Appolo?!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Appolo?!

Мнениеот CKD » Нед Дек 14, 2003 9:21 pm

Сигурно тази тема се е обсъждала но ще съм благодарен ако ми обясните накратко какво става с "Апполото" на Спринт. Произвежда ли се още и ако не защо? Какъв негов заместител (характеристики/цена) ще ми препоръчате? Благодаря предварително :-)
CKD
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2003 6:20 pm

Мнениеот screamBoy » Нед Дек 14, 2003 10:39 pm

амче в завода си имало рамки с надпис Appolо но иначе се превърнало в Apolon, на малко по-ниска цена (ок. 400лв с А-нещо си монтаж)
малко по-скъпо но поне на вид страшно по-добро е Excel, +50лв е накратко
дотук обаче тези неща са за вече изтичащата година, от пролетта нищо чудно да се завъртят нещата някак.

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот SPA » Пон Дек 15, 2003 9:32 am

[quote="screamBoy"]

амче в завода си имало рамки с надпис Appolо но иначе се превърнало в Apolon, на малко по-ниска цена (ок. 400лв с А-нещо си монтаж)
малко по-скъпо но поне на вид страшно по-добро е Excel, +50лв е накратко
дотук обаче тези неща са за вече изтичащата година, от пролетта нищо чудно да се завъртят нещата някак.
[/quote]


screamBoy бъркаш. Аполото и аполон нямат нищо общо като модели. Аполон е с алуминиева рамка, която е РАЗЛИЧНА от тази на аполото. Аполона е с евтин монтаж и цената му е около 260лв. в зависимост курса $ и според мен определено не е направин като наследник на аполото, а като ефтино ценово решение. Нека не те подвежда сродноста в имената.

Аполот е на цена между 400 и 430лв за Айсера монтаж, а около 650лв. с Деоре монтаж.

Говорил съм с хора от завода. Идеята на собственика е да се спира от производство аполото защото повече се харесвал дизаийна на Ексела. Пък и аполото много-много не се разваляло, а това пречело на по-големи продажби :)))

По принцип Ексела на мен не ми харесва. Той няма подсилки на челото. Може да е заради ромбоидния профил, не знам. Според мен рамката на аполото е по-добра и по-здрава от тази на ексела.

CKD не си взимай аполон ще береш ядове с монтажа и после пак ще дадеш поне съсщите пари от разликата между моделите, но за части. Какво има по магазините трябва сам да провериш, аз лично като бях последно в един магазин в пловдив видиях че има аполо.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Пон Дек 15, 2003 10:30 am

[quote="SPA"]

Аполот е на цена между 400 и 430лв за Айсера монтаж, а около 650лв. с Деоре монтаж...
Според мен рамката на аполото е по-добра и по-здрава от тази на ексела.
Какво има по магазините трябва сам да провериш, аз лично като бях последно в един магазин в пловдив видиях че има аполо.
[/quote]


Един въпрос: Знаеш ли дали се продава/намира само гола рамка?
И какво представлява (alu 7*** или 6*** ; over или normal челна тръба и размери - интересува ме 17" или 18" ако изобщо има избор)?

Доколкото разбирам от поста ти имаш точно Appolo - би ли споделил цялостните си впечатления?

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Дек 15, 2003 12:24 pm

[quote="jokata"]
Един въпрос: Знаеш ли дали се продава/намира само гола рамка?
И какво представлява (alu 7*** или 6*** ; over или normal челна тръба и размери - интересува ме 17" или 18" ако изобщо има избор)?

Доколкото разбирам от поста ти имаш точно Appolo - би ли споделил цялостните си впечатления?

Аз знам, че нищо не знам...
[/quote]

Да имам такава рамка. От 2002 година модел - без подсилки е. Модела от 2001 има подсилки отдолу, а 2003 има подсилки и отгоре и отдолу.
Много съм доволен от нея. Материал е 7005, размера е oversize (1 1/8") . Издържала е бая юркане. Всъщност ако трябва да бъда честен все още не съм чул или видял таква рамка изкривена или счупена. За размера аз карам с 19". До колкото знам има и по-малки 16" и 17", но са по-рядки. За нова мисля че шанса да си намериш е 0%. Може да си купиш такава на старо. Потърси по форумите.

Като те гледам щом гониш такава височина на рамката или си по-нисък или я искаш за по-специфично каране. Защо не погледнеш модела на драг - Climber [url]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=1_25&products_id=31[/url]. От това което съм чул до момента е най-доброто на пазара спрямо качество/цена.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Пон Дек 15, 2003 12:51 pm

[quote="SPA"]
Много съм доволен от нея. Материал е 7005, размера е oversize (1 1/8") . Издържала е бая юркане. Всъщност ако трябва да бъда честен все още не съм чул или видял таква рамка изкривена или счупена. За размера аз карам с 19". До колкото знам има и по-малки 16" и 17", но са по-рядки. За нова мисля че шанса да си намериш е 0%. Може да си купиш такава на старо. Потърси по форумите.

Като те гледам щом гониш такава височина на рамката или си по-нисък или я искаш за по-специфично каране. Защо не погледнеш модела на драг - Climber [url]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=1_25&products_id=31[/url]. От това което съм чул до момента е най-доброто на пазара спрямо качество/цена.
[/quote]


Специфично... ако сравнитемно малкото ми ХС турове могат да се нарекат така, значи карам така :D (и така ще е докато съм със сегашното си... не знам как да го нарека - Недоразумение :})::})::}):).
1,80 ръст =&gt; Drag Climber-а ми е прекалено нисък (много съжалявам за което)... Питам дали си виждал, понеже съм чувал че тук-таме получават и само рамки, но по-скоро инцидентно, та и мен ме съмнява че ще намеря. Колко си висок щом 19-инчова рамка ти е удобна, че аз все още не знам на какъв размер да се спра (явно ще трябва да пробвам, но сигурно ще бъде в ранната пролет).

Благодаря! ;)

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Дек 15, 2003 1:09 pm

[quote="jokata"]
Специфично... ако сравнитемно малкото ми ХС турове могат да се нарекат така, значи карам така :D (и така ще е докато съм със сегашното си... не знам как да го нарека - Недоразумение :})::})::}):).
1,80 ръст =&gt; Drag Climber-а ми е прекалено нисък (много съжалявам за което)... Питам дали си виждал, понеже съм чувал че тук-таме получават и само рамки, но по-скоро инцидентно, та и мен ме съмнява че ще намеря. Колко си висок щом 19-инчова рамка ти е удобна, че аз все още не знам на какъв размер да се спра (явно ще трябва да пробвам, но сигурно ще бъде в ранната пролет).
[/quote]

Ами какво да ти кажа - 178см. За XC сложих едно колче Trans-X което е към 35 см и ми върши работа. По-принцип 19" идва малка за XC ако караш спецфично само това. На мен 19" ми е добре за XC но понякога ми е височка за FR и DH. Общо взето ми е добър баланс между двете.

Нещо се заблудих от поста ти с тези 17" 18" дето ги търсиш. Те са малки за XC за човек с твоя ръст. Помислих че ти трябва нещо по скоро за TRIAL или FR.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CKD » Пон Дек 15, 2003 3:20 pm

Много ви благодаря за съветите! Значи сега имам един "Леопард" модел 2001 (не като тази таратайка която се продава сега) и съм много доволен от него. Проблемът ми, е че попораснах малко и при по-продължително каране на най-изтеглена нагоре седалка започва да ме боли кръста. Другата ми идея е да сменя железната рамка с алуминиева и да има преден амортисьор или пружина (както там се казва; на заден такъв не държа). Може и да е без дискови спирачки като "Ексел'04" (на сайта на Спринт е показано с предна). Ексел-а ми допада, защото е с по-висока рамка от повечето - 20''. А за Апполото - много жалко! Едва ли ще има останали бройки по складовете до февруари, когато смятам че ще имам възможност да си го купя...
CKD
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2003 6:20 pm

Мнениеот SPA » Пон Дек 15, 2003 3:42 pm

[quote="CKD"]
...А за Апполото - много жалко! Едва ли ще има останали бройки по складовете до февруари, когато смятам че ще имам възможност да си го купя...
[/quote]

Не се притеснявай за това. Сега зимата е мъртав период за МТБ и продаването на колела е много малко. Нищо не се знае.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Вто Дек 16, 2003 11:47 am

[quote="SPA"]

[quote="screamBoy"]

амче в завода си имало рамки с надпис Appolо но иначе се превърнало в Apolon, на малко по-ниска цена (ок. 400лв с А-нещо си монтаж)
малко по-скъпо но поне на вид страшно по-добро е Excel, +50лв е накратко
дотук обаче тези неща са за вече изтичащата година, от пролетта нищо чудно да се завъртят нещата някак.
[/quote]


screamBoy бъркаш. Аполото и аполон нямат нищо общо като модели. Аполон е с алуминиева рамка, която е РАЗЛИЧНА от тази на аполото. Аполона е с евтин монтаж и цената му е около 260лв. в зависимост курса $ и според мен определено не е направин като наследник на аполото, а като ефтино ценово решение. Нека не те подвежда сродноста в имената.

Аполот е на цена между 400 и 430лв за Айсера монтаж, а около 650лв. с Деоре монтаж.

Говорил съм с хора от завода. Идеята на собственика е да се спира от производство аполото защото повече се харесвал дизаийна на Ексела. Пък и аполото много-много не се разваляло, а това пречело на по-големи продажби :)))

По принцип Ексела на мен не ми харесва. Той няма подсилки на челото. Може да е заради ромбоидния профил, не знам. Според мен рамката на аполото е по-добра и по-здрава от тази на ексела.

CKD не си взимай аполон ще береш ядове с монтажа и после пак ще дадеш поне съсщите пари от разликата между моделите, но за части. Какво има по магазините трябва сам да провериш, аз лично като бях последно в един магазин в пловдив видиях че има аполо.
[/quote]


а каква е разликата м/у рамките на аполона и аполото? и колко катострофално по-зле (евентуално) е аполонската? на мен в велосвят ми май ми казаха че са еднакви, преди около 5 месеца, ама може да не си спомням добре.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот SPA » Вто Дек 16, 2003 1:18 pm

[quote="bikezilla"]
а каква е разликата м/у рамките на аполона и аполото? и колко катострофално по-зле (евентуално) е аполонската? на мен в велосвят ми май ми казаха че са еднакви, преди около 5 месеца, ама може да не си спомням добре.
[/quote]

Ами има разлика. При аполона подсилката е само отдолу при аполото е и от горе. Гледал съм ги одавна и друго не се сещам. Истината, е че си приличат много. Може да има разлика в материала и или нещо друго дребно, незабелязващо се от пръв поглед. Според мен рамката на аполото е по-здраво изпълнение, иначе биха го продавали другата рамката.
Само в Тайван знаят със сигурност :)))
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Вто Дек 16, 2003 1:47 pm

[quote="jokata"]

Специфично... ако сравнитемно малкото ми ХС турове могат да се нарекат така, значи карам така :D (и така ще е докато съм със сегашното си... не знам как да го нарека - Недоразумение :})::})::}):).
1,80 ръст =&gt; Drag Climber-а ми е прекалено нисък (много съжалявам за което)... Питам дали си виждал, понеже съм чувал че тук-таме получават и само рамки, но по-скоро инцидентно, та и мен ме съмнява че ще намеря. Колко си висок щом 19-инчова рамка ти е удобна, че аз все още не знам на какъв размер да се спра (явно ще трябва да пробвам, но сигурно ще бъде в ранната пролет).

Благодаря! ;)

Аз знам, че нищо не знам...
[/quote]


Ako se interesuva6 ot ramki na apoloto misql 4e moga da namerq 2001 ili i 2002 model misql 4e e 17 ili 18 .A i az se 4uda dali da ne prodam moita koqto e 2001!Ako ima6 interes svirni!

[b]nqma ni6to po ne6tastno ot 4ovek vqrva6t na sobstwenite si izmislici![/b]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот jokata » Вто Дек 16, 2003 2:32 pm

[quote="TheUndertaker"]

Ako se interesuva6 ot ramki na apoloto misql 4e moga da namerq 2001 ili i 2002 model misql 4e e 17 ili 18 .A i az se 4uda dali da ne prodam moita koqto e 2001!Ako ima6 interes svirni![/quote]


Ами не съм решил все още...
Но ако можеш да постнеш някъде някакви снимки, защото нямам представа как изглежда реално. Виждал съм само online снимки на модела, а от тях не мога да си го представя съвсем.

Но пак ти казвам: не казвам, че ще я взема, просто проучвам...

Аз знам, че нищо не знам...

[b][color=red]edit.[/color][/b]
Я по-добре недей... Мисля, че намерих нещо (това e [url=http://pamporovo.data.bg/big/Dsc00645.jpg]Appolo[/url]-то, а този най-десния предполагам че си [url=http://pamporovo.data.bg/big/Dsc00649.jpg]ти[/url]). Тази рамка е по-скоро за градско каране, според мен, аз търся нещо подобно на RAM HT.

Извинявай, ако те бъркам с някой друг (и надписите по рамката са ме подвели). :D
Надявам се, че и фотографът (Tanuco, с когото не се познавам) не се сърди, че използвам снимките му. :D
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tuba » Вто Дек 16, 2003 3:43 pm

razilikata m/u apoloto i apolona
koqto az znam osven che namq otgore
podsilka e v materqla
na apolona e 6061
a apoloto mai beshe 7005
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Вто Дек 16, 2003 9:48 pm

[quote="jokata"]

[quote="TheUndertaker"]

Ako se interesuva6 ot ramki na apoloto misql 4e moga da namerq 2001 ili i 2002 model misql 4e e 17 ili 18 .A i az se 4uda dali da ne prodam moita koqto e 2001!Ako ima6 interes svirni![/quote]


Ами не съм решил все още...
Но ако можеш да постнеш някъде някакви снимки, защото нямам представа как изглежда реално. Виждал съм само online снимки на модела, а от тях не мога да си го представя съвсем.

Но пак ти казвам: не казвам, че ще я взема, просто проучвам...

Аз знам, че нищо не знам...

[b][color=red]edit.[/color][/b]
Я по-добре недей... Мисля, че намерих нещо (това e [url=http://pamporovo.data.bg/big/Dsc00645.jpg]Appolo[/url]-то, а този най-десния предполагам че си [url=http://pamporovo.data.bg/big/Dsc00649.jpg]ти[/url]). Тази рамка е по-скоро за градско каране, според мен, аз търся нещо подобно на RAM HT.

Извинявай, ако те бъркам с някой друг (и надписите по рамката са ме подвели). :D
Надявам се, че и фотографът (Tanuco, с когото не се познавам) не се сърди, че използвам снимките му. :D
[/quote]


Mdam tova e moeto kolelo ima malki izmeneniq no si e su6otto i da az sum nqkude tam . A otnosno dali e za gradsko akrane , e tova sie tvoe mnenie az go izpolzvam za dosta drugi ne6ta ,a i ne samo az .
I sum adski dovolen ot ramkata , makar da si ima i nedosattuzi , a dokolkoto pomnq ti turse6e ne6to za XC , ne vijdam kude e razlikata m/u gradsko karane i XC spored men gradskoto tovari 2-3 puti pove4e edna ramka !

[b]nqma ni6to po ne6tastno ot 4ovek vqrva6t na sobstwenite si izmislici![/b]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Liohman » Сря Дек 17, 2003 10:04 am

Във Варна в магазин Велос (www.velos.varna.net) се продава една рамка Appolo 17" със средно движение и чашки за 110 лв. Рамката е чисто нова без надписи (така я докараха от фабриката до колкото знам), бяло-синя (или обратното). Виси там от година и повече сигурно и все има разни ентусиасти които се канят да я купуват, но така и не предприемат тази решителна за тях стъпка, даже аз ако не си бях взел едно оранжево RAM-че щях да си я купя. [color=red]Рамката е чудна[/color] така, че действайте.:):^::D:D:D:D;):D

"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Сря Дек 17, 2003 10:06 am

[quote="tuba"]

razilikata m/u apoloto i apolona
koqto az znam osven che namq otgore
podsilka e v materqla
na apolona e 6061
a apoloto mai beshe 7005
[/quote]


подсилка отгоре на аполона наистина няма, но материала е 7005, поне на притежаваната от мен рамка.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот SPA » Сря Дек 17, 2003 10:17 am

[quote="jokata"]
... Тази рамка е по-скоро за градско каране, според мен, аз търся нещо подобно на RAM HT ...
[/quote]

Без да се обиждаш ама явно си малко заслепен от RAM HT. Би ли обяснил по-подробно какви са белизите които те карат да характеризираш една рамка към градско каране. И да дадеш разликите на Appoloto спрямо RAM HT, които те водят до подобни изводи.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tuba » Сря Дек 17, 2003 10:46 am

neznam kak e bilo predi tova pishe na saita
ta sprint:
APOLON 26"
frame 26"x19" Alloy 6061
fork ZOOM CH-381/60mm travel
gearset 21 speed SHIMANO TX30/RS31
brakes V-brake
rims Double wall HDP
tires KENDA 26" x 1,95"
inache edin priqtel ima takava ramka nishto i
nqma daje vencite sa malko po - visoko ot RAMa
struva mi e koeto spored men e predimstvo
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CKD » Сря Дек 17, 2003 1:08 pm

[quote="Slidesite"]

Във Варна в магазин Велос (www.velos.varna.net) се продава една рамка Appolo 17" със средно движение и чашки за 110 лв. Рамката е чисто нова без надписи (така я докараха от фабриката до колкото знам), бяло-синя (или обратното). Виси там от година и повече сигурно и все има разни ентусиасти които се канят да я купуват, но така и не предприемат тази решителна за тях стъпка, даже аз ако не си бях взел едно оранжево RAM-че щях да си я купя. [color=red]Рамката е чудна[/color] така, че действайте.:):^::D:D:D:D;):D

"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух
[/quote]

Super, no varna mi e dosta daleche a 17'' mi e mnogo niska :_(((
CKD
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2003 6:20 pm

Мнениеот jokata » Сря Дек 17, 2003 9:38 pm

[quote="TheUndertaker"]

... otnosno dali e za gradsko akrane , e tova sie tvoe mnenie az go izpolzvam za dosta drugi ne6ta ,a i ne samo az .[/quote]

Да, това си е мое мнение, затова и съм го написал.
Просто не харесвам този тип рамки - на външен вид ми приличат на пистовите състезателни байкове, а също и на първите планински такива от края на 80-те и началото на 90-те (т.е. без подсилки), само дето тръбите им са по-дебели/здрави (не ги харесвам и не ме интересуват). Смятам, че при избор на колело, човек се ръководи първо от стила си на каране, след това от фактора качество/здравина и на последно място от външния вид. Е, Appolo-то отговаря на първите две изисквания (по твоите думи), но не и на третото - НЕ МИ ХАРЕСВА как изглежда рамката. Сега разбираш ли какво имам предвид?[quote="TheUndertaker"]

I sum adski dovolen ot ramkata , makar da si ima i nedosattuzi , a dokolkoto pomnq ti turse6e ne6to za XC , ne vijdam kude e razlikata m/u gradsko karane i XC spored men gradskoto tovari 2-3 puti pove4e edna ramka ![/quote]

Ако става дума за градско каране, тогава съм доволен и от сегашната си рамка. Не съм имал никакви проблеми. От почти четири години ходя на работа с нея и за тази цел е добра (пак според мен, базирайки се на стажа си с нея). И още нещо - не съм някой от "супер опитните" карачи, за каквито се считат някои, затова казвам пак - СПОРЕД МЕН, базирайки се на стажа си с нея.
За каране извън града определено не e пригодена. При спускане по какъвто и да е планински терен, различен от трева и гладък черен път без коловози, НЕ СТАВА. Цялата се тресе, пука и... не знам още колко й остава. Именно затова си търся нещо друго, като RAM HT или [url=http://www.sprintmaxcom.com/images/bikes/Excel.jpg]Excel[/url] (горе-долу), които ми харесват повече на външен вид. Excel-а го давам само като пример, не съм се залетял да го купувам. А пък този [url=http://www.sprintmaxcom.com/images/bikes/Apolon_26.jpg]Apolon[/url], описан в категорията МТВ ми изглежда доста комичен (няма полза от надграждане на рамката, а пък монтажа - no comment).
Ето защо мисля, че градското каране НЕ товари рамката повече от ХС, за разлика от теб. Ето, отговарям ти на въпроса.
Щом си доволен от нея - ползвай я със здраве! ;)

пп
Ето някои от рамките, които харесвам аз : 1) [url=http://free.techno-link.com/Jokata/MTB/Banshee%20Morphine%20frameset%20-%20$550,00.jpg]Morphine[/url], 2) [url=http://bubu.to/storage/jokata/COVE%20Stiff.jpg]COVE Stiff[/url] - стария модел на Stiffee FR, 3) [url=http://www.covebike.com/my_files/fr%20angle%20shot.jpg]COVE Stiffee FR[/url]. Мога и да продължа със списъка, но едва ли скоро ще мога да си взема нещо подобно на посочените, така че няма смисъл.
А ме и мързи..... :D


Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Сря Дек 17, 2003 11:15 pm

[quote="SPA"]

Без да се обиждаш ама явно си малко заслепен от RAM HT. Би ли обяснил по-подробно какви са белизите които те карат да характеризираш една рамка към градско каране. И да дадеш разликите на Appoloto спрямо RAM HT, които те водят до подобни изводи.
[/quote]


Ха... напротив!
Ни най-малко не съм заслепен. Даже отначало не ми харесваше, кой-знае колко... но с времето човек помъдрява (Мдаа... :D:D:D).
Казах, че търся [i]"нещо подобно"[/i] на него, а не непременно. Иначе рамката си е екстра за всякакво умерено каране, без сериозно спускане. Не знам дали си се заглеждал колко хора в София вече карат такива. Даже само като рамки са много повече от цели RAM HT (съвсем логично разбира се), trial-исти, freerider-и кой ли още не (за freerider-ите малко се изсилих май :8D:). Не съм чул нито едно отрицателно мнение за нея.

Градските условия нямат такива строги изисквания към байка както отделните стилове в МТВ. Затова за градско каране става всяка една рамка/колело изобщо. Стига човек да я/го харесва и по-важното - да може да си ги позволи. Така поне мисля аз.
Разлики спрямо двете колела не мога да ти дам, защото първите съм ги виждал само на снимки.
RAM-а е 6061 alu - това знам със сигурност. А от всички модели, намиращи се на скромния български пазар, харесвам най-много точно [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/images/velomania_climber.jpg]Drag Climber[/url] (за български байкове говоря). Но тези 14"... определено не става за мен.

Това Appolo'2003 не го видях никъде на сайта на Макском, тъй че това за подсилките го приемам на честна дума. Ако си търсех рамка само за градско каране може би щяха да ми харесат и техните модели. Не съм казал, че са кофти или не стават за нищо. Но просто НЕ ми харесват, там е работата.

Това за което си прав е, че наистина МНОГО ме кефят рамки за TRIAL или FR, тъкмо за крос-кънтри (стига дължината на седалковата тръба да е с подходящия размер естествено). Погледни по-горе, дал съм примери.

Иначе ако се съберем някой ден да покараме заедно, пак ще го обсъдим. :D:):8D::^:;)

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Сря Дек 17, 2003 11:40 pm

pfu ne6to mise precakaha ne6atta, bqh pisal v gorniq post ne6to, no po hubavo 4e ne izleze .Lubo iztrii gi pls !

@jokata - qvno s tebe imame razli4ni vijdaniq za gradsko karane
Za men gradsko e taka nare4eniq - "Urban"
za teb mai se vodi 6oseino karane !a su6to qvno imame i razli4iq za tova kakva trqbva da e edna ramka za PLANINSKO KOLOEZDENE!
Prioriteta- krasota na ramkata , e za nqkoi konkurs za krasota, vikam da organiziram edin takuv a ? nagrada Stikeri s nadpis - MISS BIke 2004 !

USPEH!pojelavam ti nqkoq ot vuprosnite ramki za koito me4tae6 da gi pokara6 po prenadzna4enie!

p.s. ot postovete sudq ,4e poznava6 lubo toi me e vijdal i znae kak i kude karam vuprosnata ramka , a tva za pistovete si be6e napravo obida :(!

[url=http://mtbpld.phpbbhost.info]Форум за Планинско колоездене[/url]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Windstream » Чет Дек 18, 2003 1:37 am

Joka, принуден съм да се съглася с гробаря - рамката на Аполо-то в никакъв случай не може да се нарече шосейноподобна, ако я беше виждал наживо щеше да разбереш за какво говоря - има си всички небходими подсилки и геометрията й си е доста добра точно за ХС, пък и не само. Плюс това разбиранията ти за "градско" наистина са малко странни - това което ти правиш може да бъде класифицирано като street (или comfort) riding, като ще си говорим за стилове истинското "градско" в буквален превод от английското urban си е едно голямо abuse-ване на байка.

А пък за тоя Ram HT... веднага мога да ти извадя един голям недостатък - ТЪПАТА геометрия дето сваля венците толкова ниско че при накланянето в завой педалите още малко и ще застържат в земята. Е, има си и решение, една вилка с 200мм ход и всичко е ОК, ама тогава пък може да се откърти цялото чело. Честно казано дори само заради това никога не бих сменил мойто CrMo със Ram HT. И хич не вади аргумента за разпространеността на Ram HT - алтернативите му са Аполо-то, което като гола рамка се открива доста трудно, и Climber-ите дето се разграбиха едва ли не като като топъл хляб - тъй че общо взето като тръгнеш да купуваш нова качествена рамка просто нямаш друг избор.

Красотата на байка в планиското колоездене наистина има значение но само ако другите параметри са еднакви, а те в случая НЕ СА.

Climbera бил нисък... абе аз ли съм единствения дето е забелязал че тръбата за седалката в 90% от случаите е успоредна на челната, твърде често размера се променя само като се слага по-дълга тръба и съответно горната се преоразмерява. Следователно к'во ти пречи да сложиш едно по-дългичко колче, примерно 300мм, ако пак не ти стига височина отиваш при някой по-грамотен стругар и той ще то го удължи безпробемно.

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот jokata » Чет Дек 18, 2003 1:37 am

[quote="TheUndertaker"]

pfu ne6to mise precakaha ne6atta, bqh pisal v gorniq post ne6to, no po hubavo 4e ne izleze .Lubo iztrii gi pls ![/quote]

Не е нужно Любо да прави това. Ти сам можеш да го направиш, като натиснеш ето този бутон - [img]http://www.mtb-bg.com/forum/icon_delete_reply.gif[/img] на сътветния постинг. ;)
[quote]@jokata - qvno s tebe imame razli4ni vijdaniq za gradsko karane
Za men gradsko e taka nare4eniq - "Urban"
za teb mai se vodi 6oseino karane ![/quote]

Да, правилно си разбрал - за мен точно това е градско. За това и не го наричам Urban. Виж, този стил пък на мен не ми е много ясен, но разбрах, че е доста откачен - скачане от стълби, рампи и други такива.
[quote]a su6to qvno imame i razli4iq za tova kakva trqbva da e edna ramka za PLANINSKO KOLOEZDENE![/quote]

Това вече го обясних. ;)
[quote]
Prioriteta- krasota na ramkata , e za nqkoi konkurs za krasota, vikam da organiziram edin takuv a ? nagrada Stikeri s nadpis - MISS BIke 2004 ![/quote]

Написал съм, това на последно място. Що говориш глупости! :}):
[quote]
USPEH!pojelavam ti nqkoq ot vuprosnite ramki za koito me4tae6 da gi pokara6 po prenadzna4enie!

p.s. ot postovete sudq ,4e poznava6 lubo toi me e vijdal i znae kak i kude karam vuprosnata ramka , a tva za pistovete si be6e napravo obida :(!

[url=http://mtbpld.phpbbhost.info]Форум за Планинско колоездене[/url]
[/quote]

Благодаря. :D
Да, познаваме се, но сме карали заедно само веднъж и не знам дали ме помни. Не съм искал да те обидя (Ох, абе писна ми да обяснявам по два пъти какво съм искал да кажа - написал съм го повече от ясно!). :D:D:D
Не ХАРЕСВАМ такъв тип рамки. Просто и ясно. Това е.

пп
Проявих любопитство относно Аполото, щом като видях темата. Защото точно за него (имам предвид целия байк "СПРИНТ Аполо") съм чел и чувал само хубави неща тук и на други места. Та реших да попитам това-онова. А пък ти и SPA взехте да се обиждате на колела...
[color=red][b]Don't warry, be happy[/b][/color]

Успех с форума! Пожелавам ти да стане популярен ПОНЕ колкото този:
[url=http://www.mtb-bg.com/forum/][img]logo_snitz_forums_2000.gif[/img][/url]
:D:):8D:

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Чет Дек 18, 2003 2:27 am

[quote="Windstream"]

Joka, принуден съм да се съглася с гробаря - рамката на Аполо-то в никакъв случай не може да се нарече шосейноподобна, ако я беше виждал наживо щеше да разбереш за какво говоря - има си всички небходими подсилки и геометрията й си е доста добра точно за ХС, пък и не само. Плюс това разбиранията ти за "градско" наистина са малко странни - това което ти правиш може да бъде класифицирано като street (или comfort) riding, като ще си говорим за стилове истинското "градско" в буквален превод от английското urban си е едно голямо abuse-ване на байка.

А пък за тоя Ram HT... веднага мога да ти извадя един голям недостатък - ТЪПАТА геометрия дето сваля венците толкова ниско че при накланянето в завой педалите още малко и ще застържат в земята. Е, има си и решение, една вилка с 200мм ход и всичко е ОК, ама тогава пък може да се откърти цялото чело. Честно казано дори само заради това никога не бих сменил мойто CrMo със Ram HT. И хич не вади аргумента за разпространеността на Ram HT - алтернативите му са Аполо-то, което като гола рамка се открива доста трудно, и Climber-ите дето се разграбиха едва ли не като като топъл хляб - тъй че общо взето като тръгнеш да купуваш нова качествена рамка просто нямаш друг избор.

Красотата на байка в планиското колоездене наистина има значение но само ако другите параметри са еднакви, а те в случая НЕ СА.

Climbera бил нисък... абе аз ли съм единствения дето е забелязал че тръбата за седалката в 90% от случаите е успоредна на челната, твърде често размера се променя само като се слага по-дълга тръба и съответно горната се преоразмерява. Следователно к'во ти пречи да сложиш едно по-дългичко колче, примерно 300мм, ако пак не ти стига височина отиваш при някой по-грамотен стругар и той ще то го удължи безпробемно.


[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:[/quote]

Окей, приемам, че не съм се изразил правилно, то и до ден-днешен не всички стилове са ми ясни. ГРЕШКАТА е моя. Освен това съм "немски възпитаник" ;) и на английски съм напълно самоук, зат'ва е напълно възможно за някои неща да съм в огромна заблуда.

Тоя RAM, всички направо го съсипахте, един негов защитник ли няма - уж го карат толкова много хора, пък всички си траят:
- Къде сте ХАРДТАЙЛЕРИ... Само ехото се чува.

Това за венците и геометрията го знам, за вилката (ако е рекъл Господ) ще бъде около 130мм (за 200 - трябва да събирам пари цяла година, не става за мое огромно съжаление, пък и чак 200 за ХС - айде нема нужда, ще ми се смеят хората :D). Освен това не съм решил окончателно, ще чакам да разбера какво са ни приготвили "любимите" ни Драго и Дойчин за 2004-та. Аз поне все още не съм чул нищо.
За гумите не зная, но каквито станат такива ще сложа (тук не съм много запознат, тъй че отново приемам критика ;)). Пак рамката... защо не ми пратиш снимка та да я видя тая твойта, че взе да ми става интересно особено след онея твои разкрития за oversize/normal size...

Абе хора, направо ще ме счупите с тая КРАСОТА. Къде съм споменал думата "красота"? Говоря за външен вид. Или никой от вас не го взима под внимание, когато си избира нов велосипед???
Това за Climber-a е интересно, защо ли никой досега не ми го е споменал - та дори и Любо (доколкото помня това беше един от първите ми въпроси във форума)? Навсякъде питат колко си висок и като чуят: "Не става, ще ти е ниска за ХС".
Не знам да са се разграбили, дори и в момента има на "Екзарх Йосиф" №10 (при Нина, май това беше адреса).

пп
Четох ти поста преди и след editor-ската намеса и сега не ми се преправя наново...

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Чет Дек 18, 2003 8:53 am

[quote="Windstream"]

А пък за тоя Ram HT... веднага мога да ти извадя един голям недостатък - ТЪПАТА геометрия дето сваля венците толкова ниско че при накланянето в завой педалите още малко и ще застържат в земята. Е, има си и решение, една вилка с 200мм ход и всичко е ОК, ама тогава пък може да се откърти цялото чело. Честно казано дори само заради това никога не бих сменил мойто CrMo със Ram HT. И хич не вади аргумента за разпространеността на Ram HT - алтернативите му са Аполо-то, което като гола рамка се открива доста трудно, и Climber-ите дето се разграбиха едва ли не като като топъл хляб - тъй че общо взето като тръгнеш да купуваш нова качествена рамка просто нямаш друг избор.

[/quote]


Геометрията на рамката е мислена за вилка с 100мм ход. И височината на BB е нормална за байк за всичко. Ако искаш по висок BB на твърда рамка вече отиваш към trial или DS, 4X специфични рамки или новото поколение твърди рамки за freeride, но от този, който в БГ никой не практикува.

... от поста ти излиза че всички CrMo рамки са със някаква crmo-геометрия, която ти харесва... каква рамка всъщност караш?

...fucker...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Чет Дек 18, 2003 1:41 pm

Joka,
parvo iskam da ti kaza 4e Excel-a e glupava ramka.Teq udebelqvaniq na trabite v sredata sa porednata selqniq na Sprint.S tqh ne se pe4eli zdravina a se dobavq teglo,za6toto sredata na trabata poema nai-malko ot natovarvaniqta.Toest 6e ti se s4upi 4eloto i ili dolnata traba predi udebelqvaniqta da vlqzat v upotreba;).Vpe4atlenie pravi i fakta 4e trabite sa nai-tanki na mestata koito poemat nai-mnogo natovarvane;)-krai6tata.
Ako ne mi vqvra6 otidi na easton.com ;).Sa6to zabelezi 4e nito edna ot tvoite lubimi ramki ne izpolzva takav vid udebelqvane a e po-zdrava ot Excel-a;).
I predi sam kazval za HT ramka tarsi6 Giant na staro.S moito leka XC ramka 1,7kg sam ska4al i sam q hvarlql metri(1 de:)) i ni6to i nqma samo boqta draska.
Dotuk i s tvoite predpolozeniq 4e leka XC ne izdarza na natovarvaniq a
i imam predvid 4e tq e s iztanqvaniq na trabite posredata;).
I RAM HT I EXCEL i APOLO i tam Apolon nqma da se s4upat ako kara6 trail.Az znam za edin slu4ai oba4e kogato 4getcredo 4upi Excel kato pada i rogtzata na kormiloto mu probivat gornata traba.(ne sam prisastval li4no).Tova e lo6 primer ama vsi4ko moze6 da s4upi6 pri dobro zelanie:).
That's my 50 cent anyway.
P.S.Kade li sa expertite ta az triabva6e da "obqsnqvam" tova za trabite
8):?:
P.P.S.Joka ako se 4udi6 ne se opitvam da se vaqzdam;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 18, 2003 11:10 pm

[quote="koko"]

Joka,
parvo iskam da ti kaza 4e Excel-a e glupava ramka.Teq udebelqvaniq na trabite v sredata sa porednata selqniq na Sprint.S tqh ne se pe4eli zdravina a se dobavq teglo,za6toto sredata na trabata poema nai-malko ot natovarvaniqta.Toest 6e ti se s4upi 4eloto i ili dolnata traba predi udebelqvaniqta da vlqzat v upotreba;).Vpe4atlenie pravi i fakta 4e trabite sa nai-tanki na mestata koito poemat nai-mnogo natovarvane;)-krai6tata.
Ako ne mi vqvra6 otidi na easton.com ;).Sa6to zabelezi 4e nito edna ot tvoite lubimi ramki ne izpolzva takav vid udebelqvane a e po-zdrava ot Excel-a;).
I predi sam kazval za HT ramka tarsi6 Giant na staro.S moito leka XC ramka 1,7kg sam ska4al i sam q hvarlql metri(1 de:)) i ni6to i nqma samo boqta draska.
Dotuk i s tvoite predpolozeniq 4e leka XC ne izdarza na natovarvaniq a
i imam predvid 4e tq e s iztanqvaniq na trabite posredata;).
I RAM HT I EXCEL i APOLO i tam Apolon nqma da se s4upat ako kara6 trail.Az znam za edin slu4ai oba4e kogato 4getcredo 4upi Excel kato pada i rogtzata na kormiloto mu probivat gornata traba.(ne sam prisastval li4no).Tova e lo6 primer ama vsi4ko moze6 da s4upi6 pri dobro zelanie:).
That's my 50 cent anyway.
P.S.Kade li sa expertite ta az triabva6e da "obqsnqvam" tova za trabite
8):?:
P.P.S.Joka ako se 4udi6 ne se opitvam da se vaqzdam;)
[/quote]


За тръбите, тесни при заварките и широки по средата - не мисли, че Sprint са способни да измислят нещо сами – те купуват от тайванците/виетнамците/китайците/корейците/филипинците, а последните КРАДАТ, та им пращят ушите... Единствените, които съм виждал да правят велосипеди с такива тръби, са Bianchi, а те купуват не от Еaston, а от италианските им конкуренти от Dedaciai – не искам да правя сравнение между тези две фирми, но те съветвам да провериш кои са Dedaciai, кви ги вършат и най-вече – откога ги вършат...

Пример за велосипед с подобни тръби е този:

[img]http://web.hit.bg/bigtoyaga/1.jpg[/img]

Обърни внимание на монтажа – тва е XC-хардтейл с качество малко над дръжката на черешката върху тортата....


Get mad, then get over it.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пет Дек 19, 2003 12:28 am

и за други много, много здрави HT - Scott !!! A.D.I. си кара неговия по-кофти от мен и още е наред рамката ! А отпред е с 130мм смятай там ъгли геометрии глупости всичко на какво е станало ! И на DH състезанието я кара, и на градско от него съм опитвал да уча дроповете

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта