Suntour XCP 75 LO

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Suntour XCP 75 LO

Мнениеот zar » Сря Юли 06, 2005 8:55 am

дълго се чудих и накрая си купих тая вилка, знам че не е върха на сладоледа, ама...

та въпросът ми е за заключването на тая вилка, искам да знам дали врътката на заключването трябва да е или отворена или затворена, или може да е в някакво междинно положение? и дали при заключване трябва да прави 4-5мм, или трябва да не мърда въобще?
zar
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот par4ok » Сря Юли 06, 2005 10:45 am

ми карал съм 1-2 пъти такава врътката може да е кадето си искаш а заключването вадеше 5мм ход колкото да обере малко некои дроп или друго но за малки неравности не ставаше.

:offtopic:колко кила си и не ти ли е мека щото аз с 65кг.като се качих на байка и тя потъна 2/3 от хода като беше сложена на най-мекичко.:offtopic:
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zar » Сря Юли 06, 2005 11:18 am

[quote="par4ok"]

:offtopic:колко кила си и не ти ли е мека щото аз с 65кг.като се качих на байка и тя потъна 2/3 от хода като беше сложена на най-мекичко.:offtopic:
[/quote]


ами мека е, но тя за това си има и лява врътка, като я стегнеш малко си е ок, потъва сантиметър, сантиметър и половина...
zar
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Сря Юли 06, 2005 12:08 pm

[quote="par4ok"]

.....kолкото да обере малко некои дроп.....
[/quote]

До колкото знам, не трябва да се дропи при включен лок, защото може да ти замине лока. И аз мислех за такава вилка, но в последствие се отказах, поради впечатленията ми от xcp75dj. Видях един пич, как катереше с нея и не мръдваше и мм. Вероятно ако си прав, ще окаже влияние, но седнал - няма.
М/у другото, колко ход вади при най-мека пружина и изключен лок?
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Сря Юли 06, 2005 3:35 pm

карах за малко такваз вилица, заключването си бачка чудесно, обира само най-малките неравности, но не трябва да се тормози със скачане; ако се отвие малко започва да забавя работата на вилката както при сгъване, така и на разгъване.
ако се подреже малко еластомера в десния крак* вилката почва да вади повече ход, но ако карачът е възтежък от това няма смисъл. личните ми впечатления са, че вилката работи много сносно за цената си, а ако се сложат маншони или лизардскинове няма и да се спича и цапа (семерингите и уплътненията на Suntour като цяло не биват).

*[color=red]edit[/color]: "десния крак" да се чете [b]"левия крак"[/b]
откак размених вътрешностите на краката на сънтура ми се бъркам :angel2:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта