очила

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

очила

Мнениеот Cveti » Нед Дек 07, 2003 6:34 pm

Мда...вчера ми стана ясно,че през зимата без някакъв вид защита за очите няма да може да се кара.Аз през лятото не обичам да карам в планината със слънчеви очила и чудесно си се оправям без тях;само в града си слагам.Но цялата заснежена планина да ти блесне в очите-то е ясно,че след 2 минути няма да виждам нищо.Аз нямам никакъв опит със зимните спортове,така че ще се радвам ако зимните карачи ми кажат как го правят.Става ли да караш колеото си с очила за ски и ако става,какви марки ще препоръчате и на какви цени?Предполагам,че има и някакъв вид шлем,който си е със защита за очите,но не ми се и мисли колко струва такова нещо...
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOTuKATA » Нед Дек 07, 2003 7:29 pm

mi cveti znam 4e stavat i to dosta dobre o4ilata za ski!pone mene me kefqt ama mislq 4e ste e po dobre da se poraztursi6 na staro-vse pak vseki 3-ti kara ski!az sega zapo4vam da razpitvam xorata ot daskaloto stoto i az mislq 4e e vajno da ima6 caisi!
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Нед Дек 07, 2003 8:35 pm

BRIKO ,tova e markata s koqto karam ot 8gd,i koqto 6te karam v byde6te,imat golqmo raznoobrazie ot filtri za vsqkakvi usloviq,v sf se prodavat v edna optika na ul Alabin mislq 4e be6e,tva e kato se zavie ot vito6ka za kym grafa,ima i nameleniq ponqkoga,ina4e i v BAS sym vijdal dosta raznoobrazie na dobri modeli,paZETE SI o4ite,i ne karaite s menteta ot 5lv,..

Just Be!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Нед Дек 07, 2003 8:47 pm

[quote="chrome"]

BRIKO ,tova e markata s koqto karam ot 8gd,i koqto 6te karam v byde6te,imat golqmo raznoobrazie ot filtri za vsqkakvi usloviq,v sf se prodavat v edna optika na ul Alabin mislq 4e be6e,tva e kato se zavie ot vito6ka za kym grafa,ima i nameleniq ponqkoga,ina4e i v BAS sym vijdal dosta raznoobrazie na dobri modeli,paZETE SI o4ite,i ne karaite s menteta ot 5lv,..

Just Be!
[/quote]

Благодаря ти,а какви са цените горе-долу?Знам колко е важно да имаш исински очила,установих го това лято,когато за пръв път си взех истински слънчеви очила "Полароид" и усетих разликата...дотогава все ментета бях носила,а те съсипват очите...
Мотика,по-добре си купи маркови очила на старо,отколкото евтино ново менте,заслужава си.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Нед Дек 07, 2003 9:41 pm

зимъс карам с едни скиорски малко по-стари от мен самия, подарък са ми от леля ми, имат 3 цвята но само с прозрачния ме кефи що-годе, проблема е че са надраскани и на петна иначе и лятото бих карал с тях. Смятам това ще е проблема на всички стари очила ...
Може би второто по важност нещо е да имат добро проветрение, тези имат 2 дупки отдолу и 3 отгоре та с над 10км/ч проблеми няма.
Виждал съм хора да си карат с летните очила и зимата, става само ако имаш летни очила :D

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Пон Дек 08, 2003 1:18 am

Аз съм си много доволен от мойте. Не са слънчеви, с диоптър са, но стъклата са фотосоларни (сив, не кафяв) и със антирефлексно покритие. Идеално предпазват при екстремни условия, а няма никакви проблеми да си се носят и на тъмно, защото за нула време стават от напълно черни до напълно прозрачни. Антирефлекса пък изчиства перфектно картината и не позволява на разни отразени светлинки да ви правят мизерии. Нощем пък фаровете не заслепяват толкова :)
Единствения им проблем е, че са мънички, но пък не искам да приличам на билярдаджия (може и да не се казва точно така :)).
Такива стъкла могат да се поръчат в почти всяка оптика, като цената варира, но е средно по 50ина лева за стъкло (трябват ви две естествено) + рамка, която може да струва от 20 до 200 лева :) и нещо от порядъка на 10ина лева за изработка. Стъклата могат да са без диоптър естествено. Малко скъпичко излиза и за тия пари сигурно могат да се купят готини маркови цайси, но за мен това е единствения избор, понеже не ги свалям от очите си.

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Liohman » Пон Дек 08, 2003 9:52 am

:8D::8D: Мисля, че си е най-добре с очила за ски и борд. Подобряват контрастността, имат двойна плака против запотяване, могат да се гънат по всякакъв начик, така практически са защитени от счупване, имат си UV защита, удобни са и предпазват перфектно очите. Колкото до марките: Smith, Arnette, Alpina, Uvex, Von Zipper, Cebe и разни други, всичките имат хубави модели. Аз лично не съм карал колело с такива, но карам борд, карал съм и ски, и това си е най-добрата защита.
А за Briko мога да кажа само:
-Ей Миро не си прехвърляй манията на други хора, знам, че еди кой си дето бил световен шампион или нещо такова в шосейното коло-ездене карал с Briko, но в планината цъ-цъ-цъ-цъ!!!:D:D:8D::8D:

"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Дек 08, 2003 10:04 am

[quote="Cveti"]

...вчера ми стана ясно,че през зимата без някакъв вид защита за очите няма да може да се кара...
[/quote]

Уф това е дълга тема :))
Цвете очила има колкото щеш. Евтини, скапи, тъмни, светли, оранжеви, сиви, скироски, спортни, елегантни, гъзарски (за справка НЕО) т.н. Избора е страшно труден и е много субективен. Всеки човек има различна видимост и ефекетивност на окото.
Има и друг проблем! Според мен човек не може да се размине само с един чифт очила. ситуацията при МТБ е такава, че един колоездач попада в различни атмосферни условия и то при едно каране. Получава се така, че дадени очила да му пречат а не да му помагат. От тази гледна точка ще хубаво като търсиш да гледаш за такива които сас със сменяеми плаки. Верно че са по-скъпи но ти спестяват купуването на втори чифт.
Ако караш със фулфасе какска наи-добре май ще е скиорски тип очила. Те ще можеш по лсно да ги нагласяш, сваляш ако се запотят т.н. Но за това да си кажат мнението сериозните спускачи които карат с такива каски.
За съжаление нямам време да се впускам в обяснение на на това какви различни технологии има на самите стъкла. По принцип е важно да знаеш че очилата имат 5 степени на тъмното. от 0 до 4 (или от 1 до 5)Като 0 е прозрачно, 4 и най-високата степен на тъмнота. Като гледаш моделите обърни внимание на този факти и си подбери такива които биха ти свършили работа при различните атмосферни положения.
Задалжително е очилата да са с UV предпазен слой 100%. Обикновено всички маркови очила го гарантират. Даже вече и не марковете са така. Явно технологията поефтинява.
Ако си визмаш обикновенни (не скироски) гледай да имат отвори в краищата. Това помага против запотяване. Гледай очилата да са с по-големи стъкла и да ти прилепват по-плътно. така вятър и разните боклуци ще ти пречат по-малко.
Има още толкоз много ....

Аз лично имам два чифта: едни тъмни и едни оранжеви. Напоследък карам предимно с оранжевите. Помагат много. Особено в по-сумрачни условия (горски пътеки). Те вдигат контраста и видимоста се увеличава. Освен това помагат за малко по-добра видимост в мъгла (особено полезно през зимата). Много често скиорските очила са с такъв цвят плаки.

Е надявам се да съм ти помогнал малко, а не объркал много :)))
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 11:36 am

[quote="SPA"]

[quote="Cveti"]

...вчера ми стана ясно,че през зимата без някакъв вид защита за очите няма да може да се кара...
[/quote]

Уф това е дълга тема :))
Цвете очила има колкото щеш. Евтини, скапи, тъмни, светли, оранжеви, сиви, скироски, спортни, елегантни, гъзарски (за справка НЕО) т.н. Избора е страшно труден и е много субективен. Всеки човек има различна видимост и ефекетивност на окото.
Има и друг проблем! Според мен човек не може да се размине само с един чифт очила. ситуацията при МТБ е такава, че един колоездач попада в различни атмосферни условия и то при едно каране. Получава се така, че дадени очила да му пречат а не да му помагат. От тази гледна точка ще хубаво като търсиш да гледаш за такива които сас със сменяеми плаки. Верно че са по-скъпи но ти спестяват купуването на втори чифт.
Ако караш със фулфасе какска наи-добре май ще е скиорски тип очила. Те ще можеш по лсно да ги нагласяш, сваляш ако се запотят т.н. Но за това да си кажат мнението сериозните спускачи които карат с такива каски.
За съжаление нямам време да се впускам в обяснение на на това какви различни технологии има на самите стъкла. По принцип е важно да знаеш че очилата имат 5 степени на тъмното. от 0 до 4 (или от 1 до 5)Като 0 е прозрачно, 4 и най-високата степен на тъмнота. Като гледаш моделите обърни внимание на този факти и си подбери такива които биха ти свършили работа при различните атмосферни положения.
Задалжително е очилата да са с UV предпазен слой 100%. Обикновено всички маркови очила го гарантират. Даже вече и не марковете са така. Явно технологията поефтинява.
Ако си визмаш обикновенни (не скироски) гледай да имат отвори в краищата. Това помага против запотяване. Гледай очилата да са с по-големи стъкла и да ти прилепват по-плътно. така вятър и разните боклуци ще ти пречат по-малко.
Има още толкоз много ....

Аз лично имам два чифта: едни тъмни и едни оранжеви. Напоследък карам предимно с оранжевите. Помагат много. Особено в по-сумрачни условия (горски пътеки). Те вдигат контраста и видимоста се увеличава. Освен това помагат за малко по-добра видимост в мъгла (особено полезно през зимата). Много често скиорските очила са с такъв цвят плаки.

Е надявам се да съм ти помогнал малко, а не объркал много :)))
[/quote]


За зима бих ти препоръчал определено скиорски очила. Има един магазин на Витошка и Солунска, там имаше едни Carera за 40лв. Иначе готини такива - по board магазините - например boardshop-a на Шишман до 7-ма гимназия. Или БАС.

За цвета на стъклата - жълти плаки. Помагат да видиш релефа на снега, пазят от слънце (ако имат филтър де) и не на последно място помагат при зор в мъгла.

Освен това наблегни на проветряването, както каза ScreamBoy, щото иначе ако не е добро очилата/маската се изпотява отвътре и замръзва, което има крайно гадни последици за видимостта. На практика нямаш очила в такава ситуация.

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Harka » Пон Дек 08, 2003 2:44 pm

Taka za drugo moge da ne moga da dam savet,no mislia,che tuk ste ti bada polesen.1-ako iskasch maska nai-dobre ste e da si vsemesch nai-evtinia model na carrera-35-40lv.,zastoto v sravnenie s briko ili cebe sa nai-evtini,no sa si dobri.Ako mogesch da otdelisch 75lv.si vsemi edin model pak na carrera s galti plaki(mislia,che gi ima i v drug cviat,no ne sam siguren)ot magazina na Atomic(bul.Fritiof Nansen-poslednia nomer t.e. ot kadeto zapochva cherni vrach)modela se kasva-Testa i e s vsichki extri,no imai predvid s kakva kaska si,zastoto s ne vsichki kaski mogesch da karasch s maska.
2-ako iskasch normalni ochila nai-dobriat variant e da otidesch v magazina za ochila na alabin i vitoschka(srestu Mc.Donalds)i da si vsemesch edni carrera za 80lv.mislia che - ako gi ima oste.Ste gi posnaesch po haracternite izviti navatre ramena na ramkata,zastoto te prilepvat mnogo platno kam lizeto,no si imat otvori za vasduch.Az lichno karam s tiach i sam mnogo dovolen.No ima nesto,koeto moge da ti se iavi kato problem pri teb.Ponege si momiche(taka predpolagam),a na momichetata sa im po-dalgi miglite(dokolkoto znam)e vasmogno te da ti opirat v staklata na ochilata,koeto e drasnesto,zatova kato gi slagasch visch dali ste sa ti udobni.Ako ne,ima oste edin variant za ochila sas smeniami plaki,koito ne prilepvat tolkova platno,no sa po-skapi.Gledach edni takiva v Atomic za 100 i nesto,no zabravich markata,no kato idesch tam ste gi vidisch(tova ako miglite ti opirat v staklata na onia carrera).Kato cialo obache normalnite ochila sa po-skapi ot maskite ne znam zasto.Lichno az sam zapalen skior i zapomni,che prez zimata e zadalgitelno da karasch s ochila kakvito i da sa maska ili obiknoveni,zastoto inache ti se osvetiavat ochite imnogo boli vse edno imasch piasak megdu klepachite i ako gi osvetisch 2-3 pati iako prosto oslepiavasch.(ne che te plascha prosto te predupregdavam ot sobstven opit)Ako ima oste nesto-pitai:)
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот oVo » Пон Дек 08, 2003 4:15 pm

Пък аз понеже съм скиор ще ти кажа, че карам с един UVEX с triplex плака и изобщо не се изпотява. А аз доста вдигам температурата и влажността при каране на ски. :D Вече плаката можеш да си избереш като цвят мойта е жълтеникава и дава много добър контраст и в по сумрачно време. И ако ще си търсиш скиорска маска според мен не трябва да пропуснеш да отидеш на съботно неделния скиорски пазар между синьото и стадион "Васил Левски". Там можеш да си намериш и нови и стари и UVEX и BRIKO и CARRERRA и т.н. каквото си харесаш.:)
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пон Дек 08, 2003 5:34 pm

Viarno zabravich za Uvex-sasto sa dosta dobri,no sa skapichki(v sravnenie s carrera).A za pazara vchera hodich i niamasche absolutno nisto interesno po otnoschenie na ochilata.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 5:50 pm

[quote="oVo"]

Пък аз понеже съм скиор ще ти кажа, че карам с един UVEX с triplex плака и изобщо не се изпотява. А аз доста вдигам температурата и влажността при каране на ски. :D Вече плаката можеш да си избереш като цвят мойта е жълтеникава и дава много добър контраст и в по сумрачно време. И ако ще си търсиш скиорска маска според мен не трябва да пропуснеш да отидеш на съботно неделния скиорски пазар между синьото и стадион "Васил Левски". Там можеш да си намериш и нови и стари и UVEX и BRIKO и CARRERRA и т.н. каквото си харесаш.:)
[/quote]


Едва ли докато караш ски вдигаш температура и влажност като при зимно въртене, особено нагоре ;):D:8D:

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот barbarossa » Пон Дек 08, 2003 6:47 pm

myrzi me da wi 4eta postingite mnogo pi6ete 6a znaete:+))) ta zna4i na magazina na 43ti blok scott bikes ili tam kakwoto e... ima cqla witrina s o4ila specialno za karane zimno letno wreme si4ko.. cenite po4waha ot 70lv nagore :+)))
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Сря Дек 10, 2003 10:21 am

Барбароса,поне така ориентировъчно да беше намекнал тоя 43ти блок в кой квартал е?:D
Благодаря на всички,вече знам за очилата повече,отколкото през живота си[:p]От всичко единственото,което ми стана ясно със сигурност е,че ще си взема очила с жълто-оранжеви плаки.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Сря Дек 10, 2003 11:08 am

[quote="Cveti"]
... поне така ориентировъчно да беше намекнал тоя 43ти блок в кой квартал е?:D
[/quote]


43-ти блок се намира в Младост 1. Следваш посоката на "Цариградско"-то в посока METRO (предполагам, че знаеш къде се намира), и ще видиш последователно 2 бензиностанции - първо OMV, после и Shell. Там някъде или още на "Колелото" можеш да минеш в локалното (по него върви автобус 84, тролеите 5-ца и 8-ца и е по безопасно все пак ;);)) и продължаваш и след тях направо. Следваш все него (локалното), докато не се отклони вдясно и почти веднага има спирка на 213, 214, 305 и т.н. Ще видиш един висок блок, а до него няколко по-малки - в един от тях се намира и магазина (над него има голяма табела [b]Bike Center[/b]).
Вече е ставало дума за това къде точно се намира, затова ако пуснеш един "search" във форума мисля че ще ти се изясни (ако от моето обяснение не ти е станало ясно). Успех! :D:8D::)

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Сря Дек 10, 2003 7:57 pm

Само че това не е 43 блок. Този мисля, че беше 2ри. 43-ти е един дълъг блок малко по-нагоре на спирката на 43-ти блок :)
Цвети, питаш за ХМС и ще ти кажат, ако не се сещаш вече :)

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот jokata » Сря Дек 10, 2003 8:28 pm

Ааа, не съм казал, че магазина се намира в него. Иначе си прав - следващата спирка се води "43-ти блок" а тази, до която всъщност е по-близко магазина на тъй-наречения Ники-спекуланта, се води "ХМС" :))

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Яну 01, 2004 3:05 pm

Както някой бе споменал по-горе, ПАЗЕТЕ СИ ОЧИТЕ, щото нови няма да получите...

Към това бих добавил само "пазете ги МАКСИМАЛНО ДОБРЕ", а спазването на това правило рано или късно ще ви отведе до марката OAKLEY и по-конкретно (с оглед на МТВ-приложението) до моделите Racing Jacket или M-Frame.

Аз лично бих препоръчал Racing Jacket със стъкла Gold Iridium, каквито ползвам с огромно задоволство от близо две години. Перфектна защита, перфектна видимост през 95% от ситуациите, перфектна вентилация, ЗВЕРСКИ дизайн и УБИЙСТВЕНА здравина. За мен това са най-добрите очила за MTB (със същия успех могат да се ползват и за ски, ако времето не е отвратително лошо), създавани до момента. (M-Frame също са добри, обаче имат "по-шосееен" вид – в крайна сметка Ланс Армстронг кара с такива).

Единственият проблем е в това, че трябва да си купите първо велосипеда, а след това очилата, щото в противен случай няма да ви останат пари за велосипед...:D:D:D


Don't forget to remember
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Пет Яну 02, 2004 3:01 am

Az li4no ne razbiram mnogo ot kolela, no s o4ilata sum na ti. Moga da kaja 4e ima SAMO edna firma, vsi4ko drugo e kompromis i tq e OAKLEY. Za sujalenie v BG nqma predstaviteli, a cenite im sa umopomra4ava6ti. Varianta e da ti gi donesat ot 4ujbina ili da si gi poru4a6 po internet, za6toto model koito v USA struva $69 sum go vijdal da go prodavat tuk za 300lv, a tozi model ne e ni6to osobeno.
Kolkoto do plakata, NE KARAI S JULTA (osven ako ne e mugla ili ne si v gora). Svetlinata se otrazqva ot snega i moje da se osveti6 MNOGO lesno, osobeno ako si sus sini o4i. Ako nqma slunce prozra4nata (bqla) plaka, v protiven slu4ai pone 4ervena. 4ervenata dava dobur kontrast.
PAZETE SI O4ITE-kazvam go ot li4en (gor4iv) opit
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пет Яну 02, 2004 12:08 pm

za OKLEY sam saglasen obache ako si gotova da dadesch 350-400lv.-dobre.Inache takiva ochila ima v magazina na grafa.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 02, 2004 1:52 pm

[quote="Lubo"]

Az li4no ne razbiram mnogo ot kolela, no s o4ilata sum na ti. Moga da kaja 4e ima SAMO edna firma, vsi4ko drugo e kompromis i tq e OAKLEY. Za sujalenie v BG nqma predstaviteli, a cenite im sa umopomra4ava6ti. Varianta e da ti gi donesat ot 4ujbina ili da si gi poru4a6 po internet, za6toto model koito v USA struva $69 sum go vijdal da go prodavat tuk za 300lv, a tozi model ne e ni6to osobeno.
Kolkoto do plakata, NE KARAI S JULTA (osven ako ne e mugla ili ne si v gora). Svetlinata se otrazqva ot snega i moje da se osveti6 MNOGO lesno, osobeno ako si sus sini o4i. Ako nqma slunce prozra4nata (bqla) plaka, v protiven slu4ai pone 4ervena. 4ervenata dava dobur kontrast.
PAZETE SI O4ITE-kazvam go ot li4en (gor4iv) opit
[/quote]


Напълно се присъединявам към становището, че по отношение на качеството OAKLEY е една класа над всичко останало.

По отношение на представителството обаче имам забележка – OAKLEY не работят с ОФИЦИАЛНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ, а само с ОТОРИЗИРАНИ ДИСТРИБУТОРИ, каквито в България ИМА (магазинът на "Алабин" с/у бившето кино "Москва"). Последното интересува собственика на очила от тази марка само заради гаранцията, която обаче при Racing Jacket се изразява единствено в безплатната подмяна на рамките при счупване (според мен това е възможно само при ЗАДЪЛЖИТЕЛНО счупване И на главата, на които са окачени), тъй като при този модел няма никакви механизми, нуждаещи се от поддръжка или ремонт. Самата гаранция може да бъде активирана на сайта на OAKLEY с въвеждането на датата на покупката и серийния номер на очилата и ВАЖИ ЗА ЦЯЛ СВЯТ.

По отношение на цените всеки има право да купува оттам, откъдето му изнася. В споменатия магазин цените на ОАKLEY са доста надути, но това пък си е право на дистрибутора. Имайки предвид, че от въпросния магазин пазаруват предимно малограмотни турбогъзари, чули-недочули, че дадена марка е "нещо по-така", аз на мястото на собственика бих надул цените още повече...

По отношение на плаките – не ЦВЕТЪТ, а светлопропускливостта и защитния фактор са определящи за защитата на очите. Пример – Gold Iridium-плаките на моите очила "оцветяват" гледката в "слънчево" светложълтокафяво (според мен няма по-универсална тоналност за MTB-очила от тази) с перфектен контраст, пълно "изрязване" на синкавите отблясъци и 100% защита от UV-A, UV-B и UV-C-лъчите, но ЕДНОВРЕМЕННО с това имат защитен фактор 3 и светлопропускливост 12%. Което на теория (а и на практика) означава, че с тях БЕЗ ГРИЖИ могат да се карат ски в ясен слънчев снежен ден, защото с максималния фактор на защита 4 са само глетчерните очила с оловносиво оцветяване, с които в общия случай си сляп като къртица (стига да не ги използваш за заваряване с електрожен)...


Don't forget to remember
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Съб Яну 03, 2004 5:33 pm

100% sum suglasen s teb.
Az li4no sum s BLACK IRIDIUM stukla
A kogato govoreh za "4ERVENA" i "JULTA" plaka imah pred vid ostanalite o4ila , a ne OAKLEY. Te si znaqt rabotata spored men, za sujalenie sa skupi4ki.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Съб Яну 03, 2004 5:38 pm

a po vuprosa za OFICIALEN PREDSTAVITEL i OTORIZIRAN DISTRIBUTOR ne sum mnogo siguren, no znam 4e po princip OAKLEY skliu4vat dogovor s predstavitelite si i gi ZADULJAVAT da prodavat na ceni nalojeni im ot tqh. Tova moje da vaji samo za USA ne sum siguren, no tam e taka. I nqma zna4enie da li gi kopuva6 ot maluk ili golqm magazin cenata e edna i su6ta. Samo v saitove kato www.ebay.com i t.n. moje6 da gi nameri6 po-tukno.
No ne iskam da sporq na tazi tema, za6toto prosto ne e v sferata mi na interes.
SAMO iskam da kaja 4e ako prejalite parite za takiva o4ila NIKOGA nqma da sujalqvate, osven ako ne gi s4upite :))))) koeto e dosta trudno - li4en opit
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Чет Яну 08, 2004 10:53 am

Bezsporno OAKLEY sa vyrhyt na sladoleda, obache cenata im e zloveshta:(Az si namerih v Rossignol edin UWEX Challenge, koyto beshe namalen ot 130 na 102lv.Ochilata sa sys tri plaki s UV index 1,2 i 3.T.e. stavat za pochti vsyakakvi usloviya vkl. i vecher.Pri tova plakite imat hydrophilen sloy ot vytreshnata strana protiv izpotyavane.Probvah dve ot plakite na Pamporovo na ski i sym mnogo dovolen.Spored mene si struvat parite oshte poveche che v Europe struvat malko poveche v Euro.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Пет Яну 09, 2004 4:32 pm

ehehe gledam tuk o6te se pi6e po temata, bravo bravo, az nqmam kvo da praq toq sled`obed i si kazah 4eki da drasna ne6to i AZ ;),OAKLEY ta OAKLEY i kakvo ;) Lance kara s tqh prosto za6toto mu pla6tat nai-mnogo ,vypros na kinti ;),az karam s BRIKO {ima gi v sy6tiq magazin na Alabin} kydeto se prodavat i OAKLEY ,ne za6toto ne sym gyze ;),naprotiv takova sym a za6toto BRIKO e ideologiq,da ne govorim 4e kato ka4estvo sa the Best!,osven tova kva po-golqma gyzariq da nosi6 ne6to na koeto ne pravqt menteta ot 5lv,adi jivo zdravo pazete si o4ite prez novata godina BRIKO-The pleasure of vision,i love,...Delta vyrhyt na sladoleda ;),Varna centyra na moretata,tuka sme gyzetata ;))) vsi4ko nai~ people!

Just Be!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 09, 2004 4:42 pm

[quote="chrome"]

ehehe gledam tuk o6te se pi6e po temata, bravo bravo, az nqmam kvo da praq toq sled`obed i si kazah 4eki da drasna ne6to i AZ ;),OAKLEY ta OAKLEY i kakvo ;) Lance kara s tqh prosto za6toto mu pla6tat nai-mnogo ,vypros na kinti ;),az karam s BRIKO {ima gi v sy6tiq magazin na Alabin} kydeto se prodavat i OAKLEY ,ne za6toto ne sym gyze ;),naprotiv takova sym a za6toto BRIKO e ideologiq,da ne govorim 4e kato ka4estvo sa the Best!,osven tova kva po-golqma gyzariq da nosi6 ne6to na koeto ne pravqt menteta ot 5lv,adi jivo zdravo pazete si o4ite prez novata godina BRIKO-The pleasure of vision,i love,...Delta vyrhyt na sladoleda ;),Varna centyra na moretata,tuka sme gyzetata ;))) vsi4ko nai~ people!

Just Be!
[/quote]


Смешник!

Don't forget to remember
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот chrome » Съб Яну 10, 2004 12:23 am

[quote]
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by chrome

ehehe gledam tuk o6te se pi6e po temata, bravo bravo, az nqmam kvo da praq toq sled`obed i si kazah 4eki da drasna ne6to i AZ ;),OAKLEY ta OAKLEY i kakvo ;) Lance kara s tqh prosto za6toto mu pla6tat nai-mnogo ,vypros na kinti ;),az karam s BRIKO {ima gi v sy6tiq magazin na Alabin} kydeto se prodavat i OAKLEY ,ne za6toto ne sym gyze ;),naprotiv takova sym a za6toto BRIKO e ideologiq,da ne govorim 4e kato ka4estvo sa the Best!,osven tova kva po-golqma gyzariq da nosi6 ne6to na koeto ne pravqt menteta ot 5lv,adi jivo zdravo pazete si o4ite prez novata godina BRIKO-The pleasure of vision,i love,...Delta vyrhyt na sladoleda ;),Varna centyra na moretata,tuka sme gyzetata ;))) vsi4ko nai~ people!

Just Be!

--------------------------------------------------------------------------------



Смешник!

Don't forget to remember


zabavlqvam horata, gospodin kompetenciq po vsi4ko!, ne se vzimam na seriozno ;), relax ,nqma da byde6 zali4en ;)

Just Be!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Съб Яну 10, 2004 12:39 am

eii mnogo sym `zleee ,glei sq kvo stana:D 6te trqbva 4eta upytvaneto za rabota s foruma ;)

Just Be!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот secretSquirrel » Пон Яну 12, 2004 8:05 pm

stiga s tva oakley be....az 400 lv za maska da me biqt nqma da dam....i ne mislq 4e sa mnogo klasi nad ostanalite..verno oakley si e klasika no 4ak puk tolkova...az za zimata karam ARNETTE i ne bih kazal 4e oakley go prevuzhojdat s koi znae kolko ne6ta...osven nenormalnite modeli ot 400 nagore de...az sum si dovolen ot arnette..dal sum 150 za nego i ne vqrvam onia oakleyta za po 300
da sa ne6to po dobro....a i nqkoi ne6to kaza 4e karal sus maskata i zimata i lqtoto bike.....e tova ve4e e gadno...s maska za board i ski pone na mene ne mi se struva normalno da se kara baik...filtir koito provetrqvat plakite se pulnqt s kal postoqnno i susipvat maskata..osven tova i plakata se draska ot kalta...maskite za bike sa si za baik..za ski sa si za ski...za tova sa si praveni....za lqtoto si imam 2 4ifta SMITH da si gi smenqt spored toaleta i sum si dovolen ot tqh...osven tova za bike skupa maska ot nad 200 lv e tupa investicia za6toto se susipva za nula vreme...nqma 4ak takuv tormoz na o4ite kakto v zimni uslovia....koeto ne zna4i 4e trqbva da e bokluk.....ta taka..na koito mu se davat ludi pari za maska da dava...az sum si dovolen ot moq arnette i 6e si se pravq na dupe s nego.....imam si 2 plaki...bronze chrome za slunce i orange za mugla..makar 4e i orange na slunce e dosta dobre...
secretSquirrel
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 13, 2003 12:15 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта