puknata ramka pri vilkata

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

puknata ramka pri vilkata

Мнениеот BOWTAR » Чет Юни 23, 2005 10:20 am

Abe hora zdraveite, iskam da vi pitam za edin suvet.Pukna mi se ramkata v dolnata 4ast na vilkata.Kajete mi kakvo da q pravq? da q zavarqvam li nqkade? I kade? Ili da q stegna s nqkakva 6ina? Eto vi6te na snimkata kade se namira puknatinata.Ramkata e Aluminieva

Download Attachment: [img]images/icon_paperclip.gif[/img] alien_bike.jpg
73.71 KB
BOWTAR
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 2:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 23, 2005 4:46 pm

Първо да питам- Колелото ти още в гаранция ли е? Ако е в гаранция най- добре отиди в магазина и виж какво ще може да се направи по проблема. Защото като гледам къде е пукнатината ми се струва да се е получила вследствие на дефект в материала (вероятно шупла), а не от жестоко abuse-ване. Ако не е гаранционна има и друго решение, за който сам спомена- заваряване, стига да е от стомана. ;) Може да се заварява и алуминии... мързи ме да се впускам в подробности. Надявам се и другите да си кажат мнението / съветите. :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот klmn » Чет Юни 23, 2005 5:10 pm

То пича си е казал че е алуминиева рамката,а заварката е временно решение,ако вьобще стане както е до чашката пукнато...
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот BOWTAR » Пет Юни 24, 2005 10:36 am

Emi NE e vuv garanciq koleloto.A i da e vuv garanciq edva li 6te mi q za4etat.4udeh se dali ne moje da izreja puknatinata i da sloja nqkakva metalna 6pula ili ne6to takova.Abe kakto se uduljava kormiloto,ne6to podobno.Taka si mislq de :dunno: moje i da gr6a. :bouncy:Zatova vi molq za suveti.
BOWTAR
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 2:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Пет Юни 24, 2005 10:48 am

при такива пукнатини на рамката се надява 1 метален пръстен аз така си прецаках 1вата равка и после я прравих ... вече е на 9.5години (4сед слагането на ринга)и рамката не е мраднала последните 2 години я кара 1 приятел дето тежи 85кила и няма проблеми!!! даже мисля че имам някъде в нас 1 такава усилка.... ще потърся
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот Rotting » Пет Юни 24, 2005 1:43 pm

[quote="BOWTAR"]

Abe hora zdraveite, iskam da vi pitam za edin suvet.Pukna mi se ramkata v dolnata 4ast na vilkata.Kajete mi kakvo da q pravq? da q zavarqvam li nqkade? I kade? Ili da q stegna s nqkakva 6ina? Eto vi6te na snimkata kade se namira puknatinata.Ramkata e Aluminieva
[/quote]


Абе човек, здравей!
След като ти се е спукала рамката, преди да си я подложил на няк'ви простотии, що не вземеш да я завариш?

Питаш къде?
Ето къде:
град:София
име: "АЛГЕМА-2"
текст: заваряване на алуминий,мед,чугун,нераждавейка
Дата 20.02.2004
Лице за Контакт Георги Тасков
Телефон: 02-955-57-57
Fax: 02-955-57-57
Email: [email protected]
Вероятно е координатите да не са актуални, но може би има услужливи колеги от София, които ще те насочат!
Притесняваш се да не се спука ли? Ми пак ще я завариш, к'во й пречи, и без това, вече е спукана.
Аз мойта я карам вече една година след заварка, и ми се струва, че още ще изкара, а съм 80 кила, а рамката кило и 600. Носи ме, мамка й ;)
[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/Rotting/200562464132_1.gif[/img]
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LethalWeapon » Пон Юни 27, 2005 10:01 am

@Rotting: тва случайно да не е спринт ексел?Щот до скоро и аз имах такава рамка, но я продадох защото ми се отдаде възможност да си зема по-добра.Мойта я карах доста грубо за 1 година и малко(и аз съм 80 кила) и си беше здрава.
Бтв колко време я кара преди да се спука?
"It's only a matter of time before Australia gets like 1-st to the 5-th in the World Cup podium!" N. Rennie
Аватар
LethalWeapon
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:53 am
Местоположение: Майна таун

Мнениеот Rotting » Пон Юни 27, 2005 11:18 am

[quote="LethalWeapon"]

@Rotting: тва случайно да не е спринт ексел?Щот до скоро и аз имах такава рамка, но я продадох защото ми се отдаде възможност да си зема по-добра.Мойта я карах доста грубо за 1 година и малко(и аз съм 80 кила) и си беше здрава.
Бтв колко време я кара преди да се спука?
[/quote]


@LethalWeapon:
Да. Общто взето Ексел = Спукано чело. Поне такива са ми наблюденията...
Иначе мисля, че периодите са такива - две години каране - заварка - година и половина.
Рамка е добра за "леко" каране. Сега е с нова боя. Може би зимата и аз ще помисля за нещо ново.

@All:
Абе, толкова ли няма хора от форума със заварени рамки да кажат по някой друг адрес и телефон, а? Дано не се налага де, ама за 'секи случай ;)
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта