DRAG F-5

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

DRAG F-5

Мнениеот vpravov » Пет Юни 10, 2005 11:39 am

Колебая се дали да си взема такава рамка и ми се иска всеки който има впечатления да ги сподели.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот velco » Пет Юни 10, 2005 11:44 am

За какво ти е?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот blue_best » Пет Юни 10, 2005 8:47 pm

За да не пускам нова тема споделете моля мнение за рамката.ще карам FR ама не много яко,а и ме интересува колко дълъг шок може да побере?:)
10x предварително
Only Agressive Freeride
blue_best
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 21, 2004 10:21 pm

Мнениеот vpravov » Съб Юни 11, 2005 8:23 am

[quote="velco"]

За какво ти е?

[/quote]

Ами да кажем за ХС, но не от най-нежното. Интересуват ме впечатления от здравината и, от работата и и изобщо. Мисля да я карам с газов амортесьор
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот bestbg » Съб Юни 11, 2005 8:29 am

[quote]Ами да кажем за ХС, но не от най-нежното.[/quote]


т.е. Enduro :dunno:


а за рамката има доста писано. Виж в ЧЗВ (Често задавани въпроси);)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Admin » Съб Юни 11, 2005 9:39 am

[quote="bestbg"]

[quote]Ами да кажем за ХС, но не от най-нежното.[/quote]


т.е. Enduro :dunno:


а за рамката има доста писано. Виж в ЧЗВ (Често задавани въпроси);)
[/quote]


И тъй като някои теми още не са добавени там, пусни и едно търсене за F5 и ще намериш повече, отколкото ти се чете ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот velco » Съб Юни 11, 2005 10:10 am

Рамката с газов амортисьор си е ОК за enduro.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vpravov » Съб Юни 11, 2005 10:57 am

В общи линии изчетох каквото намерих, но определено не намерих това което ме интересува.
Ще дам пример: няколко пъти съм се качвал за по дълго на RAM АМ и определено много ми харесва как работи рамката. Чуствителна е към финните вибрации и същевременно обира 10см бордюр без да станеш от седалката.При спускане по стълби рамката също работи чудесно, много по-добре отколкото вилката.Единствения недостатък е цената, която е твърде висока за моя бюджет. Скот G-zero 2003 модел с газов амортесьор определено не работи толкова добре.Нито обира финните вибрации толкова добре, нито по-големите.К-2 ХС модел- чудесно обира финните вибрации, но определено не му достига ход за по големите.
Подобна информация(лични впечатления) ме интересува за F-5. Огледах рамката на живо, изработката изглежда много добре.Определено е по-тежка отколкото ми се иска(ако някой знае точно колко тежи нека сподели). Липсата на лагери при по-малките съединения ми се струва недостатък, който обаче липста ми на опит с меки рамки, не ми дава възможност да оценя доколко се отразява на работата на рамката. Има вече доста хора които карат тази рамка и ми се иска да споделят впечатленията си по-подробно.

Благодаря предварително:)
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот DeMoN » Съб Юни 11, 2005 10:45 pm

Значи аз смqтам Ф5 е по добриq избор от РАМ-а не защото е по-добар а защото е 3 пути по евтин. КарАм такава[ vsu6tnost e na brat mi de]. Окачжането работи отлично. Може да побере 190мм шок и пражи около 16 cm ход[ s nego]. Смqтам че като цqло е най доброто за парите си И перфектно отговарq на желаниq от теб стил на каране.


П.П Можете да вземете пример за даржание вав фотума от жпражож. Чужаш ли Хахо???
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юни 13, 2005 1:38 pm

@vpravov: бих ти препоръчал RAM AM по две причини (без оглед на цената). Първата вече си я видял - липса на лагери по малките стави. Това води до по-бързо износване, след което следва луфт, който ако не се отстрани навреме води до странично усукване, което колкото и минимално да е, помага на задния амортисьор да си замине.

Втората причина е що годе прогресивното окачване на RAM AM, за разлика от Drag F5, който на моменти буквално се продънва.

Това са моите два цента.

[size=67][color=red]Edit: разчистване на темата :angel:[/color][/size]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот vpravov » Пон Юни 13, 2005 5:39 pm

Благодаря bikerider.:thumbu::) липсата на лагери определено е нещото което най ме притеснява.Не съм спец, но и не виждам начин това да се поправи.Продънването мисля че с газов амортесиор няма да се получава(поправи ме ако греша)
Проблема с RAМ-а и цената му е че не съм обеден че я заслужава.Мисля че са се изсилили с цена от 1000лв.за тази рамка, дори и със rock shox-a.
Засега ще си карам твърдака пък ще се мисли още. Иска ми се да чуя още мнения по въпроса.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот mih » Пон Юни 13, 2005 6:43 pm

:yuck:
аве що не си земеш една оригинална маркова рамка да ти е мирна главата...
:wiltel:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Morpher » Вто Юни 14, 2005 12:04 am

Може да ме сметнете за некомпетентен, обаче ще се изкажа:
Колкото повече мърдащи чаркаляци - токлова повече проблеми!
Една рамка като Бехемот-а например би направила по-малко проблеми, поради по-малкото места на лагеруване, отколкото Ф5-цата.
Пак казвам: това е мое мнение!
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Вто Юни 14, 2005 12:27 am

@mih
Колега, не се излагай така - сети се за приказката "за толкоз пара, толкоз" ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Вто Юни 14, 2005 8:04 am

[quote="Morpher"]

Може да ме сметнете за некомпетентен, обаче ще се изкажа:
Колкото повече мърдащи чаркаляци - токлова повече проблеми!
Една рамка като Бехемот-а например би направила по-малко проблеми, поради по-малкото места на лагеруване, отколкото Ф5-цата.
Пак казвам: това е мое мнение!
[/quote]


Но все пак не си прав да обобщаваш така, съдейки по изпълнения като F5. Ако си доведеш логиката докрай, ще излезе че няма смисъл от мека задница.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Юни 14, 2005 8:05 am

@Windstream: мерси :thumb::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Юни 14, 2005 8:11 am

[quote="vpravov"]

Благодаря bikerider.:thumbu::) липсата на лагери определено е нещото което най ме притеснява.Не съм спец, но и не виждам начин това да се поправи.Продънването мисля че с газов амортесиор няма да се получава(поправи ме ако греша)
[/quote]

Ами ако си лек, може и да не се продънва. Само че ако не искаш да се продънва и напомпиш повече амортисьора няма да имаш отзивчивост към малки неравности.

[quote="vpravov"]
Проблема с RAМ-а и цената му е че не съм обеден че я заслужава.Мисля че са се изсилили с цена от 1000лв.за тази рамка, дори и със rock shox-a.
Засега ще си карам твърдака пък ще се мисли още. Иска ми се да чуя още мнения по въпроса.
[/quote]


Определено не е малко. Имай също така предвид, че задните амортисьори на RockShox са малко фира откъм дълготрайност.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shaggy86 » Вто Юни 14, 2005 8:17 am

[quote="bikerider"]
Имай също така предвид, че задните амортисьори на RockShox са малко фира откъм дълготрайност.
[/quote]

:agree:определено задните RS не струват , на един приятел за 1 седмица 2 пъти му се пръсна маслото,за делукс иде реч......
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот AgentOrange » Вто Юни 14, 2005 2:15 pm

[quote="shaggy86"]

[quote="bikerider"]
Имай също така предвид, че задните амортисьори на RockShox са малко фира откъм дълготрайност.
[/quote]

:agree:определено задните RS не струват , на един приятел за 1 седмица 2 пъти му се пръсна маслото,за делукс иде реч......
[/quote]


Не бързайте да си вадите заключения по предишни поколения амортисьори...
Още повече, че алтернативните X-Fusion-и също нямат особено блестяща история по отношение на надеждността.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот bikerider » Вто Юни 14, 2005 3:17 pm

Държа да уточня, че говоря конкретно за RockShox и НЕ вадя изводи от него за рамката.

За мен лично идеалния вариант за тази рамка е някое въздушно Маниту.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот vpravov » Вто Юни 14, 2005 7:44 pm

[quote="bikerider"]

Държа да уточня, че говоря конкретно за RockShox и НЕ вадя изводи от него за рамката.

За мен лично идеалния вариант за тази рамка е някое въздушно Маниту.
[/quote]


Явно манитутата наистина са много добри.Поне такива са отзивите


@mih за оригиналната рамка това е мечтата http://www.ventanausa.com/frame_x5.html
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта