Как се разглобява ZOOM ?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Как се разглобява ZOOM ?

Мнениеот GOA » Пет Дек 26, 2003 10:12 pm

Иде реч за ZOOM CH-650DH(AMS).Последния път когато се опитах да олаба еластомера, опитах се да завъртя врътката, но тя похвърча 2 метра и се удари в стената (добре че си бях в къщи). Не ми позволи да дойда и аз на Алеко в последния хубав за каране ден на 2003 ... Не искам да се оплаквам, а да питама как да разчастя вилката (евентуално да я сглобя после). Може би е смешен въпроса ми, но никога не съм виждал как става. Ще ми се да извърша процедурата и с друга цел - да сменя фабричното масло** (според Дженко и масло има в тоя ZOOM, а когато бях обърнал колелото с краката нагоре капнаха някоко капки). За маслото очаквам и експертното мнеие на bikerider.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот Windstream » Съб Дек 27, 2003 8:40 am

Вярно че малко груба сила трябва, така както го описваш все едно себе си гледам като се опитвам да разглобя Suntour-a, само че при мен само с дърпане не става ами се налага и малко помощ от страна на MC Hammer [:p] Причината е че шишовете са се заклинили в краката и дори и да развиеш болтовете не щат да излязат. При мен това е нарочно, направих си долната им част леко на конус за да може като затегна болтовете да уплътнят към краката и да не ми изтича маслото. Zoom CH-650DH AMS обаче няма масло (тя не че мойта в началото имаше де) така че това е резултат или от некачествена изработка на шишовете или от пренатягане на болтовете (най-вероятно и двете). Решението е следното - вземаш 6мм болт с поне 20мм гладка част и го режеш (скъсяваш) така че да имаш около 10мм резба, след това го навиваш докато цялата резба се скрие и гладката част (тя е с по-голям диаметър от резбата) опре в шиша т.е. да няма накъде повече на затягаш, накрая хващаш гореспоменатия хип-хоп (или каквото там се води) изпълнител за ушите и с леки и кратки удари се опитваш да избиеш шиша. Малко е кроманьонско но ако се прави внимателно няма да потрошиш нищо :) За масло - аз ползвам 10W40.

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот thefatcat » Пон Дек 29, 2003 1:04 am

Zoom - Markata govori sama za sebe si. Az imam 2 takiva na terasata-napravo gi podarqvam :) Tezi vilki ne sa konstruirani za da se otvarqt. Za tolkoz pari karash, 4upish i furlqsh ;)

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Вто Дек 30, 2003 10:24 pm

4udno mi e kak se smenqt tez manshoni bez da razglobish amortisiora ?;)

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Яну 06, 2004 10:37 am

[quote="screamBoy"]

много е просто - махаш двете корони и слагаш/сменяш маншоните !

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
[/quote]


или ги режеш надлъжно (маншоните) и им зашиваш по един лепящ цип.
препоръчвам неопрен.

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот thefatcat » Пет Яну 09, 2004 6:29 pm

[quote="bikerider"]

[quote="screamBoy"]

много е просто - махаш двете корони и слагаш/сменяш маншоните !

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
[/quote]


или ги режеш надлъжно (маншоните) и им зашиваш по един лепящ цип.
препоръчвам неопрен.

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
[/quote]

da tova ne e losha ideq :xx(::xx(:;)

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот secretSquirrel » Пон Яну 12, 2004 8:13 pm

s otvara4ka za konservi....ako ne stane...4uk trion tesla..borma6ina ako se naloji......ako ne stane idva tejkata artileria FLEX........ako i tq ne pomogne nqkakva kiselina da go razqde......ako i tova ne stane.....v pe6t..pone na 50000 gradusa....a ako i tova ne stane...hmmmmm...probvai s nqkakuv 6estogram.....ako i tova ne stane....s ruce
secretSquirrel
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 13, 2003 12:15 pm

Мнениеот thefatcat » Вто Яну 13, 2004 10:44 am

[quote="secretSquirrel"]

s otvara4ka za konservi....ako ne stane...4uk trion tesla..borma6ina ako se naloji......ako ne stane idva tejkata artileria FLEX........ako i tq ne pomogne nqkakva kiselina da go razqde......ako i tova ne stane.....v pe6t..pone na 50000 gradusa....a ako i tova ne stane...hmmmmm...probvai s nqkakuv 6estogram.....ako i tova ne stane....s ruce
[/quote]

Imah edno vreme shushtata vilka i kato se opitah da q otvorq, beshe misiqta nevuzmojna. Za celta ti trqbva 6-togram dulug okolo edin metur, no az beh izkrivil trubite na vilkata i beshe nevuzmojno da napuhash 6-tograma v S-obrazna truba. Taka 4e struva mi se 4e edinstveno s flex moje da se otvori :xx(:
ZOOM-Super ka4estveni amortisiori

UHA® DH team
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Как се разглобява ZOOM ?

Мнениеот zeedor4o » Вто Юли 27, 2010 2:49 pm

Здравейте имам ZooM-ка aма тя е по различна от другите вилки ZooМ. Всмисъм отдолу има дупчици и там се виждат болчета (не са шестогран, приличат на болчета за отвертка), което ме води на мисълта, че може да се разглобява. Иначе от горната страна има едни пластмасови тапи и те като се махнат се виждат едни гайки (приличат ми на 17-милиметрови) ама са много на дълбоко. Та, някой знае ли как става номерът с разглобяването, ако въобще става? Миналото лято вилката си работеше перф, като за зуумка (на 4 год. е), ама това лято нещо закучва.
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта