Ram DH 16' - Discrimination

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ram DH 16' - Discrimination

Мнениеот KRAZzy » Пон Юли 04, 2005 10:47 am

Потроших скота и се налага да тунинговам байка с една яка рамка за спускане. Естествено, първоначалните ми намерения бяха за RAM DH (with Metel RP) или RAM DHX. В един момент, обаче, осъсзнавам, че RAM DH серията са в размер само от 16'. Според тази статия:
http://mtb-bg.com/articles/ar067.htm
моят размер рамка е 19' или най-малко 18' (Ръст 184 см, дължина на чатала 85 см)
Какво да правя в този случай? Да се откажа ли от RAM за винаги и защо производителите на споменатата рамка предлагат размер само за "тапи" - вижда ми се крайно неуместно :V:

P.S. Дали ще е голямо неудобство, ако карам 16' рамка. Карам предимно DH и Urban FR.

10x
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DeMoN » Пон Юли 04, 2005 11:28 am

Абе ти чуваш ли са бе? И за двете дисциплини които уж практикуваш се изисква ниска рамка!!! Как ще ми краш ДН с 19" рамка:xx(:. Също така искам да ти кажа че тези два стила изискват коренно противоположни по вид колелета. А да добавя че един мой приятел кара 16" РАМ ДХ и с негожите 190см нещо не го прилича на "тапа". Тази статия я знам но искам да ти кажа че тя се отнася глажно за ХС колелета или при такива стилове където важно е вартенето. Ощя един вапрос ако караш "траил" пак ли ще ти трябва 19" рамка??? Честно да ти кажа не знам как така се хварляш на рамки от по 1600-2000 лв като дори нямаш елементарна представа за дх колело.


Абе опиши по добре стила си и парите които си готов да дадеш за колело[рамка] и хората от фотума ще ти дадат съвет но по добре избирай между DRAG F5/RAM FR 2004/2005 зависи от $ казвам пак.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KRAZzy » Пон Юли 04, 2005 12:35 pm

OK man, без грубости:angel2:
Това, че съм невежа в някои области не значи, че не мога да искам максимално удобство от рамката си при спускане, нито пък, че нямам предатава от DH колело. Трябва и да ти припомня, че при DH машините не се говори само за ниска рамка, но и за разстоянието - средно движение-кормило, защото и в DH дисциплината се върти, при това доста... Не може на всеки лек завой коленете да удрят кормилото.
Друг е въпросът, че може споменатата статия да ме е подвела малко и да не съм разбрал правилно идеята за намиране на точния размер рамка за спускане.
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юли 04, 2005 12:46 pm

Мисля, че AgentOrange, като жираф от класа, каращ RAM DH,трябва да си каже мнението.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Пон Юли 04, 2005 1:50 pm

[quote="KRAZzy"]
Не може на всеки лек завой коленете да удрят кормилото.
[/quote]


Чакай, чакай, кормилото би трябвало да ти минава над коленете (когато ти е спусната седалката) и само като станеш да блъскаш евентуално да закачаш с коленете вилката или тампоните.

Ако искаш и да въртиш, определено не ти трябва DH колело - то е за спускане и само това, геометрията му е оптимизирана за една-единствена употреба. Ако искаш да въртиш си вземи RAM FR - там тези неща са предвидени.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот KRAZzy » Пон Юли 04, 2005 2:04 pm

OK, значи съм разбрал погрешно нещата. Тоест, 16' е оптимален размер за DH рамка и не трябва да се подлъгвам по това какво предлагат световните производители като размери:
http://www.ironhorsebikes.com/downhill/ ... eam.shtml#
:(!:

Не знам, нещо не се връзва... И защо тогава Dragomir спокойно може да се сетне за 18'?

P.S. Не се заяждам, просто се опитвам да избера оптималния вариант за себе си без компромиси.
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 04, 2005 2:10 pm

[quote="KRAZzy"]
P.S. Не се заяждам, просто се опитвам да избера оптималния вариант за себе си без компромиси.
[/quote]


Оптималния вариант го знаеш - нещо наистина истинско отвън. Не е чак толкова по-скъпо.

Тук пазара е мизерен и адски инертен (май все още най-голямата част от купувачите са под 25 години) и "производителите" се съобразяват с това. Някои повече, някои по-малко. Поне аз така ги виждам нещата. Но най-добре това да го коментират хората от кухнята, моето малко или много са "спекулации".
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот caspar » Пон Юли 04, 2005 4:16 pm

Аз съм висок 1,85м и като седна на RAM DH - колелото ми се струва прекалено малко.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Пон Юли 04, 2005 5:15 pm

[quote="hlebarka"]

Мисля, че AgentOrange, като жираф от класа, каращ RAM DH,трябва да си каже мнението.
[/quote]


Ти на кой ще викаш жираф бе, жабо? Да не ти изгасне цигарата! Ааа!


По темата:
KRAZzy, геометрията на RAM DH е оптимална за хора между 180 и 185см. Не се предлага в други размери защото няма почти никакво търсене. Аз лично съм висок 193см и като усещане кокпита на колелото е доста компактен, но не ми пречи и нямам проблеми с удряне на колената в кормилото (карам с 60мм лапа). Рамката е достатъчно дълга за да те побере без проблеми дори и с къса лапа.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот KRAZzy » Пон Юли 04, 2005 7:54 pm

[quote]
[i]Originally posted by AgentOrange[/i]

KRAZzy, геометрията на RAM DH е оптимална за хора между 180 и 185см. Не се предлага в други размери защото няма почти никакво търсене. Аз лично съм висок 193см и като усещане кокпита на колелото е доста компактен, но не ми пречи и нямам проблеми с удряне на колената в кормилото (карам с 60мм лапа). Рамката е достатъчно дълга за да те побере без проблеми дори и с къса лапа.
[/quote]


Това исках да видя! 10x man :beer:
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юли 04, 2005 8:16 pm

[quote="AgentOrange"]

[quote="hlebarka"]

Мисля, че AgentOrange, като жираф от класа, каращ RAM DH,трябва да си каже мнението.
[/quote]


Да не ти изгасне цигарата!
[/quote]


Това пожелание ли е? Или заплаха? Да не е кат по филмите - предупреждение? :hot:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта