Рамка Drag F4 (05)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Рамка Drag F4 (05)

Мнениеот Gorbachov » Вто Юли 05, 2005 12:55 pm

http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=679

Привет,
Попаднах на този линк и гледам някаква нова версия на F5/F4.

Тук е реда да кажа че предипния ден бях в ВМА и викам я що да не скокна до Веломанията която е на 2 крачки. Там сладураната която се водеше продавачка доволно си хапваше и категорично ми отговори на въпроса "Колко струва F5 с Psylo" - "Aaaa кое? Ами незнам някаде 1000лв." Е викам и аз го знам това. Ама карай.
Веднага я заковах с друг въпрос. Хубаво за 2005-та няма ли нови рамки от DRAG. И тя пак "категорично" каза. "Ааа незнам. Май няма".
Е както и да е прибрах се и гледам излезнали две рамки една за FR и една 4X.

И ето го и въпроса ми към вас.
Тази рамка която е на линка горе. Колко ход вади и по читава ли е от сегашния F5. Ако има някой впечатления де!

И второ.
Може ли на такава рамка да сложа DNM Volcano 180. Мисълта ми е аз тъй и тъй съм се нахъсал да сложа. Знам и че има реална опасност да се окине челото но наистина ли е хипер опасно?
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юли 05, 2005 12:59 pm

На рамката пише ф5, а на сайта ф4. А дали е по-добра от старата ф4 или от ф5 ще трябва да каже tailor.ще е добре да се знае и дали й е оправена геометрията.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Gorbachov » Вто Юли 05, 2005 1:12 pm

Интересна ми изглежда дано е читава защото съм се засилил :)
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот radio » Вто Юли 05, 2005 4:08 pm

Това което гледаш в скриймбайкс е все същата F4/5. Моделът F4 от 2005 г. и F5 са една и съща рамка с различен амортисьор. Всъщнос това при F4 трудно може да се нарече амортисьор. Та както вече казах, това си е същата рамка с обърканите изчисления и не е препоръчително да и слагаш вилка с ход повече от 15 см. Последното не го казвам от опит а от теоретични познания. Доколкото знам Драг сега сr оправят рамката и предполагам, че до края на годината ще вече ще изкарат една добра рамка, какъвто ми изглежда случаят с С2-то. Тая рамчица доста добра ми се струва. За повече подробности все пак трябва да отговори Tailor. Иначе промоционалната цена в скриймбайкс сигурното е заради грешната геометрия
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот Gorbachov » Вто Юли 05, 2005 4:15 pm

Все си мисля че това с грешната геометрия е някакъв мит...Все пак грешна геометрия значи нещо което в някаква степен е опасно...А такива неща не би трябвало да се продава...

PS. Забеляза ли на линка че тази рамка е с някакви подобрения:
"фрезован елемент на основният лагер"

Което може ли да ми го поясните...
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Вто Юли 05, 2005 4:45 pm

когато си продънваш задницата заради регресивния ход или си откинеш челото с вилка за дх на колело за агрсивно ХС от митологията ще се пренесеш в реалността ,дано са оправили кобилиците и хода е прогресивен......но не вярвам все пак старата ф4 с извитата седалкова тръба пак беше преебана,новите ф4/5 също сега да видим третото поколение.......
късмет в покупките:hbang::hbang::)
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Gorbachov » Вто Юли 05, 2005 5:41 pm

Съгласен съм с теб...

Но за съжаление немога да отделя 9 000 лв за Octane или някой Scott.

А и Velomania дават на изплащане.
BAS имат ли тази оферта защото рамките и изобщо bike-овете им за FR изглеждат доста по масивни...
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Вто Юли 05, 2005 5:49 pm

ми тогава мисли за нещо по-евтино
9ооо?? много за окло 3 точки от чужбина си взимаш
звяр
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Gorbachov » Вто Юли 05, 2005 6:22 pm

Ами нещо за около 1000лв се гласех.

То мойто си е малко с трици маймуни. Свикнах на малко агресивно каране. Обаче старото ми колелце взе да ми натежава /стомана/ и взе да не може да поема каманите.
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DeMoN » Вто Юли 05, 2005 9:19 pm

[color=red][size=200]МОЛБА[/size][/color]
Моля пичовере от Веломаниа да направят следните две подобрения по рамката!!!
1. Веднаж стана дума / Байкрайдър / да се премести тази планка за шока малко по надолу, назад за да се постигне прогресивност
2. Намалете или челния ъгъл така че да мойе да се слага по дълга вила от порядаяка на джуниър Т и сложете малко повече подсилки на челото както бяха на стария Ф4.

Когато излезе тази рамка ще имате едина сигурен копувач. Нека всички които желаят това подобрение да напишат нещо за да се види че има смисъл. Тогава ще имаме една истинска ДХ БГ рамка която родните байкъри ще изкопуват кат' топъл 'ляб!!!
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gorbachov » Вто Юли 05, 2005 10:01 pm

На кой трябва да се набляга за да стане това?
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DeMoN » Вто Юли 05, 2005 10:35 pm

Ami poneje tailor e predstavitel na velomania v tozi forum se nadqvam da predade na designerite si:beer:
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот yahutu » Вто Юли 05, 2005 11:40 pm

и аз искам да си купувам ф5 ама няма да го взема докато не се оправи... :bawling:
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот shaggy86 » Сря Юли 06, 2005 6:54 am

а аз сменям бехемота за оправена ф5......:baseball::beer:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот tailor » Сря Юли 06, 2005 8:40 am

Момчета,
По тази рамка се работи от 1 година!
Повече подсилки на челото на тази рамка не са необходими!
Нова рамка и модел Drag F6 ще има в края на годината, но за съжаление, няма да струва 295лв!

Регресивността на рамката е силно преувеличена - Bikerider, като ведущ специалист по графиките - моля провери поведението на KONA Stinky Deelux и Stab Primo.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Gorbachov » Сря Юли 06, 2005 10:44 am

Привет,

Имаш ли информация колко горе долу ще струва F6?
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Сря Юли 06, 2005 12:21 pm

[quote="Gorbachov"]

Привет,

Имаш ли информация колко горе долу ще струва F6?
[/quote]

add on - A hodut i duljina na amortisior-a ? I s kuv shock shte doide ...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот DeMoN » Сря Юли 06, 2005 12:21 pm

Talior kaji kakva informaciq moje6 da ni dade6 za tazi ramka. PRedpolagam 4e ne moje6 a ni kaje6 ni6to otnosno cenata no q kaji kawi vilki 6te mogat da i se slagat i kolko hod dolu gore 6te vadi. I vzemete da q okomplektvate s nqkoj Burner na DNM.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юли 06, 2005 4:17 pm

мен пък ми е интересно кога ще има втулки и уши за старата F5.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Gorbachov » Сря Юли 06, 2005 4:25 pm

В крайна сметка има ли наистина проблем с F5 този който сега може да се купи?
eXtube.org >>> eXtreme videos portal
Изображение
Аватар
Gorbachov
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Вто Дек 31, 2002 7:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юли 06, 2005 4:38 pm

[quote="Gorbachov"]

В крайна сметка има ли наистина проблем с F5 този който сега може да се купи?
[/quote]

Ами виж сега, аз не съм спец по рамки, но от пръв поглед се вижда (това е само поглед без изчисления), че при тая рамка има следната особеност. В началото на завъртане на кобилиците, около оста криволинейното движение на точктата, в която се захваща шока ПРИБЛИЗИТЕЛНО съвпада с линейното свиване на шока. Т.е. движението на задното колело и свиването на шока приблизително си съответстват. Обаче в един момент поради силното завъртане на кобилиците шокът вече не се свива пропорционално на хода на задното колело, а по-малко. Поради тази особеност шокът в началото на хода оказва по-голямо съпротивление на движението отколкото в края.Поради този факт във форума казват, че рамката е регресивна. Ако с преместването на задното колело нагоре се увеличаваше съпротивлението на шока рамата щеше да бъде прогресивна. Ъъъъъ.... не знам дали го описах точно и ясно.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот tailor » Сря Юли 06, 2005 5:23 pm

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="Gorbachov"]

В крайна сметка има ли наистина проблем с F5 този който сега може да се купи?
[/quote]

Ами виж сега, аз не съм спец по рамки, но от пръв поглед се вижда (това е само поглед без изчисления), че при тая рамка има следната особеност. В началото на завъртане на кобилиците, около оста криволинейното движение на точктата, в която се захваща шока ПРИБЛИЗИТЕЛНО съвпада с линейното свиване на шока. Т.е. движението на задното колело и свиването на шока приблизително си съответстват. Обаче в един момент поради силното завъртане на кобилиците шокът вече не се свива пропорционално на хода на задното колело, а по-малко. Поради тази особеност шокът в началото на хода оказва по-голямо съпротивление на движението отколкото в края.Поради този факт във форума казват, че рамката е регресивна. Ако с преместването на задното колело нагоре се увеличаваше съпротивлението на шока рамата щеше да бъде прогресивна. Ъъъъъ.... не знам дали го описах точно и ясно.
[/quote]
[img]http://www.konaworld.com/Prod/000000106/2K4_Coiler_460.jpg[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот mih » Сря Юли 06, 2005 5:39 pm

хаха, егати евтиния шантаж...:xx(:
тая снимка я имам у нас...
лесно е да се види разликата в захващането на централния лагер на кобилицата (при Койлера е точно на седалковата тръба, а при Драгомира - по-напред), дължината на кобилиците (задна и предна част), захващането на долната част на шока... все неща, явно без значение за хората от Веломания...

[img]http://www.dragbicycles.com/en/images/f5_bike.jpg[/img]

а на мен продължава да ми е интересно кога ще има втулки и уши за F5...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот tailor » Сря Юли 06, 2005 6:26 pm

[quote="mih"]

хаха, егати евтиния шантаж...:xx(:
тая снимка я имам у нас...
лесно е да се види разликата в захващането на централния лагер на кобилицата (при Койлера е точно на седалковата тръба, а при Драгомира - по-напред), дължината на кобилиците (задна и предна част), захващането на долната част на шока... все неща, явно без значение за хората от Веломания...
.
[/quote]
Верно ли,
Ми те тия от Веломания били големи балъци...:dunno:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот mih » Сря Юли 06, 2005 6:26 pm

[quote="tailor"]

[quote="mih"]

хаха, егати евтиния шантаж...:xx(:
тая снимка я имам у нас...
лесно е да се види разликата в захващането на централния лагер на кобилицата (при Койлера е точно на седалковата тръба, а при Драгомира - по-напред), дължината на кобилиците (задна и предна част), захващането на долната част на шока... все неща, явно без значение за хората от Веломания...
.
[/quote]
Верно ли,
Ми те тия били големи балъци...
[/quote]

...от Кона, нали?!
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Сря Юли 06, 2005 6:28 pm

а на мен продължава да ми е интересно кога ще има втулки и уши за F5...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот DeMoN » Сря Юли 06, 2005 9:51 pm

Ей хайде моля ви кавете нещо за F6 ако е вазможно:crap:
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 07, 2005 9:49 am

@tailor Виж аз основно си купувам нещата от Веломания (за което трябва да благодарите на Нина и Ицо). Доволен съм от обслужването, но не съм много доволен от съотношението цена/качество. Когато има проблем с някой от продуктите ви мисля, че ще е по-добре да се вслушвате в критиките (технически или маркетингови). Много от нещата ви са добри, но някои не са. Същото важи и за цените. Виж какво правят автомобилните компании. Като има проблем с някой техен продукт го огласяват публично и предприемат мерки за отстраняването му. Все пак ф4/5 са сериозни, емблематични продукти на Веломания и би трябвало да им обръщате повече внимание. Хайде :beer:
П.П. Ето една идея (предполагам, че вече сте се сетили за нея, но по определени причини....): Съгласувайте по-добре нивата на рамките с нивата на окомплектовка и гледайте компонентите да са от един и същи клас.
П.П.П. Между другото в момента Спринт за страничните наблюдатели стоят по-добре на пазара и ако преодолеят негативното отношение от типа "не разбирам много от колелета ама не си купувай Спринт и Крос" може и да ви влязат в ценовата категория и тогава наистина ще ви стане трудно. Помислете върху варианта вие да атакувате техния ценови сегмент с по-добро отношение цена/качество.
Май трябва да спра със съветите, че че нещо взеха да стават сериозни, а пък безплатни.:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юли 07, 2005 11:00 am

@tailor: ти сериозно ли ме караш да анализирам Stab Primo? Нямам нужда - NovemberCharlie ме е изпреварил - няма нужда от анализ, то се вижда ясно. Само точката на захват на шока стига за да се види разликата и ти много добре го знаеш.
Също така, остави графиките - слушай хората които го карат. Не съм чул някой, който да кара сериозно с такава рамка и да не е забелязъл този момент.

За какво трябва да спорим за очевидни неща пак?
Хората те питат за конкретни неща, ти ги препращаш към мен. Не съм чул да съм на заплата към Веломания :dunno:

Апропо за графиките (мисля, че подобни заядливи забележки са силно неподходящи за тона на темата) - не знам дали съм водещ специалист по графиките, но както нееднократно съм отбелязвал, имам богат опит със анализи на телеметрия в реално време от Formula 1. Имам и богат опит със писане на софтуер за такива анализи - би трябвало да ти говори нещо. Linkage2 наистина използва малко опростен модел на изчисления, но модела е консервативен.
Ако толкова много държиш да ме обориш, направете един стенд за телеметрия и истината ще се види.
На мен ми стига математиката, друго не ме интересува, щото нямам нужда от стенд за да извадя такова елементарно заключение за рамката. Няма такива по-неточни изчисления, които да обърнат една производна от намаляваща към растяща, това го може само маркетинга. А производната е намаляваща, следователно рамката е регресивна. И толкова.

Ако искаш спори с производната и на нея доказвай, че не е намаляваща. С жени и математика трудно се спори, както може би знаеш.

@mih: май няма да получиш скоро отговор. нещо им стана навик на всичките господа производители/вносители да използват техниката "мълчалив отказ".
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот evilll » Чет Юли 07, 2005 11:19 am

[quote="NovemberCharlie"]

Все пак ф4/5 са сериозни, емблематични продукти на Веломания и би трябвало да им обръщате повече внимание. Хайде :beer:
П.П. Ето една идея (предполагам, че вече сте се сетили за нея, но по определени причини....): Съгласувайте по-добре нивата на рамките с нивата на окомплектовка и гледайте компонентите да са от един и същи клас.
П.П.П. Между другото в момента Спринт за страничните наблюдатели стоят по-добре на пазара и ако преодолеят негативното отношение от типа "не разбирам много от колелета ама не си купувай Спринт и Крос" може и да ви влязат в ценовата категория и тогава наистина ще ви стане трудно. Помислете върху варианта вие да атакувате техния ценови сегмент с по-добро отношение цена/качество.
Май трябва да спра със съветите, че че нещо взеха да стават сериозни, а пък безплатни.:beer:
[/quote]


Ако знаеш само колко съм съгласен с теб. Наистина мисля, че копания от сорта на DRAG трябва да е по-заинтересувана от мнението на клиента. И на базата на техните лични наблюдения и тези на [u]клиента[/u] да се опитат да постигнат максимални подобрения в байковете, а защо не и в прословутото отношение цена/качество, което се цени в цял свят, но не и у нас.
Аватар
evilll
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:31 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта