Mita i taksi

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Mita i taksi

Мнениеот MOD » Пон Дек 08, 2003 11:37 am

Privet .
Imam edin takav vapros - zneate li kakvi sa mitata i drugite taksi za dostavka do BG na 4asti za kolelo - ne za cyalo kolelo -
Naprimer - kupuvam ramka za 250 USD ot USA - kolko shte struva sled kato mine granicata ( sled kato se obmiti ). Drug vapros, na koito ne znaya otgovora e moje li da se prati kato kolet tazi ramka ( i tova shte namali li razhodite?)

Ako nyakoi ima opit po tezi vaprosi, neka go spodeli, Plc

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пон Дек 08, 2003 12:06 pm

Мисля че тук Капитана трябва да изкаже мнение. Твърде е вероятно обаче да ти излезе по-евтино ако ти я изпрати някой познат от USA а не директно от онлайн магазина щото те обикновено ползват бързите услуги на FedEx или UPS които често са безбожно скъпи.

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 12:07 pm

[quote="MOD"]

Privet .
Imam edin takav vapros - zneate li kakvi sa mitata i drugite taksi za dostavka do BG na 4asti za kolelo - ne za cyalo kolelo -
Naprimer - kupuvam ramka za 250 USD ot USA - kolko shte struva sled kato mine granicata ( sled kato se obmiti ). Drug vapros, na koito ne znaya otgovora e moje li da se prati kato kolet tazi ramka ( i tova shte namali li razhodite?)

Ako nyakoi ima opit po tezi vaprosi, neka go spodeli, Plc

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
[/quote]


ако не се лъжа - 8% мито и 20% ДДС. Виж за повече информация [url]www.customs.bg[/url]

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот nikitzo » Пон Дек 08, 2003 6:39 pm

Mi ne vsi4ki online magazini izpolzvat skupi uslugi na kurierski companii. V pove4eto slu4ai mojesh da si izbirash mejdu 3 -4 vida transport i obiknovenno nai evtiniq (morskiq) e nai evtin i saotvetno nai baven. Drugoto vajno neshto e tegloto na pratkata. Ot nego zavisi kolko shte struva ako se prati kato kolet. Ne sum siguren 4e ako nqkoi poznat ti go prati kato kolet shte mu izlezne po evtino. Moga da dam primeri ama shte prozvu4i malko neskromno.
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Дек 08, 2003 7:32 pm

Избягването на мито е толкоз мътен процес, на който никой с който съм говорил не е дал добър отговор.

Според мен доставка през човек може и да не ти дойде много по-евтино но може да ти спести мито и ДДС.

А един приятел каза че ако ти пратят пакет на които пише DEMO не се плащало мито. Но да накараш някой достачик да ти прати така май е почти невъзможнио.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Чет Дек 18, 2003 11:56 pm

mnoo skupo we + 28 % :(

:)
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта