DeMoN ,вземи си исис :agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот par4ok » Чет Юли 14, 2005 12:03 pm

ммм аз ли не виждам незнам ама демон не е споменал нищо за исис а и колко пари струват най-евтините курбели + средно на исис.

П.П.какво ще кажете за това PowerSpline http://www.mtb-bg.com/reklama/bas%20new ... wstuff.htm има ли го по магазините има ли хора който го карат как е спрямо окталинк/исис нещо повече за него.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Чет Юли 14, 2005 3:01 pm

ммм
позицията ми е предимно от затворения въображаем свят в главата ми, точно най-вече с 'четене' съм го създал. Опита ми говори че няма значение какво купувам а какво отношение ще имам към него. така че - не зная ! за много неща си въобразявам от каквото съм успял да прочета !
par4ok предлагам ти да разпиташ възможно най-много хора !на живо!, вероятно ще ти е по-лесно като видиш някой как кара да разбереш как да се отнесеш към съвета му :)
Stronglight, Tune, Cannondale въобще не съм знаел че правят курбели и средни, живи и здрави да са и да им се разширява производството !
SHIMANO обаче, не, никога, да си правят въдичарските истории и да се опитват да крадат от някой друг, не от мен ! има си време за всичко, убеден съм че тяхното вече е отминало.
от квадратите вече тези големите май мигрират към нещо друго, имат 1 модел за едва ли не всички серии, сигурно си има причини, така че залагането на 'сигурно' и 'дълготрайно' поне като пазарна стойност евентуално ще е печелившо с нещо на шлици (в смисъл след година-две ще може да се продаде за някаква сума). За мен избор Но.1 като цена/желания би бил миналогодишния RaceFace EvolveDH ($80 +доставка) защото нямам пари за нещо отлично - RaceFace Diabolus. успех, да си доволен от каквото купиш !!!
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 14, 2005 3:55 pm

[quote="RaveUnit"]
...тинтири...минтири... [/quote]


No comment... Да си жив и здрав и ти!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот RaveUnit » Чет Юли 14, 2005 4:50 pm

Благодаря, подобно и на теб !

par4ok става ли като купиш нещо и да пуснеш тест за него след месец-два ? В липса са нови такива материали.
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот bikerider » Чет Юли 14, 2005 5:38 pm

[quote="RaveUnit"]

ммм
позицията ми е предимно от затворения въображаем свят в главата ми, точно най-вече с 'четене' съм го създал. Опита ми говори че няма значение какво купувам а какво отношение ще имам към него. така че - не зная ! за много неща си въобразявам от каквото съм успял да прочета !
par4ok предлагам ти да разпиташ възможно най-много хора !на живо!, вероятно ще ти е по-лесно като видиш някой как кара да разбереш как да се отнесеш към съвета му :)
Stronglight, Tune, Cannondale въобще не съм знаел че правят курбели и средни, живи и здрави да са и да им се разширява производството !
SHIMANO обаче, не, никога, да си правят въдичарските истории и да се опитват да крадат от някой друг, не от мен ! има си време за всичко, убеден съм че тяхното вече е отминало.
от квадратите вече тези големите май мигрират към нещо друго, имат 1 модел за едва ли не всички серии, сигурно си има причини, така че залагането на 'сигурно' и 'дълготрайно' поне като пазарна стойност евентуално ще е печелившо с нещо на шлици (в смисъл след година-две ще може да се продаде за някаква сума). За мен избор Но.1 като цена/желания би бил миналогодишния RaceFace EvolveDH ($80 +доставка) защото нямам пари за нещо отлично - RaceFace Diabolus. успех, да си доволен от каквото купиш !!!
[/quote]


Аз също повече от всеки друг курбел искам Diabolus, но съвсем съвсем обективно погледнато без лични пристрастия мисля , че наистина според мен Diabolus не отстъпва по нищо да речем на XTR, Saint или Hone, но е мааалко по-тежичък ot тях, което съвсем определено не е без значение.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот par4ok » Чет Юли 14, 2005 9:32 pm

ами сега бащата каза че според него било от средното и за това така се цакало всичко и каза че ще даде стотинки да си купя некво средно (той се е занимавал известно време с колела)па дано да се оправи а също каза и че щял да спонсорира и за нови курбели ако тези не се оправят с новото средно.а относно тези Реис Феис Диаболус то на исис ли е и ако да тази работа на шимано с тази интегрирана ос не е ли по добра от исис още не съм разглеждал добре курбели саинт дори и на снимка но за хоне много ме кефят.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 14, 2005 9:55 pm

[quote="par4ok"]

...тези Реис Феис Диаболус то на исис ли е...
[/quote]


Не, не е ISIS, а е X-TYPE - сполучливо копие на Hollowtech II на Shimano, променено в известни аспекти поради патентни съображения, но отлично барнато като замисъл и изпълнение. Традиционно за race face...

[quote]...тази работа на шимано с тази интегрирана ос не е ли по добра от исис...[/quote]


Именно "тази работа" е Hollowtech II, която е точно толкова по-добра от ISIS, колкото ISIS от квадрата...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот par4ok » Чет Юли 14, 2005 10:02 pm

аха ясно.мерси много.но за PowerSpline никой нищо не каза.изглежда ми малко като окталинк(само окталинк имам на снимка)само дето има повече "зъбчета" което не знам дали е в плюс или минус тъй като са много но малки докато на откалинк са 8 но по големи(поне тъй ги виждам на чертежа че са 8)
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 14, 2005 10:12 pm

PowerSpline е система, която позволява предимствата на ISIS/Octalink да бъдат предложени на по-поносима за широките народни маси цена. Въпросният ефект се постига с използване на технология за "назъбване" на вала, която е по-евтина, но и не толкова прецизна колкото използваната за производството на ISIS/Octalink. Приеми PowerSpline за оптимизиран наследник на класическия "квадрат".
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот par4ok » Чет Юли 14, 2005 10:19 pm

е да то така и си пиши в сайта.еми ок значи мисля че реших събирам пари за окталинкче.и до 1-2 дена ша купя средно на квадрат та дано се оправи нещо временно.мерси много за полезната информация.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 14, 2005 10:23 pm

[quote="par4ok"]

...е да то така и си пиши в сайта....[/quote]


Е тогава що питаш? Или искаш да ти разкажа нещо дето не го пише в сайта, пък ти да вземеш да не го разбереш, пък после да вземеш да се обидиш...

Зимай там квадрата и карай със здраве!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта