Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Съб Юни 26, 2010 3:49 pm

По заглавието се разбира, че ми е нужно мнение от някой с по голям опит на практика от мен! :D
Да предупредя, че неискам мнения от сорта на вземи си твърдак или неква мекица за 5000лв. :deal: :nono:
Такаа трябва ми мекица. Стила на каране ми е нещо като начинаещ даунхилър. 190см 75кг(и качвам) съм. Карам и в града, но не по улицита, а главно през бордюри, павета и дупки. Казвам ви това понеже си търса мекица която знам че няма да се счупи(рамка, жилка и т.н.). Няма да дам над 1000 лева за колело понеже имам едно правило ако за тези пари мога да си взема кола или мотор просто няма смисъл. :peace:
Харесал съм си едно колелце http://www.leader96.com/products/24/view - Leader Revolver , "само" за 830лв. и ми изглежда сравнително здраво и с правилна геометрия на рамката, макар и с малък ход на средния газов амортесйор.
Та мнения дали ще ми служи добре за мойте цели това колело са добре посрещнати! :agree: Ако имате по изгодни(или здрави) мекици за мен ще съм ви много благодарен! :beer:
Да предупредя, че неискам мнения от сорта на вземи си твърдак или неква мекица за 5000лв. :deal: :nono:
И нека дискусията да започне................... :smash:
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот Ozzie » Съб Юни 26, 2010 4:14 pm

ебаваш се, нали?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот Joker_Here » Съб Юни 26, 2010 4:27 pm

Можеш да си отговориш напълно сам,нещото което трябва да направиш е: Изчети почти всички теми от първата страница,и си готов ! :deal:
I'm riding Specialized Big Hit FSR 2 2010.
Аватар
Joker_Here
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 11:11 am

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот Burned » Съб Юни 26, 2010 5:00 pm

Вземи си велосипед с твърда рамка!
Въобще що за тема е това? :eek3:
Аватар
Burned
 
Мнения: 319
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 7:50 pm
Местоположение: Владифорня

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Съб Юни 26, 2010 7:09 pm

Направо какво ли друго очаквах от този форум. :crazy: Поредното разочарование.......... :clap:
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот Burned » Съб Юни 26, 2010 7:46 pm

Еми, тогава си вземи Cross и му се радвай. :dontknow:
Аватар
Burned
 
Мнения: 319
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 7:50 pm
Местоположение: Владифорня

Мнениеот m0nst3r » Съб Юни 26, 2010 9:37 pm

Burned написа:Еми, тогава си вземи Cross и му се радвай. :dontknow:

:agree: :rofl: :rofl: :rofl: МноУ се извинявам, но моля темата да бъде КЛЮЧ! От около година на в Начален клас велосипеди и компоненти се пита само това.Поумнейте и разберете за 1000 лева свестна мека рамка не може да си купиш,а те искат меко колело за 1000лева :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: .Отчаян сам. :eek3:
100 % crazY + full equipment = mega aggressive dh riding
Аватар
m0nst3r
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 9:38 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Нед Юни 27, 2010 8:29 pm

Абе тапак, аз имам сжестно меко колело за 100 лева а ти ми говориш че за 1000 немога да намера :crazy: Кви сте такива идиоти незнам. Еми сори че нарушавам правилата и обиждам ама вече ми доиде до бой :(!:
Търса си ново колело защото колко и свестно да е мойто(мекото за 100лв.) вече 9-та година кара и започва да издъхва и то не рамка или вилка ами други дреболий. Но ми се искаше да се модернизирам малко и да си взема ново хубаво колелце да се поизфукам и вие гъзетата кат почнахте с вашите златни колела направо незнам какво повече да кажа... :dontknow: :X
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот did » Нед Юни 27, 2010 8:35 pm

@SMOKEN:

Пробвай да "покараш" с хора с нормални велосипеди и с по-голям опит. Виж как карат, колко бързо карат, къде карат...

После си помисли, дали искаш бързо да ги настигнеш като умения или държиш да се правиш на нацупен мизерник, докато другите се развиват.

и... да, за 1000 лева трудно се намира работеща мека рамка, ако става дума за истинско каране. Някои хора дават толкова само за шок (амортисьор). Рамката без шок може да е мноооого повече и има защо.

На мен ми приличаш на дразнител, който си играе с форума. Подписът ти го доказва. Обзалагам се, че си имал и предишни регистрации.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Нед Юни 27, 2010 8:44 pm

Ако питаш дали съм трол, не не съм! И за стил на каране и скорост, ами с железното сиг 20 килограмово МЕКО колело за 100лв. карано вече 9 години със средни скорости 30км/ч(средни и да измерил съм ги, купих си километраж преди 2 год) и натоварванич от сорта на изкачване на "монцата" в южния парк на 10-та скорост от(за жалост) 18-сете мисля че съм достатъчно "байкър". Никое тресе не ме е плашело досега, ако естествено съм преценил че ще мога да спра(спирачен проблем). :banghead:

Оп само да допълна че не съм много по скоковете понеже 20 кила топуз не се контролира на големи височини(научено от мен по трудния начин, неколкократно). :crap:
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот did » Нед Юни 27, 2010 8:50 pm

Ааа, извинявай, аз си мислех, че се занимаваш с планинско колоездене.

Ако беше казал отначало, че ще караш в парка, нямаше да има недоразумения.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот ico 1 » Нед Юни 27, 2010 10:00 pm

@ SMOKEN, най-изгодните мекици са по 50 ст с пудра захар и 70 ст със сирене. Стават и за планинско колоездене, ако имаш кутия. ;)
Изяж три, изпуши една цигара, погледай някое клипче и вече си даунхилАр.
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот sliper96 » Нед Юни 27, 2010 11:13 pm

Виж Drag the bomb или Drag Behemoth :) Дано съм помогнал
sliper96
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 4:18 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Нед Юни 27, 2010 11:29 pm

Е тва е нормален човечец!! :clap: Евалата брат(сори че не ти запомних ника). Бомбата от приятели съм узнал че е въпрос на късмет да ти оживее или да се разпадне под теб. А за бехемота съм чел и чувал само добри отзиви в този форум (WOW да не поверват и самите съфорумници). Хммм я дайте мнение за Крос Т-рекс (втора ръка да спомена) и най-накрая някои да каже дали револвера в по-първите ми постове е здрав че ми иде да....... а не това ше ви го оставя за изненада :eyebrow:
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот zafirovp » Нед Юни 27, 2010 11:53 pm

Тоя лидер нестава, да не говорим за DH. Мечката е малко по-добър избор(за монцата). Бомбата не мисля, че трябва да я коментираме. За 1100лв може да си вземеш Mongoose Otero. Няма по-добра мекица за тези пари, но аз ти препоръчвам Climber + екипировка и мисля че няма човек в този форум, който да не ме подкрепи. Успех. :beer:

ПС: За какво искаш точно мекица :confused:
ПС2: Сега видях, че и Т-Рекс си си харесал. Крос е много лоша марка за ДХ. Това парче железо тежи 20 килограма и отпред е с ход 100мм а отзад побира шок до 150мм (eye to eye). Ти сам прецени дали става.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Пон Юни 28, 2010 12:10 am

Хмм монгуса ми изглежда леко кльощав ако мога така да го кажа. А то аз няма да ставам даунхилар (или поне не и ако не стана богаташ или не нормализират цените на колелата) просто че стила ми на каране и местата по които карам наподобяват DH. И затова се чудя дали има алуминиева мекица която да е с коефициент на чупене на рамката 0% (както 100левовия ми крос). Главно това търся, но с днешните алуминиеви боклуци започвам да се отчайвам а кроса немога да го съживя защото годините, кривенето и ръждата започват да си казват думата.
SMOKEN написа:Ако питаш дали съм трол, не не съм! И за стил на каране и скорост, ами с железното сиг 20 килограмово МЕКО колело за 100лв. карано вече 9 години със средни скорости 30км/ч(средни и да измерил съм ги, купих си километраж преди 2 год) и натоварванич от сорта на изкачване на "монцата" в южния парк на 10-та скорост от(за жалост) 18-сете мисля че съм достатъчно "байкър". Никое тресе не ме е плашело досега, ако естествено съм преценил че ще мога да спра(спирачен проблем). :banghead:

Оп само да допълна че не съм много по скоковете понеже 20 кила топуз не се контролира на големи височини(научено от мен по трудния начин, неколкократно). :crap:

А ти бе олигомайфренд я даи познат на всички примерен наклон за да добиете представа за натоварване на ходовата и задвижващи части на едно колело уе! : :popcorn:
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот valio33 » Пон Юни 28, 2010 12:12 am

ОМГ!!! Ти си изкачвал монцата. Ти брат не си данхулър, ами УпХилар. Няма трасе, което да те подплаши, ама то в София не са и без това много. Моето колело тежи близо 20кг и си го контролирам перфектно във въздуха, така че не се оправдавай, шегувам се бе...нали всеки ден скачаш 120-ката там.Ти си страшен, твърдаците са за начинаещи, пък ти си ПрО. В байк центъра в лозенец има едно страшно колело....За него няма информация, защото е запазено за Сам Хил. Струва около 800 лева има обратна вилка с мноУуУ ход ,дебели тръби, ''централен'' :rofl: амортесъор, газов при това. Дескови сперачки и страаашна ДъХъ геометрия.
UFO!
Аватар
valio33
 
Мнения: 256
Рейтинг: 971
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 7:01 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот valio33 » Пон Юни 28, 2010 12:15 am

А ти бе олигомайфренд я даи познат на всички примерен наклон за да добиете представа за натоварване на ходовата и задвижващи части на едно колело уе!


Изображение :eyebrow:

Изображение

Изображение
UFO!
Аватар
valio33
 
Мнения: 256
Рейтинг: 971
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 7:01 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот zafirovp » Пон Юни 28, 2010 1:02 am

Не си мисли, че за да е здраво едно колело трябва да изглежда такова. Виж рамката NS Surge(2009), която поне според мен изглежда слаба, но е много здрава. Виж Da Bomba, който изглежда изглючително добре, но реалността е друга. Mongoosа е здраво колело, но няма как да го разбереш преди да си го карал. Разтърси се малко в google и после стигай да такива изводи. Никой неможе да каже, колко здрава е една рамка просто, защото я е видял на снимка. И все пак даже и Отерото не е за DH, а по скоро за AM (All Monza).

Успех :beer:
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот valio33 » Пон Юни 28, 2010 9:16 am

Да, и аз съм за отерото. Впрочем монцата е по-скоро 4х трасе токолкото ДХ.
UFO!
Аватар
valio33
 
Мнения: 256
Рейтинг: 971
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 7:01 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот did » Пон Юни 28, 2010 9:18 am

valio33 написа:монцата е по-скоро 4х трасе токолкото ДХ.


:rofl:

Ъх, ше ме уморите!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот m0nst3r » Пон Юни 28, 2010 10:25 am

did написа:
valio33 написа:монцата е по-скоро 4х трасе токолкото ДХ.


:rofl:

Ъх, ше ме уморите!

+1 :angfire:
100 % crazY + full equipment = mega aggressive dh riding
Аватар
m0nst3r
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 9:38 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот SMOKEN » Пон Юни 28, 2010 2:29 pm

БТВ монцата я дадох за пример за натоварване на ходовите и задвижващите части на едно колело при СПУСКАНЕ. Изобщо не я давам за пример за спускане, вие толкова ли немате логика или барем нещо от контекста да схванете :offtopic:

А я да попитам свестните членове на форума, които ми дадоха полезни съвети, на револвера кое му е слабото в изработката? И да се уточна, питам за да мога да различавам слабо от силно и сам да мога да си преценявам, да разбера малко повече. :bowdown:
I reject your reality and substitute my own!
Аватар
SMOKEN
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 11:39 pm

Re: Мнение и дискусия за най-добрия избор, за мен.

Мнениеот skiman » Пон Юни 28, 2010 3:44 pm

SMOKEN написа: питам за да мога да различавам слабо от силно

Слабо е когато не може да вдигне 200 кила от лег. Ако може да ги вдигне е силно.
Защо изобщо задаваш въпрос, когато не слушаш какво ти се отговаря? Купи си там каквото си намислил и да прекратим тази драма. :dontknow:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта