Пазаруване на старо от чужбина

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Пазаруване на старо от чужбина

Мнениеот Nymphetamine » Нед Юли 10, 2005 1:52 pm

От половин час гледам пинкбайк.ком и ми стана интересно дали някой е пазарувал по този начин от чужбина. Ако има такива, моля да споделят опи. Дали е изгодно според вас? и въобще, споделете каквото знаете, че се чувствам малко бос в тази област.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот PtD » Пон Юли 11, 2005 2:41 pm

Пазарувал е, рамка и спирачки. Нямам оплаквания, но предполагам, че може и да гризнеш дръвцето в известен брой случаи. Обаче пък ако стане си е жива далавера.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пон Юли 11, 2005 3:06 pm

Най-сигурния начин да се предпазиш от дръвцето е да искаш да ти се достави с услуга "Cash On Delivery" (COD), тоест ти да платиш стойността на куриера. Така и двете страни са спокойни, но ми е правило впечатление, че на хората рядко им се дава нещо тяхно на куриер и да чакат после пари. Не че е проблем но...

Аз на твое място не бих рискувал да си хвърля парите в тъмното, ако няма в сделката трета страна (куриера), която да служи за гарант.

Относно самата услуга COD - всички куриери я предлагат. Най-евтино излиза с USPS (US Postal Service).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта