Uprgade - ста'а ли или ни ста'а?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Uprgade - ста'а ли или ни ста'а?

Мнениеот wicked » Чет Юни 23, 2005 6:49 pm

Привет на всички!:) Чисто нов съм тук, но да си призная основното, което правя 2ри ден е да чета наред и да научавам пинизи от вас, защото се зарибих адски и май това е най-сплотеният форум, в който влизам:)
Сега по същество - имам колело Спринт Аполон(той кой няма вече май:Р), купен преди 2 години(демек не е от тия модел 2004/5) и съм решил лека-полека да го "ъпгрейдна", защото установих, че 1/2 му чаркове са голяма пръчка след като покарах из горичките в София. На първо време ще му сменям кормилото, лапата и седалката(доколкото разбрах, за тях не се иска акъл, защото на който-както му е удобно), но за другите джаджи като спирачки V Ообразни/CD(вилката и рамката имат опции и за таквиз), дали с метален монтаж, механики; гуми(сегашните са оригиналните 26х1.96 Кенда и според прочетеното тук - зле били), комплект скорости, барабар с дерайльори(уф, така ли се казваше?), обтегачи, команди, тиру-лиру(като цяло тия машинарии май със зор ги ползвам и не зацепват като хората); какви педали, защото моите са пластмасови и се пързулкам на тях. Купих си онзи ден нова вилка Зоом-ска, 80мм ход(никъде не пище модела й, но поне кат' съм я взел от Байк Центъра в Младост 1, белким не е еднодневка), та засега ми върши работа. Идеята ми е в крайна сметка за колело, което хем да дяни на градско(тротоари, бордюри, ями, стълби, малки скокчета, парк/горско и скорости), хем пък като реша да се кача в планина да не се пречукам от раз. Изобщо генерално ме интересува доколко може да излезе универсално колело от тоз ми ти Аполон. Съжалявам, ако темата е вече дискутирана, но не намерих. Благодаря!:)))
Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират..., а на останалите им миришат краката!
wicked
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 9:29 am
Местоположение: Bhutan

Мнениеот KRAZzy » Чет Юни 23, 2005 9:39 pm

Хах, незнам за цялостното подобрение, но едни свестни педалки втора ръка мога да ти предложа :eyebrow: (ей са се сетих, че ми лежат в шкафа ей така)
[url]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=74&products_id=236[/url]
Карани са 2 месеца и нямат други поръжения, освен няколко драскотини. 20 лв. чифта

Btw, може и едни ръкохватки Sram 5.0
[img]http://yo.primasoft.bg/bikes_clips/Sram5_0BrakeLever.jpg[/img]
40 лв. чифта.

Успех в начинанията ;-)
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Чет Юни 23, 2005 9:51 pm

значи минал си се за вилката -зоом това не е марка,по добре да беше взел некой евтин сънтур
,зависи с кви пари разполагаш ако можеш да събереш бързо,по добре ново с нови части ако ли не прочети ЧЗВ и действай чрез пазара,обиколи и магазините за колела да се ориентираш за цените да не те пържат какви са курмилото ,лапата (зуум нали)?,първо смени седалката:^:
после си сложи свестни лапа и курмило,за седалка вело май са мн-добри(виж -статии в мтб -тестове -VL-1043 иди до бас -скъпи са но си заслужават ,абе изобщо преди да купуваш си направи маркетинг!:angel2:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот chiMol » Чет Юни 23, 2005 10:12 pm

също смени и оптегача защото ако ти се завре в спиците ще имаш доста работа като мен .... .(и аз съм с аполон)
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот wicked » Пет Юни 24, 2005 1:20 am

KRAZzy, мерси, ще те потърся тези дни за педалите!
shaggy86, не ми говори за маркетинг, че и изпит имам по това за септември(хаха, защо ли?:Р). А вече си знам урока и преди всеки нов чарк - щателен преглед и разглед навред. Само дилемата ми е м/у извито и право кормило, какви са +/- ите и предназначението на двете(гледах по другите теми и не открих инфо за това)?
chiMol, направи ми впечатление, че обтегача идва доста ниско и 3-4 пъти съм го отнасял. Само него ли си смени?
Благодаря ви за отзивчивоста!
Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират..., а на останалите им миришат краката!
wicked
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 9:29 am
Местоположение: Bhutan

Мнениеот KRAZzy » Пет Юни 24, 2005 9:31 am

[url]http://mtb-bg.com/articles/ar067.htm[/url]:P
Тук е отделено достатъчно внимание на кормилната област
Btw, извито кормило ще да е, иначе ще влизаш в категорията old school XC, а това не съвпада с urban и freeride.
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wicked » Пет Юни 24, 2005 9:58 am

Леле,значи тръбата ми е яко old school! :emlaugh:"По-добре ретро, отколкото демоде"(Ретро Радио бел.прев.):lol:
Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират..., а на останалите им миришат краката!
wicked
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 9:29 am
Местоположение: Bhutan

Мнениеот chiMol » Пет Юни 24, 2005 10:26 am

Смени оптегача с няква ACERA или Alivio ... по натам може и командите да смениш ама според мене СПИРаЧКИТЕ , педалите, оптегача са може би едни от най често натоварените елементи и те поне трябва да са стабилни....:beer:
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот shaggy86 » Пет Юни 24, 2005 3:24 pm

[quote="wicked"]

Леле,значи тръбата ми е яко old school!
[/quote]
значи карал съм и със олд скул- кормило по-трудно е ......най добре е кормило с издигане и да е по дългичко,по лесно се завива и контролира с него и ти освобождава дробовете(старото ми беше бая късо) когато катериш:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот SPA » Пет Юни 24, 2005 5:02 pm

[quote="wicked"]

... На първо време ще му сменям кормилото, лапата и седалката(доколкото разбрах, за тях не се иска акъл, защото на който-както му е удобно)...
[/quote]

Абе според мен и тези неща искат ъкъл...защото според целта която искаш да постигнеш се ползват разлини размери и форми и материал.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wicked » Пет Юни 24, 2005 9:24 pm

SPA, ми думай тогаз, аз си питам като не знам:)Трябват ми за "градско(тротоари, бордюри, ями, стълби, малки скокчета, парк/горско и скорости), хем пък като реша да се кача в планина да не се пречукам от раз":)
Глухите ослепяват, слепите оглушават, сакатите - умират..., а на останалите им миришат краката!
wicked
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 9:29 am
Местоположение: Bhutan


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта