Въпрос за поддръжка на байк DRAG

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Въпрос за поддръжка на байк DRAG

Мнениеот George » Пон Юни 27, 2005 7:22 pm

В събота с един приятел карахме на Витоша. Неговият байк имаше проблеми с движението, и затова след разходката го закархме на ремонт при майсторите до Велодрума в Борисовата градина. След като ремонтира байка на приятеля ми, майсторът (този кайто е най- откъм стадиона на ЦСКА) се загледа в моя почти чисто нов DRAG ONTARIO TEAM и ми каза, че след 2 седмици ми препоръчва да си направя "пълно смазване на колелото", за което "да си приготвя 30 лева".
Имам 2 въпроса:
- Наистина ли се налага да се направи пълно смазване на байка още на първия месец откакто съм го купил?
- Подобна услуга наистина ли струва 30 лева или просто човекът е забелязал че имам скъпо колело и иска да ме таксува по високата тарифа?
Благодаря за вашите коментари.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пон Юни 27, 2005 7:39 pm

Ами какво да ти кажа... аз един път съм ходил там, не помня точно при кой беше, преди около 2 години, когато си скъсах веригата и нямах машинка и колко мислиш ми взеха - 5 лв, че и даже било малко за такъв ремонт. Че и на всичкото отгоре през цялото време ми одумваше колелото. Колко било смотано и т.н. и как ние младите не сме знаели как се кара и т.н.... от тогава не съм стъвал там.
За смазването според мен е пълна глупост. Освен веригата и вилката останалите части се смазват изключително рядко, особено откритите, тъй като събират много прах. 30 лева... направо не ми се коментира тая цена.
Препоръчвам ти да изчетеш статиите за поддръжка на колелото в този сайт и да не си даваш парите на вятъра.
За по-сериозни ремонти ти препоръчвам Тони центровката във сервиза на федерацията (на стадион Васил Левски)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот glavata » Пон Юни 27, 2005 7:40 pm

за тея 30 лв дето са ти ги искали 4естно казано не мисля 4е тази процедура трябва да е толкова скъпа.а ина4е и аз съм ги давал тея 30лв на съ6тите майстори от колодрума о6те пове4е 4е тях ги дадох отдавна за преди6ното ми колело когато разбирах о6те по-малко от сега. а то струва6е 120 лв така 4е не вярвам да ти искат тея пари за6тото колелото ти е скъпо. Аз не бих ги дал тея пари сега ако ми ги поискат за тази процедура.
Колкото по-дълго чакате, толкова по-голяма е вероятността да чакате където не трябва.
glavata
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 8:03 am
Местоположение: Pakistan

Мнениеот chiMol » Пон Юни 27, 2005 7:44 pm

Ако питаш мене процедурата струва колкото струват смазките ...ОБАЧЕ врътнята около разглобяването е ОГРОМНА и затова ти иска толко пари .... аз бих си го смазвал сам за да не дам 20 лв за труда......


А иначе процедурата не е задължителна а е желателна за да не ти дефектира някой компонент.

За местото което си избрал за ремонт смятам че ще се изкажат други хора които често използват такива услуги и те ще са по точни от мен .....

УСПЕХ!:beer:
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот mih » Пон Юни 27, 2005 10:01 pm

[quote="George"]

В събота с един приятел карахме на Витоша. Неговият байк имаше проблеми с движението, и затова след разходката го закархме на ремонт при майсторите до Велодрума в Борисовата градина. След като ремонтира байка на приятеля ми, майсторът (този кайто е най- откъм стадиона на ЦСКА) се загледа в моя почти чисто нов DRAG ONTARIO TEAM и ми каза, че след 2 седмици ми препоръчва да си направя "пълно смазване на колелото", за което "да си приготвя 30 лева".
Имам 2 въпроса:
- Наистина ли се налага да се направи пълно смазване на байка още на първия месец откакто съм го купил?
- Подобна услуга наистина ли струва 30 лева или просто човекът е забелязал че имам скъпо колело и иска да ме таксува по високата тарифа?
Благодаря за вашите коментари.
[/quote]

pyrvo sorry za latinicata, pi6a ot edin priqtel

naj-veroqtno si bil pri baj Mertzi, kojto e izvestna hiena ;)
i naj-veroqtno ti e kazal cenata na pylnata profilaktika
hubavo e okolo mesec sled kupuvaneto da se potegnat razni 4arkove, no 4ak pyk pylno otvarqne na vsi4ko pone spored men e izli6no
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот George » Пон Юни 27, 2005 10:16 pm

Мерси за отговорите.
Моето лично мнение за точно този майстор е доста лошо. Докато работеше не спря да си прави гаден бъзик с приятеля ми.
А за одумването на колелото сте прави - "Момче, за какво ти е тоя скъп байк - едно кросче за 100 лева върши същата работа, знам ги аз тия драгове - те са китайски", "предния амортисьор е пълна глупост", "дискова спирачка - за какво ти е", "разлика между стоманената и алуминиева рамка почти няма, напразно си си дал парите", "ти що не искА акъл от мене като си тръгвал да си купуваш колело" (леле добре че не го направих)
Аз лично никога не съм ремонтирал при този зъл тип и не бих го направил. Не понасям хора с лошо отношение към клиента.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юни 27, 2005 10:45 pm

Хе хе , Жорж,

и аз имах подобно мнение за Мерци, от как имам инструменти за курбели, средно и задни зъбчатки се вълнувам по-рядко.

Но има разни ремонти, които на друго място едва ли ще ти направят. Въпреки че всяко колело, което не е шосейка или не става за въртене им изглежда страанно.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Юни 27, 2005 11:00 pm

[color=red][b]Долу ръцете от Мерци![/b][/color]

Ааамаха! Може и да е хиена, но е ДОСТА кадърен в РЕДИЦА отношения! Може и да е лееееко СТАРОМОДЕН, но за мен лично е единствения човек в BG (изключвам вилката/амортисьора, които в BG бих дал да ги ръчка само bikerider), на който давам да ми пипа по коУеУото, когато ме мързи или нямам време да се занимавам лично...

Досега не съм го чул да се бъзика с мен или с коУеУото ми - по-скоро е вярно обратното, но той е пич и не връзва кусур :D:D:D

Препоръчвам го безрезервно и считам сумата от 30 лв/15 EUR за напълно приемлива при извършване на [b]Пълната профилактика на Мерци[/b] - устойчиво словосъчетание, достойно за регистрация...

[i][b]Забележка[/b][/i]
В същото време всеки има право да си решава сам... Пък и едва ли бих могъл да знам как стоят нещата при обслужването на наистина скъпи колела като почти чисто новите DRAG ONTARIO TEAM. :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот George » Вто Юни 28, 2005 7:31 am

[quote]Пък и едва ли бих могъл да знам как стоят нещата при обслужването на наистина скъпи колела като почти чисто новите DRAG ONTARIO TEAM[/quote]
Брей! Наварно имаш право, щото бидейки китайски, DRAG ONTARIO TEAM сигурно има чести нужди от ремонти при баш-майстора Мерци.
Човекът вярно си има чар и пипа добре, щото приятелят няма никакви оплаквания. Но има една разумна граница в отношението към клиента, която не трябва да се преминава, а той го прави.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юни 28, 2005 11:10 am

[quote="TOYAGA"]

[color=red][b]Долу ръцете от Мерци![/b][/color]

Ааамаха! Може и да е хиена, но е ДОСТА кадърен в РЕДИЦА отношения! Може и да е лееееко СТАРОМОДЕН, но за мен лично е единствения човек в BG (изключвам вилката/амортисьора, които в BG бих дал да ги ръчка само bikerider), на който давам да ми пипа по коУеУото, когато ме мързи или нямам време да се занимавам лично...

Досега не съм го чул да се бъзика с мен или с коУеУото ми - по-скоро е вярно обратното, но той е пич и не връзва кусур :D:D:D

Препоръчвам го безрезервно и считам сумата от 30 лв/15 EUR за напълно приемлива при извършване на [b]Пълната профилактика на Мерци[/b] - устойчиво словосъчетание, достойно за регистрация...

[i][b]Забележка[/b][/i]
В същото време всеки има право да си решава сам... Пък и едва ли бих могъл да знам как стоят нещата при обслужването на наистина скъпи колела като почти чисто новите DRAG ONTARIO TEAM. :beer:
[/quote]


@TOYAGA: благодаря за комплимента :D

за Мерци - разбира си от работата. Факт неоспорим. Никога не съм имал нужда да прибягна до услугите му, но веднъж ми се наложи, платих колкото ми поиска и НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМИ СЛЕД ТОВА ИЗОБЩО.
Трето за цената - 30 лева за пълна профилактика на колелото са доста прилична сума като се има предвид, че обикновено колелата които се дават за профилактика са отвратително мръсни и неподдържани.

Та... може да изглежда на някого тая сума висока, но мога да ви уверя, че не е. Не може отстрани да се прецени и да се каже - този взима много. Резултатите от евтина профилактика ги знаем всички...

Относно отварянето и смазването на нови части/колела - аз го правя МОМЕНТАЛНО след като купя частта/колелото. Имам достатъчно прецеденти за да постъпвам така, освен това фабричните смазки обикновено са евтини и нетрайни. Повярвайте ми - има смисъл. Има едно понятие "инвестиция". Не мога да разбера хората, които само гледат разходите си, а нематериалните ползи ги игнорират.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта