Ужасно пукане отпред

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ужасно пукане отпред

Мнениеот Jacket » Съб Юли 09, 2005 6:04 pm

От известно време насам нещо отпред много ми се разхлопа и не знам какво е...
Достатъчно е само леко да вдигна предницата и да я пусна и се чува едно много силно изпукване, все едно удряш с нокът по алуминиева рамка, само че усилено много пъти, а вилката дори не започва да се сгъва.
Появява се особено много при каране по леки неравности с висока честота, но си се чува и при големи неравности, макар и по-рядко. Интересното е, че ако съм върху колелото и удрям предницата в земята, така че да сгъвам вилката на 80% от хода й не се чува...
Гледах за луфтове, всичко изглежда наред, лапата също е стегната...
Вилката е Marzocchi EXR Pro, а рамката е RAM AC '03 модела.
Възможно ли е това да е пукането, дето било характерно за старите марцокита с cryofit?
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот KRAZzy » Съб Юли 09, 2005 6:41 pm

Сигурен ли си, че не е от чашките? Какви са и на колко време? Но както го описваш, може и от главината да е: разбити чашки на лагерите...
Случва ли ти се при каране по равано без педалиране?
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Съб Юли 09, 2005 9:47 pm

Ами не. Дори по равно при педалиране пак не се чува. Преди имах проблем със задната главина и помня че тя пукаше така както описваш, но това е друго... Интересното е че понякога се чува няколкократно. Демек, като не съм върху колелото и вдигна леко предницата и после я пусна се чува няколко пъти бързо, все едно е веригата, само че 100% тя не може да издаде такъв звук.
Абе май ще го закарам в БАС да видим какво е, ама няма да е скоро, че много работа сега...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот par4ok » Съб Юли 09, 2005 10:38 pm

ами я само кажи с каква спирачка караш щото ако е с бр-м420 тя има фабричен луфт малко и така си трака и мойта вилка/спирачка/предница си хлопа така от спирачката та викам може от това да ти е проблема
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Юли 09, 2005 11:04 pm

[quote="Jacket"]

От известно време насам нещо отпред много ми се разхлопа и не знам какво е...
Достатъчно е само леко да вдигна предницата и да я пусна и се чува едно много силно изпукване, все едно удряш с нокът по алуминиева рамка, само че усилено много пъти, а вилката дори не започва да се сгъва.
Появява се особено много при каране по леки неравности с висока честота, но си се чува и при големи неравности, макар и по-рядко. Интересното е, че ако съм върху колелото и удрям предницата в земята, така че да сгъвам вилката на 80% от хода й не се чува...
Гледах за луфтове, всичко изглежда наред, лапата също е стегната...
Вилката е Marzocchi EXR Pro, а рамката е RAM AC '03 модела.
Възможно ли е това да е пукането, дето било характерно за старите марцокита с cryofit?
[/quote]


Възможно е, но може и да е от долния конус на чашките. От много места може да е - едно по едно и ... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Jacket » Вто Юли 19, 2005 8:43 pm

Значи днес след по-обстойно оглеждане се оказа че предната ос е счупена на 3!!! места... как не съм се утрепал не знам :banghead:
Наложи се да си взема цяла главина на шимано, защото във веломания нямали оси. Та взех някаква аливио за 14,80 и й взех оста. Тони я сложи и тъкмо се качвам на колелото и ТРАК!... не е била оста :bigmout:
След малко игра със лапата заподозряхме чашките, но не остана време да го отворим... Утре ще ги видим и ако трябва ще се пазаруват нови. Лошото е, че бюджета е малък, а ми се ще да са нещо по-добро от сегашните VP-та. Някой знае ли горе-долу цените на FSA и по-специално FSA pig?
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот KRAZzy » Вто Юли 19, 2005 10:10 pm

[quote="Jacket"]
... Някой знае ли горе-долу цените на FSA и по-специално FSA pig?
[/quote]


Costs 68 Lv.
Btw, имаш голям късмет, че си усетил оста на време, защото иначе :xx(:
Самото пукане най-вероятно е от чашките. Тествай :spin:
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Чет Юли 21, 2005 10:05 am

Много лошо :(
Вчера като махахме вилката долната чашка изпадна съвсем свободно. Дори хлопа в челото като се сложи. Изглежда че последното се е разбило и сега е доста по-широко от чашката :(
От БАС казаха, че ще се опитат да го оправят по някакъв метод с течен метал... не знам точно за какво иде реч, но дали ще е надеждно?
Някой друг имал ли е подобен проблем? Доколкото си спомням на screamBoy челото му се беше разбило преди доста време и още си кара така с лек луфт отпред...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот brum » Чет Юли 21, 2005 3:52 pm

Течния метал е един кит. Не мисля че ще свърши много работа:) Едно време пробвах с него да си направя изолация на стерео жак да не се къса кабела. Вместо капачка. И с нокът можеше да се правят вдлъбнатини в кита като изсъхна. Стереожака оцеля. Обаче дано има и други разновдности на тоя кит щото на този който имах не бих разчитал.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта