Втулки за F5

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Втулки за F5

Мнениеот mih » Сря Юни 29, 2005 4:04 pm

Привет на всички :)

Дойде време за смяна на втулките на рамката ми F5 и тъй като от "Веломания" "не знаят дали и кога ще получат" ;) искам да попитам тук дали някой вече не си е правил втулки (при кого?), от какъв материал да са, за да се износват по-бавно и да не ядат от матер'яла на рамката, изобщо който може да е полезен би бил добре дошъл да сподели опита си ;)

А пък ако някой си е направил достатъчно количество за резерв, че да може да отдели един комплект втулки за мен, с радост ще му предложа да му го откупя :thumb:

Благодаря предварително!:thumbu:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот BuxpeH » Сря Юни 29, 2005 4:33 pm

Преди месец си сменях моите. Свалих ги и ги закарах при един стругар между химическия факултет и елемаг. намира се в една ниска сграда. Като влезеш в нея има дълъг, тъмен и неприятен коридор право напред и стругаря е в края. Казва се Камен. Само че трябва много зор да му даваш, защото като има работа и те оставя все за утре и стоях две седмици без колело, докато не тръгнах да ходя всеки ден да си ги търся. Иначе ми взе 3лв, за две втулки и нова ос!! направо за безпари. По принцип му бях казал да ми направи 2 чифта, ама си беше направил оглушка, а не исках да чакам 2 седмици пак, иначе щях да ти ги дам.
BTW ти нямаше ли да се обаждаш да пием бири :beer:. Скоро заминавам на море и ще е късно...
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юни 29, 2005 6:06 pm

[quote="BuxpeH"]

Преди месец си сменях моите. Свалих ги и ги закарах при един стругар между химическия факултет и елемаг. намира се в една ниска сграда. Като влезеш в нея има дълъг, тъмен и неприятен коридор право напред и стругаря е в края. Казва се Камен. Само че трябва много зор да му даваш, защото като има работа и те оставя все за утре и стоях две седмици без колело, докато не тръгнах да ходя всеки ден да си ги търся. Иначе ми взе 3лв, за две втулки и нова ос!! направо за безпари. По принцип му бях казал да ми направи 2 чифта, ама си беше направил оглушка, а не исках да чакам 2 седмици пак, иначе щях да ти ги дам.
BTW ти нямаше ли да се обаждаш да пием бири :beer:. Скоро заминавам на море и ще е късно...
[/quote]

мерси за инфото, градски!:thumb:
бирите мое да ги пийнем на Паралелната Вселена :eyebrow:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот shotlandetsa » Сря Юни 29, 2005 7:08 pm

oнзиден, когато си сменях кормилото и на мен ми каза иван, че на шока трябва да сменя долната втулка, т.к. има доста неприятен луфт. За същите елементи ли става въпрос?
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юни 29, 2005 7:20 pm

[quote="shotlandetsa"]

oнзиден, когато си сменях кормилото и на мен ми каза иван, че на шока трябва да сменя долната втулка, т.к. има доста неприятен луфт. За същите елементи ли става въпрос?

[/quote]

не, за тези по задницата.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот shotlandetsa » Сря Юни 29, 2005 10:11 pm

абе mih, като каза за задницата се сетих че коментирахме вариант с иван за смяна на кобилиците с по-дълги за по-голям ход на задницата, но имало лек проблем, че при края на рамката, там дето се захваща за задната главина не издържало на напрежението и се чупило при по-големи натоварвания. ти чувал ли си някой който е с Ф4 рамка да го е правил това? Щото може да стане голяма играчка колелото с такива кобилици и голям заден ход.
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 29, 2005 11:43 pm

[quote="shotlandetsa"]

абе mih, като каза за задницата се сетих че коментирахме вариант с иван за смяна на кобилиците с по-дълги за по-голям ход на задницата, но имало лек проблем, че при края на рамката, там дето се захваща за задната главина не издържало на напрежението и се чупило при по-големи натоварвания. ти чувал ли си някой който е с Ф4 рамка да го е правил това? Щото може да стане голяма играчка колелото с такива кобилици и голям заден ход.
[/quote]


Sorry, че се намесвам така ни в клин, ни в ръкав - нищо не разбирам от разните му там ф4/ф5 и нанадолнища, обаче разбирам нещо от кобилици и туй-онуй от некои лостови разни-безобразни.

И понеже гледам, че си нещо спец по разни електроче*ии, да ти кажа, че в поне 50% от случаите, тая работа с по-дългите кобилици е нещо като да включиш трифазен ток в изхода за слушалки на GSM...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zozka » Сря Юни 29, 2005 11:50 pm

[quote="TOYAGA"]

като да включиш трифазен ток в изхода за слушалки на GSM...
[/quote]


:rofl::rofl::D:D:D xaaxaxa
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bikerider » Чет Юни 30, 2005 8:49 am

:agree::lol:

Шотландец, някой много хубаво беше казал скоро тук, че не може да стане мерцедес от едно трабантче, колкото и да е накачулено с екстри.

Бях поствал специално по темата с големите кобилици за F4/F5 и бях аргументирал подробно защо това е overkill и защо шока ще плати цената за играчката - ако ти се занимава, потърси го.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юни 30, 2005 9:42 am

Абе аман от тия Ф5-ци. Бях решил догодина да сменя Онтариото с такова, ама ако не ги оправят, май ще мина на РАМ АМ.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 30, 2005 11:29 am

[quote="NovemberCharlie"]

Абе аман от тия Ф5-ци. Бях решил догодина да сменя Онтариото с такова, ама ако не ги оправят, май ще мина на РАМ АМ.
[/quote]


Убеден съм, че на tailor може да се вярва (доказал го е многократно) и рамката ще бъде оправена. :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shotlandetsa » Чет Юни 30, 2005 10:13 pm

[quote="TOYAGA"]
И понеже гледам, че си нещо спец по разни електроче*ии, да ти кажа, че в поне 50% от случаите, тая работа с по-дългите кобилици е нещо като да включиш трифазен ток в изхода за слушалки на GSM...
[/quote]

или иначе казано, хвърли мощен мотор от БМВ в лада и гледай сеир :beer::rofl:

и останалите съфорумци ясно си казаха мнението. А пък и шокчето не ми се сменя скоро:peace:.

да не говорим че съм с 48-ца на средното и ако прави много голям ход задницата, може и да почна да ора по пътеките много често при спускане :cowboy:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron