Разликата между добрия и лошия майстор

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Разликата между добрия и лошия майстор

Мнениеот axeman » Вто Юни 14, 2005 7:56 am

Когато искам да си направя добро колело, аз си подбирам части, рамка и казвам на моят "майстор" да ги сглоби. Понеже повечето части ги вземам от него е нормално той да ми предложи и гаранция на частите и на самата сглобка. Всичко е супер, докато наливате пари и не създавате проблеми. Колко от вас са се опитвали да отидат при майстора си и да си потърсят гаранцията. Бих искал да ми помогнете да си направим като потребители карта на майсторите, които държат на думата си и на гаранцията, и на тези, които само ти обират парите.
Та сглобих си Драг Ф4, Не от ВЕЛОМАНИЯТА, държа да подчертая, а от локален Русенски майстор. Даде ми 2 години гаранция на колелото, първоначалната цена на сглобката излезе 850 лв. По цената си личи, че съм направил компромис с някои от частите - първо се счупи лостчето на едната спирачка - нямаше и месец след ато го бяг взел, и то в ръцте на "майстора" - докато я настройваше. Като недребнав клиент си казах че няма значение и доплатих 30-на лева за Шимановски спирачки. После се счупи курбелът, оказа се че явно не съм го карал както трябва - въпреки че имаше шупла в материала. Както и да е, купих си ШиманоДиере Холоутек - Още 135 лв, направих и още няколко подобрения, общата сума надхвърли 1000 лева с доста и когато вчера ми се пукна рамката, отивам при въпросния майстор и той ми обяснява как по добре аз да съм се свържел с Веломанията, че той нищо не можел да направи, освен да ми кажел къде да я запоят с аргон.
От Веломания са пекани - казаха ми че имат 1 години гаранция, но не аз съм я купувал от там и все пак трябва да предоставя документ за рамката, а майстора ми не иска да ми я даде фактурата за закупуване или стоковата разписка, явно за да не видя с колко си е надул цената за рамката.

Моля ви, помогнете да опознаем съвестните от мошениците ПРЕДИ, а не след като изгорим.

Може да ги подредим и по градове...

Въпросният "Майстор" е от Русе, казва се Милен и гаража му е до хотел "Ювелир". Русенци ще се сетят за кого става въпрос. Освен ако надутите цени и некоректното отношение не ви пречи - не купувайте от него.
Тук е мястото да напишете ако и вие сте имали неприятности с вашите "майстори". От такова разпознаване ще имат полза и самите майстори, нали?
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Вто Юни 14, 2005 8:12 am

Дженко от София рулира..........нямам какво да кажа повече:agree::argue::boxing::gren::gren::flamethr::fire:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот skiman » Вто Юни 14, 2005 9:28 am

Много съм доволен от сервиза и въобще от магазина на Коко на ул.Каймакчалан в София.И Жоро(майстора) и самият Коко са винаги учтиви и най-важното за един продавач винаги взимат крайното решение да е в полза на клиента.Дори и цените да са малко височки(относително),знам,че винаги ще ми обърнат внимание и дори и да бързам и да си оставя колелото там,ще получа адекватно обслужване и отношение!
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот axeman » Вто Юни 14, 2005 11:27 am

[quote="skiman"]

Много съм доволен от сервиза и въобще от магазина на Коко на ул.Каймакчалан в София.И Жоро(майстора) и самият Коко са винаги учтиви и най-важното за един продавач винаги взимат крайното решение да е в полза на клиента.Дори и цените да са малко височки(относително),знам,че винаги ще ми обърнат внимание и дори и да бързам и да си оставя колелото там,ще получа адекватно обслужване и отношение!
[/quote]

Дано да има повече такива майстори - които си държат на думата и бачкат точно. Аз винаги съм си плащал, но обичам като си плащам да зная, че това което го получавам - и като отношение и като качество на услугата си струват.
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Pupinator » Сря Юни 15, 2005 11:40 am

[quote="axeman"]

Когато искам да си направя добро колело, аз си подбирам части, рамка и казвам на моят "майстор" да ги сглоби. Понеже повечето части ги вземам от него е нормално той да ми предложи и гаранция на частите и на самата сглобка. Всичко е супер, докато наливате пари и не създавате проблеми. Колко от вас са се опитвали да отидат при майстора си и да си потърсят гаранцията. Бих искал да ми помогнете да си направим като потребители карта на майсторите, които държат на думата си и на гаранцията, и на тези, които само ти обират парите.
Та сглобих си Драг Ф4, Не от ВЕЛОМАНИЯТА, държа да подчертая, а от локален Русенски майстор. Даде ми 2 години гаранция на колелото, първоначалната цена на сглобката излезе 850 лв. По цената си личи, че съм направил компромис с някои от частите - първо се счупи лостчето на едната спирачка - нямаше и месец след ато го бяг взел, и то в ръцте на "майстора" - докато я настройваше. Като недребнав клиент си казах че няма значение и доплатих 30-на лева за Шимановски спирачки. После се счупи курбелът, оказа се че явно не съм го карал както трябва - въпреки че имаше шупла в материала. Както и да е, купих си ШиманоДиере Холоутек - Още 135 лв, направих и още няколко подобрения, общата сума надхвърли 1000 лева с доста и когато вчера ми се пукна рамката, отивам при въпросния майстор и той ми обяснява как по добре аз да съм се свържел с Веломанията, че той нищо не можел да направи, освен да ми кажел къде да я запоят с аргон.
От Веломания са пекани - казаха ми че имат 1 години гаранция, но не аз съм я купувал от там и все пак трябва да предоставя документ за рамката, а майстора ми не иска да ми я даде фактурата за закупуване или стоковата разписка, явно за да не видя с колко си е надул цената за рамката.

Моля ви, помогнете да опознаем съвестните от мошениците ПРЕДИ, а не след като изгорим.

Може да ги подредим и по градове...

Въпросният "Майстор" е от Русе, казва се Милен и гаража му е до хотел "Ювелир". Русенци ще се сетят за кого става въпрос. Освен ако надутите цени и некоректното отношение не ви пречи - не купувайте от него.
Тук е мястото да напишете ако и вие сте имали неприятности с вашите "майстори". От такова разпознаване ще имат полза и самите майстори, нали?
[/quote]



1. Докоментът който ти трябва не е разписка за закопуването на колелото а гаранционна карта. Ако отидеш във Веломаниа и представиш тази карта (която върви с колелото) там ще ти оправят рамката. Ще ти дам пример: Бях осукал задницята на моето колело (Dragomir Diesel) и когато отидох ми я смениха.

2. Всички в София познават Тони Центровката, Той е човекът който ти трябва. Той прави едни от най-добрите и трайни ремонти, а и няма да те остави да излезеш от сервиза с неизправно колело!


Pupinator OUT:combust:.
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axeman » Сря Юни 15, 2005 2:57 pm

[quote]


1. Докоментът който ти трябва не е разписка за закопуването на колелото а гаранционна карта. Ако отидеш във Веломаниа и представиш тази карта (която върви с колелото) там ще ти оправят рамката. Ще ти дам пример: Бях осукал задницята на моето колело (Dragomir Diesel) и когато отидох ми я смениха.

Pupinator OUT:combust:.
[/quote]

За съжаление "моят майстор" не ми даде абсолютно никакъв документ за колелото. За фактура не можеше да става и дума, това данъчните били много страшни и постоянно го преследвали, гаранционна карта също не ми даде - само ми каза че ми дава две години гаранция.
Какво да се прави, бях наивен и повярвах на думата му...
Все пак по едно време се усъмних, и го попитах да не стане така, че утре някой да си познае рамката или колелото на улицата и тогава той ме изгледа обидено и каза как при него такива неща нямало, че той имал всички документи за частите ...и така

В момента рамката ми пътува към София, към Веломанията с надеждата да я заменят, въпреки че не са длъжни да го правят, тъй като нямам и гаранционна карта, а "майстора от Русе" така и не успя да я открие ....
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юни 15, 2005 3:17 pm

Аз бих те посъветвал да се обадиш във Федерацията на потребителите и да поискаш тяхното съдействие.
Данъчните също биха ти се зарадвали, ако им се оплачеш. Начини да се справиш бол.

В крайна сметка парите не растат по дърветата, нали?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Сря Юни 15, 2005 3:22 pm

[quote="axeman"]

[quote]


1. Докоментът който ти трябва не е разписка за закопуването на колелото а гаранционна карта. Ако отидеш във Веломаниа и представиш тази карта (която върви с колелото) там ще ти оправят рамката. Ще ти дам пример: Бях осукал задницята на моето колело (Dragomir Diesel) и когато отидох ми я смениха.

Pupinator OUT:combust:.
[/quote]

За съжаление "моят майстор" не ми даде абсолютно никакъв документ за колелото. За фактура не можеше да става и дума, това данъчните били много страшни и постоянно го преследвали, гаранционна карта също не ми даде - само ми каза че ми дава две години гаранция.
Какво да се прави, бях наивен и повярвах на думата му...
Все пак по едно време се усъмних, и го попитах да не стане така, че утре някой да си познае рамката или колелото на улицата и тогава той ме изгледа обидено и каза как при него такива неща нямало, че той имал всички документи за частите ...и така

В момента рамката ми пътува към София, към Веломанията с надеждата да я заменят, въпреки че не са длъжни да го правят, тъй като нямам и гаранционна карта, а "майстора от Русе" така и не успя да я открие ....

[/quote]

ако не направиш нищо - помисли само колко още наивници ще изгорят...
хубаво е, че пишеш тук, за да предупредиш, но още по-добре би било, ако си поискаш правата с твърд тон. ДЛЪЖЕН Е да ти намери документ - иначе му пращаш данъчните или квот' се сетиш...
ДЕЙСТВАЙ!
затва сме на тоя хал - щото всеки си трае.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bikerider » Сря Юни 15, 2005 3:44 pm

:agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axeman » Сря Юни 15, 2005 6:15 pm

Надявам се, че чрез постовете си във форума ще откажа всички желаещи да си купят нещо от него. Защото който иска да си направи добро колело е нормално да се нитересува, да чете форуми и ... ще стигне и до тук - надявам се - останалите си купуват така или иначе колелета от Метро и не са клиенти на "майсторите". А не би трябвало да има по естествен начин да се оттървем от такива тарикати от пазарния - ако никой не купува от, ако загубят довериото на клиентите си, би трябвало да фалират.

А за данъчните, или момчетата от бойния клуб ... абе не са идеи за отхвърляне... За съжаление съм прекалено добродушен, но май е време да си потърся правата, или поне обезщетение...

В единия от форумите бях прочел следното мото: "Вярвам, че другите постъпват с мен така, както искат аз да постъпвам с тях"
Е как според вас да постъпя в моя случай!

Съгласен съм с вас, че трябва да си отстоявам правата!

10х
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axeman » Сря Юни 15, 2005 6:17 pm

[quote="bikerider"]

Аз бих те посъветвал да се обадиш във Федерацията на потребителите и да поискаш тяхното съдействие.
Данъчните също биха ти се зарадвали, ако им се оплачеш. Начини да се справиш бол.

В крайна сметка парите не растат по дърветата, нали?
[/quote]

Благодаря ти, ще се поинтересувам. Последния път, когато един приятел ми се обади, искаха поне касова бележка, с която можеш да докажеш че нещото е взето от мястото или човека, към когото подаваш жалба.
Но ще се позаинтересувам
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Сря Юни 15, 2005 11:10 pm

[quote="skiman"]

Много съм доволен от сервиза и въобще от магазина на Коко на ул.Каймакчалан в София.И Жоро(майстора) и самият Коко са винаги учтиви и най-важното за един продавач винаги взимат крайното решение да е в полза на клиента.Дори и цените да са малко височки(относително),знам,че винаги ще ми обърнат внимание и дори и да бързам и да си оставя колелото там,ще получа адекватно обслужване и отношение!
[/quote]


i shte ti napylnqt magurite s dot.... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Shady™ » Чет Юни 16, 2005 8:31 am

[quote="MAN6"]

[quote="skiman"]

Много съм доволен от сервиза и въобще от магазина на Коко на ул.Каймакчалан в София.И Жоро(майстора) и самият Коко са винаги учтиви и най-важното за един продавач винаги взимат крайното решение да е в полза на клиента.Дори и цените да са малко височки(относително),знам,че винаги ще ми обърнат внимание и дори и да бързам и да си оставя колелото там,ще получа адекватно обслужване и отношение!
[/quote]


i shte ti napylnqt magurite s dot.... :)
[/quote]

Случвало ли се е ?:confused:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bikerider » Чет Юни 16, 2005 8:47 am

И още как...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Чет Юни 16, 2005 12:04 pm

Да, много случай има при Коко. Като например отдавнашната 2002 година, пристига чисто нов боксер (уау), което тогава повечето гледаха с разширени зеници, зима е, какво решава да направи Коко - ми да сипе антифриз в вилката да не замръзва при ниските температури, че маслото често спича (?). Следователно боксера протекал и просто бил за боклука.

Е сега, някой хора ще кажат: "къф е тоя простак". Не е така, печен е човека :D. Поне това е единичен случай. За дот в магура не бях чувал :lol:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот thefatcat » Чет Юни 16, 2005 12:37 pm

А Дженко, незнайно защо се опитва да настрои диск, спрямо апарат на спирачка, като мести балона на шината:dunno:Лично знам за 2 такива случая.:crazy::rofl:
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот layne » Чет Юни 16, 2005 3:35 pm

Тони Центровката rules!!!
За мен той е най-добър в София!!!:beer:
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Чет Юни 16, 2005 4:17 pm

@psicho
рулира -значи че и ти сигурно си по-добър майстор от него............:agree:той е тъп и може да продаде и майка си за пари.........
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта