С байк на планина през лятната почивка?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

С байк на планина през лятната почивка?

Мнениеот shotlandetsa » Вто Юни 07, 2005 11:00 pm

това е много малко вероятно да ни се случи поради организационни и други причини, но все пак, ако успея да събера махлата, къде може да се отиде?
Интересуват ме места с хубава природа, преходи в които преобладават приятните и по-леки пътеки, т.к. с нас ще са девойките ни.

И преди да ми кажете да си купя от всеки един чаркуляк от колелото ми по втори резервен ;), ви моля да ми кажете слабите места на колелата, за да мога да вложа изтънелите си финанси само в най-важните джаджи. Колелото е драг ф4, дуро д тунинг вилка, дискови авит bb5 , bb7 185 mm, асера движение, другото си е както съм го купувал.

А за по-крехките колела на момичетата??
:beer::boggled:, само като си помисля и ми се изправя косата ;)
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 07, 2005 11:21 pm

[quote="shotlandetsa"]

това е много малко вероятно да ни се случи поради организационни и други причини, но все пак, ако успея да събера махлата, къде може да се отиде?
Интересуват ме места с хубава природа, преходи в които преобладават приятните и по-леки пътеки, т.к. с нас ще са девойките ни.

И преди да ми кажете да си купя от всеки един чаркуляк от колелото ми по втори резервен ;), ви моля да ми кажете слабите места на колелата, за да мога да вложа изтънелите си финанси само в най-важните джаджи. Колелото е драг ф4, дуро д тунинг вилка, дискови авит bb5 , bb7 185 mm, асера движение, другото си е както съм го купувал.

А за по-крехките колела на момичетата??
:beer::boggled:, само като си помисля и ми се изправя косата ;)
[/quote]


Идете на Пампорово/Чепеларе и се возете/търкаляйте из района - хем има кво да видите, хем сте близо до цивилизацията, респ. застраховани от най-шибаните номера на мистър Мърфи, които в комбинация с жени...:crazy2: Може и на Триград примерно... Аз лично вече неколкократно практикувам с успех тази схема/дестинации с моите две убавици...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Юни 08, 2005 8:40 am

Напълно се съгласявам с TOYAGA. Идете в Чепеларе или просто някъде в централнтата част на Родопите. Дори да не познавате района, там просто може да си харесаш за деня някаква посока с някакви пътчета, да си караш бавно и спокойно и да се върнеш, без да се отдалечаваш повече от 5-6 км от асфалтов път.

Ако пък съвсем си нямате понятие къде да покарате, след 3 юли ще останат (надявам се) 400-те табели от маркировката на трасето на веломаратона "Паралелна вселена". Никой не е казал, че трасето трябва да се мине с 2 нощувки, както ще е на състезанието. Просто ще имате маркирани черни пътчета по следните кратки етапи:

гр. Чепеларе - Широка Лъка (там има добра база за нощувки)

Широка Лъка - с.Гела (и тук може да се спи) - х.Ледницата (и тук, естествено)

х.Ледницата - Триград, Ягодина или каквото назапад ви хареса по 2-3 различни маршрута (включително и през Чаирските езера, който си е по принцип ясен на местните и с питане се намира лесно)

Обратния път от х.Ледницата към х.Студенец на Пампорово е по чуден панорамен път под най-високото било на Родопите

В района на Пампорово пък разходките са неизброимо много - и към Рожен (ако се окажете там между 1 и 5 следобяд ще ви пуснат да видите и телескопа в обсерваторията), и към където се сетите... За разлика от други планини всичко това е по напълно проходими и нагоре и надолу за колела черни пътища, а определено има и какво да се види.

А най-хубавото е, че възможностите са толкова много и потенциалните импровизаци толкова разнообразни, че просто не си струва да се планира много надалече - грабваш колелата, отиваш там, караш колкото и къдети си поискаш и като (ако) ти омръзне се връщаш. Ако пък се завъртите около Смолян непременно идете на екопътеката "Каньонът на водопадите" или посетете пещерата Ухловица.

Абе спирам да пиша, че както съм почнал да си представям разни неща там нещо не се виждам как ще се съсредоточа върху рутинната работа в момента.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот shotlandetsa » Чет Юни 09, 2005 11:08 pm

звучи много примамливо и красиво. лошото е че май няма да може да се съберем за там повече от 2ма човека за периода на отпуската ми :( (след 15ти юЛи)
Освен това, не смея да ходя на там, без човек, който е минал поне част от маршрута и е подготвен технически за проблеми с колелата.
А как ми се ходи самоооооо :bawling:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта