как да настроя механичен Hayes - МX2

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

как да настроя механичен Hayes - МX2

Мнениеот ananke » Нед Юни 26, 2005 2:29 pm

Здравейте пичове,
имам ядове с MX-2:
дискът се допира в едната накладка (динамичната). Не знам как да регулирам спирачката така, че диска да е на равно разстояние от двете накладки.
Вътрешната я регулирам без проблеми, а за подвижната накладка пробвах да отхлабя болтовете към преходника, стисках лостчето, затягах ги пак, ама все същият ...
диска се допира в подвижната накладка.

Дайте съвет, плс.
Nukeproof Mega AM 275 Comp 2014
Аватар
ananke
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 10:34 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Нед Юни 26, 2005 2:51 pm

Ако сперачката няма винт за регулиране на подвижната накладка (предполагам че няна не че не сиго видял) пробвай да отпуснеш самото жило ...ако е отпуснато до край виж да нямаш някви подложки м-у диска и фланеца или рамката и преходника ...ако имаш махаш ги и сичко е ок ако и така не стане пак следват няколко по груби варянта започвам от най-лесния
1 караш докато не се поизноси накладката
2 нанизваш на оста от страната на диска 1 шаиба с подходящ размер (изпитал съм го лично)
3 зимаш и изпилваш преходника на спирачката(от стпаната дето контактива с рамката(не го препоръчвам)


Аре имаш материал за размисъл действай ..


ако някой се сети нещо по практично да го каже защото аз по принцип правя сичко по трудния начин


УСПЕХ
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот thekidtwist » Нед Юни 26, 2005 5:44 pm

[quote="chiMol"]

Ако сперачката няма винт за регулиране на подвижната накладка (предполагам че няна не че не сиго видял) пробвай да отпуснеш самото жило ...ако е отпуснато до край виж да нямаш някви подложки м-у диска и фланеца или рамката и преходника ...ако имаш махаш ги и сичко е ок ако и така не стане пак следват няколко по груби варянта започвам от най-лесния
1 караш докато не се поизноси накладката
2 нанизваш на оста от страната на диска 1 шаиба с подходящ размер (изпитал съм го лично)
3 зимаш и изпилваш преходника на спирачката(от стпаната дето контактива с рамката(не го препоръчвам)


Аре имаш материал за размисъл действай ..


ако някой се сети нещо по практично да го каже защото аз по принцип правя сичко по трудния начин


УСПЕХ
[/quote]

:offtopic::thumb:няма по-практично!!!
@Ananke под "динамична" предполагам имаш предвид подвижната накладка(тази която е от към каплата).Ако е така то тя се регулира посредством един шестограмен болт от задната страна на апарата.Колкото повече отхлабваш болта толкова повече отдалечаваш накладката от ротора и обратното.Ако и това не помогне разхлаби апаратчето от болтовете не преходника(но не го сваляй съвсем),врътни малко гумата и стисни спирачката,след това затегни болтовете!

Good things!!!
:beer:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот chiMol » Нед Юни 26, 2005 6:34 pm

[quote="TheKidTwist"]

[quote="chiMol"]

Ако сперачката няма винт за регулиране на подвижната накладка (предполагам че няна не че не сиго видял) пробвай да отпуснеш самото жило ...ако е отпуснато до край виж да нямаш някви подложки м-у диска и фланеца или рамката и преходника ...ако имаш махаш ги и сичко е ок ако и така не стане пак следват няколко по груби варянта започвам от най-лесния
1 караш докато не се поизноси накладката
2 нанизваш на оста от страната на диска 1 шаиба с подходящ размер (изпитал съм го лично)
3 зимаш и изпилваш преходника на спирачката(от стпаната дето контактива с рамката(не го препоръчвам)


Аре имаш материал за размисъл действай ..


ако някой се сети нещо по практично да го каже защото аз по принцип правя сичко по трудния начин


УСПЕХ
[/quote]

:offtopic::thumb:няма по-практично!!!
@Ananke под "динамична" предполагам имаш предвид подвижната накладка(тази която е от към каплата).Ако е така то тя се регулира посредством един шестограмен болт от задната страна на апарата.Колкото повече отхлабваш болта толкова повече отдалечаваш накладката от ротора и обратното.Ако и това не помогне разхлаби апаратчето от болтовете не преходника(но не го сваляй съвсем),врътни малко гумата и стисни спирачката,след това затегни болтовете!

Good things!!!
:beer:
[/quote]



Динамична - динамика - движение - подвижна накладка а тя се намира от другата страна на каплата (външната) затова е по проблемна при моите спирачки (без шиманото) се регулират и 2 те ... разгледай и твойта дали няма регулиране на ПОДВИЖНАТА накладка - то е 1 малко шестограмче на оста на рамото на самия механизъм!:B):
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта